User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
57 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Bagajda jant ile gümrük kapısını geçmek.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yenileme farklıdır belki ama ilk kez alacaklar için online randevu 2 ay sonrasına veriyormuş.
    şaşkınlık içerisindeyim. daha bu sabah başvurduk, ve şuan kargoda pasaport

KABUL TARİH
    26/06/2018
    GÖNDERİ TÜRÜ
    HABERLESME/NITELIKLI
    KABUL İŞYERİ
    ANKARA KARGO İŞL.MER
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @Schumi
    abi al jantlarını gel faturasını göster en fazla %18 kdv ödersin içeri almama gibi bi durum olmaz. kendi aracım için aldım diyeceksin ticari amacı yok şahsi kullanım amaçlı dersen olur biter.

Günkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Schumi
    abi al jantlarını gel faturasını göster en fazla %18 kdv ödersin içeri almama gibi bi durum olmaz. kendi aracım için aldım diyeceksin ticari amacı yok şahsi kullanım amaçlı dersen olur biter.
    Keşke dediğin kadar kolay olsa 1 kg kıymayı geçirmiyorlar yeri geliyor. Şumi abi sen resmi prosedürü öğren ona göre hareket et. Aile tablosu çizildiğinde çok müdahele etmiyorlar ama ben gelip geçerken 1 kg kıymayı çöpe attığımı , 1 egsozu orda bıraktığımı bilirim.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Günkut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keşke dediğin kadar kolay olsa 1 kg kıymayı geçirmiyorlar yeri geliyor. Şumi abi sen resmi prosedürü öğren ona göre hareket et. Aile tablosu çizildiğinde çok müdahele etmiyorlar ama ben gelip geçerken 1 kg kıymayı çöpe attığımı , 1 egsozu orda bıraktığımı bilirim.
    Ne mutlu (!) o vatan sever gümrük memuruna. Milli güvenlik unsuru o 1 kilo kıymayı almayarak hududu korumuş. Akşam huzurla kafasını yastığa koysun.

İşte getirebilecek alkol, tütün miktarı belli ki hiçbirisini kullanmam; gel gelelim bunla alakalı bilgi bulamadım. =(

Bu arada arkadaşıma ailesi Almanya dan gelirken komple şanzımanı üstüne motor getirdiler Peugeot için. Daha bir sürü şey geliyor her geldiklerinde. Rüşvet mi veriyorlar yoksa yoğunluktan mı es geçiyorlar bilmiyorum.

Ayrıca yaz sonu Fransa dan body kit alıcam. Sanırım onu kargo ile alırım. =(
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tamamen sohbetle alakalı

dediğim gibi ben 4 tane lastikle hava alanında ucaktan indim büyük bi arabaya dizdim ustune bavulum gümrüğe gittim konuştuk anlattım durumu tamam geçebilirsin dediler ki fiyatınıda soyledim vergiye tabi bi rakamdı

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jantları almaya giderken gümrükte sor ne yapmam gerekiyor diye, ona göre tedbirini alırsın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nasıl bir sorun yaşadınız o kısmını anlamadım. et zaten yasakta kolay kolay bagajları arayıp etlere baktıklarını hiç görmedim.

ancak egzos nasıl çöpe gitti? fatura v.s yok mu idi? vergi mi çıktı? yoksa declare mi etmediniz?

kanunen neye dayanıp el koyabilir ki? anca beyan etmezsin o da denetlerken yakalar ve beyan etmediğin için normalde ceza alman gerekir, ceza kesmek yerine el koyup bırakmıştır seni yani kıyak geçmiştir aslında.

beyan edipte sorun yaşadıysanız bende bilmek isterim, sonuçta şansa bala mı geçiyoruz öğrenmek iyi olur.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jantları almaya giderken gümrükte sor ne yapmam gerekiyor diye, ona göre tedbirini alırsın.
    Niyetim o. Çıkarken sorabileceğim bir yer varsa sorup bilgi almak istiyorum. Ama işgüzarın bir tanesi alma geçemezsin felan filan der. Bende alıp gelirim ona denk düşerim. Sonra uyuzluk yapar gibi hiçte paranoyak olmayan klasik Türk Memuru zihniyeti sorunu ile karşılaşmaktan çekinmiyor değilim.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI

ozoozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracınızın ruhsat fotokopisi , ödeme yaptığınız kredi kartı dökümü olsun yanınızda , beyanı da açık açık belirtin ancak 1 takım jant diye belirtin , 4 adet göze ticari gelebilir. Bu tarz işlerden anlamayan içinde sen bunun ticaretini mi yapıyorsun diyip boştan yere nefes tüketirsiniz. Ancak, mutlaka ve mutlaka size ait bir araç olduğunu ve gerçekten kendinize aldığını ispat edeceğiniz ruhsat fotokopisi yanınızda olsun.

Ben Amerikadan çok fazla parça getirdim , hiç birinde de beyan vermedim ama hepsi valize sığacak ürünlerdi. En son gelirken de belki bilirsiniz boyutunu Precision 750 HP intercooler'ı valize attım geldim , bir Allahın kulu da bu ne demedi düzleyip geçtim. Biraz şans işi , biraz kısmet ama anladığım kadarıyla siz kafanız rahat etsin diyorsunuz o zaman yukarıda belirttiğim yolları izlerseniz daha sağlıklı olur.
    ABO TRADING
    STR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozoozo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınızın ruhsat fotokopisi , ödeme yaptığınız kredi kartı dökümü olsun yanınızda , beyanı da açık açık belirtin ancak 1 takım jant diye belirtin , 4 adet göze ticari gelebilir. Bu tarz işlerden anlamayan içinde sen bunun ticaretini mi yapıyorsun diyip boştan yere nefes tüketirsiniz. Ancak, mutlaka ve mutlaka size ait bir araç olduğunu ve gerçekten kendinize aldığını ispat edeceğiniz ruhsat fotokopisi yanınızda olsun.

Ben Amerikadan çok fazla parça getirdim , hiç birinde de beyan vermedim ama hepsi valize sığacak ürünlerdi. En son gelirken de belki bilirsiniz boyutunu Precision 750 HP intercooler'ı valize attım geldim , bir Allahın kulu da bu ne demedi düzleyip geçtim. Biraz şans işi , biraz kısmet ama anladığım kadarıyla siz kafanız rahat etsin diyorsunuz o zaman yukarıda belirttiğim yolları izlerseniz daha sağlıklı olur.
    Ruhsat fotokopisi yerine direk gerçek ruhsatı götürürüm. Kaldı ki yurt dışına çıkacağım araçta bana ait zaten. Bir tane motorsporları ile alakalı lisans çıkarsam resmi drag yarışlarından felan onu göstersem bir daha ki sefere daha kolay olabilir ama şuan bir yarış yok resmi.
    Schumi.Projects

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ağırlıkları ne kadar. 30 kg dan fazladır tahminim. kargoyla geliyor olsa kesin geçiremezseniz. Aracın içinde kontrole takılırsa kanuni olarak geçirememeniz lazım. Şu şekilde olabilir. Faturayı tekrar kestirin 2 ayrı parça halinde. 2 tanesini kendi üzerinize 2 tanesini araçtaki başka birinin üzerine kestirin. O zaman geçersiniz sanıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yesil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ağırlıkları ne kadar. 30 kg dan fazladır tahminim. kargoyla geliyor olsa kesin geçiremezseniz. Aracın içinde kontrole takılırsa kanuni olarak geçirememeniz lazım. Şu şekilde olabilir. Faturayı tekrar kestirin 2 ayrı parça halinde. 2 tanesini kendi üzerinize 2 tanesini araçtaki başka birinin üzerine kestirin. O zaman geçersiniz sanıyorum.
    Ben direk beyan edeceğim zaten. Kaçak göçek geçmeyi denemeyi düşünmüyorum. Onu kastettiniz herhalde kontrole takılırsa geçmez diye. Fatura olayını başkasıda söyledi. Bu sefer eşimin üstüne araç yok. Ondan ruhsat isteyip gol yiyebilirim. Ayrıca birbirinini aynısı 4 jantı 2 kişiye bölünce asıl o zaman dalga geçiyormuş gibi olmasın. iPhone felan olsa neysede takım jant yani bu.
    Schumi.Projects

by.gkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Janttaki mevzuat nedir bilmiyorum ama gümrüklerde et ve et ürünleri kesinlikle yasak. 1kg kıyma bir yana aç bitir salam bile sokamazsın. Bu kural bildiğim kadarıyla sadece bizim ülkeye de has değil dünya genelinde bu uygulama bir çok ülkede var. Hastalık vb. şeylere önlem olarak bu uygulanıyor. Ha aranmazsın geçirirsin sıkıntı yok ama denk gelirlerse alıyorlar.

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı by.gkn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Janttaki mevzuat nedir bilmiyorum ama gümrüklerde et ve et ürünleri kesinlikle yasak. 1kg kıyma bir yana aç bitir salam bile sokamazsın. Bu kural bildiğim kadarıyla sadece bizim ülkeye de has değil dünya genelinde bu uygulama bir çok ülkede var. Hastalık vb. şeylere önlem olarak bu uygulanıyor. Ha aranmazsın geçirirsin sıkıntı yok ama denk gelirlerse alıyorlar.
    Aynen sadece vergisel olarak düşünmemek lazım. Misal toprak mahsülü bazı çiçekler. Getiremezsiniz. kiloyla gramla vergiyle alakası yok bunun.

@Schumi
    jant konusunda kiloyla ilgili bir sıkıntı yaşamazsınız 30kg sınırı kargo ile gelen eşyalarda geçerli.

Avrupadan geldiği için %18 Maktu vergi uygulanabilir. oda ne dir ? toplamda 430 euro muafiyet 1500euro üst sınırınız var. jantlar 480 eu diyorsunuz. 30 eu ordan var bunun üzerine her alacağınız diğer eşyaları ekleyerek gidin tabi kendi adınıza olursa ?!

Şimdi ıspat için ruhsat la birlikte birde takacağınız aracın fotoğrafınıda yanınızda bulundurun jantların göbekleri hani 5 bijon vs. en azından ordan anlasın bu bunun filan diye..

TR de yokmu diye sorcak olurlarsa satıcısı ARTIK getirmiyor filan dersiniz. Soruları cevaplarken baska soru akla getirmicek sekilde konuşmak lazım. Diğer alacagınız esyalar tek tek olursa pek sıkıntı cekecegınızı sanmam.

Tabi bunlar hani çok muhatap olursanız düşünülecek şeyler

belki goz ucuyla taaam dıyıp gonderebılırler

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

Günkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne mutlu (!) o vatan sever gümrük memuruna. Milli güvenlik unsuru o 1 kilo kıymayı almayarak hududu korumuş. Akşam huzurla kafasını yastığa koysun.

İşte getirebilecek alkol, tütün miktarı belli ki hiçbirisini kullanmam; gel gelelim bunla alakalı bilgi bulamadım. =(

Bu arada arkadaşıma ailesi Almanya dan gelirken komple şanzımanı üstüne motor getirdiler Peugeot için. Daha bir sürü şey geliyor her geldiklerinde. Rüşvet mi veriyorlar yoksa yoğunluktan mı es geçiyorlar bilmiyorum.

Ayrıca yaz sonu Fransa dan body kit alıcam. Sanırım onu kargo ile alırım. =(
    Gıda ile alakalı biraz sıkılar ama altı üstü kıyma ve sürekli kapıdan et geçiyor arkdaşlarım ve ben sürekli alıyorum. Hatta bgden et alıp burda mangal yaptığımızı bilirim. Body kit filan aracın üzerine takmadan getirmen ancak kargo ile yada yolu yordamında işi bitirerek olur. Ama motor şanzıman getiren arkadaşlarım var hatta en son corsa koltuk takımı getirdik.

Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamamen sohbetle alakalı

dediğim gibi ben 4 tane lastikle hava alanında ucaktan indim büyük bi arabaya dizdim ustune bavulum gümrüğe gittim konuştuk anlattım durumu tamam geçebilirsin dediler ki fiyatınıda soyledim vergiye tabi bi rakamdı
    Hava alanı gümrüğe göre daha resmi istediği gibi at koşturamaz orda bence bundan kaynaklanıyor. Gümrükte gecenin bir vakti tek başınasın istediği gibi konuşuyor

Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasıl bir sorun yaşadınız o kısmını anlamadım. et zaten yasakta kolay kolay bagajları arayıp etlere baktıklarını hiç görmedim.

ancak egzos nasıl çöpe gitti? fatura v.s yok mu idi? vergi mi çıktı? yoksa declare mi etmediniz?

kanunen neye dayanıp el koyabilir ki? anca beyan etmezsin o da denetlerken yakalar ve beyan etmediğin için normalde ceza alman gerekir, ceza kesmek yerine el koyup bırakmıştır seni yani kıyak geçmiştir aslında.

beyan edipte sorun yaşadıysanız bende bilmek isterim, sonuçta şansa bala mı geçiyoruz öğrenmek iyi olur.
    Bıraktığım egsoz kendi egsozum var son susturucu koptu bgde attım bende bagajın içine direk son olmadan bağıra bağıra geçiyorum diyorum ki bu arabanın egsozu bu bak yerinde yok Anlamadılar sağolsunlar. Bu olay tamamen memurla alakalı iyi niyetli insana gelirsen ufak tefek malzemeye bakmıyorlar.

Alıntı by.gkn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklısınız, yasa dediğiniz gibi hastalık vs konusunda titizler et ile ilgili ama sürekli alıp geliyoruz buraya

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamamen sohbetle alakalı

Katılıyorum tamamen sohbetle alakalı bence de... Önceki sayfada yazdım ama çok okunmadı sanırım.

İpsala'dan giriş yaparken adamın biri memura diklendi biraz, yandan şef gibi birisi çıktı "seni biliyoruz, her giriş çıkışta arayalım mı seni, onu mu istiyosun, ne diye atar yapıyosun o zaman" dedi. Herif tırıs tırıs gitti. Demek ki ufak tefek ticaret amaçlı girip çıkıyor kendi çapında. Ama küçük diye çok karışmıyorlar herhalde.

Memurun insafına yaklaşımına ve muhabbete kalmış. Bence de her şekilde geçer gibi geliyor. Bağlamaya bakar biraz Ağzınız laf yapıyorsa sıkıntı olmaz. Ticari amaçlı gelmediği de belli. Ya abi heves ettik aldık cart curt desen yine olur gibi geliyor

Babam zamanında (80'li yıllar) İsviçre'den benim için pedallı oyuncak traktör getirmiş. Atmış bagaja ama sonunu hiç düşünmedim diyor. Sınıra yaklaşırken "lan alırlar mı, el koyarlar mı, yasak diye bahane uydurup kendileri mi almak ister, suçlama mı olur vs" diye yol boyu düşünmüş. Gelmiş sınıra, adamlar baya hayret etmiş, ya oyuncak mı bu, ne güzel cart curt, şeflerine sormuşlar izin verelim mi sakınca var mı, o gelmiş bakmış, incelemiş, motoru var mı yok, pedallı, başka bişeyi var mı yok, tamam demiş bagajı kapatmış devam edin sıkıntı yok demiş Düşünün o zamanlar bu kadar bile serbest değilken sokmuş adam onu içeri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dediğinize katılıyorum, o memur arkadaşlar mevzuatı bilmediğinden dolayı izin vermiyor. maalesef ki kendi müdürleride konuya bir o kadar hakim değil. tamamen memurun psikolojisine kalıyor olay.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben direk beyan edeceğim zaten. Kaçak göçek geçmeyi denemeyi düşünmüyorum. Onu kastettiniz herhalde kontrole takılırsa geçmez diye. Fatura olayını başkasıda söyledi. Bu sefer eşimin üstüne araç yok. Ondan ruhsat isteyip gol yiyebilirim. Ayrıca birbirinini aynısı 4 jantı 2 kişiye bölünce asıl o zaman dalga geçiyormuş gibi olmasın. iPhone felan olsa neysede takım jant yani bu.
    kaçak geçmeyi kast etmedim. kişisel ithalatta 30 kg sınırı var. bunun üstünde kiloları ne kadar belge toplarsanız toplayın geçiremezseniz. ruhsatın eşinizin üzerine olması gerektiğini sanmıyorum onun üzerinden geçirmek için. ben defalarca annemin üzerine kayıtlı araç için parça sipariş ettim amerika’dan. hepsinde’de gümrük vergisini ödeyip teslim aldım. 4 jantın ağırlığı 30 kg’yi geçiyorsa ve bunu kontrol ederlerse hiç bir şekilde geçirmenize izin verilmeyecektir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yesil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaçak geçmeyi kast etmedim. kişisel ithalatta 30 kg sınırı var. bunun üstünde kiloları ne kadar belge toplarsanız toplayın geçiremezseniz. ruhsatın eşinizin üzerine olması gerektiğini sanmıyorum onun üzerinden geçirmek için. ben defalarca annemin üzerine kayıtlı araç için parça sipariş ettim amerika’dan. hepsinde’de gümrük vergisini ödeyip teslim aldım. 4 jantın ağırlığı 30 kg’yi geçiyorsa ve bunu kontrol ederlerse hiç bir şekilde geçirmenize izin verilmeyecektir.
    dostum senin dediğin kargo ile siparişlerde geçerli. yolcu beraberi eşyada kg sınırı yok. yolcu beraberi eşyada ki kg sınırları şu şekildedir. diğerlerinde kg yok.

Yamuk yapmak isterse adetten yapabilir. örneğin 4 tane blender getirsen ticari olur. Ancak jantın faturası 1 set jant v.s ise sorun olmaz sanıyorum.

tabi memur kıllık yapmak istese her türlü yapmak ister ama bu arkadaş yanında eşi de var, ayrıca kibar ve düzgün konuşmayı da bilen bir adam. yani memur akşam karısı tarafından terkedilmediyse yokuş yapacağını düşünmüyorum.

ç) GIDA ÜRÜNLERİ
    1- Çay 1 kg.
    2- Çözülebilir hazır kahve 1 kg.
    3- Kahve 1 kg.
    4- Çikolata 1 kg.
    5- Şekerden mamul yiyecek 1 kg.

a) TÜTÜN VE TÜTÜN ÜRÜNLERİ
    1- Sigaralar 600 adet
    2- Sigarillolar (her biri 3 gr.dan ağır olmayan purolar) 100 adet
    3- Puro 50 adet
    4- Kıyılmış tütün (200 yaprak sigara kağıdı ile) 250 gr.
    5- Pipo tütünü 250 gr.
    b) ALKOLLÜ ÜRÜNLER
    1- Alkol derecesi % 22’yi geçen alkol ve alkollü içkiler 1 lt.
    2- Alkol derecesi % 22’yi geçmeyen alkol ve alkollü içkiler 2 lt.

İsteyen yolcular 1 kg çikolata veya 1 kg şekerden mamul yiyecek haklarının tamamını yani 2 kg’lık hakkı söz konusu eşyadan sadece birisi için kullanabilirler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler