User Tag List

Sayfa 46/75 İlkİlk ... 36444546474856 ... SonSon
1412 sonuçtan 856 ile 874 arası

Konu: Yetkili Servis Bakım Fiyatları

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2-3-4 binler havada uçuşuyor ama hava filtresini değiştirmeyen markalar var. Avrupadaki şartlar ülkemizde geçerli değil. Hava ve polen filtresi kısa zamanda kötü hale geliyor. Değiştirmenizi tavsiye ederim.

Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bildiğin bedavaya getiriyormuşum bakımı yahu.

Citoren c2 4 LT yağ alıyor, Motul 6100 10w40 aldım 350 TL

Orj, yağ filtresi: 60 TL Mann: 90 TL

Hava filtresi Mann: 120 TL Diğer: 50 TL

Mazot Filtresi: 110-250 TL arası. ( BSG 70 TL ye aldım en son)

Gerekli ekipman 1 kriko 1 lokma takımı 1 filtre anahtarı 1 takım sehpa = 1K desek.

Yine 2 bakımda amorti ediliyor. Atla deve bir iş de değil gerçekten. Garanti kapsamındaki araçlar için bir şey diyemem ama harici araçlar için elinden gelen şu sistemi kursa rahat eder.
    En iyisini yapıyorsun abi. Genel bakım ustalık veya el becerisi gerektirmiyor bile. Online sayısız kaynak var. 2 bakım 6-8 bin bandına gelmiş durumda. İzeltaş set dizilir o paraya
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En son clio 4 ün ön balatasını 400 e değiştirmiştim geçen yaz oda çok eski değil. Bugun değiştirdim 800

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yedek parça ve oto tamirhane işletiyoruz.
    Gelen zamlar anormal. Yağ fiyatları 80-100 liralardan 300-400 TL lere çıktı. Yağların sahtesi çok fazla piyasada , işin garip yanı artık sahtesi de orjinal yağ fiyatına yakın satılıyor anlamak imkansız. Yetkili servis harici özel servislerde lütfen firmalardan yağı aldıkları yeri sorun, fatura beyanı isteyin. Distribütör harici yağ alan yerlerden almamaya çalışın.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En son clio 4 ün ön balatasını 400 e değiştirmiştim geçen yaz oda çok eski değil. Bugun değiştirdim 800
    net 400-500 TL civarı işçilik yazmışlar, 1 saatlik iş değil, yazık rakama.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

En iyisini yapıyorsun abi. Genel bakım ustalık veya el becerisi gerektirmiyor bile. Online sayısız kaynak var. 2 bakım 6-8 bin bandına gelmiş durumda. İzeltaş set dizilir o paraya

Valla rico nun lokma takımı var , izeltaş'ın 1/4 lokta takımı var, 500 TL ye de einhell'in elektrikli somun sıkmasını aldım yanında 3-4 lokma geldi.

En son kare karter tapa anahtarı aldım 50 TL ye tigra için, o rakamlara neler yapılır ah ah.

prodorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çanakkale de oto servis işletiyorum
    yedek parça ve Yağ grubuna hemen hemen her gün ciddi zamlar geliyor. Servis anlayışımız gereği hep iyi markaların ürünlerini kullanıyoruz o nedenle fiyatlarda ciddi sıkıntılar doğmaya başladı hakkımızda hayırlısı...
    PROJE DEĞİŞİKLİĞİ NEDENİYLE SATILIKTIR

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2-3-4 binler havada uçuşuyor ama hava filtresini değiştirmeyen markalar var. Avrupadaki şartlar ülkemizde geçerli değil. Hava ve polen filtresi kısa zamanda kötü hale geliyor. Değiştirmenizi tavsiye ederim.
    zaten ısrarım filtrenin 1200 lira olduğunu öğrenene kadardı 250 liraya Mann marka alıp kendim değiştirdim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı prodorian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çanakkale de oto servis işletiyorum
    yedek parça ve Yağ grubuna hemen hemen her gün ciddi zamlar geliyor. Servis anlayışımız gereği hep iyi markaların ürünlerini kullanıyoruz o nedenle fiyatlarda ciddi sıkıntılar doğmaya başladı hakkımızda hayırlısı...
    Firmalarla eskisi gibi ürün alışverişi de yapamıyoruz. Ürünler stoğa girmeden tükeniyor. Azıcık söz sahibi isen stoğa girmeden söylüyorlar,paran varsa ürünü alıyorsun. İlginç bir hal alıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    net 400-500 TL civarı işçilik yazmışlar, 1 saatlik iş değil, yazık rakama.
    Merak edip baktım 165 tl işçilik yazmışlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merak edip baktım 165 tl işçilik yazmışlar
    Çok enteresan rakam. Yazmadan önce parça fiyatına baktım. Referansı yazar mısın bir bakayım. 1 takım balata 600+ mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok enteresan rakam. Yazmadan önce parça fiyatına baktım. Referansı yazar mısın bir bakayım. 1 takım balata 600+ mı?
    410604682R 2 tip balata çıkıyormuş bunlarda zaten arabayı ilk aldığımda arayıp sormuştum eski arabaya göre frenleri daha iyi diye kalın balata vardır o zaman demişlerdi diğeri olsa 100 tl daha ucuzdu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    410604682R 2 tip balata çıkıyormuş bunlarda zaten arabayı ilk aldığımda arayıp sormuştum eski arabaya göre frenleri daha iyi diye kalın balata vardır o zaman demişlerdi diğeri olsa 100 tl daha ucuzdu
    Ben nette bakınca referans ile 470 e kadar mais ürünü buluyorum.

Bosch / marelli vs 350 bandında, sadece balata için rakam bence hala yüksek kaldı, ama bu benim kendimin yapabiliyor olması ve alet edevat olmasıyla alakalı biraz da.

Zira geçen ay ön 2 ön amortisör değişimi ve arka yay değişimine 700 verdim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben nette bakınca referans ile 470 e kadar mais ürünü buluyorum.

Bosch / marelli vs 350 bandında, sadece balata için rakam bence hala yüksek kaldı, ama bu benim kendimin yapabiliyor olması ve alet edevat olmasıyla alakalı biraz da.

Zira geçen ay ön 2 ön amortisör değişimi ve arka yay değişimine 700 verdim.
    470 TL olanın orjinal olduğunu varsayalım sanayiye gitsem 150 200 de işçilik yazarlar yine 600 650 lira tutucak. Parçada 20 işçilikte 26 iskonto yapmışlar 12 yıldır gittiğim servis meblağ büyük oldu mu 30 35 yapıyorlar. Çok ciddi farklar olmuyor olsa bile gidip sanayide itle çakalla muhattap olmam bırakıyorum kafam rahat her konuda

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    470 TL olanın orjinal olduğunu varsayalım sanayiye gitsem 150 200 de işçilik yazarlar yine 600 650 lira tutucak. Parçada 20 işçilikte 26 iskonto yapmışlar 12 yıldır gittiğim servis meblağ büyük oldu mu 30 35 yapıyorlar. Çok ciddi farklar olmuyor olsa bile gidip sanayide itle çakalla muhattap olmam bırakıyorum kafam rahat her konuda
    2012 yilindan beri ayni yetkili servise gidiyorum bende.normal bakim vardi birde aracimda baska bir sorun vardi on takimda parca gelmesi gerekiyordu.oncesinde gittim randevu aldim.araciniz 4-5gun kalicak dediler.ikame arac icin basvurdum 2 hafta sonra aradilar araciniz hazir kendi aracimi verdim 2021 model 10.000km yeni leondan verdiler.

bitincede aradilar teslim ettiler 1-2 hafta icinde kontrol icin cagirdilar.

kontrolleri yapildi.sanayide bu isi %15-20daha ucuzu yapardim belki ama usta basinda durmadim.en iyiside aracsiz kalmadim hafta ici ve hafta sonu.
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanayi esnaflarını bir tutmak hoş değil, çakal gibi tabirler de hoş değil, üzerime alınmıyorum ama genellemenin hoş olmadığını söylemeden geçemeyeceğim.
    Evet her meslekte olduğu gibi sanayide de , yetkili serviste de karaktersiz adam fazla. Bu normal hayatta da böyle, muhatap olduğunuz kişilerde de.
    Ben de sanayi esnafıyım, resmî kurumların çoğunun işini yapıyorum, hatta ödemelerini de bir kaç ay sonra almak kaydıyla yapıyorum bu işi. Devlet kurumlarına bir kalem fazladan malzeme yazmıyorum, yazan var mı? Bu zamana kadar çok vardı. Biz yaptığımız araçlara kullandığımız malzemelerin bir kısmını yazmıyoruz bile.
    Kurum olmayan müşterilerde de, yedek parça konusunda gayet şeffaf şekilde alış-satış ücretlerimi gösterir şekilde paylaşıyorum. İndirim konusunda da yapabileceğim herşeyi yapıyorum. Taktığım her ürüne, işçilik dahil garanti veriyorum. Normal olan bu olsa da yapmayan yerler olduğu için bunu yazıyorum. O nedenle lütfen genelleme yapmadan konuşalım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanayi esnaflarını bir tutmak hoş değil, çakal gibi tabirler de hoş değil, üzerime alınmıyorum ama genellemenin hoş olmadığını söylemeden geçemeyeceğim.
    Evet her meslekte olduğu gibi sanayide de , yetkili serviste de karaktersiz adam fazla. Bu normal hayatta da böyle, muhatap olduğunuz kişilerde de.
    Ben de sanayi esnafıyım, resmî kurumların çoğunun işini yapıyorum, hatta ödemelerini de bir kaç ay sonra almak kaydıyla yapıyorum bu işi. Devlet kurumlarına bir kalem fazladan malzeme yazmıyorum, yazan var mı? Bu zamana kadar çok vardı. Biz yaptığımız araçlara kullandığımız malzemelerin bir kısmını yazmıyoruz bile.
    Kurum olmayan müşterilerde de, yedek parça konusunda gayet şeffaf şekilde alış-satış ücretlerimi gösterir şekilde paylaşıyorum. İndirim konusunda da yapabileceğim herşeyi yapıyorum. Taktığım her ürüne, işçilik dahil garanti veriyorum. Normal olan bu olsa da yapmayan yerler olduğu için bunu yazıyorum. O nedenle lütfen genelleme yapmadan konuşalım.
    Haklısın yanlış bir ifade olmuş ama o kadar çok şey görüp duruyoruz ki. Tabi ki herkes bir değil. Adam 30 bin e alıp motor yapıyor 100 tl lik kayışı değiştirmiyor. 100 tl lik kayıştan kaçan adam nelerden kaçmıştır neleri yaptım diyip yapmamıştır

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    44 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ford Focus 1.5 dizel 8 AT, garantili araç

60.000 bakımı için indirimli fiyat "5800" TL, şanzıman yağı değişimi, balata değişimi vs yok, normal yağ bakımlarına ek olarak bir de hidrolik duydum sadece.

Garantideki 1.0 fiesta için 3250 fiyat almanın şokunu atlatamamışken noluyor dedirtti.

Vereceğiz paşa paşa..

Parayı

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    neden elin amerikalısı servise gitmiyor da do it yourself yapıyor ahanda buyrun
    gerçi herifin garajı var bahçesi var ıvırı var kıvırı var
    hadi bizde yap da görelim
    yaa bi dakka,
    kendi kendine yıkama yaptığın istasyonlar gibi , servis ekipmanı kullandırılan yerler mi açılsa acaba?
    "kendi ustan kendin ol" falan...
    krikoydu lokmaydı alyandı bilmemneydi hepsi set verilse
    oda oda olsa , her odada aynı ekipman seti olsa
    rezervasyonla gelinse , ama gün sonunda boşaltmak zorunda olunsa falan... ya da başka bir sistem..

olur mu?
    bence olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    suzuki swift aracımı bende götüreceğim fiyatları öğrenmiş olurum,yeri gelmişken sorayım sabah çalışırken rolanti dalgalanması yapıyor ama stop etmiyor biraz ilerleyince stop ediyor rolantide 850 rpmde kalıyor kendine gelince stop etme her zaman yok ama can sıkan durum suzuki servis harici ustalar dokunmadı araca anlamadıkları için
    Alıntı MiaMi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Köfrezde klima açık drag yapan ankaradan dönerken 290 + da motorcunun yanına gelip sigara yakan kaç kişi kaldı kardeşim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (1 üye ve 1 konuk)

1. mdu

Bu Konudaki Etiketler