User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
63 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 2-3 Lira Fazla Olsun Temiz Olsun Muhabbeti

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam bu mantıkla 2.0 sx pk oldukça dolu bir c5 hdi aldım. Hasar kayıtlı, sol ön kapı değişik, sol çamurluk boyalı ve sadece arka çamurlukta lokal boya vardı.
    Km si piyasadaki emsallerinden oldukça aşağıdaydı aldığımda 138K da aldım. Piyasasının en az 10K tersine almış oldum.
    200+ kilometrede 2-3 parça boyalısına 38-39 istiyorlar. 125K da triger değişmiş yetkili de, çalışmayan aksam yok, içi oldukça iyi durumda daha ne olsun.
    Clio parasına cliodan fersah fersah iyi bir araca sahip oldum ( önceki aracım clio)

Masrafları yok mu ? İllaki var ama herhangi bir 2. el araçta olacak şeyler. Ve zamanla yapılacak şeyler.

Ben şöyle bakıyorum ucuz alayım bir bakaım yaptığımda hakkını vererek yapayım.

Adam yağ filtre yeni diyor, filtreyi bi söküyorsun kuşlar kuluçkaya yatacak neredeyse, yağ çamur gibi.

Ben itimat sorunu yaşadığım için alayım yapayım mantığındayım. Belki bir tık fazla maloluyor ama içim rahat oluyor.
    Piyasa genelinin mantığına ters mantık sahibi olmak bence mutlu eder Al sat yapamazsın fakat totalde arabaya daha ucuz binersin haliyle daha ucuz satarsın fakat paran cebinde kalır vs vs. Ben de km'si düşük boyası az diye 2-3 bin tl fazla verdim. Ama bakım geçmişi çok da iyi olmadığı için mekanik bakım param 2 haneli binleri bulunca bu konuya farklı bakmaya çalıştım. Pert-patlak-şaseden kaymış olmadığı sürece kaza durumuna çok da alınmaz kriter gözüyle bakmıyorum artık.

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burada bile temiz arabayi boyasiz olarak algilayan insanlar oldukca daha cooook boyle konular acar bu 2.el felsefecisi arkadasimiz. Benim icin temiz araba yuruyeni sanzimani motoru sasesi kusursuz olan arabadir ben o arabaya fazla para oder veririm, aracin disindaki 3kg boyaya degil. İsterse komple boyali olsun ustteki kriterlerime uyuyorsa piyasasindan fazla verir alirim bir de komple boyanirken duzgun boyandiysa degme keyfime

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Piyasa genelinin mantığına ters mantık sahibi olmak bence mutlu eder Al sat yapamazsın fakat totalde arabaya daha ucuz binersin haliyle daha ucuz satarsın fakat paran cebinde kalır vs vs. Ben de km'si düşük boyası az diye 2-3 bin tl fazla verdim. Ama bakım geçmişi çok da iyi olmadığı için mekanik bakım param 2 haneli binleri bulunca bu konuya farklı bakmaya çalıştım. Pert-patlak-şaseden kaymış olmadığı sürece kaza durumuna çok da alınmaz kriter gözüyle bakmıyorum artık.
    Çok gol yedim bu yüzden, dolayısıyla yazdığım mantık oluştu. Senin de 147 de yaşadıklarını konusundan okudum ve üzüldüm.

Belki sen o arabayı 3 lira tersine alsan yaptığın bakım manen bu kadar rahatsız etmeyecekti.
    Bundan önce de hasar kayıtlı ama cıvatasına kadar serviste değişmiş bir colt'um vardı, 5K tersine almıştım, çok güzel binip satmıştım.
    Birader birtane 208 aldı 1.0 10K tersine, 1 senedir kirada kendi parası kadar para getirdi neredeyse ve araba da öyle büyütülecek bir hasar yok.
    Kovaladıktan sonra illaki uygun fiyata düşüyor. Ben kusursuz diye kasmış olsam bindiğim arabaya uzaktan bakıp hala 99 model civic ies ye biniyor olurdum.
    Ki onlar bile bana c5'in maliyetinden daha yükseğe gelirdi şu piyasada.

Gökhan Bilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ikinci el araçların tamamı noterde satış işlemi gerçekleşiyor dimi?

noter deki satış rakamları bir veri tabanında toplansa, ve bu veri tabanı ile bir web sayfasında, araç durumu yılı KM girilip ortalama arabanın değeri sorgulanabilir.

bu sayede sahibinden de nokta hata yok diye 20K üzerine koyanlar biraz törpülenir gibi gibi.

yada amaan boşverin adam olmayız
    Kimisi kasko bedelini yazdırıyor kimisi aldığının üstünü kimisi altını yazdırıyor dediğiniz gibi olursa zaten şuan tencerede kaynayan çorba öyle olursa kazandaki çorba olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2-3 lira fazlaya 2.elde araç arıyorsam, aracı aldıktan sonra bana sorun çıkartmamalı ayrıca iyi bakıldığına inanmam lazım; servis kayıtları,bakım faturaları vs... Boyasız , km düşük araç iyi bakıldığı ,temiz olduğu bana sorun çıkartmayacağı anlamına gelmiyor. Örneğin boyasız araç aldın +10 fazla verip, gelip biri sürttü olmayacak bir durum değil. Eee ne oldu -10 binsin. Benim için motor , yürüyenine iyi bakılmış bir araç daha avantajlıdır, çarpışan araca dönmüş bir araç değilse şasisi sorunlu değilse. 30lira piyasası olan bir aracı da boyasız km düşük diye 40 lira vermem; 33'lere bakımlı olanını, değişensiz, birkaç parça boyalısını almaya çalışırım. Müzeye kaldırmayacağım sonuçta kullanacağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Shadow_Dancer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2004 model focus, ilk sahibinden 128.000de sirf kazasiz diye emmi 41 yazmis, simdi bu adama ne diyecen?
    Bu adamlara müstahak. Ciğer gibi 5 kasaya binerim o paraya 😄
    Coğrafya kaderdir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zorbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu adamlara müstahak. Ciğer gibi 5 kasaya binerim o paraya ��
    İşte bu sebeple herkes arabadan anlamıyor.

Sadece anladığını sanıyor.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabası bakımsız olanda fazla yaziyor godoş bunlar.

Evo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kullanıcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yoksa götü boklu Ep3-Fn2 Type-R, 350Z,S2k,200Sx,G35-37 Vb. hangi fiyatlardan bu fiyatlara geldiğini hepimizi biliyoruz.
    Bahsettiğiniz makinaların birçok anlamda rekorları hala geçerli. Fiyatlarından bağımsız biraz haksız bir yorum olmuş...

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynısını anlatmaya çalıştım yarisi satarken, alındığı günden beri 10bin yerine 5binde bir bakıma girdi, 80binde şanzıman yağı fren hidroliği değişti, soğuk motorla gazlama değil yokuşa bile vurmadım, hep kapatırken turbosunu bekledim, 120bin km boyunca rot ayarına bile girmedi, öyle sakin kullandım çukurlu tümsekli yerlerde. Tabi ki kazasız ve boyasızdı ayrıca.
    Satarken 40 istedim herkese yüksek geldi, 37 38e nasıl kullanıldığı bilinmeyen 50bin kmdeki araçları aldılar.
    Benim aracımı biri aldı ailesine o fiyattan, 3 ay sonra aradı dedi ki başka araba satacağın zaman söyle ben hemen değerlendireyim eşe dosta alırız dediğin paradan dedi. Tamam dedim abi.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

r3dkit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşım yıllar önce 1.16 aldı 2 ay aradı boyasız olsun az km olsun diye. kalktı ankaradan istanbula gitti 13.000 de boyasız aldı geldi piyasanın 20.000 üstüne. geldiğinin ertesi günü garajdan çıkan bir araba ön çamurluktan taktı arka çamurluğa kadar yırttı 3 parça değişti. demem o ki arabadır bu vurulur kırılır. saksı düşer bisiklet vurur. düzgün gidiyosa motorunda bişey yoksa büyük kazası yoksa alıp binilir yani.
    Find what you love and let it kill you

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok gol yedim bu yüzden, dolayısıyla yazdığım mantık oluştu. Senin de 147 de yaşadıklarını konusundan okudum ve üzüldüm.

Belki sen o arabayı 3 lira tersine alsan yaptığın bakım manen bu kadar rahatsız etmeyecekti.
    Bundan önce de hasar kayıtlı ama cıvatasına kadar serviste değişmiş bir colt'um vardı, 5K tersine almıştım, çok güzel binip satmıştım.
    Birader birtane 208 aldı 1.0 10K tersine, 1 senedir kirada kendi parası kadar para getirdi neredeyse ve araba da öyle büyütülecek bir hasar yok.
    Kovaladıktan sonra illaki uygun fiyata düşüyor. Ben kusursuz diye kasmış olsam bindiğim arabaya uzaktan bakıp hala 99 model civic ies ye biniyor olurdum.
    Ki onlar bile bana c5'in maliyetinden daha yükseğe gelirdi şu piyasada.
    Aynen öyle. Ki o zaman ilanda 2 araba daha vardı. İkisinin de km'si yaklaşık 50 bin km daha fazlaydı, birinin kazası vardı baya 4-5 parça boyalıydı. Diğerinin de satıcısı galeriydi ve 1 yıldan uzun bir süredir ilandaydı hatta bi o kadar daha kaldı ilan fiyatı da yüksekti (sonra öğrendim ki ilan fiyatının 5 bin tl aşağısına satmış). Ben de kaza geçmişi en az en düşük km'li olanı doktordan da olduğuna güvenerek gidip aldım. Ancak 100 bin bakımı namına sadece triger değişmişti 80binde. Sonuç, yapılan bir çok mekanik masraf vs vs. He aracımı sevdiğim için satmak istemedim ancak tecrübe oldu benim için bu satın alma süreci. Şu an ciddi yüksek olmadığı sürece km'nin düşük olmasından ziyade arabanın düzgünlüğüne bakıcam

Kullanıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Berk007 hayır canım burda kendimizden yaşça büyük ve tecrübeli abilere hakaret edip akıl ne vermek ne haddimize sadece söylemek istediğim piyasada akıl mantık diye bir şey kalmadı özellikle biraz az bulunan kupon araçlar hepten özel üretim veya özel versiyon araç muamelesi yapılıyor yoksa kimsenin aracı kötüleme aşağılamak gibi bir durum asla söz konusu değildir herkesin kendi arabası gözünde değerlidir isterse 5 liralık 'Lada samara' olsun.

Araçlarda özellik dediğiniz gibi insandan insana değişiyor lakin birisi gözünde değerli diye herkes o araca özel gözle bakacak diye bir durum yoktur. Eğer böyle olursa bana görede 'Rover 220T' özeldir. Ama gerçekte özel versiyon bir araç değildir. Bana Göre özel araç demem için ya doğuştan özel olmalıdır.(Yani Lotus,Aston martin,vb) yada normal versiyon araçların özel modelleri(örn=MB V140 s70-73 AMG, Bmw alpina b10 Vb)

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana istediğim şu özelliklerde bi 159 getirin , kesinlikle yetkili servis bakımlı olacak. bakım seceresi bulunacak. max 70 - 80 k km. ağzına kadar dolu olacak. içlerde işlem olmamak kaydıyla 1-2 parça boya olabilir. oda yanlarda tavan kaput bagaj boyasız olacak. hasarlı fotoğrafı olursa daha iyi olur. 70 bi km yazıp 200 bin km deki araba gibi olmayacak. bütün kitapçıkları yedek anahtarları duracak. bırak motor modifikasyonunu cam filmi bile çekilmemiş olacak. bütün camları orjinal olacak. alttan darbe almamış olacak. tek kişi kullanmış olacak. iç trimleri temiz ve düzgün olacak. araba yolda haldır huldur gitmeyecek vs.

bana şu özelliklerde 159 bulun değil 2-3 , 5 lira fazla vereyim. almayan şerefsizdir.

ama bu dediğim kupon araçlar için geçerli yoksa boya yok diye de 2009 1.4 eraya 35 lira vermek aptallık. 2012 blue kaç para lan
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edit : bakmayın kaputunu açmadan araba aldığıma yoksa bineceğim arabada çok kıl olurum
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şahsen geçmişini bilmediğim veya çok güveneceğim ortak arkadaş yoksa arada, arabaya değil 2-3, 0-1 fazla vermem.
    Okumadan imzalamam.....

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İbrahim33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana istediğim şu özelliklerde bi 159 getirin , kesinlikle yetkili servis bakımlı olacak. bakım seceresi bulunacak. max 70 - 80 k km. ağzına kadar dolu olacak. içlerde işlem olmamak kaydıyla 1-2 parça boya olabilir. oda yanlarda tavan kaput bagaj boyasız olacak. hasarlı fotoğrafı olursa daha iyi olur. 70 bi km yazıp 200 bin km deki araba gibi olmayacak. bütün kitapçıkları yedek anahtarları duracak. bırak motor modifikasyonunu cam filmi bile çekilmemiş olacak. bütün camları orjinal olacak. alttan darbe almamış olacak. tek kişi kullanmış olacak. iç trimleri temiz ve düzgün olacak. araba yolda haldır huldur gitmeyecek vs.

bana şu özelliklerde 159 bulun değil 2-3 , 5 lira fazla vereyim. almayan şerefsizdir.

ama bu dediğim kupon araçlar için geçerli yoksa boya yok diye de 2009 1.4 eraya 35 lira vermek aptallık. 2012 blue kaç para lan
    öyle bi yazdınki dedim heralde 15-20bin fazla verecek. 5 bin için arabayı alıp kullanmayan adamdan istiyorsun resmen
    turbocuk istiyoruz

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

böyle biri 159 sahibi tanıyorumda çok ister
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkesin parmağı tetikte

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Dostum zaten 159 piyasası değişik 35 bine de var 75 bine de. Senin dediğine yakın eşdeğerde olanlar da piyasa ortalamasının 3-5 bin değil 10-15 bin yukarısına satılıyor ki iyi bir 159 için verilecek bir para. Özel bir araçsa tamam da bence piyasa araçları için fazladan 3-5 bin vermek saçma.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler