User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
49 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Bozcaada'ya hangi güzergah?

Vintage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bozcaada'ya hangi güzergah?

Yakında araçla Bozcaada'ya gideceğiz,güzergah konusunda hiçbir bilgim yok.Farklı sitelerde biraz araştırdım ama tam anlayamadım.
    İstanbul Anadolu yakasından nasıl ulaşabiliriz,hangi yolları,noktaları takip edelim.Oralı olanlar oraya bilenler,gitmiş olanlardan tavsiye rica ediyorum.
    Tek tek detaylı yazarsanız memnun olurum çünkü internette bazı sitelerde "oradan şuraya geç oradan da feribota bindin mi ordasın" tarzı tarifleri çıkaramıyorum

Tuzla'dan çıkacağız acaba Bursa üzerinden gitsek çok mu uzun olur hem Bursa'yı da gezmiş oluruz diye düşünüyorduk.
    Bunların haricinde güzergahta uğramamız gereken yerlerle ilgili tavsiyeler varsa açığım.
    04Punto 89CivicEF 81Golf 94CivicEG 97CivicEK 93Uno 05Corsa 98Starlet

evolution_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    istersen pendikten feribota binip yalovadan burda otobana bağlan geçen yıl 40 lirayla bu sene bilmiyorum. bursadan sonra bandırma çanakkale o güzergah. istersen yeni yapılan osmangazi köprüsünden git ama ben hep pendikten feribotla gidiyorum hangisi daha kolayına gelirse.gezmek istiyosan çanakkalede çok gezecek var ama ayazma şelalesine kesinlikle uğra.
    evox

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bursadan cok uzak olur ıstanbul tekırdag malkara kesan gelıbolu ecebat. ordan karsıya canakkele sonra ezıne. ezıneye gelmeden ada tabelası var ama ordan gırme hem yol bozuk hemde köy ıclerınden falan goturuyo o yol senı karıstırırsın. ezıneyı gectıkten 1 km sora geyıklı bozcaada tabelasından gır 10 km sora ferıbota bınıp 20 dkkada adaya gecıyosun. adaya gecmek ıcın gestasın sıtesıne gır onlıne bılet al yoksa tatılın yarısını gemı kuyrugu bekleyerek gecırırsın. adada oturdugun mekanlar fıyat sor sonra surprız yasamayın ıyı eglenceler bıde bu havada sakın adada denıze falan gırme zaturuye olursun
    ]Senin araba bitene kadar ben otomotiv sektörünü bitirir emekli olup planör falan kullanırım, sıkıntı yok

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anadolu yakasından en kısa mesafe pendik yalova bursa karacabey bandırma biga çanakkale olan güzergahtır.

Slammed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yol yapmam dersen yenıkapı-bandırma ferıbotu.Sonrada canakkale uzerınden gıdebılırsın geze geze gıderım dersen ise ;
    ben İstanbul - Erdek - Cunda yaptım ,yol guzergahım da avrupa yakasından eskihisar-topcular feribotunu kullanarak.
    Gecen hafta o taraflardaydım elektronık denetlemeden illahlah ettim mobil radarlarda vardı ara ara.
    Kesinlikle uğraman gereken yer ise Çanakkale kepezi geçtikten sonra Bozcaada ıstıkametınde manzara restoran var bi kahvaltı yapmanı öneririm.
    İyi yolculuklar şimdiden kazasız belasız

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben daha dün bozcadaydım 3 gün kalıcaktım 1 gün bile kalamadım hayatımda ilk defa bozcadaya gitmiştim hiç beğenmedim zaten sezon açılmamış günü birlikçiler hariç kimse yok fiyatlar uçuk her konuda deniz çok soğuk alışık olmayan giremez gidersen yine alkol alıyorsan şimon meyhanesine git orda beyaz var garson selamımı soyle cok geçirmezler
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    google map gayet güzel götürüyordu diye hatırlıyorum.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Can1993 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bursa otobanına bağlan direk yeni yapılan bursa bandırma biga lapseki ezine istikameti direk bozcaaadadasın.Yol ordan kolay ve ceza yeme riskin cok az bi tek lapsekide kameralar var onlara dikkat et lapsekieye girerken 4 adet içerdede 2 adet var. hepsinin tabelası var dikkat edersen asla ceza yemezsin. Çanakkaleli olarak eğer oraya gideceksen temmuzu bekle derim

Slammed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Can1993 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bursa otobanına bağlan direk yeni yapılan bursa bandırma biga lapseki ezine istikameti direk bozcaaadadasın.Yol ordan kolay ve ceza yeme riskin cok az bi tek lapsekide kameralar var onlara dikkat et lapsekieye girerken 4 adet içerdede 2 adet var. hepsinin tabelası var dikkat edersen asla ceza yemezsin. Çanakkaleli olarak eğer oraya gideceksen temmuzu bekle derim
    Biga-Lapseki-Kepez-ezine-ayvacık Vsvs hiçbir radar çalışmıyormu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biga'dan lapsekiye geçerken 4 adet direk var onlar calısıyorlar tabelası var hemen 100 metre onunde. Bide lapseki içinde var 2 adet kamera 50 diyor zaten yaklaşırken onlarıda dikkate alırsan ceza yemezsiniz. Kepezden-Ezine arasında zaten yok bi tane jandarma aracı oluyor bazen oda belirsiz oluyor bozcaada için ayvacık gitmenize gerek yok.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bandırma Biga arası köy geçişlerinde radar var, Çanakkale Ezine arası Ezine girişinde Eds ler var.

Sizin kolay güzergahınız Avrupa ya geçip Tekirdağ üzeri gitmeniz.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar yolu bilmeyen yazmasın adam Bozcaadaya gidiyor Ezine girişindeki eds den ona ne ? Girip maps den bakın bozcaada nerde ezine nerede Bandırma Biga arasında 4 adet var onlarında tabelası var zaten. Adam anadolu yakasında neden köprü trafigini beklesin yada gidip vapur beklesin

Google Maps

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Can1993 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yolu bilmeyen yazmasın adam Bozcaadaya gidiyor Ezine girişindeki eds den ona ne ? Girip maps den bakın bozcaada nerde ezine nerede Bandırma Biga arasında 4 adet var onlarında tabelası var zaten. Adam anadolu yakasında neden köprü trafigini beklesin yada gidip vapur beklesin

Google Maps
    Sen azıcık sakin olsa şampiyon !!!

Bozcaada'ya dönüşün ezineden öncede dönüş olduğu unutmuş olamazmıyız !!!

Ki Ezine den de daha rahat gidilebilir.

Hatta Biga - Çan üzerinden gelerek direkt Ezine ye çıkabilir.

Sen hergün o yolu giden birisi olabilirsin ama Biga ya kadar olan radar a göz göre göre giren birçok vatandaş var.

İstanbul'dan gelen birisinin Tekirdağ tarafından gelmesi km olarak çok az daha kısa. Ama istanbul un anadolu tarafından Tekirdağ yoluna kadar trafikte çok zaman kaybedebilir.

Bu nedenle Anadolu tarafında oturduğu için Herhangi bir feribotla Yalova-Bandırma tarafına geçip gitmesi sağlıklı olacaktır.

Yada köprüden de geçip hızına hız katabilirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biga Çan arasından gelen kişi Ezine ye gelmeden önce Bayramiç tarafından gelir yollar çok bozuk ve virajlı geldiğine lanet eder

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    daha Bugun canakkaleden bozcaada yolu uzerinden tavakliya gittim. Yol virajli ama bozuk degil, soyle bisi var bozcaada yolu yapim asamasinda oldugu icin yol kapali bilginize

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese çok teşekkürler , okuduklarım gitmeden uyarı oldu.Tavsiyeleri harmanlayıp bi rota oluşturdum kendimce ,vakit kısıtlamamız olmadığından Bursa üzerinden biraz uzatarak gitmeye karar verdik.
    Pendik-Yalova-Bursa-Karacabey-Bandırma-Biga-Çan(?)-Çanakkale-Ezine-Geyikli-Bozcaada noktalarını izleyeceğiz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaman sıkıntısı yoksa, maksat gezip güzel yerler görmekse şayet aşağıdaki güzergahı tavsiye ederim Bursa sonrasında

Bursa-Susurluk-Balıkesir-Edremit-Akçay-Altınoluk-Küçükkuyu-Kazdağları-Ayvacık-Ezine-Geyikli-Bozcaada

Dönüşte de Çanakkale üzerinden Bandırma-Bandırma dan Akşam Feribotu - Yenikapı

Google Maps

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Senin rotanin durumuna göre bende bayram sonrası o yolu kullanacagim. Normalde sarkoy üzerinden geçiyorum canakkale ye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin rotanin durumuna göre bende bayram sonrası o yolu kullanacagim. Normalde sarkoy üzerinden geçiyorum canakkale ye
    Haftaya gideceğim tekrar buradan yazarım.Rotam sizin tarif ettiğinizle benzer sadece Bursada biraz oyalanacağız o kadar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler