User Tag List

Sayfa 12/12 İlkİlk ... 2101112
218 sonuçtan 210 ile 218 arası

Konu: Sorunlu Bir Komşu Hakkında

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski bir apartmanda oturuyorum, evler sıklıkla tadilata giriyor doğal olarak.
    Alt katta bi vatandaş çıktı evden, şimdi tadilat ediyorlar o daireyi ama apartman ayağa kalktı resmen. Matkapla saatlerce bir şey kırıyorlar. Evde çocuk var, tam uyku saatinde çalıştırıyorlar, bekledim ama 1 saat abartısız herif çalıştı. Dayanamadım gittim kapısına ama açmadı. Biraz sert çaldım heralde sonrasında sesler azaldı.
    Bugün yine aynı çocuğun tam uyku vakti açtı. Bunun için bir yaptırım uygulayamaz mıyız? Bir izin vs alınması gerekmiyor mu?
    Yönetmelikte diğer hane sakinlerini rahatsız etmeden çalışılmalıdır diyor ama bu vatandaş en hard darbeliye almış işini yapıyor heralde.
    Normalde tadilat ruhsatı alması gerek belediyeden

Şikayet edersen belediyeye ceza keserler

Kimse o ruhsatı almıyor

Ama yasal saat hakkı oluyor o ruhsat varsa

Yani sese birşey diyemiyorsun o saatlerde günlerdeki çalışmaya
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kimse o ruhsatı almıyor

Yönetmeliği okuduğumda ses insanları rahatsız etmeyecek düzeyde olması gerekiyor diyor. Ama bu vatandaşın yaptığı ses apartman dışından duyuluyor.

Belediyeye bir şikayet edeyim.

Cuma günü uzun süre çalıştılar, artık baş ağrısından dayanamadım. Şimdi sesleri kesildi Allah' tan.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yönetmeliği okuduğumda ses insanları rahatsız etmeyecek düzeyde olması gerekiyor diyor. Ama bu vatandaşın yaptığı ses apartman dışından duyuluyor.

Belediyeye bir şikayet edeyim.

Cuma günü uzun süre çalıştılar, artık baş ağrısından dayanamadım. Şimdi sesleri kesildi Allah' tan.
    Çalışma başladığında videoya çekiver de elinde kanıt olsun. Sonra, bizim hiltimiz yok, şarjlı matkapla çalışıyoruz derler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alt katta bi vatandaş çıktı evden, şimdi tadilat ediyorlar o daireyi ama apartman ayağa kalktı resmen. Matkapla saatlerce bir şey kırıyorlar. Evde çocuk var, tam uyku saatinde çalıştırıyorlar, bekledim ama 1 saat abartısız herif çalıştı. Dayanamadım gittim kapısına ama açmadı. Biraz sert çaldım heralde sonrasında sesler azaldı.
    Bugün yine aynı çocuğun tam uyku vakti açtı. Bunun için bir yaptırım uygulayamaz mıyız? Bir izin vs alınması gerekmiyor mu?
    Yönetmelikte diğer hane sakinlerini rahatsız etmeden çalışılmalıdır diyor ama bu vatandaş en hard darbeliye almış işini yapıyor heralde.
    Madde 28 işine yarayabilir ama bu tür tadilatlarda komşuların anlayışına sığınılıyor. Apartman girişine gürültü olabileceğine dair bir özür notu yazıyor tadilat sahibi.
    Sonuçta saat aralığı önemli. Sabah 9 akşam 17 arası makul görünüyor bence.
    3-4 bilemedin 5 gün olabiliyor ses.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kimse o ruhsatı almıyor

Alsan da birşey değişmiyor. İnşaatlar 24 saat çalışıyor. Şikayet ediyorsun, inşaat daha çabuk bitecek, bu durum kamu yararına diyor belediye......
    Okumadan imzalamam.....

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de böyle eski bir ev alıp içini tadil ettirmiştim. Doğalgaz tesisatı yapılırken çok ciddi ses gürültü olmuştu.

Komşular da haliyle şikayetçi olmuştu. Adam geldi kapıya, dedim kesinlikle haklısın, ama benim bu tadilatı bitirmem lazım.

Firma ile anlaşmışım ve işin o ses olmadan yapılabilirliği de yok. Firma ile görüştüm belli saatler çalışmasak olur mu diye, biz takvime göre hareket ediyoruz böyle bir şansımız yok maalesef dediler.

Çocuk uyku saati gerçekten önemli, ben de adamlara verdiğim rahatsızlıktan hoşnut olmamıştım ama bir şey de gelmedi elimden.

Bi süre anne / baba gitme şansın yok mu ?

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu söylediklerinizin hepsi basit tadilata girer ruhsat ve izne tabi değildir.
    Belirli çalışma saatleri içerisinde yapılabilir ses olmaması imkansız işlerde de ( seramik sökümü vb ) yapılamaz diye bi kaide yoktur.
    Etraftaki evde komşuda çocuk uyuma saatlerine uymak zordur geçen senelerde ev sahibinin isteğiyle öğlen 12-14 arası çalışma yapmayın denildi elbette karşılığı alınarak buna uyuldu çünkü zaten çalışılan sitede çalışma saatleri 10-17 saatleri serbest bunun 2 saatini de alırsanız geriye birşey kalmazdı
    Hızlıca bitirilmesi herkesin yararına.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumlar için çok teşekkürler, evet yasal hakkı ama gerçekten bina ayağa kalkıyor. Hani ses o kadar yüksek ki bina dışından duyulur vaziyette. Rahatsız da olmuyorlar bundan, çünkü dediğim gibi kapıya gittikten sonra ses azaldı. Demek ki o kadar ses yapmadan da işini yapabiliyormuş.

Başlamadan önce ne bir bilgi, ne bir uyarı hiç bir şey yapmadılar. Kapılarına gittiğimde kapıyı açma zahmetine dahil girmediler. Bu tutum beni uyuz etti zaten.

Gün boyu duruyorlar, çocuğu yatağa koyuyoruz matkap başlıyor sanki anlaşmışlar gibi

Annemlere yakın oturuyorum, söyleseler biz tadilat yapıyoruz, şu kadar gün ses olabilir şimdiden özür dileriz gibi ona göre gardımızı alırız ama hiç bir şey demeden başladılar.

Bakalım bugün ses yapacaklar mı

burkaykalyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burkaykalyon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün akşam yaşadığım sorun.

Her gün alt kat komşumuz gecenin 12'sinde oğluyla saklambaç oynuyor çığlık çığlığa. 1 vurduk yere olmadı 2 vurduk olmadı 3 vurduk olmadı. Kapıcıyla haber gönderdik. Sesleri kesildi bir süre. Ancak bağırış çağırış devam ediyor halen. Sonuç olarak sorunlu bir komşumuz.

Neyse gelelim soruna. Bizim mutfaktaki tesisat evvelsi gün su kaçırmaya başladı. Meğer bizim alt komşu tesisatçıymış bilmiyordum. Görevli aramış abi üst komşunda böyle böyle bir sorun var yapar mısın diye. Bırak kalsın öyle demiş. Görevli de beni arıyor abi böyle böyle bir durum var başka tesisatçı çağırayım mı dedi. Dedim su veren itfaiyenin hortumunu .... Bırak kalsın insin aşağıya su... Bakalım cıngırtı ne zaman kopacak. Merakla beklemedeyim.
    İşin suyu yavaş yavaş çıkıyor. Dün gün içinde alt komşu çocuğunu odaya kilitlemiş. Tam 1,5 saat boyunca çocuk kapıyı tekmeleyerek ağlamış haliyle tüm ses olduğu gibi bizde.

Sesi vs geçtim işin rengi değişmeye başlayacak. Odaya kilitlemek nedir? 4 yaşında çocuk 1 kelime bile konuşamıyor.

Bakalım işin sonu nereye varacak? Sanırım bir miktar şiddet olacak. Beklemedeyim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler