User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
61 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: İş için şehir değiştirme

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence bi süre bekar olarak git. 6 ay düzenini bozmadan yaşa. Bir hafta sonusen git ailenin tanına. 1 hafta onlar gelsin.

Zamanla oturur herşey. Eğer bursada kira veriyorsan ve ankarada da vereceksen maaş farkın bunu karşılar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maaş farkı, yaşam standartlarını değiştirmeden komple cebine kalacaksa düşün. Aksi taktirde mantığını bi parça yitiriyor

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Maddi hesap yapmadan once Ankara da yasamak istiyomusun o onemli. Paraya takılma dicem yanlis anlasilcak ama olayin kilit noktasi bu nokta.
    - K -

________
    Dr.Ecu

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    7 yıldır çalışıyorum şuan 3. iş yerim ve 3. farklı şehirde. en son kendi memleketimden buraya geldim. hatta mısıra gitme durumum olmuştu geçmişte
    bursa küçük bir şehir değil dolayısı ile ankara gibi bir büyük şehire adaptasyon daha kolay olur. kira vs gibi genel sabit giderleri kıyaslayarak alınacak maaş farkı ve kariyer olanaklarını (geleceğe dair) dikkate almanı tavsiye ederim.
    bir diğer önemli konu ise otomotiv sektörü bursa da daha gelişmiş dolayısı ile seçeneklerin daha fazla, bursa içi iş değişimi seni yıpratmaz ama ankaradaki işi beğenmezsen seçeneklerin daha kısıtlı.
    eşinin çalışma durumu nasıl bilmiyorum, çalışıyorsa belirsiz süreli evde oturmak onun açısından yorucu olabilir. çalışmıyorsa yeniden arkadaş edinme süreci önemli. bunlara hazır ve seni destekler konumda mı?

Lee-on! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam olaya sadece maaş olarak düşünmeyin. Gelir gider - + bunları bi kenara alıp hesap kitap yapıp üzerine de manevi değerlerinizi katıp sosyal çevre aile vs. gibi bunları düşünüp karar verin. Ben de bundan 5 ay önce böyle bir yol ayrımındaydım. Yüksek lisans yaptığım için çalışmam da gerekiyordu. Maaş çok iyi olduğu için okula uzak olsa da işi kabul ettim. Fakat giderlerim de aynı oranda yükseldiği için aldığım maaş harcadıklarıma zor yeter oldu. Dışardan bakanlar iyi alıyorsun ediyorsun dese de harcamalarınız artınca aldığınız boğazınıza zor yetebiliyor. Maaşın 2 katı gibi durduğuna aldanmayın. En küçük detayı hesaplayın. Ben günlük yaptığım yolun kmsine yaktığım yakıtın ltsine kadar hesap kitap yapıp geldim.
    Alıntı aLperTunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu aracın adını AT SKİ koydum.jet ski hesabı,At ski mustang

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son karar nedir?
    Okumadan imzalamam.....

mechanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben bu konunun amacini anlayabilmis degilim. biz super desek esin olmaz dese gitcen mi? veya tam tersi?
    --
    her geçen yıl bir önceki yılı aratır hale geldi zaman...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya bi de bu konular ucup duruyor son sayfalar yok falan, ne kadar surecek bu? bilen var mi?
    --

BüLenT GöReN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar bütün yorumları okudum yorum ve olasılıkları yazdığınız için teşekkür ederim arkadaşın biri serviste araç tamir kısmında çalıştığımı zannetmiş herşeyi açık yazmadığım için haklı buluyorum onuda daha açık söylemek gerekirse bursada otomobil fabrikasında makina elektrik bakım operatörüyüm 3 vardiya çalışıyorum kiradayım eşimde aynı şekil 3 vardiya çalışıyor benim gibi ankarada yine elektrik bakım operatörü olucam çağıran yerde uçak fabrikası burada aldığım maaş eşimle aynı 2100 evim kira orada vericekleri aylık lojman giderinden sonra kalan 2200 olacak ancak 3 ayda bir çift maaş olucak çocuk olacağı için ankaraya gidersem eşim çalışmıcak bursada kalırsam çalışmak zorunda olucak bursada kiradayım lojmana kesilen parada elektrik su yakıcak dahil bana 3 ayda bir çift maaşla ortalama 3800 aylık gelirim olucak lojman dahil içim deki tek kuşku pişman olurmuyum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BüLenT GöReN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bütün yorumları okudum yorum ve olasılıkları yazdığınız için teşekkür ederim arkadaşın biri serviste araç tamir kısmında çalıştığımı zannetmiş herşeyi açık yazmadığım için haklı buluyorum onuda daha açık söylemek gerekirse bursada otomobil fabrikasında makina elektrik bakım operatörüyüm 3 vardiya çalışıyorum kiradayım eşimde aynı şekil 3 vardiya çalışıyor benim gibi ankarada yine elektrik bakım operatörü olucam çağıran yerde uçak fabrikası burada aldığım maaş eşimle aynı 2100 evim kira orada vericekleri aylık lojman giderinden sonra kalan 2200 olacak ancak 3 ayda bir çift maaş olucak çocuk olacağı için ankaraya gidersem eşim çalışmıcak bursada kalırsam çalışmak zorunda olucak bursada kiradayım lojmana kesilen parada elektrik su yakıcak dahil bana 3 ayda bir çift maaşla ortalama 3800 aylık gelirim olucak lojman dahil içim deki tek kuşku pişman olurmuyum
    ucak fabrikasi derken? ya birak arabayi Aerospace industrie giriosan hemen gir. 2 sene sonra katlarsin maasi. esin de ankarada bi suru motorlu arac sektoru var kesin is bulur.
    --

aposport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayatının fırsatı gelmiş. Sen hala düşünüyorsun. Görende Batman a Muş a gidiyorsun sanacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar düşünüp duruyordum ancak artık net kararımı verdim gidiyorum bundan sonra angaralıyık la bebee ��

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Taiye mi gireceksiniz? Bence hiç düşünmeyin derim şayet oraysa.

Batum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hakkında hayırlısı olsun soğuk şehir ama zamanla alışılır.

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Taiye mi gireceksiniz? Bence hiç düşünmeyin derim şayet oraysa.
    bende onu sorucaktım,

savunma sanayisi sanırım.

Genel olarak şartları dışarıya göre çok daha iyi oluyor, o sektörde. aynı zamanda prestijide cabası.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BüLenT GöReN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oldukça karışık yazmışsın, zaten çocuğun olacak ve kirada isen 2100 ile geçinme şansın yok bursa da.

Diğer taraftan 2200 Net maaş + 3 ayda 1 maaş ikramiye ile yıllık gelirin 35.200 TL oluyor.

O da aylık 2900 gibi bir rakam. Tabi bunda kira yakıt yok diyorsun. Sanırım onu da 900 gibi ekleyip 3800'e ulaşıyorsun.

Mevcut şartlarda zaten gitmen her açıdan lehine.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam 2.100 tl bakimci icin az veriyorlar sormasi ayip çalıstiginiz sirkette üretim iscileri ne alıyor bende sakaryada bir otomobil firmasında sözlesmeli işciyim benim maaş 2.300+ mesai yaparsan ayda en az 2 kere mesai istersen denk geliyor mesai basi 120 tl daha ekleniyor valla size biraz az veriolarmis.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizi burdaa bildiğin sömürüyorlar ve çalıştığım yer çok bilindik bir marka

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bursa'da genel olarak maaşlar düşüktür.
    Heryerde olduğu gibi işsiz insan kaynıyor ortalık.
    Patronlarda beğenmezsen adam hazır mantığından öldürdükçe öldürüyorlar...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler