User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Ankara kedisi hakkında ???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ankara kedisi hakkında ???

Uzun zamandır Ankara kedisi sahiplenmek istiyorum bilmeyenleriniz için anavatanı Ankara ve çevresi olup dünyaca ünlü ve uzun tüylü kedilerin atası olarak kabul gören kendine ait karakteri olan bir kedi türü.Ancak aradığım çoğu internet sitesi veya pet shopta bulamadım.Bolca british shorthair vb türler var çok uçuk fiyatlara artık iyice ticarete dökülmüş açık açık onlar tutulmuyor abi bundan verelim diyen petshop gördüm.İşin özü İstanbul ve Bursa çevresinde tercihen ticaretini yapmayan evde besleyen 2. seçenek olarak da petshop veya üretim çiftliğinden ankara kedisi arıyorum. Bu forum neler neler buldu bu konudanda ümitliyim

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankaraya gidip sokaktan yakalayabilirsin. Zaten tüğlerinden ve vücut hatlarından hemen anlaşılır

Emre-U - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankara kedileri afedersin kafadan kırık. Allah kuluna eyvalahi yok. Elimizden iki tane geçti. Apartman dairesi olduğu için mecbur bahçeli ev sahiplerine sahiplendirmek zorunda kaldık. Pek ev kedisi olacak cins değil yani özgürlüğüne aşırı düşkün.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ankara kedisi arıyorum diye yazmışsın.ama benim sana taysiyem sokakda annesi olmayan yavru kedi yada kedi sahiplendirme sayfalarında bir tane sahiplenmen bence.

bizim evde 2 tane kedi var.ikiside sokakdan bulduk annesi yoktu hatta bir tanesi kardeşimin peşine takılmış 2 sokak peşinden gelmiş aldık eve.

eve geldiğinde onları sevmezsen ilgilenmezsen çok kızıyor hatta kardeşim işten geç gelsin camdan inmiyor evde söylene söylene geziyor.

bence sokakdan yavru kedi al.daha büyük sevabı var.nede olsa sana evde arkadaş olucak.
    Seat IBIZA FR

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cins kedi nedir ki.. bikac tane yavru kedi incele, bi tanesi seni sececektir.. seni seceni al evine baslasin yeni hayat butun kedilerin ayri karakteri vardir sadece ankara kedilerinin degil

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankara kedisi cidden rahatsız piskopat bir kedi bence de evde beslenecek tür değil gibi
    diğer arkadaşlarında dediği gibi sokaktan bir tane almanız daha iyi baya sevap dışarıda başına ne geleceği hiç belli değil çokta şeker kediler var beyazı sarısı )
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sevo16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun zamandır Ankara kedisi sahiplenmek istiyorum bilmeyenleriniz için anavatanı Ankara ve çevresi olup dünyaca ünlü ve uzun tüylü kedilerin atası olarak kabul gören kendine ait karakteri olan bir kedi türü.Ancak aradığım çoğu internet sitesi veya pet shopta bulamadım.Bolca british shorthair vb türler var çok uçuk fiyatlara artık iyice ticarete dökülmüş açık açık onlar tutulmuyor abi bundan verelim diyen petshop gördüm.İşin özü İstanbul ve Bursa çevresinde tercihen ticaretini yapmayan evde besleyen 2. seçenek olarak da petshop veya üretim çiftliğinden ankara kedisi arıyorum. Bu forum neler neler buldu bu konudanda ümitliyim
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yorumlarınız için sağolun o zaman şöyle belirteyim daha önce çok hayvan sahibi oldum balığından kuşuna hemstırından kedisine hatta bir keresinde yaralı bi atmacayı tedavi ettirip iyileşinceye kadar misafir ettim sokaktan çok kedi aldım kimini besledim büyüttüm sahiplendirdim kimini tedavi edip kendini kurtaracak hale getirip sokağa salmak zorunda kaldım.Ama Ankara kedisine hep hayran oldum kimine göre psikopat bana göre güçlü karakteri olan bir hayvan.Evi yaşadığı ortamı sahiplenen sadece istediğinde kendini sevdiren değişik bir hayvan.Yeteri kadar bilgi sahibi olduğumu düşündüğüm için bu zor türde bi kedi sahiplenmek istiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İyice ticarete dökülmüş diye sitem ederken, hayvanseverlik adı altında özel bir cinsi satın almaya çalışmak nasıl bir ironidir

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ofisten arkadaşım şirketin garajında buldu kedi diye eve aldı attığını getiren köpeğe dönüştü birkaç videosu daha var upload ettikçe paylaşırım. Topu geri getirmesi falan cidden çok basit kaldı diğer videolarının yanında

Lokum ve Futbol Topu / Lokum and The Football - YouTube

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim veterinerden sahiplendiğim kedi Tempranın motor kaputuna sıkışmıştı. Geldiğinde üstü başı yağ içindeydi, psikolojisi bozuktu. Nerede karanlık bir yer görse gidip oraya saklanıyordu. Biberonla besledik 1 aya yakın. Alerjim sebebiyle arkadaşlara vermek zorunda kaldım. Şimdi yaklaşık 3 yaşında. Maşallah dana gibi oldu

Kesinlikle sahiplen, hem sevap kazanırsın. Petshopla falan olmaz bu iş bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankara kedilerin çoğu doğuştan sağırlar, önceden bilmenizde fayda var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim işyerinde beslediğimiz var bir tane. Tarife uyuyor. Son baharda da yavruladı. Acayip pofuduk birşey, simsiyah. Ama acayip ürkekler..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hahahahah Maşallah ne manyak bir şeymiş o öyle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı bomonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hahahahah Maşallah ne manyak bir şeymiş o öyle
    Köpek ruhu var içinde

Utku85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim de iki ane kedim var, birinin omuriliği sorunlu olduğu için kimse almamış ki şu anda camış gibi kendisi, diğerini de görüntüde yavruluktan çıktığı için kimse almamış.

Sana tavsiyem git veterinere veya barınağa ''ben kedi istiyorum en zor hangisi sahiplendirilir?'' diye sor ve en zor sahiplendirilebilecek kediyi al.
    Ondan sonra sadece evde evcil hayvan mı oluyor yoksa sana gerçek bir arkadaş dost mu oluyor gör.

Kediler minnet duyan canlılardır benim kedilerimin ikiside benden başka kimseye kendilerini sevdirmezler inanılmaz karakterliler ve beni korumaya çalışıyorlar, yani bildiğin K9 oldular

Yani sevap mı dersin, insanlık mı dersin, yürek mi dersin bilemem ama ricamdır SATIN ALMA, SAHİPLEN
    Drehmoment ist wichtig

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankara değil ama rus görünce kerkinen antalya kedisi var elimde düşünürsen

Sokaktan al dostum bencede

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    toplu bir cevap olucak o yüzden kimse özel olarak üzerine alınmasın

Şimdi burda kimse kimsenin hayvan severliğini sorgulamıyor doğru diyorsunuz sokaktan sahiplenmek varken para verip mal gibi alınıp satılması doğru değil ben zaten sokakta gördüğüm hayvanlara kedi köpek kuş farketmez elimden geleni yapıyorum bu ayrı bi konu dediğim gibi daha önce sokaktan sahiplendiğim sahiplendirdiğim kediler de oldu özellikle @rodya bey yaşça benden büyüksünüz saygısızlık etmek istemem hani diyorsunuz ya '' hayvanseverlik adı altında özel biri türü sahiplenmek istiyosunuz '' diye burda duyar kasmak yerine hayatıma ortak edeceğim nerden baksanız 10 sene beraber olacağım canlıyı parası popülaritesi değil özellikleri karakteri huyu bakımından seçmek benim hakkım değil mi? İlk görüşte yorum yapmayı seviyoruz ama hayatınıza ortak edeceğiniz bir canlı sonuçta bu kadar da seçme hakkımız olsun.Birde benim gördüğüm özellikle kedi sahiplenme konularında var bu cins alma sokaktan sahiplen muhabbeti köpek alınacağı zaman kimse sokaktan karabaş almıyor ama bu kadar duyar kasılmıyor.

Başta da belirttiğim gibi kimse direk üzerine alınmasın ortaya toplu bir cevap oldu.Teşekkür ederim yorumlarınız için

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler