User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
58 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Kocaeli ve Kahramanmaraş hakkında bilgi

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Ssamet İlçeleri gelişmişlik düzeyine göre sıralamanızı rica ediyorum.Sizin önereceğiniz sıralama da olabilir tabii ki.

Kocaeli için de medeniyete yakın,sakin yerleri öğrensem çok iyi olur.

Yeme-içme konusunda bolluk (unlu mamülleri, meyve-sebze alışverişi ve lokanta diyeyim) ve hızlı internet en çok önemsediğim hususlar.
    Yahyakaptan tatafından bakmanızı öneririm 3 alış veriş merkezi unlu mahmüller yemekçiler hızlı internet ve ellit insanlar vardır genelde
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı McKrop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    41 plakalı araç her zaman tehlikelidir. Patlamaya hazır bomba gibi her an her şeyi yapabilir moruklar. Adanalı olupta izmitte yaşıyosa bide tam profesyonel izmit çocuğudur onlar kendilerine öyle der moruklar ara da bir lahmaç yerler tuhaf adamları vardır. Delikanlılarıda çoktur. Genel olarak sevmem. Size Balıkesiri önerebilirim. Doğuda ise iskenderun. Gittiğim zaman çok şaşırmıştım. Bu kadar çağdaş, laik insan topluluğunun o bölgede olacağını hiç düşünmemiştim.

Kayseriye gittiğimdede çok şaşırmıştım. Şehir dümdüz, hiç yokuş yok ve acayip güzel binalar vardı. Bmw seveni çoktu. Beğendik'ten pastırma almıştım dönüşte anlatılmaz
    Delikanlısı çoktur derken ?
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı t-jet ali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayatımın tamamı İzmit te geçti böyle bir şey ne duydum ne gördüm, ne saçmalıyorsun, İstanbul trafiğiyle İzmit trafiğini kıyaslamak bile saçma, neresinde yaşıyorsun Kocaeli nin, 41 plaka, moruklar filan,
    Demeddi ben izmitin gangstar mahallelerini görmüşüm sadece ben söylemiyorum. izmit cocuğu #20777610 - uludağ sozluk

Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Delikanlısı çoktur derken ?

Türkçe yazıyor güzel kardeşim.

Delikanlı
    bileşik & ad

1.
    çocukluk döneminden çıkmış genç erkek.
    "Delikanlı bir oğlu vardı"
    2.
    ünlem
    genç erkeklere seslenme sözü olarak kullanılır.
    "Delikanlı, biraz bakar mısın?"
    3.
    mec.
    dürüst, erkek, mert, yiğit.
    "Delikanlı olan sözünden dönmez"

3üncü maddedeki anlamını cümle içinde kullandım. Soru işareti falan sen söyle bakalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    İzmit çocuğu delikanlısı boldur tarzı imlalara açık cümleler kurarsanız tepki çekersiniz. Nasıl insanlarla karşılaştınız neresinde ikamet ettiniz bilmiyorum ama bu tarz genelleme yanlış olur.

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İzmit çocuğu delikanlısı boldur tarzı imlalara açık cümleler kurarsanız tepki çekersiniz. Nasıl insanlarla karşılaştınız neresinde ikamet ettiniz bilmiyorum ama bu tarz genelleme yanlış olur.
    "delikanlısı çoktur" cümlesinin neresi imalı? ya da şöyle diyim "dürüst, erkek, mert, yiğit" insanların fazlalığından nasıl bahsedebilirdim? İzmitte yaşamadım bir kaç arkadaşım oldu değirmendere'den şahsi görüşümü yazdım. Tüm bilgilerinizi yazın yazılmış üstte ben bildiklerimi yazdım. Sende altına kendi bildiklerini yazabilirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşın konusu kirlenmesin, neresinde yaşadın merak ettim, ne kadar yaşadın, bi roman mahelleleri vardır onlarda o kadar sıkıntı değildir,sürekli göç alan bir bölge boş yorum yapıp konuyu kirletiyorsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    izmit bölgesinde yahyakaptan vs mahalleler hariç kekosu boldur arkadaşlar kimse inkar etmesin yaşanırmı kesinlikle hele yahyakaptan aynı ataköye benzetiyorm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı McKrop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "delikanlısı çoktur" cümlesinin neresi imalı? ya da şöyle diyim "dürüst, erkek, mert, yiğit" insanların fazlalığından nasıl bahsedebilirdim? İzmitte yaşamadım bir kaç arkadaşım oldu değirmendere'den şahsi görüşümü yazdım. Tüm bilgilerinizi yazın yazılmış üstte ben bildiklerimi yazdım. Sende altına kendi bildiklerini yazabilirsin.
    Hangi imla ile tarzla yazdığını ikimizde biliyoruz. Daha açık yaz yada bu kadar tepki çektiyse kullanma dilini değiştir. Trafikte moruklar-izmit çocukları vs ben 23 yıldır izmitte yaşıyorum daha öyle bir terim duymadım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Önceliklerinize göre tercihiniz memleketimiz Kahramanmaraş olmalı. Yeme içme yönünden tatlı,dondurma ve çeşit çeşit yemeğe doyacağınıza emin olabilirsiniz İlçeler hakkında ufak bilgi vereyim. Merkeze en yakın ilçe Türkoğlu,en büyüğü ise Elbistan. Doğa ile iç içe olmak isterseniz Göksun ilçesi tahmin edemeyeceğiniz kadar doğa güzellikleriyle dolu. Diğer ilçeler aşağı yukarı hepsi aynı merkeze uzaklıklarıyla değerlendirebilirsiniz. Ama yazıldığı gibi sosyal yönden zayıf kalır Kocaeli'ye göre. Sormak istediğiniz soru varsa cevaplayabiliriz seve seve.

Talih.b16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sakarya izmit sınırdır.
    Yıllardır gidip gelirim, kendi şehrim gibi.
    Beğenmeyen arkadaşlar nerede oturuyor merak ettim.
    Her şehrin iyi ve kötü mahallesi vardır, izmit inde öyle ama genel olarak iyidir.
    Eğlence, alışveriş, yeme, içme, iş, su, dağ, deniz hepsi var.
    Ben eşimle alkollü mekana İzmite giderim, sakarya daha tehlikelidir, İzmit bu konuda elittir.
    Sanayisi izmit ve sakarya nin çok gelişmiştir, türkiyenin en büyük fabrikalarının çoğu bu şehirlerdedir, bu yüzden kozmopolit tir.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maras yerıne İzmit cokk daha ıyı.
    Ancak sehır cok fazla goc aldıgı ıcın ıpsız sapsız da doku malesef.
    Son 4-5 yıl cokk gelıstı ama gelısme derken her yer beton ve ınanılmaz derecede plansız buyudu. Yanı betona aldanmayın,cıddı carpık buyume.
    Etrafı cokk zengın,kafa dagıtıcak yerınız cok.öıstanbul 45 dakıka.
    Ha yerlesırmıyım,kesınlıke balıkesır canakkale ızmırı tercıh ederım.

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Ssamet İlçeleri gelişmişlik düzeyine göre sıralamanızı rica ediyorum.Sizin önereceğiniz sıralama da olabilir tabii ki.

Kocaeli için de medeniyete yakın,sakin yerleri öğrensem çok iyi olur.

Yeme-içme konusunda bolluk (unlu mamülleri, meyve-sebze alışverişi ve lokanta diyeyim) ve hızlı internet en çok önemsediğim hususlar.
    Hemen hemen hepsi birbirine yakın ama ilçelerden birini seçeceksem. Göksun kışları soğuk yazları serindir. Meyvesi sebzesi bol. Zaten Kayseri tarafında. Türkoğlu çok iyi bir belediye başkanı var bence bi kaç yıla en güzel ilçe olacak. Pazarcık ilçesi fena değil. Afşin ve Elbistan ise en büyük ilçeler diyebilirim. Bunlardan birini de tercih edebilirdim. Diğer ilçeler az gelişmiş ben de tavsiye etmiyorum.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

yıldırımbyzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abiler bende bu sene Kocaeli üniversitesini kazandim yakın takipteyim konuyu ve öğrenci için tavsiyeler varsa alabilirim
    Samara 2109

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kocaeli nin en kozmopolitan yeri Gebze dir, zaten nüfusu çok hızlı artıyor, merkez ilçeyi geçmiş durumda, gün içi o nüfus çok daha fazladır ve trafiği de sorun olmaya başladı.

İzmit ve çevresi de göç alıyor, kentsel dönüşüm , yap- sat adı altında çarpık kentleşme var, bunun yanında düzenli , güzel siteler de oluşuyor.

Eski doku kırılıyor, eskiden millet gruplaşması daha çoktu, belirli grupların yaşadığı belirli yerler vardı,Trabzonlular, Ordulular,Karslılar vs. bu kırıldı çogunlukla kırıldı artık, eski sistem arsa al kendin yap olmuyor, ya yap-sat, yada siteler .
    İzmit iş imkanı, sosyal hyat, çevre illere yakınlığı, trafik olarak yaşanabilir yerdir. Uç örnekler her yerde olduğu gibi var tabii ki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı yıldırımbyzt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abiler bende bu sene Kocaeli üniversitesini kazandim yakın takipteyim konuyu ve öğrenci için tavsiyeler varsa alabilirim
    Hangi kampüsü kazandığını yazarsan daha yardımcı oluruz. Umuttepe kampüsüne gidiceksen eğer kayak pisti olucak yere okul yapmışlar. Aşağıda yağmur yağsa orda kar yağar ilk karda da insan boyu kar olur. Bol bol kar tatili yaparsınız. Merkeze çok yakındır. Her isteğini kolayca halledersin. Yakınında okulun ev ve yurtlar var. Oturulucak yerleri bol deniz havası almak istenirse sekapark, deniz olmasada olur derseniz çarşı,yahyakaptan da bol bol oturabilirsiniz.

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kıyı ege şehirleri ile kıyasladığım zaman kafa yapısı olarak aralarında pek fark görmüyorum. o nedenle sakinlik aranıyorsa maraş yoksa kocaeli derim
    Not: Yalova'da ikamet ediyor ve iş nedeni ile sıksık maraş-antep yapıyorum

yıldırımbyzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hangi kampüsü kazandığını yazarsan daha yardımcı oluruz. Umuttepe kampüsüne gidiceksen eğer kayak pisti olucak yere okul yapmışlar. Aşağıda yağmur yağsa orda kar yağar ilk karda da insan boyu kar olur. Bol bol kar tatili yaparsınız. Merkeze çok yakındır. Her isteğini kolayca halledersin. Yakınında okulun ev ve yurtlar var. Oturulucak yerleri bol deniz havası almak istenirse sekapark, deniz olmasada olur derseniz çarşı,yahyakaptan da bol bol oturabilirsiniz.
    Ev olarak okulun çevresinde yeni bir proje gördüm o kadar okul gerçekten dağ başı hayırlısı ile beş sene misafiriz
    Samara 2109

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı yıldırımbyzt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ev olarak okulun çevresinde yeni bir proje gördüm o kadar okul gerçekten dağ başı hayırlısı ile beş sene misafiriz
    Ama her yerden minibüs bulursun rahat yerleşim var yakınlarında ısız yer değil için rahat olsun

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Ssamet Onikişubat ve Dulkadiroğlu hakkında bilgi verebilir misiniz?
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler