User Tag List

Sayfa 1/12 12311 ... SonSon
218 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Sorunlu Bir Komşu Hakkında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sorunlu Bir Komşu Hakkında

Herkese iyi forumlar dilerim.
    Bugün itibariyle 1 yılı doldurduğumuz yeni apartmanımızda alt komşumuz olan 80+ yaşındaki hıyarla sürtüşmeler yaşıyoruz. Bunun sebebi hem kendisinin (affınıza sığınarak) ya*şaklığı hem de kıskançlığıdır. Biri annemin biri de babam ile benim kullandığımız olmak üzere 2 aracımız var.
    Gelelim olaya; apartmanımız solda 3 sağda 3 olmak üzere 2 katlı ve 6 daireden oluşan bir bina. Park yeri olarak da sol hizaya 3 sağ hizaya 3 olmak üzere 6 park yeri var. Biz 6 numara olarak 2.katta bu hıyar 4 numara olarak 1. katta ve diğer bir komşumuz da 2 numara olmak üzere girişte oturuyor. Bugün bu hıyar sol taraftaki park yerlerinden soldan olmak üzere 3. sıraya bir bariyer yaptırmış herhangi bir apartman kararı olmadan. Sizlere sormak istediğim 2 soru var:
    1- Bu hıyarın yasal olarak böyle bir hakkı var mıdır? Zira ne apartman defterinde ne de apartman toplantısında kişiye ait belirlenmiş bir park yeri yok.
    2- Bu hıyar yasal olarak hakkı olsa bile bunu sol tarafın tam ortasına yaptırması gerekmez mi? Zira orta katta oturuyor.

Kafanızı şişiriyorum özür dileyerek. Çözümünü çok kolay bir şekilde yapardım ancak hem yaşı gereği hem babamın araya girmesi sebebiyle bu iti süründürene kadar ben de yıldırma politikasına başlayacağım. Bilgisi olan varsa özelden ya da buradan yardımcı olursa çok sevinirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    80 yaşında birine yavşak, hıyar, it sıfatlarını yakıştırırken hiç utanmadınız mı?
    -Sorunlu komşu başlığına uygun olarak- sorun çıkaran komşu iki arabasından birini dışarı ya da otoparka bırakmalı.

b.arica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Apartmanın bilgisi olmadan bu şekilde bir şey yapması yasal değil. Önce apartman yöneticisiyle görüşüp onu kaldırtabilirsiniz. Aksi durumda Belediyeye şikayet edip o demiri söktürebilirsiniz.Eğer 3. sıranın sahibi olan komşusuyla konuşup park yerlerini değiştirmişse en sağa demiri yaptırmıştır fakat yine de o demir yönetim bilgisi dışında ise yasal değil.

Farklı çözümler 80 yaşında birisi için çok ağır olur elinizde kalır daha çok uğraşırsınız Kendine ait otoparkı yok ise apartman

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorun bariyer yaptırması mı, bariyerin yeri mi anlamadım. Yönetim kararı olmadan yapılması yasak olsa bile sonradan tekrar talep edip yaptırabilir, hakkıdır.

6 daire varsa 6 adet park yerini paylaşın aranızda, olsun bitsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı livaneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    80 yaşında birine yavşak, hıyar, it sıfatlarını yakıştırırken hiç utanmadınız mı?
    -Sorunlu komşu başlığına uygun olarak- sorun çıkaran komşu iki arabasından birini dışarı ya da otoparka bırakmalı.
    Çok kıymetli ağabeyim, bana ne kadar söylesen gerçekten haklısın. Dediklerine karşı da boynum kıldan incedir fakat yaşadığımız şeyleri yaşasaydın, örneğin her sabah ARABANIN ÜZERİNDEN üzüm çekirdeği toplasaydın, babana alenen hakaretleri duysaydın ve bir de benim gibi hala delikanlı çağında olsaydın bunları kendine emin ol yedirmezdin ve çoktan başka çözümler üretmiş olurdun. Belki de olmazdın fakat ben senin gibi düşünmüyorum ve 80 yaşına gelen kişinin oturaklı olması gerekirken bu tür saçmalıklar yaptığını görünce yaşına hürmet vs. gibi şeyler çok da umrumda olmuyor açıkçası.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı b.arica Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Apartmanın bilgisi olmadan bu şekilde bir şey yapması yasal değil. Önce apartman yöneticisiyle görüşüp onu kaldırtabilirsiniz. Aksi durumda Belediyeye şikayet edip o demiri söktürebilirsiniz.Eğer 3. sıranın sahibi olan komşusuyla konuşup park yerlerini değiştirmişse en sağa demiri yaptırmıştır fakat yine de o demir yönetim bilgisi dışında ise yasal değil.

Farklı çözümler 80 yaşında birisi için çok ağır olur elinizde kalır daha çok uğraşırsınız Kendine ait otoparkı yok ise apartman
    Ağabey belirttiğim gibi apartman karar defterinde yer gibi bir husus yok. Tamamen itliğine yapmaya çalışıyor bunları.
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorun bariyer yaptırması mı, bariyerin yeri mi anlamadım. Yönetim kararı olmadan yapılması yasak olsa bile sonradan tekrar talep edip yaptırabilir, hakkıdır.

6 daire varsa 6 adet park yerini paylaşın aranızda, olsun bitsin.
    Önceden bir paylaşım yapılmış olsa ne ala ağabey fakat herhangi bir paylaşım ne bizimle ne daha öncesinde yapılmamış.

Günkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı livaneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akıl yaşta değil baştadır yada insanı olgunlaştıran yaşı değil yaşadıklarıdır deyip çekiliyorum kenara .

Gelmişsin 80 yaşına baksana sen dalgana be dayıcım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ortalardan düzeltme: Forum ahalisinden tekrardan özür diliyorum sorunlu kişiye karşı kullandığım kötü kelimeler için. Kıymetli büyüklerimize karşı saygısız biri değilim aksine onlarla iyi geçinmeyi gerçekten istiyor ve seviyorum. Fakat bizi de anlamanızı rica ediyorum..

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıkma canını yakında ölür

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı baskan96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok kıymetli ağabeyim, bana ne kadar söylesen gerçekten haklısın. Dediklerine karşı da boynum kıldan incedir fakat yaşadığımız şeyleri yaşasaydın, örneğin her sabah ARABANIN ÜZERİNDEN üzüm çekirdeği toplasaydın, babana alenen hakaretleri duysaydın ve bir de benim gibi hala delikanlı çağında olsaydın bunları kendine emin ol yedirmezdin ve çoktan başka çözümler üretmiş olurdun. Belki de olmazdın fakat ben senin gibi düşünmüyorum ve 80 yaşına gelen kişinin oturaklı olması gerekirken bu tür saçmalıklar yaptığını görünce yaşına hürmet vs. gibi şeyler çok da umrumda olmuyor açıkçası.
    O yaştaki bir adamın zihnen olgun/normal olması düşünülemez, çocuktur artık.Çocuğu nasıl yola getirirseniz onu da öyle yola getireceksiniz:Her gördüğünüzde selam verin, ihtiyacı olup olmadığını sorun vs.
    Arabanızı onun hakkı olan yere park edince hakkını elinden alınmış sayıyor büyük olasılıkla ve kendince/çocukça karşılık veriyor ; yoksa arabanın üzerine üzüm çekirdeği atmak ne demek...

BarışSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hak veriyorum çünkü yaşlılar daha da laf anlamaz ve inatcı oluyorlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1. Livaneli nin dediği gibi 80 yaşında bir insandan normal davranmasını çok bekleyemezsin.
    2. hiç bir şekilde demir yaptıramaz, yaptırabilmesinin tek şartı var, o da apartman yönetiminin aldığı veya alacağı karar değil, tapuda ki durumdur. mesela benim kapalı otoparkım da apartman daire numaram yazılı ve tapuya işli, tapudaki yönetim planında da bana bağlı.
    3. belediyeye başvurmaya gerek yok bölgenizde ki zabıta müdürlüğüne telefon açın -belki yazılı dilekçe isterler bilemem- onlara şikayet edin, gelir bakarlar, gereğini yaparlar.
    4. park yerinin boyutuna göre. arka arkaya 2 araba park etme imkanı var mı?

oKsEAt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıkma canını yakında ölür
    Bu forumu seviyorum, çekirdek kola mod on
    '01 VK 106 GTI
    '17 B Fiorino Premio
    '98 AY 106 GTI
    '97 LC Civic 1.4 IS
    GNL Garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dayı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1. Livaneli nin dediği gibi 80 yaşında bir insandan normal davranmasını çok bekleyemezsin.
    2. hiç bir şekilde demir yaptıramaz, yaptırabilmesinin tek şartı var, o da apartman yönetiminin aldığı veya alacağı karar değil, tapuda ki durumdur. mesela benim kapalı otoparkım da apartman daire numaram yazılı ve tapuya işli, tapudaki yönetim planında da bana bağlı.
    3. belediyeye başvurmaya gerek yok bölgenizde ki zabıta müdürlüğüne telefon açın -belki yazılı dilekçe isterler bilemem- onlara şikayet edin, gelir bakarlar, gereğini yaparlar.
    4. park yerinin boyutuna göre. arka arkaya 2 araba park etme imkanı var mı?
    Ağabey arka arkaya çekemiyoruz hemen ardı yol. Tapuda da herhangi bir husus yok bunu belirten. Yarın zabıta ile görüşeceğim değerli bilgilerin için teşekkür ederim.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı baskan96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ortalardan düzeltme: Forum ahalisinden tekrardan özür diliyorum sorunlu kişiye karşı kullandığım kötü kelimeler için. Kıymetli büyüklerimize karşı saygısız biri değilim aksine onlarla iyi geçinmeyi gerçekten istiyor ve seviyorum. Fakat bizi de anlamanızı rica ediyorum..
    Kardeşim davanda haklısın ama yaşlılar biraz çocuk gibi oluyo, ben senin yerinde olsam evine ziyarete giderim torununuz yaşındayım sizin gönlünüzü almak ve bu sorunu çözmek istiyorum amca, derim hatta hiç gücenmem elini öperim. Düşün bak bizden yaklaşık 56-57 yaş büyük bi insan... Yanı iki laf söylersin kalbini kırarsın iki gün sonra senin zoruna gider..

Baktın olmadı hukuksal yola bakarsın, yada apartman yöneticisiyle falan halletmeye bakarsın..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim davanda haklısın ama yaşlılar biraz çocuk gibi oluyo, ben senin yerinde olsam evine ziyarete giderim torununuz yaşındayım sizin gönlünüzü almak ve bu sorunu çözmek istiyorum amca, derim hatta hiç gücenmem elini öperim. Düşün bak bizden yaklaşık 56-57 yaş büyük bi insan... Yanı iki laf söylersin kalbini kırarsın iki gün sonra senin zoruna gider..

Baktın olmadı hukuksal yola bakarsın, yada apartman yöneticisiyle falan halletmeye bakarsın..
    Biraz özelini anlatayım mevzunun. Evi geçen sene oğlundan satın aldık. İmranlılı bir aile zamanında hafriyat işinden köşeyi dönmüşler fakat oğlu olacak kişi o yolu beğenmeyip kumar, karı-kız- alkol vs. batağına düşünce borçlar dağ oluyor ve bizde evi kendisini mağdur etmeden borçlarını üstlenip helalleşerek aldık. Başta babamla da çok iyilerken sonradan dengesiz hareketleri sebebiyle babam kendisiyle iletişimden vazgeçti. Ardından öğrendik ki bütün mahalleyle arası bozukmuş. Yani işin içinde o kadar çok mevzu var ki b*k içinden tane çıkıyor bir de.. Ki bu süreçte herhangi bir saygısızlığımız dahi olmadı bu kişiye karşı..

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siz iki aracı da otoparka mı bırakıyorsunuz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CVK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz iki aracı da otoparka mı bırakıyorsunuz?
    evet otopark bizim hizamız için 3 araçlık fakat girişte oturan ailenin aracı olmadığı için onların izniyle çekiyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Simdi kendince anlattiklarinda hakli olabilirsin, lakin benim seni %100 hakli bulabilmem ve tavsiye verebilmem icin o arabalardan birini disarda birakman gerekir.
    Amcaya laf ediyosun eyvallah orasi ona ait degil demrle ceviremez falan filanda, e ikinci arabayi koydugun yerde sana ait degil mantikli dusunursek. O yuzden konuda bi hakli goremiyorum ayricada boyle sacma konu mu olurmus kardesim bi otopark davasina insan kalbimi kirilirmis.
    Tavsiye olarak adaminda ustune gidip ters bisey soyleyeyim/yapayim deme yarin bigun olur kalir vicdanin rahat etmez

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler