User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 2 milyon tl üstü kasko değerli araç kredisi

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2 milyon tl üstü kasko değerli araç kredisi

Selamlar. Bir araç alma arefesindeyim (g20 320i 2019 model 20 çıkışlı sportline)

Tasit kredisi kullanmak istedim ama kasko degeri 2 milyon tl üstü olduğunda kullanilmiyormus.

Tek yol ihtiyaç kredisi mi?
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek yol bu değil fakat diğer yollara başvurabilmek için kullanıma uygun şirket veya şirketleriniz olması gerekiyor.

Yıllık kredi oranlarının 65-85 bandında geçiştiği bir ortamda vergi planlaması için işinize yaramayacak ise bu maliyet ile taşıt alımı konusunun gerekliliği üzerine de ayrıca düşünmekte fayda var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ufak tefek bir kaç kredim var amacım tasit kredisi çekip onları teke düşürüp daha rahat ödeme planı oluşturmak idi. Ama iş bu halde ise mecbur ihtiyaç çekeceğim

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İhtiyaç kredisi ne kadar kullanılabilecek ki. O da limitli diye biliyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İhtiyaç kredisi ne kadar kullanılabilecek ki. O da limitli diye biliyorum
    Vakıfbank'ın bana özel tanımladığı 1 milyona kadar limiti var ama vadesi 12 ay olduğu için çok anlam ifade etmiyor. Yine keza başka bankalar da 200 250 bin tl'ye kadar koşulsuz veriyor ama vade kısa.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    açık konuşmak gerekirse eğer elinizde nakit bu araçları alacak kadar varlığınız yok ise bence bu araçlara yönelmenin pazarı/piyasası değil.

bugün Türkiye şartlarında sizi performans,hacim,donanım olarak tatmin eden daha makul piyasa araçlarına yönelip Krediler kabul edilebilir seviyeye, ikinci elde satışlar düzelene kadar idare edin derdim.

Honda Civic son kasası (2022-23 182lik exe+) cidden çok konforlu, oldukça seri,hacim olarak güzel,donanım olarak güzel ve temizi 1.400lere ,sıfırı 1600lere alınabiliyor tahminim mart ayında 2024ler gelince ellerinde kalan tek tük 2023lere kampanya yaparlar sıfırı 1.500-1550 gibi alınır diye ümit ediyorum bir bakın cidden güzel bir araç hele birde 60-70 harcayıp Subigarage'da komple yalıtım yapılır basitten 4 kapıdaki hoparlör değiştirilir ise cidden sizi şaşırtacak kadar tatmin edici bir sonuç çıkabilir ama en önemlisi cidden çok ama çok rahat elden çıkarılabiliyor piyasa fiyatının 50 altına yaz maks 75 altına yazarsın haftasına satılır o derece ve bence bu piyasa koşullarında bu altın değerinde önemli.

Performans merakınız baskın ise şu videonun 5inci dksından itibaren izleyin derim: Onden cekişli mi, arkadan itişli mi? | Honda Civic VTEC Turbo - BMW 320i - YouTube

forumda eleştiren bir üyemiz olmuştu çok bozmak istememiştim ama şahsen Leon 1.5 tsi,Golf 8 1.5 tsi,Mercedes Cla 200 Amg başlıca benimle otobanda kapışan araçlar oldu hepsini üzdü Civic

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    açık konuşmak gerekirse eğer elinizde nakit bu araçları alacak kadar varlığınız yok ise bence bu araçlara yönelmenin pazarı/piyasası değil.

bugün Türkiye şartlarında sizi performans,hacim,donanım olarak tatmin eden daha makul piyasa araçlarına yönelip Krediler kabul edilebilir seviyeye, ikinci elde satışlar düzelene kadar idare edin derdim.

Honda Civic son kasası (2022-23 182lik exe+) cidden çok konforlu, oldukça seri,hacim olarak güzel,donanım olarak güzel ve temizi 1.400lere ,sıfırı 1600lere alınabiliyor tahminim mart ayında 2024ler gelince ellerinde kalan tek tük 2023lere kampanya yaparlar sıfırı 1.500-1550 gibi alınır diye ümit ediyorum bir bakın cidden güzel bir araç hele birde 60-70 harcayıp Subigarage'da komple yalıtım yapılır basitten 4 kapıdaki hoparlör değiştirilir ise cidden sizi şaşırtacak kadar tatmin edici bir sonuç çıkabilir ama en önemlisi cidden çok ama çok rahat elden çıkarılabiliyor piyasa fiyatının 50 altına yaz maks 75 altına yazarsın haftasına satılır o derece ve bence bu piyasa koşullarında bu altın değerinde önemli.

Performans merakınız baskın ise şu videonun 5inci dksından itibaren izleyin derim: Onden cekişli mi, arkadan itişli mi? | Honda Civic VTEC Turbo - BMW 320i - YouTube

forumda eleştiren bir üyemiz olmuştu çok bozmak istememiştim ama şahsen Leon 1.5 tsi,Golf 8 1.5 tsi,Mercedes Cla 200 Amg başlıca benimle otobanda kapışan araçlar oldu hepsini üzdü Civic
    hocam bahsettiğin bütün araçlardan güçlü zaten civic
    turbocuk istiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pirasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam bahsettiğin bütün araçlardan güçlü zaten civic
    aynen öyle ama forumda garip bir VAG ,Alman aşkı, Civic düşmanlığı var çözemediğim sorsan sanarsın 1.5tsi rakiplerini siliyor süpüyor 1.5t honda heleki cvtliyse at arabası ama henüz şimdilik bahsi geçen araçlardan tek bir tanesi geçmeyi beceremedi nasıl bir ironi ise

320i için 7.7sn diyen yayınevleride var 8.1sn diyende (leon ve golf 1.5tsi ile neredeyse aynı) ve videoda gördüğünüz gibi ilk 1-2sn cvt ayarlayana kadar yarım/boy geriden başlayıp hızla arayı açıyor civic.

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı fiyat seviyesinde honda mı VAG mı deseler düşünmeden VAG alırım. çünkü doğuş fiyat kırarak piyasayı düşürmüyor. hep bir biz elitiz algısı hakim marka ve kullanıcılar tarafından. civic gerçekten çok güzel araba, fakat cvt şanzıman evlerden ırak. ilk turbo civicler geldiğinde firmalar yazılım denediler çok güçlendi araçlar fakat şanzıman pul pul döküldü. alıp dediğin gibi konfor yapıcam dersen evet sorunsuz. fakat ben sıfırdan dikerim, oradan atlarım buradan zıplarım dersen şanzımanı alırsın eline.
    turbocuk istiyoruz

tequila818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu an enpara 100 bine 24 ay %4,55 faizle kredi veriyor. Aylık ödeme 7.905 TL. Benzer şekilde 4-5 ayrı bankadan ihtiyaç kredisi çekilip 24 ay vade ile ödenebilir.
    Ben araba alırkern 1.79-1.89 arası faizlerle 3 farklı bankadan 170 bin TL kredi kullanmıştım.
    E90 330i

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen öyle ama forumda garip bir VAG ,Alman aşkı, Civic düşmanlığı var çözemediğim sorsan sanarsın 1.5tsi rakiplerini siliyor süpüyor 1.5t honda heleki cvtliyse at arabası ama henüz şimdilik bahsi geçen araçlardan tek bir tanesi geçmeyi beceremedi nasıl bir ironi ise

320i için 7.7sn diyen yayınevleride var 8.1sn diyende (leon ve golf 1.5tsi ile neredeyse aynı) ve videoda gördüğünüz gibi ilk 1-2sn cvt ayarlayana kadar yarım/boy geriden başlayıp hızla arayı açıyor civic.
    Civic 1.5 turbo 182, özellikle 80-100km/h sonrası çok iyi yürüyor. 320i,d 520i,d a4 a6 40tdi , 1.5tsi familyası hepsinin önünde kalıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadan itiş c'de hoşuma gitti. 3'te daha dengeli olacağını düşünüyorum.

Ayrıca denemek istiyorum ve aradaki makas hala ödenebilir boyutta olduğum için almak istediğim bir opsiyon.

Hondaya düşman değilim ama g20'yi alır almaz yazılım vs projesi yaptım bile. Sadece yazılımli bmw ile sadece yazilimli vtec turboyu kıyaslamaya ise gerek bile yok. O sebeple @Yarbay Timur abi tavsiyen değerli fakat şu an için civic düşünmüyorum belki daha sonrasında ise alacağım bir kombinasyon olabilir özellikle 2 arabaya dönersem. Şu an 1800 1900 arası bantta en güzel opsiyon g20 benim için. Teşekkür ediyorum yorumlara.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadan itiş c'de hoşuma gitti. 3'te daha dengeli olacağını düşünüyorum.

Ayrıca denemek istiyorum ve aradaki makas hala ödenebilir boyutta olduğum için almak istediğim bir opsiyon.

Hondaya düşman değilim ama g20'yi alır almaz yazılım vs projesi yaptım bile. Sadece yazılımli bmw ile sadece yazilimli vtec turboyu kıyaslamaya ise gerek bile yok. O sebeple @Yarbay Timur abi tavsiyen değerli fakat şu an için civic düşünmüyorum belki daha sonrasında ise alacağım bir kombinasyon olabilir özellikle 2 arabaya dönersem. Şu an 1800 1900 arası bantta en güzel opsiyon g20 benim için. Teşekkür ediyorum yorumlara.
    BMW kendinden kilitli gibi davranıyor birçok durumda, Mercedes kadar tek tekerden sarmaz, RWD tadı almak istiyorsanız doğru seçim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tequila818 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu an enpara 100 bine 24 ay %4,55 faizle kredi veriyor. Aylık ödeme 7.905 TL. Benzer şekilde 4-5 ayrı bankadan ihtiyaç kredisi çekilip 24 ay vade ile ödenebilir.
    Ben araba alırkern 1.79-1.89 arası faizlerle 3 farklı bankadan 170 bin TL kredi kullanmıştım.
    100.000tl üstü 12 ay, 100.000tlye kadar 24 ay kullanım mevcut ancak faiz oranlarına bakılırsa kredi çektiğiniz dönem pek yakın tarih değil.
    Mevzuatla aynı dönem içerisinde birden çok başvuru-kullandırımın önüne geçilmişte olabilir.
    Farklı projelerde bulunsam da bankacılık IT sektöründeyim. Bizlere gelen ve şu an için kulaktan kulağa da dolaşan Haziran sonrası için kredi kartı başta olmak üzere kredi ürünlerinde daha sıkılaşmaya gidileceği öngörülüyor.
    Öncelik, önem çok şart değilse eğer nakiti tutmak çok borçlanmamak gerek bu dönemde. Ülkenin çoğunluk yüzdesi kredi kartı ile alışveriş yapıyor ve maalesef asgari ödeme ile döndürüyor. Asgari ödeme oranın yükseltilmesi, borçlanma faizinin daha da yukarı çekilmesi ve hatta şu an maaşlı çalışan için x5 maaş olan kk limitlerinde revizeye gidilirse nakit çok daha büyük ihtiyaç olacak.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar. Bir araç alma arefesindeyim (g20 320i 2019 model 20 çıkışlı sportline)

Tasit kredisi kullanmak istedim ama kasko degeri 2 milyon tl üstü olduğunda kullanilmiyormus.

Tek yol ihtiyaç kredisi mi?
    Aile içinde sizde değeri 800 den düşük yada 1200 den düşük (kasko değeri) araç var mı ?

Varsa bu aracı 3.bir şahsa satış yapın, geri kredili alım yapın. Oradan sağladığınız krediyi yeni araçta kullanın
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aile içinde sizde değeri 800 den düşük yada 1200 den düşük (kasko değeri) araç var mı ?

Varsa bu aracı 3.bir şahsa satış yapın, geri kredili alım yapın. Oradan sağladığınız krediyi yeni araçta kullanın
    Bunda da kredi 800 den düşükse %50, 1200 de düşükse %30 kredi.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı |KaAn| Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizlere gelen ve şu an için kulaktan kulağa da dolaşan Haziran sonrası için kredi kartı başta olmak üzere kredi ürünlerinde daha sıkılaşmaya gidileceği öngörülüyor.
    Öncelik, önem çok şart değilse eğer nakiti tutmak çok borçlanmamak gerek bu dönemde.
    Bende belki yanlış düşünüyorum ama daha da sıkılaşma olacaksa şuan kredi çekilmesi gerekir gibime geliyor. Tabi ki ödeme olanağı mevcut ise.
    Kelimenin tam anlamı ile çekmediğim krediler ve yapmadığım yatırımlar için köpek gibi pişmanım.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BMW konforu ile Hondanın konforu malzeme kalitesi vs kıyaslanamaz. İstediğin kadar yalıtım yaptır. Amortisör , süspansiyon çalışma şekilleri farklı araçlar ona göre de konfor değişiyor. Varsın civic 1 sn hızlı olsun. 200 km hıza 2 boy önde varsın benim pek umurumda olmaz. Modifiye etmek istediğinde BMW den çok daha yüksek güçler çıkartabilirsin.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende belki yanlış düşünüyorum ama daha da sıkılaşma olacaksa şuan kredi çekilmesi gerekir gibime geliyor. Tabi ki ödeme olanağı mevcut ise.
    Kelimenin tam anlamı ile çekmediğim krediler ve yapmadığım yatırımlar için köpek gibi pişmanım.
    "Tabi ki ödeme olanağı mevcut ise." Şu dönemin cümle sonu kısaltması YTD benim söylemler.
    Kredi çekip ödeme zorluğu olacaksa,yarın daha da sıkışılacağı için kaçmak lazım,
    Kredi çekip nerede değerlendirilmesi gerektiği bilinmiyorsa değerlendirmemek lazım,
    Bankalardan hemen hemen herkese sms geliyo, 4+ dan başlayan uygun faiz oranlarıyla diye, çekilmiş 100.000 kredi değerlendirilmezse 130-140.000 aralığında ek borç demek.
    Bilmeden,araştırmadan özellikle borsada bizim bi abi şöyle böyle kazandı cümleleri ile elindekinden olan çok insan var maalesef. ne yapmalıyım konusunda fikri olmayan, kredi kartını asgari ile, borcunu borçla kapatan insanlar için gelecek çok parlak olmayacak.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler