User Tag List

Sayfa 8/8 İlkİlk ... 678
135 sonuçtan 134 ile 135 arası

Konu: Şu dönemde ne iş yapılır?

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konu tamamen bizim toplumsal kast sistemimizden kaynaklaniyor.

Herkes universite okumali diye bir dusunce var, cunku universite 'kazanilan' bir yer. Okumazsan kastin alt sisteminde kalirsin gibi dusunuyoruz. (Benzer sekilde teknik/meslek liseleri icin).

Mesleki egitim, fiziksel isler toplumsal saygi kazandigi zaman kimse masabasi ic diye istemez. Ikincisi de, universiteler is ve isci bulma kurumu degildir, her uni okuyan is bulacak/bulmali diye bir algi olmamasi lazim. Universiteler kisiye vizyon katar, teorik bilgi ogretir, otesi yok.

Ben mesela, muhendislik okudum, mezun oldum ve bile-isteye dijital alana yoneldim, muhendislik egitiminde kazandigim, gorgu,vizyon, 3 boyutlu dusunme yetenegi ile yurudum gittim. Su an 7-8 sene oncesine donsem, yine muhendislik okurum, yine ayni yolu secerim.
    Doğru diyorsunuz. Ben de jeoloji mühendisiyim. Kömür madenlerinde çakışmak için 3-4 yere başvuru yaptım ama dayı amca yoksa bu ülkede işler gerçekten zor. Bir de babamın 15 sene önce meslek lisesine git demesine tekrar geri dönebilsem. Tamirat, mekanik işleri gerçekten elimden gelir. Şu anda alanımda hiç alakası olmamasına rağmen sırf hobim olarak kaynak işlerini öğrendim. Bana göre bu devirde yapılacak işler zanaat ile ilgili işlerdir. Örnek vermek gerekirse (hesapları sallıyorum.)
    profil demirin metresi 5 lira ise bunu bir demir kapı yapmak istediğinizde 10 lira olarak masrafa işlersiniz. %100 civarında bir kâr ile çalışıyor metal ustaları. Mekanik tamir ve kaporta ustaları da bu ustalardan kat kat fazla kazanır. Ama artık32 yaşındayım ve benim için çok geç. Şarküteride tavuk satıyorum.

bluestain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru diyorsunuz. Ben de jeoloji mühendisiyim. Kömür madenlerinde çakışmak için 3-4 yere başvuru yaptım ama dayı amca yoksa bu ülkede işler gerçekten zor. Bir de babamın 15 sene önce meslek lisesine git demesine tekrar geri dönebilsem. Tamirat, mekanik işleri gerçekten elimden gelir. Şu anda alanımda hiç alakası olmamasına rağmen sırf hobim olarak kaynak işlerini öğrendim. Bana göre bu devirde yapılacak işler zanaat ile ilgili işlerdir. Örnek vermek gerekirse (hesapları sallıyorum.)
    profil demirin metresi 5 lira ise bunu bir demir kapı yapmak istediğinizde 10 lira olarak masrafa işlersiniz. %100 civarında bir kâr ile çalışıyor metal ustaları. Mekanik tamir ve kaporta ustaları da bu ustalardan kat kat fazla kazanır. Ama artık32 yaşındayım ve benim için çok geç. Şarküteride tavuk satıyorum.
    Hiç bir şey için geç değil sen yapmak istedikten sonra yeteneğin varsa yaparsın ben 34 yaşında farklı bir meslek öğrendim ve 3 senedir kendi işimi yapıyorum biraz zorluk çektim ama şu an çok rahat ve mutluyum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler