User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
68 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Ev için hangi internet ve tv paketi

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kablonet 1.5 senedir kullanıyorum gördüğüm en sorunsuz ve hızlı internet.wifi ile bile 50 mbit vadediyorsa 47-48 veriyor,hız hep stabil.Kesinti kopma senede bir yada iki kere oluyor mucize gibi birşey.Oyunlarda filande çok iyi iş yapıyor.İki dezavantajı var ilki modemlerinin kapsama alanı çok düşük ttnet-superonline gibi sağlayacıların modemlerinden 3-4 kat daha az kapsama alanı.Alternatif yüksek rangeli modemleri aşırı pahalı çok dert olursa router kullanmak şart.İkincisi Türkiyede heryerde hizmet sağlamıyorlar.

50 mbit akıllı sınırsız (19.00-24.00 saatleri arası 20mbit) tv paketi herşey var 80 tl 24 ay.

Superonline fiber 10 senedir kullanıyorum.Stabil değil her zaman aynı hıza ulaşılmıyor kopmalar yaşanabiliyor sık sık.Müşteri iletişimi ve servisleri çok hızlı, sorun olursa ertesi gün gelip modem kablo herşeyi komple yenileyip sorunu çözüyorlar.

35 mbit sınırsız ev telefonuda var 110 tl 24 ay.

Türknet bugün bağlandı .Vdsl modem gerekli zyxel marka en yaygını.Modemi tüketici alıyor 210 tl civarı nette.70 lira kurulum ücreti var.Hız stabil şimdlik vadedilene yakın veriyor.

35 mbit sınırsız tahahüt yok 85 tl.
    Dr.Ecu

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Enes-x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kablonet 1.5 senedir kullanıyorum gördüğüm en sorunsuz ve hızlı internet.wifi ile bile 50 mbit vadediyorsa 47-48 veriyor,hız hep stabil.Kesinti kopma senede bir yada iki kere oluyor mucize gibi birşey.Oyunlarda filande çok iyi iş yapıyor.İki dezavantajı var ilki modemlerinin kapsama alanı çok düşük ttnet-superonline gibi sağlayacıların modemlerinden 3-4 kat daha az kapsama alanı.Alternatif yüksek rangeli modemleri aşırı pahalı çok dert olursa router kullanmak şart.İkincisi Türkiyede heryerde hizmet sağlamıyorlar.

50 mbit akıllı sınırsız (19.00-24.00 saatleri arası 20mbit) tv paketi herşey var 80 tl 24 ay.

Superonline fiber 10 senedir kullanıyorum.Stabil değil her zaman aynı hıza ulaşılmıyor kopmalar yaşanabiliyor sık sık.Müşteri iletişimi ve servisleri çok hızlı, sorun olursa ertesi gün gelip modem kablo herşeyi komple yenileyip sorunu çözüyorlar.

35 mbit sınırsız ev telefonuda var 110 tl 24 ay.

Türknet bugün bağlandı .Vdsl modem gerekli zyxel marka en yaygını.Modemi tüketici alıyor 210 tl civarı nette.70 lira kurulum ücreti var.Hız stabil şimdlik vadedilene yakın veriyor.

35 mbit sınırsız tahahüt yok 85 tl.
    ben kablo neti 15 yıldır kullanıyorum , 15 yılda toplamda 1 yada 2 kere kesilmiştir.
    ayrıca fiyatlarıda acaip ucuz kaldı şu sıra eve yeni internet bağlatıcaklar için.

100 mbit hız / 500 gb kotaya ayda 120 tl ödüyorum.
    tvde yanında...

ama yayıncılar için tavsiye etmem , zira upload'u 5 mbit.
    misal cs go oynarken bi yandan twich yayın acayım derseniz oyunda baya ping oluyor...
    médiocrité partout

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Superonline son 1.5 senedir bende çok sorun çıkarmaya başladı. Ben 25mbit sınırsız kullanıyorum ama haftada 3 4 gün hız 1-2 mbit e düşüyor, modemi kapatıp açıyorum düzeliyor. Bir kere xbox da nat sorunu yaşadım 15 günde anca çözdüler. Ama şöyle bir güzel yanı var, yanlış yaptıkları yada tam hizmet veremedikleri zaman hediye İnternet veriyor. Mesela nat sorunu için 1 ay fatura ödemedim. Bi ara 4 saat int gelmedi, 4gb turkcell de kullanabileceğim İnternet verdiler gibi. Superonline değerlendirilebilir bence.

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türknet 100mbit 85 TL. Aldım kullanıyorum çok memnunum. Müşteri hizmetleri de mükemmel çalışıyor. Tavsiye ederim.
    M50b30 - Bumblebee...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni taşındığım yerde port yokmuş. Superbox redbox gibi şeyleri sancaktepe tarafında sağlıklı kullanabilen var mı?
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olum erken ödersen tabiki notun düşer adamın alacağı faize kesik atıyorsun adam seni ...kecekti ne güzel

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu tekrar hortlatıyorum sadece netflix için kullanacağım güncel kampanyalardan bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M U R A T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyu tekrar hortlatıyorum sadece netflix için kullanacağım güncel kampanyalardan bilgisi olan yardımcı olabilir mi?
    Tum internet bağlantısı tarifeleri - Enuygun

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben Turknet kullanıyorum.

TT altyapısını kullanıyor. Alt yapı max. ne destekliyorsa direk evde. Limit hız kota vs yok. Musluklar açık

100mbit fiber kullanıyorum. Memnunum

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    türknet fiber altyapısındayım 1000mbps simetrik internet kullanıyorum. speedtest yapınca modeme kablo ile bağlandığımda 920 down 930 upload civarı alıyorum 3 ay oldu hala hayretler içindeyim nasıl olabilir diye

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mcemrek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    türknet fiber altyapısındayım 1000mbps simetrik internet kullanıyorum. speedtest yapınca modeme kablo ile bağlandığımda 920 down 930 upload civarı alıyorum 3 ay oldu hala hayretler içindeyim nasıl olabilir diye
    Hayalim ama gel görki bizim fiber altyapı max 100mbit diyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    turknet kullanan herkes memnun heralde. bende superonline dan, turknete geçiyordum. turknete başvurdum. başvuru esnasında 5 iş günü içerisinde teknik ekip sizi arayıp randevu alacak, size gönderdiğimiz belgeleri imzalayıp gelen teknik ekibe vereceksiniz internetiniz kurulup açılacak dediler. meğerse 5 iş günü içinde kurye arayıp, randevu alıp gelecekmiş (4.iş gününe kendi kafalarına göre randevu ayarlamışlar sormadan) sonra kurye evrakları sisteme girdikten sonra teknik ekip 2 ile 6 iş günü arasında randevu alıp gelecekmiş. böyle yalan söyledikleri için bende başvurumu iptal ettim. şuan turknet ile kablonet arasında kaldım. kablonet kullanan varsa memnun mu ? yorum yapabilir mi ?

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ES353 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turknet kullanan herkes memnun heralde. bende superonline dan, turknete geçiyordum. turknete başvurdum. başvuru esnasında 5 iş günü içerisinde teknik ekip sizi arayıp randevu alacak, size gönderdiğimiz belgeleri imzalayıp gelen teknik ekibe vereceksiniz internetiniz kurulup açılacak dediler. meğerse 5 iş günü içinde kurye arayıp, randevu alıp gelecekmiş (4.iş gününe kendi kafalarına göre randevu ayarlamışlar sormadan) sonra kurye evrakları sisteme girdikten sonra teknik ekip 2 ile 6 iş günü arasında randevu alıp gelecekmiş. böyle yalan söyledikleri için bende başvurumu iptal ettim. şuan turknet ile kablonet arasında kaldım. kablonet kullanan varsa memnun mu ? yorum yapabilir mi ?
    Kablonet altyapısı varsa hiç düşünmeye gerek yok.Ay sonu 2 yıllık taahütüm bitiyor, bunca zaman bir kere bile müşteri hizmetlerini aramadım.

Fast.com dan wifi ile hız testi anlık 48 mbit.Tek dezavantajı modemlerinin wifi alanı çok kısa modeme uzak wifi kullanımı mutsuz eder.
    Dr.Ecu

TechTurkey Yekta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de taşınırken yeni evde fiber altyapı olmadığı için geçmiştim tivibu paketiyle birlikte. 6 sene oldu çok memnunum, hız iyi ve stabil hep. Şu an 100mbit kullanıyorum az önce test yaptım 98mbps görüyorum
    Bağlantı sorunu da çok nadir, çalışma filan olduğunda ki o da toplasan 10 sefer olmuştur 6 senede. Müşteri hizmetleri de şaşırtıcı şekilde iyi.
    Tek sorun Enesin dediği gibi modem daha iyi olabilir. Ev 200m2, modem benim odamda evin tam ortasında kalıyor. Evin çoğu yerinde sorun yok ama uzaklaştıkça dip odalarda sinyal biraz azalıyor, bi güçlendirici vs iyi olabilir yada alternatif bir modem alınabilir ev büyükse.
    YouTube
    DR.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yekta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de taşınırken yeni evde fiber altyapı olmadığı için geçmiştim tivibu paketiyle birlikte. 6 sene oldu çok memnunum, hız iyi ve stabil hep. Şu an 100mbit kullanıyorum az önce test yaptım 98mbps görüyorum
    Bağlantı sorunu da çok nadir, çalışma filan olduğunda ki o da toplasan 10 sefer olmuştur 6 senede. Müşteri hizmetleri de şaşırtıcı şekilde iyi.
    Tek sorun Enesin dediği gibi modem daha iyi olabilir. Ev 200m2, modem benim odamda evin tam ortasında kalıyor. Evin çoğu yerinde sorun yok ama uzaklaştıkça dip odalarda sinyal biraz azalıyor, bi güçlendirici vs iyi olabilir yada alternatif bir modem alınabilir ev büyükse.
    Alıntı Enes-x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kablonet altyapısı varsa hiç düşünmeye gerek yok.Ay sonu 2 yıllık taahütüm bitiyor, bunca zaman bir kere bile müşteri hizmetlerini aramadım.

Fast.com dan wifi ile hız testi anlık 48 mbit.Tek dezavantajı modemlerinin wifi alanı çok kısa modeme uzak wifi kullanımı mutsuz eder.
    uydunette modemin yeri önemli.
    ben geçen yaz ev tadilata girerken modemin kablosunu binadaki kutudan bir daha çektirdim tavandaki stropiter arkasına gizleterek tam evin ortasında koridorda tavana koydum.

evin her yerinde alıyabiliyorum sinyal.

ayrıca bu modelerde 2.4 ghzde çalışırken menzil artar aklınızda olsun.
    5.0 ghz'de menzil %30-%40 düşüyor.
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Yekta yanlışlıkla eksi verdim ama düzelttim

Kablonet in şu akşam 19.00-24.00 arası 25 mbit e düşme olayı kafamı çok karıştırıyor ya. Bana asıl lazım olan akşam o saatler. İş bitmiş oluyor. Film, dizi, oyun falan oynuyorum. Gerçi hali hazırda superonline 25mbit yetiyor ama laptopu tv ye bağlayıp film sitelerinden 1080p film izlemek istediğimde ara ara donuyor. Sanırım o da siteden kaynaklı. Sanırım kablonet bağlatıcam. Peki 50 mbit ile 100 mbit arasında 10 TL fark var değer mi 100mbit almaya?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit, ev 70 mt2. Hol küçük. Odalar arası mesafe kısa ama şuanki superonline modemle(markası huawei) yan odada xbox da oyun indirirken en fazla 2 3 mbitle indiriyor ama modemin olduğu odada 20mbit de falan indiriyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit, ev 70 mt2. Hol küçük. Odalar arası mesafe kısa ama şuanki superonline modemle(markası huawei) yan odada xbox da oyun indirirken en fazla 2 3 mbitle indiriyor ama modemin olduğu odada 20mbit de falan indiriyor
    bende uydunet DURAN KOTALI tarife var.
    hız hep 100mbit. evede rahat 90-95 geliyor.
    kotası 500 gb (evden çalışıyorum, cs go oynuyorum her akşamda banko 3 saat dizi izlememiz var) hiç bitmedi bu zamana kadar.

163 tlden indirimle 142 tl ödüyorum.

2k hatta 4k video 0 donma
    médiocrité partout

TechTurkey Yekta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Yekta yanlışlıkla eksi verdim ama düzelttim

Kablonet in şu akşam 19.00-24.00 arası 25 mbit e düşme olayı kafamı çok karıştırıyor ya. Bana asıl lazım olan akşam o saatler. İş bitmiş oluyor. Film, dizi, oyun falan oynuyorum. Gerçi hali hazırda superonline 25mbit yetiyor ama laptopu tv ye bağlayıp film sitelerinden 1080p film izlemek istediğimde ara ara donuyor. Sanırım o da siteden kaynaklı. Sanırım kablonet bağlatıcam. Peki 50 mbit ile 100 mbit arasında 10 TL fark var değer mi 100mbit almaya?
    Ben 50den 100e sadece kotadan dolayı geçtim. Yoksa 50 de hız olarak fazlasıyla yeterliydi. Bilgisayarım da masaüstü olduğu için modemi yanına koydum ama kablosuz kullanıyorsanız bütün cihazları evin makul bi yerine modemi koyarak sorun yaşamazsınız. Ya da eski modemi router olarak kullanabilme olayı varmış, denemedim ama o şekilde çözüm üretenler de var şimdiki kullandığın modemi değerlendirebilirsin belki
    YouTube
    DR.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yekta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 50den 100e sadece kotadan dolayı geçtim. Yoksa 50 de hız olarak fazlasıyla yeterliydi. Bilgisayarım da masaüstü olduğu için modemi yanına koydum ama kablosuz kullanıyorsanız bütün cihazları evin makul bi yerine modemi koyarak sorun yaşamazsınız. Ya da eski modemi router olarak kullanabilme olayı varmış, denemedim ama o şekilde çözüm üretenler de var şimdiki kullandığın modemi değerlendirebilirsin belki
    şimdiki modem kiralık. sözleşme bitince geri vericem. modemi hole koymak mantıklı o zaman. teşekkürler bilgi için

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler