User Tag List

Sayfa 11/27 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
503 sonuçtan 191 ile 209 arası

Konu: Mersin MEGACHIPS rezilliği ve Maddi hasar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Artık parayı alırsa @CorsaMer birşeyler ısmarlar destekçilerine
    O para kimseye tek parça yar olmaz :P
    Okumadan imzalamam.....

ErkanCanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fatura kesildiyse tüketici heyeti , red yerseniz tüketici mahkemesine ,

Fatura kesilmediyse direk maliyeye Hatta işinizi halletseniz bile maliyeye şikayet edin. Bizde sanayi işiyle uğraşıyoruz. Onların tabiriyle KERİZİZ galiba resmi çalışıyoruz.

Bu arada bizim başımıza bunun gibi yüzlerce olay geliyor. Tırlar genelde muayenede bar ayarından kalır , körüklerin değişip bar ayarı yapılması gerekiyor. Adam körükleri değiştirip bar ayarını yaptırıyor. Muayeneye 13.00 da gidiyor , 14:00 da bizim dükkanda.. Ben bu körükleri iade edeceğim Biz hiç yoksa 500 kere bu işi yaptık. Kerizlik mi bu ? Kimine göre kerizlik , kimine göre esnaflık. Ben sattığım ürüne garanti veriyorum. Yok körüğün garantisi olmaz , ventilin olur. Ben bu ebs-e beyni takarım ama senin araban haşat sorumluluk kabul etmem diye birşey yok. Bu araba benim dükkanıma girmiş mi ? İş yapılmış mı ? Müşteriyi hızlı bir şekilde memnun ederim. Bu işten sorumlu ustam kimse , gerisi onunla benim aramda. Bir sene ( bir muayene dönemi ) gözlem yapıp , diğer sene muayeneye hazırlık için gelen sıkıntılı kişileri eliyorsun zaten.

Çok zorunuza gidiyorsa kurumsal olmak ; çekersin fiyatını sende 300 liraya , reklam amaçlı yalan dolan vaadler vermezsin kimseye olur biter. Hem o zaman kimse buraya konu açmaz sizde böyle işlerle uğraşmamış olursunuz. Kaldı ki biri buraya 600 liralık malı 200 liraya aldım ve dolandırıldım diye konu açtığı zaman , açtığına pişman oluyor zaten

Bu arada en az 500 kere yaşadığımız olay dediğimin bize birim başına zararı 300x6=1800 lira parça + 2(50x6)=600 işçilik. Ben söktüğüm malzemeyi bir daha kullanamıyorum , küçük esnafa yok parasına veriyorum genellikle. Sizin attığınız yazılım ikinci ele düşüyor mu bilmiyorum..
    DÜNYADA İKİ BİLİNMEYEN VARDIR.BİRİ KUTUPLAR , DİĞERİ TÜRKLER.. Albert Sorel

raja52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bu konuda iade isteyen arkadaşı destekliyorum. İnsanlar yazılım yaptırırken deneme şansı, bilgi alma, destek alma şansı olduğu için kurumsal firmalara gidiyorlar. Diğer alışverişler de bu böyle. Gidip sokak arasından telefon almak yerine Hepiciğüburada'dan alıyorsun memnun kalmayınca çat diye iade ediyorsun. Kendimde 3 yıldır değişik değişik dti kullanıcısıyım. Sırf bu corsaların ekmeğini zamanında iyi yemiş sonrasında beğenmeyip dükkana sokmam diyen, hiçbir özelliği olmayan harita geçisindeki sarsılma bile düzeltilmemiş kopyala yapıştır yazılım yapan ve buna 400-700 lira aralığında para isteyenler yüzünden kendim yapmaya başladım Tanıdıklara da istediği ayarda soft-hard-5200 kesicili vs seçeneğiyle 4 te 1 fiyatına da atıyorum herkes memnun

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mehmetin olaya dahil olup konuyu sonuçlandırması gerek.Yoksa gelecek için daha önceki sorunların arasında buda yerini alacak
    misal Erenin 350 TL si
    daha önceki sorunlar ve yenisi

konu ile alakalı olarak arkadaş açıkca durumunu anlatmış ve iadesini de istemiş.Sonuçta hiç bir şey söylemeden iki kelime ile paramı iade edermisiniz dese bile yeterli olurmuş/olmalıymış

keşke yancı olsaydım yazımın sonunu iyiki XXXX var ben hep orda yaptırıyorum der reklamınıda yapardım
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    insanların guvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim demis ya robert abimiz cok guzel soylemis.

burda yıllardır sektorde hizmet veren bir firma M.C bu tarz muhabbetlerle ugrasmaması gerek diye dusunuyorum adam yazılım yaptırmıs 5 gun gecmis memnun kalmamıs orjinal yazılımını ve parasını geri istiyor bundan daha doğal ne olabilir herkes memnun kalacak diye bir kaide mi var ?

kaldı ki marka piarında önemli bir rol oynuyor memnun kalmadıgınız durumda 10 gun icerisinde geri iade edilir maddesi. onu da oraya keyfinizden koymadınız heralde bi guven ortamı olusturulması gerek ki insanlar bu ise sıcak baksın.

3. sayfadan sonrasını okumadım direm mesaja gectim umarım sorun cozulmustur.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde baska bir musteri yazilim yaptirmis aksamina rol yaptigi icin iade yapilmamis kismi var. Adam arabayi sahilde gezerek mi deneyecek acaba.

ercan26esk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sıfırdan stok arabaya yazılım yaptıracaklar arkadaşlar genel bir kontrol yaptırmadan bu işe kalkışmasın hele ki km leri yüksek araçlarda ne olacağı belli olmuyor en önemlisi bu turbo olayında fazla basınç gördü mü cortlamaya müsait bence önce alt yapıyı gerekli işlemleri yapıp hatasız şekilde en son yazılım işine girmek o zaman işte yazılımda bir şey var araba direk kendi belli eder herhangi bir olumsuz durumda adama çökersin yoksa şöyleydi böyleydi problemliydi falandı filandı derken konu çok başka yerleri gidebiliyor ....

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Az daha zorlarsak yazılımı ben yapmadım kuzenim yaptı diyecekler.

10 gün içinde koşulsuz iade kısmına kadar bayiye hak veriyordum ama müşteri haklıymış.

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söylemeden geçemeyeceğim.

Ne zaman ilgili firma ile ilgili konu açılsa konu sayfalarca sürüyor. Kriz yönetimi çok kötü.

Krizin üzerine web sitesindeki Sitenin konudan önceki hali ve Konudan sonraki hali kurumsallığa(!) gölge düşürüyor
    Başka diyecek birşey olduğunu sanmıyorum . Firma kaşla göz arasında politikasını değiştirmeye çalışıyor. Çok ironik.

jRMix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Firma demeyelim lütfen.Kurumsallıktan çok uzak üç beş arkadaş topluluğu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunca yazılandan sonra bir Megachips boykotu, forumda soran kişilere "Boşver, uzak dur" şeklinde telkinde bulunmalar, unutturmamalar başlar mı acaba?
    Okumadan imzalamam.....

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkes aynısını yazmış ama bende yazıcam bence yapılması gereken müşteriyi tüm yazılımcılar arasında mimleyip, parayı verip, konunun 3.sayfasında olayı çözmek olurdu. Yancıları çağırmak, siteyi temizletmek falan bence artık vermeyin parayı çünkü itibarınız yerlere indi, bide değerli 600 liranızdan olmayın. Konu nasıl kapanırsa kapansın şahsen ben 600 lira için bu kadar me'leyen adamla iş yapmazdım bir daha.
    123d

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    600 tl nedir yahu ? koskoca megachips veremiyor mu ? Yasin kardeş beni hatırlarsın belki sana bi jetta yaptırmıştım. 600 tl nedir yahu farzet bi yemek yedin. esnafım diyorsan gereğini yap.

haa diyorsan ki ben veremiyorum , ben vereyim senin yerine , biz 2-3 geceye bir bırakıyoruz masaya o parayı
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence yapılması gereken paranın ödenmemesi.
    Bu sayede iki taraf da kaybeder.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İbrahim33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    600 tl nedir yahu ? koskoca megachips veremiyor mu ? Yasin kardeş beni hatırlarsın belki sana bi jetta yaptırmıştım. 600 tl nedir yahu farzet bi yemek yedin. esnafım diyorsan gereğini yap.

haa diyorsan ki ben veremiyorum , ben vereyim senin yerine , biz 2-3 geceye bir bırakıyoruz masaya o parayı
    Edit varsa sil mesajını istersen yakışmamış
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu fiziki mal satıp sonra geri almayla bu işi karıştırmayalım arkadaşlar, Sonuçta fiziki bir ürün eşya satılıp geri alındığında bakarsın ürün sağlamdır satılabilirdir sıfırdır yada çıkma bile olabilir birşekilde değerlendirirsin stoğuna koyarsın maliyetini çıkartırsın..

Ama bu yazılım işi hani keyif işi ya.. ya keyif işininde iadesi bana saçma geliyo sadece bu konuylada alakalı değil..

Yani diğer taraftan şunu diyebilirmisiniz tüm esnaf arakdaşlara soruyorum.

Vergi döneminde muhasebecinize gönderdiniz evrakları adam işledi sonra dedinizki ben memnun değilim iade et benim fişlerimi faturalarımı paramı...

Bakın buradada herhangi fiziki bir ticaret yok ama bu adamın hiçmi emeği yok hiçmi zamanını almamış? ki bu keyfi bile değil.!

Biraz olaya iki yönlü bakalım.. Bu arada ben iki tarafıda tanımam yanlışta anlaşılmasın. ama bi taraf kurumsal yada kurumsal olmaya çalışıyo diye de bu kadar sopalanmaz.

ya da bilmiyorum belkide hiç başıma böyle birşey gelmediği için bana toz pembe geliyo bu olay..

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam kusura bakmayın ama siz firmanın iade şartlarını okudunuz mu? 10 gün içinde koşulsuz geri alım garantisi vermiş. Müşteri haklı veya haksız, bu apayrı bir konu, firmanın verdiği hakla ucret iadesi istemek ne zamandan beri sopalamak olarak adlandırılıyor.
    Ayrıca dedikleriniz çok doğru olabilir hiç bir lafım yok lakin resmi olarak yazmışlar koşulsuz ücret iadesi diye. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Alıntı powERS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu fiziki mal satıp sonra geri almayla bu işi karıştırmayalım arkadaşlar, Sonuçta fiziki bir ürün eşya satılıp geri alındığında bakarsın ürün sağlamdır satılabilirdir sıfırdır yada çıkma bile olabilir birşekilde değerlendirirsin stoğuna koyarsın maliyetini çıkartırsın..

Ama bu yazılım işi hani keyif işi ya.. ya keyif işininde iadesi bana saçma geliyo sadece bu konuylada alakalı değil..

Vergi döneminde muhasebecinize gönderdiniz evrakları adam işledi sonra dedinizki ben memnun değilim iade et benim fişlerimi faturalarımı paramı...

Bakın buradada herhangi fiziki bir ticaret yok ama bu adamın hiçmi emeği yok hiçmi zamanını almamış? ki bu keyfi bile değil.!

Biraz olaya iki yönlü bakalım.. Bu arada ben iki tarafıda tanımam yanlışta anlaşılmasın. ama bi taraf kurumsal yada kurumsal olmaya çalışıyo diye de bu kadar sopalanmaz.

ya da bilmiyorum belkide hiç başıma böyle birşey gelmediği için bana toz pembe geliyo bu olay..

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Edit varsa sil mesajını istersen yakışmamış
    orda sanırım bir hicivleme yapılmış. inceden bir mesaj sezdim

Alıntı powERS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sizin dediğiniz doğru, fiziksel mal yok ama emek var ise, derki 10 gün içinde iade yaparım ama %20 kesinti ile. çünkü burda fiziki bir ürün yok ama emek veya çalışma saati var adını ne koyarsanız. 10 gün içinde koşulsuz iade dersen müşteride ister iadesini.

Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunca yazılandan sonra bir Megachips boykotu, forumda soran kişilere "Boşver, uzak dur" şeklinde telkinde bulunmalar, unutturmamalar başlar mı acaba?
    Bence kaçınılmaz..
    13' 6R Polo "HLG"
    10' E60 "ETJ"
    14' F20 "FJM"
    13' Rocco "FEP"

18' Civic DTEC "BGD"

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler