User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
57 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Bagajda jant ile gümrük kapısını geçmek.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bagajda jant ile gümrük kapısını geçmek.

Olay tam olarak şu. Ben bir tanıdığa Yunanistan'dan sıfır kutusunda 18 inch jant aldırdım. Havaleyi ben onun Türkiye bankasındaki hesabına yaptım. Oda jantları bizzat alıp Yunanistan'daki evine koydu. Jant bedeli 480 euro gibi bişeydi.

Şimdi ben eşim ile 2 günlüğüne Yunanistan'a gideceğim. Atatürk'ün evini ziyaret edip biraz gezip daha sonra jantları alıp dönmek niyetindeyim. Jant sıfır olduğu için faturasını kendi adına kestirmiştir. Onu konuşamadım direk irtibat olmadığı için. 2018 yılı yolcu yanında eşya muafiyeti 430 euro. Bunun üstü ama 1500 euro altı eşya için 430 dan fazlasına %18 ödeniyor. Ama jantlar gümrüğü geçeceğim araç değil Türkiye deki diğer aracım için.

Hiçbirşeyin garantisinin olmadığı tek yer gümrük ama bir sıkıntı olur mu? Tamamına vergi ödesem de sorun olmaz. Ama bunu ticari diye düşünüp zorluk çıkarırlar mı? Tekil adetlerde ve küçük boyutlarda başka sıfır ürünlerde alma niyetindeyim. Toplam 1500 euro yu aşmadan ne sorunlar olabilir? Araç ile ilk kez yurt dışına çıkacağım. Tercih etmem gereken bir tarih var mı?
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Onlar kontrol etmeden sen beyan edersen Trde sorun yaşamazsın. Beyan etmeden ya tutarsa yaparsan ve tutmazsa o zaman cezayı tutabilirsin.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben ufak ev eşyalarını hiç beyan etmeden geçiriyorum, üzerine bir kurdele, akrabalara hediye düğün var Vs

Ancak araç parçası kesinlikle tutmaz mutlaka beyan et.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyan etme niyetindeyim ama kendi başıma bela açmiyim sonra?
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bijon aralıkları tutuyorsa (aracınızın marka modelini bilmiyorum.) Araca sac jant takarsınız.200 liraya dolu.Orda o jantları bırakır aldığınız jantları takar gelirsiniz. Arkadaşım arabaya egzoz alıp korkudan geçiremedi.Çift çıkış gibi tutturup gelmiş gümrükten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bijon aralıkları tutuyorsa (aracınızın marka modelini bilmiyorum.) Araca sac jant takarsınız.200 liraya dolu.Orda o jantları bırakır aldığınız jantları takar gelirsiniz. Arkadaşım arabaya egzoz alıp korkudan geçiremedi.Çift çıkış gibi tutturup gelmiş gümrükten.
    Onu öneren çok oldu ama bijon aralıkları tutmuyor? Ben usulünü öğrenip normal şekilde geçmek istiyorum.
    Schumi.Projects

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onu öneren çok oldu ama bijon aralıkları tutmuyor? Ben usulünü öğrenip normal şekilde geçmek istiyorum.
    usulü abi arabama bir takım jant aldım nasıl beyan edebilirim demek yanında hanımda olacak, aile görüntüsü var. yüksek ihtimal geç git yapabilir.

ben riskli konularda hep beyan etmek istedim ama arabada eşimi kızımı gören polis kimi zaman geç git dedi, kimi zaman şöyle surat işaretleriyle geç meç yaptılar. henüz vergi almışlıkları yok benden.

gerçi jant gibi büyük araba parçası geçirmedim, lip egzoz v.s ufak tefek şeyler, bagajda açıp baktıkları halde bir şey demediler.

ben beyan etmek istemesem de adam aha yakaladım modu yapsa öpermiydi? muhtemelen o anki psikolojiye bağlı.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlış bilgi vermek istemem ama gümrük işleri biraz gönül işi.
    1 ay oldu olmadı final four için sırbistana giderken benzer sorunlar yaşadık geçemedik geçiremedik
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Spacer + sac jant ile çözebilirsiniz sanki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hangi araç için aldıysan bu kullandığın 206RC de olabilir ruhsat veya fotokopisini yanında bulundur. Fatura ruhsat sahibinin adına olsun ve gümrükte kişisel kullanım amaçlı ürün ticari değil diyerek %18 kdv ve varsa +tse için ücret ödeyerek alırsın abi sorun olmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    usulü abi arabama bir takım jant aldım nasıl beyan edebilirim demek yanında hanımda olacak, aile görüntüsü var. yüksek ihtimal geç git yapabilir.
    Bir yaşında oğlumuda götürmek istiyordum o zaman 2 günde kalabilirdim ama pasaportlar çok geç çıkıyormuş artık. Yani sıfır ürün vergi verip geçmem lazım sonuçta uçaksavar sokmuyorum ki ülkeye. Jant adedi 16 dan az olunca TSE istenmiyormuş. Onu biliyorum. Bakalım ne olacak gidip görücez.
    Schumi.Projects

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir yaşında oğlumuda götürmek istiyordum o zaman 2 günde kalabilirdim ama pasaportlar çok geç çıkıyormuş artık. Yani sıfır ürün vergi verip geçmem lazım sonuçta uçaksavar sokmuyorum ki ülkeye. Jant adedi 16 dan az olunca TSE istenmiyormuş. Onu biliyorum. Bakalım ne olacak gidip görücez.
    enteresan, kızımın pasaportunu yenileme başvurusu yaptı eşim bugün antalyada, bakalım kaç günde gelecek.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Schumi

yakın zamanda serres e git gel ipsaladan geçtim bana beyan edicek birşey varmı dediler yok dedim eyvallah deyip yolladılar bagajı açtım uzaktanbi baktı iyi olculuklar dedi

zaten kopekler vs bi ekip bekliyor tr kısmında

fatura ismi onemli değil kişisel goruşum fatura olsun yeter

çunku ben almanyadan uçakla semi slick getirdiğimde fatura sormuşlardı havaalanı gumrukte ama genede vergi almamışlardı biraz sohbetsen sonra arabama aldım vs dedim geçirdiler

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Schumi

yakın zamanda serres e git gel ipsaladan geçtim bana beyan edicek birşey varmı dediler yok dedim eyvallah deyip yolladılar bagajı açtım uzaktanbi baktı iyi olculuklar dedi

zaten kopekler vs bi ekip bekliyor tr kısmında

fatura ismi onemli değil kişisel goruşum fatura olsun yeter

çunku ben almanyadan uçakla semi slick getirdiğimde fatura sormuşlardı havaalanı gumrukte ama genede vergi almamışlardı biraz sohbetsen sonra arabama aldım vs dedim geçirdiler
    İşte ben beyan edilecek şeye var demek zorundayım. 4 tane 18 jant kutusu ile ancak arka koltukları yatırınca sığar gibime geliyor. Mesele ben var dedikten sonraki durum. Adet 4 ama sonuçta bunlar 1 takım. Bakalım ne olacak. Turbo felanda almayı planlıyorum gene sıfır kutusunda. Göreceğiz ne olacak. Turbo'yu beyan etmeyebilirim valiz içinde belki.
    Schumi.Projects

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    enteresan, kızımın pasaportunu yenileme başvurusu yaptı eşim bugün antalyada, bakalım kaç günde gelecek.
    Yenileme farklıdır belki ama ilk kez alacaklar için online randevu 2 ay sonrasına veriyormuş.
    Schumi.Projects

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşte ben beyan edilecek şeye var demek zorundayım. 4 tane 18 jant kutusu ile ancak arka koltukları yatırınca sığar gibime geliyor. Mesele ben var dedikten sonraki durum. Adet 4 ama sonuçta bunlar 1 takım. Bakalım ne olacak. Turbo felanda almayı planlıyorum gene sıfır kutusunda. Göreceğiz ne olacak. Turbo'yu beyan etmeyebilirim valiz içinde belki.
    valiz içindekileri boşver bende hava alanında arabaya 4 tane lastikle beyan bolumune gittim mecbur ama dediğin gibi bunlar 4 adet gozukebilir 1 takım dedim bayağı bi şaşırdılar lastikler gelen ilk ve son kişi olabilirim geç dediler

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yenileme farklıdır belki ama ilk kez alacaklar için online randevu 2 ay sonrasına veriyormuş.
    valla istanbul zor dostum, niğdeye gezmeye gitti gitmişken al dedim, orada 1 ay sonraya randevu vermiş. antalyadan baktım 2 güne randevu verdi, bu günde işlemler bitti, heralde 4-5 güne gelir bizim ki.

istanbul için haklısın tabi her konuda zor, istanbulda büyüdük çektik çilesini şimdi kafamız rahat.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oradaki memurun insafına kalmış gibi biraz Ticaret maksatlı olduğunu düşünürse işlem yapmak ister, yoksa sallar.

Biz de Yunanistan'a gidip gelmiştik, normal bavullarla, hanımlarla falan filan, hiç bakmadılar bile.

Bi ara son girişte adamın biri atar yapacak oldu, memurun biri çıktı, "bana bak seni tanıyoruz biz, ne için gidip geldiğini de biliyoruz, arabanı her giriş çıkışta ararız görürsün" diye bi bağırdı. Herif tırıs tırıs arabasına döndü. Özetliyor sanıyorum durumu Bireysel eşyalara çok bişey dememeleri gerekir. Ama mutlaka vergiye tabi bişeylerse göz yumamama durumu söz konusuysa ödersiniz tabi.

Siz bence muhabbete girin, ya arabaya aldım ama böle böle başka türlü de getiremedim, diğer türlü çok masraf olacaktı cart curt... Bağlama çekilebilir gibi geliyor bana.

CaNeR44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lastiğinize uygun teneke jant bulun onları bagaja koyun yada bırakın jantları takarak gelin gibi şeyler aklıma geliyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler