User Tag List

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
84 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Eminevim filan...

asmisinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi çok arkadaşım ev aldı bende arabayı ordan aldım bi sorun yaşamadım

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncel, var mı buradan faydalanan bir forum üyesi, ne kadar görüş o kadar fikir
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Beyler bu aralar çok reklam dönüyor tv ler de

Çiftlik bank da öyle idi reklamlar dönüyordu filan

Yakında bunlar çok acayip bir vurgun yaparlarsa şaşırmayın

2019 da tc tarihinin en büyük vurgunu olmaya en büyük adayım

Gidin bankaya en güzeli yada para biriktirmeye devam edin
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tüm reytingi yüksek dizilerde bununreklamı dönüyo adam saglam gidiyo
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Çok eski bir sistem. Babam 95 yılında sıfır (0) Doğan S almış. Eniştem'de yakın zamanda bu firma aracılığı ile ev aldı ama sistem nasıl çalışır, nasıl işler hiçbir bilgim yok.
    Dolandırıcı olsalar 90'lı yıllardan beri neyi beklediklerini birisi anlatabilir mi? Dolandırıcı olacakları bana pek mantıklı gelmiyor ama burası Türkiye hiç belli olmaz.

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Niyetleri dolandırmak değildir belki ama ortalık karışınca herkes kendini düşünür, hortumlar basar gider adamlar.
    123d

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Niyetleri dolandırmak değildir belki ama ortalık karışınca herkes kendini düşünür, hortumlar basar gider adamlar.
    ortalik karisinca bu firma degil ne holdingler sanayiciler gorduk 1 gecede iflas ettim diyip,yurt disina kactilar.
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güncel olarak değerlendirmelerinizi bekliyorum... ne kadar olumlu yorum o kadar olumlu bakış açısı (olumsuz yorumlarda açıklasın eksileri vs)

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir kardeşimin babası orda müdür.girme abi demişti.

neden dedim.faizsiz ayağı takılıyorlar,o zaman babamın maaşını nasıl ödüyorlar demişti.

maduru varmıdır bilmiyorum ama,para tarikat işlerine gittiği söyleniyordu.

Alpii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abim 2 ay önce eminevim sayesinde araç aldı. Bir sıkıntı olmadı. Son 2 taksitini ödeyeceğiz.
    https://www.instagram.com/gnn.308/

34 GNN 111 #308 21'
    34FDC785#308 16’ - RIP - 34BAG097 #308 18'

Lee-on! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek güvenceniz firma yetkilisinin ağzından çıkan sözüm senettir lafı ve su ana kadar ev araba sahibi olabilen şanslı güruh gibi geliyor bana. Çiftlik bankta da aynı mevzu döndü. İlk 1 2 sene insanlarin parasi ödendi bunlara dolandirici diyenlere laf çakıldı e biz paramizi aliyoruz diyerek... Sonra bir gecede vin turizm. Açıkçası güvenmiyorum. Şu ana kadar evini arabasini alan iyi kurtarmış kendini derim. Zira belki 1 sene sonra da sıkıntı olmayacak ama siz 50 ay 60 ay vadeden bahsediyorsunuz arkadaşlar. Bu ülkede dolar bir gecede 7 lirayi görüyor... 36 ay para ödeyip, ödediğinizle kalırsanız biz üzülürüz burda arkadanizdan... Daha geçen buraya da üye bir is adamindan ev alip mağdur olanların konusu mevcuttu. Ayni durum olmasa bile onlar da ödediği parayla kalmislardi evleri teslim alamamisti vs vs.
    Alıntı aLperTunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu aracın adını AT SKİ koydum.jet ski hesabı,At ski mustang

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi biraz araştırdımda "sistemin güvenilir olduğunu varsayarsak" sistemde 2 tane önemli soru işareti var.

Birincisi kira yardımı kısmı. Sistemdeki tüm üyeler vade süresinin yarısında taşınmazlarına sahip olacak deniyor ama kira yardımı toplam vade süresi kadar.

İkincisi enflasyon. Niyetinde olduğun ev ilk bir kaç kurada sana çıkmadıysa. Hatta şanssız olup 60 vadelik pakette 29. Ay kura sana çıktıysa ciddi sorun var. Sen 300 bine ev almaya niyetlendin. 29 ay önce 300 bin liraya iyi bir semtte 3+1 ev alabiliyorken bugün 300 bine kenar mahallede 2+1 alıyorsun. Senle aynı geuptaki ilk şanslılar iyi mahallelerde ev sahibi olurken sen kenar mahallede daha ufak bir ev alabildin.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi biraz araştırdımda "sistemin güvenilir olduğunu varsayarsak" sistemde 2 tane önemli soru işareti var.

Birincisi kira yardımı kısmı. Sistemdeki tüm üyeler vade süresinin yarısında taşınmazlarına sahip olacak deniyor ama kira yardımı toplam vade süresi-eve taşındığın ay kadar.

İkincisi enflasyon. Niyetinde olduğun ev ilk bir kaç kurada sana çıkmadıysa. Hatta şanssız olup 60 vadelik pakette 29. Ay kura sana çıktıysa ciddi sorun var. Sen 300 bine ev almaya niyetlendin. 29 ay önce 300 bin liraya iyi bir semtte 3+1 ev alabiliyorken bugün 300 bine kenar mahallede 2+1 alıyorsun. Senle aynı geuptaki ilk şanslılar iyi mahallelerde ev sahibi olurken sen kenar mahallede daha ufak bir ev alabildin.

Edt: Düzeltme
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu firmalar çok türedi son 1 senede.

Çiftlik bank gibi bir çok organizasyon dediğimiz şeylere girdim ben sonunu bile bile.

Kafadan girenler aldı kafa burun çıktı veya battı

Bu organizasyonlarda süreklilik esas aynı yukarıdakiler gibi en ufak bir olumsuzlukta sistem çökecek şekildedir.

Bugün olmadı yarın olmaz demek biraz iyimserlik olur.

Şunu asla unutmayın sizi sizden başka kimse daha çok sevemez.Başkaları size iyilik yapıyormuş gibi gözükerek paranızı kullanarak bir sistem oluşturuyor.

Bu sistemde çok ciddi paralar toplanıyor.Toplanan paralardan bu arkadaşlar para kazanmadan bu işi yapıyor zannediyorsanız zaten diyecek bir lafım yok.

Bu sistem risklidir. Çiftlik bank kadar diyebilirim. Sadece farklı bir versiyondur.

Ev yada araba alacaksanız yukarıdaki postum da da belirttim.Bankalarla bu işi çözün.Faize harama bulaştırmadan kira öder gibi ev sahibi olmak tanımı kullanılıyor.

Dini duyguları kullanılarak nema sağlanıyor resmen. Ben bu sisteme güvenmiyorum. Her an her şey olabilir. Riski severim diyenler varsa girsin
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Oktay Özgül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuayip abi genel hatlarıyla bahsetmiş ilk sayfada. Aklında sorusu olan arkadaşlar varsa pm den bana yazabilirler. Hem akıllarındaki sorulara yetkili ağızdan yanıt almış olurlar. Hem de güven problemini aşmış olurlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @yiğit Y reyiz ekşide yorumlar buldum kimisi olumlu konuşmuş kimisi olumsuz.

Bu aralıkta büyük kredim bitiyor. Faizler ortada. Bişeyler yapmak istiyoruz fakat herşeye zam geliyor. Arabalar özellikle Type-R'lar aldı başını gidiyor. Yani kısaca bi şekilde bi para bulmak gerek. O yüzden bu kadar yoruyorum sizi fikirleriniz önemli. Olumlu yorum yap demiyorum. Sen biraz şeffaf ve sivri dillisin o yüzden yorumların bana hep gerçekçi gelir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlış etiket yaptım, dogrusu @Yigit-Y ) namı diger DBS reyiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    faizsiz, fazladan ödeme yapmadan ev alıyorsun diye kendilerini tanıtmaları ve "bir miktar" fazla para tabiriyle insanları yanlış yönlendirmeleri veya eksik bilgi vermeleri şahsımda firmanın güvenirliliği ile ilgili sorunlar yaratmıştır.

şimdi diyelim ki 60 kişi 60 ayda 60.000 liralık bir ev alacak. aylık ödeme 1000 tl.
    evi ilk alacak olan kiradan kurtulduğu için diğer bekleyenlere de "bir miktar" yardım edecek. bu bir miktar yardımı 10 tl olarak baz alalım. bu yardım 59 kişiye yapılacağı için 590 tl yapar, yani evi ilk alan 1590 tl'den başlar ödemeye. 2. kişi ev aldığı zaman onun 10 lirasını ödemeyeceği için taksidi her ay 10 lira azalır. taksit 1000 liraya ulaştığı vakit ise zaten 60 ay süresi dolarak taksidi bitecek. kısaca 60 ayda toplam 77700 tl ödemiş olacak, yani 60000 liralik bir ev için yaklaşık %30 oranında fazla rakam ödenmiş olacak.

evi 12. alacak olan kişi ilk taksidini 990 tl ödeyecek. çünkü ilk alan onun 10 tl ücretini ödemiş olacak. 2. taksit 980, 3. taksit 970 derken 12. ay evini alacak ve bu defa o kendisinden sonrakilere 10 tl ödemeye başlayacak. kendinden sonra 47 kişi olduğu için onun taksidi 1470 tl den başlayacak ve her ay 10 tl azalacaktır. 60 ayın sonunda evini 12. alan kişi toplamda 70500 tl ödeyerek evini almış olacaktır. bu rakama ortalama 600 tl olan 12 aylık kirayı da eklersek toplamda yine 77700 tl ödenmiş olacak. yani ödemeniz gereken rakamın % 30 fazlası + organizasyon ücreti.

banka'dan kredi çekerek alırsanız 60.000 lira için 15.000 tl peşinat ödersiniz, 45.000 tl için ise 60 aylık ödeme ile ayda 1065 tl ödeyerek toplamda 63900 tl ödersiniz ve 15000 tl peşinatla beraber genel toplam olarak 78900 tl ödemiş olursunuz, ki bu da sistemin bankadan tek farkı 1200 tl olduğunu gösteriyor.

MESAJ TARİHİ ESKİDİR ŞU AN BANKALAR DAHA FAZLA FAİZ ORANINA SAHİP VE HERŞEY PAHALI. Sadece örnek olsun diye yorum kopyaladım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Örn yorum 2

80.000 tl’lik ev için 120 kişilik gruba giriyoruz 5.000 tl organizasyon ücreti 4.000 tl peşinat ilk taksit 634 tl ikinci taksit 554 tl ikinci ay ev bana çıkarsa 934 tl x 118 ay sabit taksit ödeyeceğim. hocam şimdi 80.000 tl’yi emin otomotiv bana vermiyor diğer üyelerin taksit toplamından bana ev alıyor.bu iş için başında benden 5.000 tl organizasyon ücreti+4.000 tl peşinat+634 tl 1.taksit+554 tl 2.taksit+934 tl x 118 ay=110.212 tl toplam 120.400 lirayı benden tahsil ediyor. 80.000-120.400 = 40.400 tl benden alıyor. başta organizasyon ücretini peşin aldı. bana parayı emin otomotiv vermedi. inşaatı yapıp evi bana emin otomotiv vermedi. 120 kişilik gruptan topladı her ay gitti bir kişiye 80.000 tl’lik ev aldı. emin otomotivin cebinden para çıkmadı bir nevi gün yapıldı her ay gündeki bir kişiye ev alındı. peki hocam aradaki 40.400 tl kime gitti ve ne diye alındı. ortada ev yok para yok 120 kişiyi bir araya getiriyorsunuz ve bunun karşılığı peşinen 5.000 tl alıyorsunuz. ama gündeki gibi biz ödemeyi toplamda 80.000 e göre sabit yapmıyoruz 80.000 tl’yi 120.400 tl olarak ödüyoruz. 40.400 tlx120 kişi grup = 4.848.000 (trilyon) gibi dev rakam ne için ne amaçla kimin cebine giriyor? bu caiz midir? hocam ortada islam’ın caiz gördüğü bir sistem olarak lanse edilen çok büyük bir rant, aldatmaca ve belirsizlik yok mudur? illa faiz veya caiz olmaması için insanlara kira yardımı,%2-3-4 komisyon gibi laflarla herkesten alınan 40.400 tl’yi islamın neresine koyabiliriz. 120 kişi bir araya gelse her ay 667 tl x 120 kişi = 80.040 tl her ay bir kişiye ev alınabilir ve firma organizasyon ücreti olarak 5.000 tl’yi alsın ama herkes 85.040 tl ödesin. doğrusu bu değil midir? ortada yapılan bir inşaat yok şirket herhangi bir para ortaya koymuyor ki enflasyonik değer kaybı olsun neye göre kişi başı 40.400 tl alıyor bu nasıl caiz oluyor. üye olan bir kişi olarak yukarıdaki sisteme göre ödeme yapan kişi olarak kafam allak bullak oldu beni aydınlatırsanız sevinirim. şimdiden teşekkür eder.

-- alıntı --

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler