User Tag List

Sayfa 22/27 İlkİlk ... 122021222324 ... SonSon
503 sonuçtan 400 ile 418 arası

Konu: Mersin MEGACHIPS rezilliği ve Maddi hasar

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Logitech'i işin içine hiç katmayalım bence çünkü bu konuda eşdeğeri olan bir firma ben görmedim. Benzer tutumu amazon.com da sağlıyor ama biraz daha karşılıklı işliyor onda. Logitech sadece veriyor

Ki alakası olanlar bilir, Logitech ürünleri aslında bulundukları kategoride orta sınıftır. Yani satıldığı fiyata daha kaliteli ses veren bir kulaklık ya da daha iyi bir klavye falan alabilirsiniz. Ama bu tarz bir müşteri hizmetlerini bulamazsınız. Sadece bunun için bile alınır.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Logi en iyi müşteri hizmetleri veren firma bilişimde

Elma ile avakadoyu karşılaştırmışsın

O kadarda memnuniyet olmasına gerek yok

Haftası dolmadan gelen müşterinin parasını iade edersin

Olur biterdi

Mega çok hadisesi var bu ilk değil
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

dj_batukaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EnesAksu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu benim başımada geldi, hayatımda karşılaştığım en iyi müşteri hizmeti diyebilirim, logitech abartmıyorum bu konuda level atlamış,

Garantisi biten z906 sistemin ana konsol podu bozuldu. sitesinden ticket açtım, faturayı yükledim. Aradılar.
    Dedim garantisi bitti 6 ay oldu ama kullanmıyorum ücretli yardımcı olurmusunuz dedim.
    Beyfendi, ürününüzün garantisi bitmedi dedi, hollandadan 2 günde kontrol merkezi geldi. oha dedim.
    ürünü taktım oda çalışmadı, meğerse içindeki pimlerden biri eğilmiş düzelttim iki kontrol ünitesi çalıştı.
    Tekrar aradım dedim kusura bakmayın, yanlış anlaşılma olmuş , ürünü geri iade edebilirim. gelen cevap olsun beyfendi hediyemiz olsun, sene ye bozulursa kullanırsınız dedi.
    neyse ertesi hafta merkez hoparlör kablosunun terminalleri bozuldu. gene ticket açtım 3 günde gene yolladılar.

Artık yüzüm kalmadı birşey istemeye
    Logitech sana çalışmış

Agent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence forumun bir köşesinde konu olmalı ve iyi kötü firmalar bu tarz tatsız durumlar tek paragraf ile anlatılmalı ve insanlar paralarını zamanlarını boşa harcamamalı. Ayrıca bu durum sitenin isim gücü ve üyelerinin yaptırımını da arttırır.

GEB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düzenleme

İki tarafında haklı olduğu sebepler var ama markanın taahhüt etmiş olduğu test süresi ve beğenilmeme durumunda ücret iade edilmesi konusu müşteriyi haklı kılıyor. Tamam siz de amme hizmeti yapmıyorsunuz. Emeğiniz var, o dükkanın kirası var, belki çalışanınız var eve ekmek götürmek için bu işi yapıyorsunuz ama bayisi olduğunuz firmanın test süreci ibaresinin ucu çok açık. Belli bir prosedür yok siz de müşterisine ve tavrına göre iade yaptığınızı belirtmişsiniz zaten.

Belki firmanızın SSS kısmına (şuan bu olaydan sonra hazırlanıyor zaten) ücret iade kısmına işçilik oranı düşüldükten sonra geri kalan kısmı iade edilir gibi bir ibare koyabilirler. Atıyorum bu %15 olur %20 olur ve müşteri bunu bilerek gelir. İade kısmında ne firma etkilenir ne de müşteri. Sonuç olarak çoğu araçta hazır yazılım kullanılıyor emek ve ekstrem bir zaman gücü olarak etkileyecek bir durum söz konusu olmaz.

Müşteri olarak düşünüldüğünde firmanın taahhüt ettiği durumda müşteri haklı, işletmeci olarak verilen emek ve giderleri düşünüldüğünde işletmeci haklı. Ama ben de her ne kadar sükunet ve sabırla cevap verseniz de yazılanlara, sizin bu tutumunuzun karşısında Mersin'de yazılım yaptıracak olsam bu konudan sonra tercih etmezdim kusura bakmayın.

Alıntı GEB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki tarafında haklı olduğu sebepler var ama markanın taahhüt etmiş olduğu test süresi ve beğenilmeme durumunda ücret iade edilmesi konusu müşteriyi haklı kılıyor. Tamam siz de amme hizmeti yapmıyorsunuz. Emeğiniz var, o dükkanın kirası var, belki çalışanınız var eve ekmek götürmek için bu işi yapıyorsunuz ama bayisi olduğunuz firmanın test süreci ibaresinin ucu çok açık. Belli bir prosedür yok siz de müşterisine ve tavrına göre iade yaptığınızı belirtmişsiniz zaten.

Belki firmanızın SSS kısmına (şuan bu olaydan sonra hazırlanıyor zaten) ücret iade kısmına işçilik oranı düşüldükten sonra geri kalan kısmı iade edilir gibi bir ibare koyabilirler. Atıyorum bu %15 olur %20 olur ve müşteri bunu bilerek gelir. İade kısmında ne firma etkilenir ne de müşteri. Sonuç olarak çoğu araçta hazır yazılım kullanılıyor emek ve ekstrem bir zaman gücü olarak etkileyecek bir durum söz konusu olmaz.

Müşteri olarak düşünüldüğünde firmanın taahhüt ettiği durumda müşteri haklı, işletmeci olarak verilen emek ve giderleri düşünüldüğünde işletmeci haklı. Ama ben de her ne kadar sükunet ve sabırla cevap verseniz de yazılanlara, sizin bu tutumunuzun karşısında Mersin'de yazılım yaptıracak olsam bu konudan sonra tercih etmezdim kusura bakmayın.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Logi en iyi müşteri hizmetleri veren firma bilişimde

Elma ile avakadoyu karşılaştırmışsın

O kadarda memnuniyet olmasına gerek yok

Haftası dolmadan gelen müşterinin parasını iade edersin

Olur biterdi

Mega çok hadisesi var bu ilk değil
    Elma armut karıştırması değil olay. Adamlara örnek olaması açısından fikir edinirler diye paylaştım.

Yoksa tr de de logitech ile kıyaslanacak marka çok azdır belki de yoktur. Konu kıyas değil zaten bilinçlenme.

Benim bir ticaretim olmadı bu firma ile bu saatten sonra da olmaz ama yazdıklarından anladığım seni de üzmüşler sanki.

Diğer taraftan ilgili firma sahibinden murat engin jant alıp esnaflığından memnun da kalmıştı, hep kötüler hatırlanır ama iyiyi de görüyorsak yazmadan geçemem ben.

Benim şaşırıdığım şuraya çıkıp 2 kelam etmemesi bu da kabullenmektir benim gözümde ve eksidir.

He çıkıp denilebilir sen 1 kişisin yaptırsan ne olur yaptırmasan ne olur ama şu konuyu okuyan 100 kişi 10 arkadaşına bahsette 1000 kişiye kötü reklam olursun.

Bence hala geç değil firmanın aksiyon alması için.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    firma sahibinin olumlu ya da olumsuz hiç topa girmemesi de çok ilginç...
    Biraz saman altindan girdi sanki topa abi, sen ben degistirmedik hazirlaniyor diye firmanin sitesindeki iadeyle ilgili bolumu
    1881 - 193

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elma armut karıştırması değil olay. Adamlara örnek olaması açısından fikir edinirler diye paylaştım.

Yoksa tr de de logitech ile kıyaslanacak marka çok azdır belki de yoktur. Konu kıyas değil zaten bilinçlenme.

Benim bir ticaretim olmadı bu firma ile bu saatten sonra da olmaz ama yazdıklarından anladığım seni de üzmüşler sanki.

Diğer taraftan ilgili firma sahibinden murat engin jant alıp esnaflığından memnun da kalmıştı, hep kötüler hatırlanır ama iyiyi de görüyorsak yazmadan geçemem ben.

Benim şaşırıdığım şuraya çıkıp 2 kelam etmemesi bu da kabullenmektir benim gözümde ve eksidir.

He çıkıp denilebilir sen 1 kişisin yaptırsan ne olur yaptırmasan ne olur ama şu konuyu okuyan 100 kişi 10 arkadaşına bahsette 1000 kişiye kötü reklam olursun.

Bence hala geç değil firmanın aksiyon alması için.
    Üzdüler.

Bir Accent'i vardı, laf söyletmezdi. Şimdi bıraktı o işleri

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    600 lira için 22 sayfa konuya ne gerek var,büyük firma değil misiniz? Ben dün 2 yıl önce yaptığım motora araç sahibi hararet yaptırdığı için(suç bende olmamasına rağmen 1000 tl ödedim,katkım olsun diye) afedersin kıç kadar firmayız.
    Megaçüks olarak bunu yapamadıysanız yazıklar olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    modifiyenin garantisi olmaz arkadaş. Yazılımla gazla motoru kır, bişeyleri boz sonra benim yazılım paramı geri öde de. İyi de benimde anam güzel derim ben.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bahsettiğin olayın konu ile alakası yok ki?

Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    modifiyenin garantisi olmaz arkadaş. Yazılımla gazla motoru kır, bişeyleri boz sonra benim yazılım paramı geri öde de. İyi de benimde anam güzel derim ben.

Gunes G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Modifiyenin garantisi olmaz standart prosedur yanliz alper. Sen sitene koca koca sorgusuz sualsiz iade aliriz 10 gun deneme suresinden sonra diye yazarsan musteri de bu hakkini kullanmak istediginde hart hurt edemezsin, etmemelisin. Ha edersen ne olur? Herkes senin verdigin sozun arkasinda durmadigini gorur, duyar, ona gore deger verir markana. Birinin parasini geri vermezsin, bininden alacagin potansiyel parayi kazanamazsin, ki bu en kotu olacak sey bir marka icin. Gelecegini etkiler cunku markanin. Buralara yazilan yazilar kalicidir, 10 yil sonra birilerinin konulari hortlatabildigi bir ortam burasi, bu da demektir ki herkes her zaman goruyor markalar icin soylenenleri, sahiplernin markalari icin yaptiklarini ve yapmadiklarini.

Buyuk markalar sorun ciktiginda en iyi kim cozecek diye birbirini yiyor dunyada, bunun listeleri var memnuniyet listesi diye, adamlar oralarda rekabet etmeye calisiyorlar, bizdekiler de verdikleri sozun arkasinda durmak istemiyorlar basliyor bahaneler vay efendim kotu niyetliydi, yok efendim big turbo yaptiracakti.

Ha boyle tutuma cevap tuketici tarafindan verilir, hicbir marka tek degil yaptigi iste bu dunyada da ulke de de. Alternatif markalar bedava musteri kazaniyor su an ustelik markanin kendi verdigi sozu tutmamasindan oturu.

Bakin ben bunlari yazarken nasil bir tesaduf ise bir vatandas bizi aradi, evcil hayvani icin uc hafta once aldigi tasma kucuk geldigini soyledi, ustelik faturasi yok ve bu gecen surede bizim musteriye satis yapan magazamiz devir edildi su an baska bir firma isletiyor. Konu bana kadar geldi, ben simdi deseydim ki "naapalim faturasi yok ne belli bizden aldiginiz? Hem sube de kapandi okuz oldu ortaklik bitti" diye kanunen hakli mi olurdum? Hakli olurdum. Ben ne dedim? "buyurun kozyatagi magazamiza bekliyoruz, gereken degisimi hemen yapabiliriz"

Bu musteri simdi art niyetli olabilir, baskasindan aldigi tasmayi bana vermek istiyor olabilir, tasmayi kullanmistir isi bitmistir baska urunle degistirmek istiyor olabilir degil mi? Biz de evimize ekmek goturuyoruz ama bir urun icin kendi markamin ayagina sikar miyim sizce? Ustelik kanunen filan da hakli iken?

Megachips'in bayisi olan arkadasin oturup simdi bunlari dusunmesini istiyorum, daha genis gozlukle bakmasini oneriyorum kendi ticari sagligi acisindan.

Ha bu arada oyle yaparsak batariz filan diyen varsa 30 yildir sektordeyiz, batilmiyormus demek ki diyor ve bitiyorum
    You call it turbo lag , i call it foreplay ...

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sene olmuş 2018 hala bir sözlesme yapilmadan mi yapiliyor bu isler.

Bir kurumsallik yokmu ?

Hala abi benim arabaya yazilimi kaca atarsin 700tl tmm at bakim gibimi yuruyor?

(Magdur arkadas icin yaziyorum sana bunu sunu yapamazsin gibi yazili bir belge imzalatmasi ve seninde onun yukumluluklerini gordugun bir belge alman lazim)
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu ile ilgili Avukat bey arkadaşımız zaten kanunen haklı tarafı net bir şekilde açıklamışken , bu inat nedendir. Anlam veremedim.

CorsaMer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    megaCİPS böyle durumlarda siteyi kapatıyor genelde
    -be yourself everyone else is taken.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakın sayın kardeşlerim olaydan Mehmet Gazihan dahil bütün megachips in haberi var ama kayıplar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MEGACHIPS olmuş MEGACHEATS ...............
    Yolu açık olsun......
    Okumadan imzalamam.....

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mehmet gazihan nasıl bu konuya cevap vermez forumda aktif üyeyken. Aklım ermiyor hasta olsan cepten yazarsın kaç gün oldu. 3 kurus için kurumsallıgınızdan olmussunuz.
    "Vurur yuze ifadesi,emisyonda hilemi yaptin bitanesi" VW BLUEMOTİON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MEGACHIPS olmuş MEGACHEATS ...............
    Yolu açık olsun......
    MegaCİPS daha iyi bence

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler