User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
91 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Elon Musk Tesla'sını Mars'a Gönderiyor! Falcon Heavy Roketi Fırlatılışı (Canlı Yayın)

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elon musk'ı lütfen teslayla karşılaştırmayalım.
    Elon musk başarılı bir iş adamı. Kod yazmayı da bilir. Bu kadar.
    Uluslararası anlaşmalar sonucunda uzay üssünde hak sahibi olan ülkeler uzay araştırmalarını birbirine açmak, yardımlaşmak zorundalar.
    Yani nasa ne yapsa ortaklarına açıklamak zorunda.
    Fakat spacex özel bir firma olduğu için bu zorunluluk bulunmuyor. Bu yüzden nasanın ödeneği kesildi ve spacexe ödenek aktarıldı. Durum budur.
    Bunun dışında teslalardan daha 60bin mili gören yok. Model 3lerdeki üretim kalitesizliği hakkında ise trilyon tane video var. Söz verilen üretimi söz verilen teslimatı yapamadıkları için roadster ve tır konseptleriyle yatıtımcıları tutmaya çalışıyor. İşte başarılı işadamlığı da buradan geliyor, bu gibi kötü durumları düzeltmek.
    Yani elon musktan tesla kesinlikle olmaz, ama güzel bir edison olur.
    Neyse konumuz da elon musk değil zaten.
    Şöyle ki, ülkece biz özellikle son 15 senedir rezil durumdayız.
    Hemen akpli hüloğlar çıkıp saçmalamadan soruyorum:
    Bilimi teknolojiyi zaten bırakın, son 15 yıldır biz sporda, sinemada, kültürde, ticarette, ihracatta neredeyiz? Bana bunun bir cevabını verin.
    Peki son 15 yıl neden çağların farkını attı? Çünkü internet ve globalleşen dünya.
    Son 15 yıldır interneti ve modelleme/simülasyon programlarını kullanarak hem tasarım ve hesapta, hem de yurtiçi ve yurtdışı üreticiler, montajcılar, zeki insanlarla tanışmada onlara ulaşmada yaşanan kolaylıklar aşikar. Bu sayede yapılacak iş planları, kurulacak ekipler başarılara imza atıyor işte. Bu sırada bizim ülkedekiler bu interneti neden kullanıyor? Kurtlar vadisi izleyip gelip buraya hayırdır yazıyor. Çünkü dünyası o kadar, içinde zerre merak yok.
    Demem o ki biz çok gerideyiz evet, ama toparlanmamız için öyle yüzlerce yıla gerek yok. Sadece doğru adamlara doğru işler verilmeli. Bu kişiler doğru ortaklıklar kurmalı. En basitinden fransızların afrin harekatındaki tavırlarını görüyorsunuz. Almanların ırkçılıklarına ve ambargolarına yıllardır şahitsiniz. Peki en çok dışarıya para gönderdiğimiz otomobil sektöründe durum ne? Her yer alman ve fransız aracı. Devletin başı maybach s500e binip almanyaya 'eeyy almanya' diyor. Ben utanırdım mesela.
    Gidin lexusa binin sayın devlet erkanı. Kik'teki 'kiralanacak araçlar alman grubu olmalıdır' ibaresini kaldırın.
    Bizim düşmanımız bol. Fakat dostumuz da bol. Yeter ki iş bilen birileri şu dümene geçsin. Uzaya da çıkarız üretim de yaparız, yemin ediyorum kolay.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

optimus_prime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uzaya gidemeyişimizi dine bağlayan, gidenlerin de din ve devlet işlerini zamanında ayırdığı için gidiyorlar abi diye yorumlayanların olduğu yerde hangi uzaydan bahsediyoruz?

krediyle premium araba almaya çalışıp ulan cafelerde avmlerde iyi hava atarım diye düşünmek yerine ulan insanlık için dünya için ne yaparım diye düşünen olmadığına göre boşuna anlamak için uğraşmadığınız dini eleştirmeyin.

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı optimus_prime Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzaya gidemeyişimizi dine bağlayan, gidenlerin de din ve devlet işlerini zamanında ayırdığı için gidiyorlar abi diye yorumlayanların olduğu yerde hangi uzaydan bahsediyoruz?

krediyle premium araba almaya çalışıp ulan cafelerde avmlerde iyi hava atarım diye düşünmek yerine ulan insanlık için dünya için ne yaparım diye düşünen olmadığına göre boşuna anlamak için uğraşmadığınız dini eleştirmeyin.
    Vay benin güzel kardeşim, çok özür dilerim ben laikliği savundum yanlış yaptım sanırım. Senin ve senin gibi örümcek kafalılar yüzünden bi tarafımızı yırtsakta anlaşılamayacağız anlaşılan.

Mutlu arkadaşın Haçlı seferleri yorumu üzerine yazdım ben o yorumu ama sen boşver. Megatron la Bumblebee nin hikayesine dön bence sen orda güzel malzeme var

Dini eleştirmişmişim, Hey allahım sen bu güzel kullarına okuma anlama yeteneği ver. Başka bişey demeyeceğim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vay benin güzel kardeşim, çok özür dilerim ben laikliği savundum yanlış yaptım sanırım. Senin ve senin gibi örümcek kafalılar yüzünden bi tarafımızı yırtsakta anlaşılamayacağız anlaşılan.

Mutlu arkadaşın Haçlı seferleri yorumu üzerine yazdım ben o yorumu ama sen boşver. Megatron la Bumblebee nin hikayesine dön bence sen orda güzel malzeme var

Dini eleştirmişmişim, Hey allahım sen bu güzel kullarına okuma anlama yeteneği ver. Başka bişey demeyeceğim
    Bizim gibi örümcek kafalılarla konuyu daha fazla dağıtmayalım bence.

Kaç yaşında insanlar forumda ağız dalaşı yapıyo.
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öyle bi niyetimiz yok,ne işimiz var bilmediğimiz yerde ))

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ülkede son durum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

al işte tam da örnek verdiğim tip zeka seviyesi düşük arkadaş, insanlara hemen örümcek kafalı yaftası yapıştıracağına ne dediğimi düzgün oku. laikliği savunduğu için mi eleştirmişim ben bir bak?

herşeyi din ve laiklik tabanına indidirdiğiniz için başka mevzu düşünmediğimiz için bunlar oluyor diyorum ama senin gibilere üst perdeden konuşmamak lazım çünkü savunman bile hemen zıtlaştırma üzerine kurulu. ben dini eleştirmeyin dedim diye dindar örümcek kafalı oldum, sen laiklik dediğin için modern oldun dimi?

ben dini eleştireceksen önce iyice oku anla sonra eleştir
    laikliği eleştireceksen önce iyice oku anla sonra eleştir
    bitcoini eleştireceksen önce iyice oku anla sonra eleştir
    arabaları eleştireceksen önce iyice oku anla sonra eleştir

diyorum yani örnek veriyorum anladın mı? daha da anlamadıysan kreş seviyesi eğitime geri dön yardım eden çıkar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    al işte tam da örnek verdiğim tip zeka seviyesi düşük arkadaş, insanlara hemen örümcek kafalı yaftası yapıştıracağına ne dediğimi düzgün oku. laikliği savunduğu için mi eleştirmişim ben bir bak?

herşeyi din ve laiklik tabanına indidirdiğiniz için başka mevzu düşünmediğimiz için bunlar oluyor diyorum ama senin gibilere üst perdeden konuşmamak lazım çünkü savunman bile hemen zıtlaştırma üzerine kurulu. ben dini eleştirmeyin dedim diye dindar örümcek kafalı oldum, sen laiklik dediğin için modern oldun dimi?

ben dini eleştireceksen önce iyice oku anla sonra eleştir
    laikliği eleştireceksen önce iyice oku anla sonra eleştir
    bitcoini eleştireceksen önce iyice oku anla sonra eleştir
    arabaları eleştireceksen önce iyice oku anla sonra eleştir

diyorum yani örnek veriyorum anladın mı? daha da anlamadıysan kreş seviyesi eğitime geri dön yardım eden çıkar
    Ulan bi bitmediniz be, uzaya roket fırlatılma konusunda bile din konusu konusuyoruz sizin yüzünüzden. Biri haçlı der öbürü dini eleştirmeyin der.

Bana düşük zeka demeni geçtim, okuduğunu anlama yetin yok, fikir üretme kabiliyetinin olmasını beklemek saçma. Aklınca beni eleştiriyosun.

Siz müslümansınız da biz değiliz di mi ? Siz dini biliyosunuz da biz bilmiyoruz ? Geçin artık bu işleri. Küçümseyerek yazan sensin sonra yok siz böylesiniz yok siz şöylesiniz.

Kreş seviyesi,mreş seviyesi benim kafamında tasını da attırma. Çoluk çocuk muhabbetine düşürme ortamı.

Saçma sapan Haçlı söyleminin üzerine Rönasans dan örnek verdik dini eleştiriyo olduk anasını satayım. Bide gelmiş bana oku araştır diyor.

Önce kendine bakacaksın güzel kardeşim. Ben ne yazdım ne anladım diye soracaksın. öyle laf atarsan lafıda yiyince kıvırmayacaksın tamam mı ?

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Uzaya çıkannnnnn allaha karşı çıkarrrrrr diyen varken

Bizden bir halt olmaz

Adam harbi manyak bir iş adamı

Delikanlı cesaretli hayal olmadan başarı olmaz adam işini güzel güzel yapıyor

Koskoca otomotiv sektörü ona biyad etti elektrikliye geçiş başlaştı

Bizim bu adamı tebrik etmekten başka birşey yazmamız gerek

Eleştri yapanlarların tamamı benim gözümde cahil cühella mesela

Ne başardık ki bu hayatta adamı eleştirme hakkın var bir kere

Bizim hayalimiz yok bir kere
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ulan bi bitmediniz be, uzaya roket fırlatılma konusunda bile din konusu konusuyoruz sizin yüzünüzden. Biri haçlı der öbürü dini eleştirmeyin der.

Bana düşük zeka demeni geçtim, okuduğunu anlama yetin yok, fikir üretme kabiliyetinin olmasını beklemek saçma. Aklınca beni eleştiriyosun.

Siz müslümansınız da biz değiliz di mi ? Siz dini biliyosunuz da biz bilmiyoruz ? Geçin artık bu işleri. Küçümseyerek yazan sensin sonra yok siz böylesiniz yok siz şöylesiniz.

Kreş seviyesi,mreş seviyesi benim kafamında tasını da attırma. Çoluk çocuk muhabbetine düşürme ortamı.

Saçma sapan Haçlı söyleminin üzerine Rönasans dan örnek verdik dini eleştiriyo olduk anasını satayım. Bide gelmiş bana oku araştır diyor.

Önce kendine bakacaksın güzel kardeşim. Ben ne yazdım ne anladım diye soracaksın. öyle laf atarsan lafıda yiyince kıvırmayacaksın tamam mı ?
    ben de aynısını anlattım ama anlamamak da ısrarcısın o yüzden artık yazmıyorum.

roket konusunda dini övüp eleştirenlere laf söyledim zaten, sen hemen bizi örümcek kafalılıkla suçladın küçümseyerek yazan sensin, şimdi geri vites yapıyorsun.

benim müslüman olduğumu dini savunduğumu kendin uyduruyorsun ben öyle bişey yazmadım zaten alakam da yok

Bumblebee falan diyerekten ortamı kreş seviyesine sen çektin. bu kadar mallık yapmana rağmen ben sana hala cevap veriyorum. suçlu benim. afedersin

Ayrıca müslüman adam Allah der geçer keşif yapmaz diyen arkadaşı eleştirdim ben, sen kendin zıpladın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Dangalak herif üste bana niye laf sokma tribine giriyosun o zaman.

Yüzyüze olsak götünün yemeyeceği, söyleyemeceğin şeyleri söylüyosun yok mallık yok zıplamalar falan.

Uzamasın daha fazla ikimiz arasındaki bu saçma konuşma. Nereden nereye geldi konu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lekum dînukum ve liye dîn.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dangalak herif üste bana niye laf sokma tribine giriyosun o zaman.

Yüzyüze olsak götünün yemeyeceği, söyleyemeceğin şeyleri söylüyosun yok mallık yok zıplamalar falan.

Uzamasın daha fazla ikimiz arasındaki bu saçma konuşma. Nereden nereye geldi konu.
    hemen *** falan, tam gösterdin ne olduğunu bravo tam bu noktadayız işte uzaya çıkamama sebebimiz sen ve senin gibiler.

senin gibi tiplerle yüz yüze gelseydim şimdi ya hapishanede ya hastanedeydim.

Sana kalan hayatında başarılar dilerim hata bende niye muhattap alıyorsam

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tony Stark : Elon Musk
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ben de aynısını anlattım ama anlamamak da ısrarcısın o yüzden artık yazmıyorum.

roket konusunda dini övüp eleştirenlere laf söyledim zaten, sen hemen bizi örümcek kafalılıkla suçladın küçümseyerek yazan sensin, şimdi geri vites yapıyorsun.

benim müslüman olduğumu dini savunduğumu kendin uyduruyorsun ben öyle bişey yazmadım zaten alakam da yok

Bumblebee falan diyerekten ortamı kreş seviyesine sen çektin. bu kadar mallık yapmana rağmen ben sana hala cevap veriyorum. suçlu benim. afedersin

Ayrıca müslüman adam Allah der geçer keşif yapmaz diyen arkadaşı eleştirdim ben, sen kendin zıpladın
    Alıntı yapsaydın eğer, güzelce cevap verirdim. Şimdi gördüm yazdığını.

Ömer Hayyam'dan alıntı;
    "Irmaklarından şaraplar akacak' diyorsun
    Cennet-i alâ meyhane midir?
    'Her mümin'e iki huri' diyorsun
    Cennet-i alâ kerhane midir?"

Türk bayrağının yerinde yeşil zeminli müslüman bayrağı gibi bayraklı bi resim vardı. Onu bulamadım. Bulsaydım daha güzel olurdu.
    Ayrıca, din ve devlet işlerini ayırınca uzay'a çıkıyosun demedim. Din'e kafayı o kadar çok takmışız ki hala onunla uğraşıyoruz ve bir adım ileri gidemiyoruz diyorum. Aksini ispatlayabilirsen p.m. at konu hiç olmasn boşuna.
    Ben gidip balık türü keşfedeyim de adını Recepi yapayım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı yapsaydın eğer, güzelce cevap verirdim. Şimdi gördüm yazdığını.

Ömer Hayyam'dan alıntı;
    "Irmaklarından şaraplar akacak' diyorsun
    Cennet-i alâ meyhane midir?
    'Her mümin'e iki huri' diyorsun
    Cennet-i alâ kerhane midir?"

Türk bayrağının yerinde yeşil zeminli müslüman bayrağı gibi bayraklı bi resim vardı. Onu bulamadım. Bulsaydım daha güzel olurdu.
    Ayrıca, din ve devlet işlerini ayırınca uzay'a çıkıyosun demedim. Din'e kafayı o kadar çok takmışız ki hala onunla uğraşıyoruz ve bir adım ileri gidemiyoruz diyorum. Aksini ispatlayabilirsen p.m. at konu hiç olmasn boşuna.
    Ben gidip balık türü keşfedeyim de adını Recepi yapayım.
    çok doğru söylüyorsun katılıyorum her noktasına benim de yazmadığım ilk mesaj bunu anlatıyor zaten.

sadece şunu eklemek istiyorum. 1258 moğolların bağdat kuşatması esnasında o zamana kadar olan en büyük bilim çalışmaları müslüman bilim adamları tarafından yapıldığı için Müslümanlık ile bilim yapmaya çalışırsan varacağın sonuç; 'yüce rabbim yaratmış' diyip geçersin. cümlene katılmadığımı belirtiyorum hepsi bu. saygılar

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu Konuda EREL bey olucaktı ki biraz insanları dini açıdan bilgilendiricekti.. @B16

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu Konuda EREL bey olucaktı ki biraz insanları dini açıdan bilgilendiricekti.. @B16
    Sınırsız bira ve uykuluk teklif ettim. Siz gelmediniz yoksa ben bilgiye aç biriyimdir.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı oztk24 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi müslüman bilim adamı ALLAH yaratmış der geçmez,bu sözünü katılmıyorum.aksine kuran aklı kullanmak üzerinde çok durur bence.tarihde de Avrupalıların 200 seneye yakın tıp alanında faydalandıkları ibn-i Sina müslüman bilim adamıydı.lokman hekim yanılmıyorsam mikrop teorisini Kuran'da ki bir ayet den yola çıkarak oluşturmuştu.biz dinimizi düzgün öğrensek hastalıklardan kurtulmak için dua etmenin yanında ilaç kullanmak gerektiğini de biliriz.ama Kur'an Kerim'i Türkçe okumuyoruz bile.

İbn-i Sina, lokman diye diye onlardan 1 adım öteye gidemedik.
    İleri gitmeyi bırak geldiğimiz nokta Gece ve gündüz 2 ayrı varlıktır diyenden tut, dünya düzdür diyene kadar..
    Hala "teheey biz zamanında dünyaya hükmettik" kafası.. Zamanında dünyaya hükmettin ama dünya şimdi sana hükmediyor.
    İbn-i sina şunu yapmış da, piri reis bunu yapmış da..

Al işte elalem marsa çıktı biz ise anca bakanın sözünü kestikten sonra özür dileyen mutfak robotundan hallice robotumsu yapıyoruz. bu kafayla da anca bunu yaparız.
    Dini öğrensek de, Kuran-ı Kerim'i anlasak da..

Matematiği, fiziği öğren ki elin gavuru ile açılmış 20 tır boyu farkı kapa önce...

Ama yok.. Öğrenmeyiz, öğretmeyiz.. Neden?
    Eğitim seviyesi arttıkça iktidarın oyu düşüyor..
    İster mi iktidar yönetemeyeceği toplumu?
    İstemez..
    O yüzden bu millet 2018'de hala sol elle yemek yemeyi tartışır..
    2028'de sakız orucu bozar mı bozmaz mı sorusunu sorar nihat hocaya..
    Konu Evrenoz tarafından (07-02-2018 Saat 20:43 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler