User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
63 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Kaza Sonrası Kiralık Araç Davası

wiesmann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kaza Sonrası Kiralık Araç Davası

Beyler çözülürse sizden birinini danışmanlığıyla çözülür bu iş,

1.5 ay önce hanım(acemi) benzinlikten 3 şeritli yola çıkarken kaza yaptı. başka bir bayanın araca kapılardan sürttü. orta şeriti ihlal etti karşı tarafta panikledi diye "tamam gel kusur bizde" dedim.(insanlık yapıcaz ya)

arkadaşlarının iknasıyla çekti aracı tutanak tuttuk. kusuru kabul ettik.Yalnız olay akşamı beni arayıp "biz araçsız kalacağız bize araba kirala" dediler. bende kasko yaptırsaydınız diye karşı çıktım. Ertesi gün yine benzer bir telefon konuşması.

dün kapıma icra müdürlüğünden araç kiralama bedeli+masraflar=1791tl şeklinde bir tebligat geldi.

Şimdi keyfi kasko yaptırmamış birisine dürüstlük yaptık diye ben bunu ödeyecek miyim? Var mıdır benzer bir durum yaşayan? Akıl verecek olan?
    i'm not a monster i'm just ahead of the curve..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zorunlu trafik sigortasi adi ustunde zorunludur , kasko ise keyfidir. Odeme emri ekindeki faturaya bakin kiralandigi iddia edilen aracla kazaya karisan arac benzer ozelliktemi, tamir suresince mi kiralanmis yoksa daha uzun bir suremi? Bu hususlarda sorun yoksa odeyin yoksa size o paralar 5000e patlar

ozoozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wiesmann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler çözülürse sizden birinini danışmanlığıyla çözülür bu iş,

1.5 ay önce hanım(acemi) benzinlikten 3 şeritli yola çıkarken kaza yaptı. başka bir bayanın araca kapılardan sürttü. orta şeriti ihlal etti karşı tarafta panikledi diye "tamam gel kusur bizde" dedim.(insanlık yapıcaz ya)

arkadaşlarının iknasıyla çekti aracı tutanak tuttuk. kusuru kabul ettik.Yalnız olay akşamı beni arayıp "biz araçsız kalacağız bize araba kirala" dediler. bende kasko yaptırsaydınız diye karşı çıktım. Ertesi gün yine benzer bir telefon konuşması.

dün kapıma icra müdürlüğünden araç kiralama bedeli+masraflar=1791tl şeklinde bir tebligat geldi.

Şimdi keyfi kasko yaptırmamış birisine dürüstlük yaptık diye ben bunu ödeyecek miyim? Var mıdır benzer bir durum yaşayan? Akıl verecek olan?
    Gelen İcra , Örnek No : 7 mi ? yani ilamsız takip mi ?

Konuya bakarken savcı bir arkadaşım var ona bahsettim, hiç bir şey çıkmaz dedi. Ancak siz yine de yüz yüze danışın.

İlamsız takipse ; kağıdı alıp itiraz edeceksiniz.
    ABO TRADING
    STR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Faturayla yapilan takip ilamsiz takip, ya tutarsa diyip gonderiyorlar Suresinde itiraz etmezseniz borcu kabul etmis sayilirsiniz hemen itiraz edin. Keske hic iyilik yapmasaydiniz Not:avukatim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilamsız takip uyap sorgulaması şu şekilde;

buda kiralık aracın faturası;

araç kiralama ücretlerini bilmiyorum. fiyat tahminen normal geldi. Fakat kaza tarihi 09.10.2018 kiralama başlangıcı 22.10.2018
    ben aracın serviste bulunma tarihlerini sorgulamaya kalktım fakat kişisel bilgilerin gizliliği kanunundan ötürü bil edinemedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    **kiralama başlangıcı 16.10.2018 oluyor pardon

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wiesmann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    **kiralama başlangıcı 16.10.2018 oluyor pardon
    Aynı şey bizimde bir evde başımıza geldi. Kiracıya 3 ay önceden evi boşaltmasını söylememize rağmen çıkmadı , zorla çıkartmak zorunda kaldık. Arkasından depozito mu iade etmediler diye yalan beyanda bulunarak böyle bir ilamsız icra takibi gönderdi miktar falan yazıyor , kağıdı alıp böyle bir borcumuz vs. yoktur diye dilekçe doldurup verdik, kapandı gitti. Sizin durum da aynısı.

Hatta günahlarını almak istemem ama bu kadar saçma bir kiralama faturası da ilk defa denk geldim.. Gerçekten mağdur olan insan ki böyle bir hakları olmamasına rağmen adam gibi evraklarla dava açar eğer gerçekten bunun peşini bırakmak istemiyorsa. Ancak, bu fatura da ne plaka var , ne araç teslim formu var, ne ödeme yaptığına dair bir örnek var vs vs. sanki firma tanıdıkta böyle bir işe kalkışmışlar ne koparsak kârdır mantığı gibi ilerlemek istemişler diye hissettim. Tabi bu benim düşündüğüm Aslında kafayı kırıp uğraşacaksınız acaba konu mahkemeye taşındığında ne çıkacak.. Hakim bahsettiğim belgeleri isteyince, gerçekten böyle bir durum var mı acaba düzmece mi

Avukat arkadaşlar daha iyi bilir ama bu ilamsız icra olayına da ilk tanıklık ettiğimiz de çok saçma gelmişti , kafasına esen kafasına göre böyle icra takibi yolllayabiliyor yanlış olmasın ama 7 iş gününde itiraz etmezseniz ihale size kalıyor . Bu kadar kolay olmaması gerek diye düşünmüştüm.
    ABO TRADING
    STR

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün geldiyse hemen itiraz yazın günü dolmadan. Ilamsiz ya tutarsa şeklinde yapılıyor.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana da cok sacma geldi.bende her faturami icra yoluyla millete odeteyim.

Aracsizlik sorunsa kasko yaptirsaymis bu fiyata. Aynen arac teslim tutanagi plaka gilan hic bor sey yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İtiraz ederseniz ve itirazin iptali davasini kaybederseniz ( kaza tutanagini gormemekle birlikte %100 kusur size verildiyse eger)
    1- %20 icra inkar tazminati
    2- yargilama gideri
    3- dava vekalet ucreti
    4- yillik %9 yasal faizle karsilasabilirsiniz ve size 5000 tlye cikabilir

İtiraz etmek kesin sonuc degildir. Bende baslattigim ve emin oldugum dosyalarda itiraz gelsede dava vekalet ucreti ciksa diyorum cogu zaman bir avukat olarak size tavsiyem itiraz suresi icerisinde odemenizdir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hatayi kabul ettik ve avukat arkadasim odeyip kurtulmami tavsiye etti. Sadece bugun tanistigim bir sigorta hakemi odeme yaptiktan sonra makbuzlari tutarak bir ihtimal sigortanin maddelerinden birine(hatirlamiyorum suan) istinaden talepte bulunabilecegimizi soyledi. Tuketici mahkemesine basvurmak gibi bir sey sanirim

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim bildiğim ticari bir araçsa ticari taksi, kiralama aracı, nakliye aracı, servis aracı, toplu taşıma aracı gibi üzerinden para kazanılan bir araç ise aracın serviste tamir gördüğü sürenin maddı kaybını talep edebiliyor.
    Sizin çarptığınız araç da böyle bir araçsa mantıklı.
    Değilse karşı taraf için mantıklı gibi görünse de haksız taraf için sıkıntı.
    Ve bunun sigortanın karşılamaması daha büyük sıkıntı.
    Geçmiş olsun.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim ticari bir araçsa ticari taksi, kiralama aracı, nakliye aracı, servis aracı, toplu taşıma aracı gibi üzerinden para kazanılan bir araç ise aracın serviste tamir gördüğü sürenin maddı kaybını talep edebiliyor.
    Sizin çarptığınız araç da böyle bir araçsa mantıklı.
    Değilse karşı taraf için mantıklı gibi görünse de haksız taraf için sıkıntı.
    Ve bunun sigortanın karşılamaması daha büyük sıkıntı.
    Geçmiş olsun.
    O ticari araçların günlük kazancını karşı taraftan talep etme durumu

O farklı diye biliyorum bende
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah aşkına her kaza yapıp suçlu olan karşı tarafın kiralama parasını mı ödeyecek böyle bir mantık olabilir mi? Para kolay kazanılmıyor iyi araştırın derim.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dqn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah aşkına her kaza yapıp suçlu olan karşı tarafın kiralama parasını mı ödeyecek böyle bir mantık olabilir mi? Para kolay kazanılmıyor iyi araştırın derim.
    Bende katılıyorum. Kazadır olur, onaysız araç kiralayıp faturasını göndermek nedir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karsi tarafin araci hususi. Ticari olsa evet haklisiniz. Dun trafikci arkadasim bunda kasit yok adi uzerinde “kaza ve kelime anlamiyla istenmeden yasanmis olay” boyle bir durumda kimse kimsenin yukunu cekmek zorunda degil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hakan308 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtiraz ederseniz ve itirazin iptali davasini kaybederseniz ( kaza tutanagini gormemekle birlikte %100 kusur size verildiyse eger)
    1- %20 icra inkar tazminati
    2- yargilama gideri
    3- dava vekalet ucreti
    4- yillik %9 yasal faizle karsilasabilirsiniz ve size 5000 tlye cikabilir

İtiraz etmek kesin sonuc degildir. Bende baslattigim ve emin oldugum dosyalarda itiraz gelsede dava vekalet ucreti ciksa diyorum cogu zaman bir avukat olarak size tavsiyem itiraz suresi icerisinde odemenizdir
    Selamlar,

peki ne yapacağız böyle bir durum kabul mü edilecek yani ? Anlamadığım şu ki ; trafikte her kaza yapıldığında suç karşıdaysa o zaman kiralık araç teklifinde bulunalım ? Üstüne birde muadil araç kiralamadan memleketin yarısına icra takibi gelir. Gittiniz bir ciddi lüks bir araca çarptınız , kazadır olur fakat ya adam benim arabam buydu muadil araç kira bedeli de bu dese ?

Rakamın küçük olması belki öde geç dedirtiyor insana ancak ya aracın onarım süresi 45 gün sürse ve günlük 200 liradan 9000 tl kira parası mı ödemek zorundayız ? yada dediğim gibi günlüğü 300-500 liralık bir araç kiralasa nasıl olacak bu süreç ?

Bence bu kadar kolay, basit ve saçma olmaması gerekiyor. Adı üzerinde "kaza" her an herkesin başına gelebilir , trafiğe çıkmakta bir suçtur bunu unutmamak gerek dolayısıyla %100 kusur verilmez. Haliyle ben "wiesmann" ın yerinde olsam bu tutarı ödemez , itiraz ederdim velev ki itiraz iptal davasına gittiler kaybedeceğini düşünmüyorum. Yeter ki, iyi bir avukat olsun.

Memlekette milletten para söğüşlemek bu kadar kolay olmaması gerek diye de düşünüyorum.
    ABO TRADING
    STR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yarın kendi avukatımla da konuyu görüşeceğim. bu karar emsal gösterildiğinde "ozoozo" nun yazdığı gibi suistimale edileceğini düşünüyorum. Sompo japan ödemeleri geciktirdiği için kaza sonrası aracı serviste 1,5 ay civarı bekletiyor o zaman bu işin önü arkası gelmez...yerine düşünün lüks araç kiralandığını...

itiraz etmeyi düşünüyorum. aksi durumda 5000tl yi de hatta göze almaya başladım açıkçası.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu an dosya tutarı 1800 lira hadi itiraz etti diyelim, karsi tarafta itirazin iptali davasi acti. Kendi basima takip edeyim dese vatandas zaten kaybeder. Avukat araciligi ile takip ediyim dese hicbir avukat 2000 liradan assagi bu ise bakmaz. Bence kusurlu tarafin kazanma ihtimali 0. Hadi sansa kazanildi diyelim e zaten 2000 avukata vereceksin ne anlami kaldi.
    Bakin bastan beridir diyorum karsi taraf kasko yaptirip ikame arac alsaydi deniliyor ama karsi tarafin kanunen boyle bir zorunlulugu yok ve kusuru olmadigi bir kazada belirli bir sure aracsiz kalmis. Sizin bu zararini tazmin etmeniz gerekiyor. Bu kadar basit ve net

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler