User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
31 sonuçtan 20 ile 31 arası

Konu: Avukat arkadaşlardan yardım

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yakınınızın senet imzalatmasıyla aslında yakın olmadgınızı anlamanız lazımms kardeşm

geçmiş olsun

tam tuşa gidicek dava ya seni tuş ederler yada iyi avukat bulup adamı sen tuş edersin. arada kalmaz sayıyla bitmez bir dava olur bu kesin.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim kayın peder melekmiş 50bin tl hiç evrak kürek olmadan verdi ev alırken, 2biner 2biner geri ödedim.
    bizim ki daha kiyak. ev alirken bir miktar para vermisti. gecen odeyeyim diye bir kismini geri vereyim dedim dayak yiyorduk az kalsin

rakami belli olmayan senede imza atmak buyuk cesaret. gecmis olsun umarim kayipsiz atlatirsiniz.

fuatozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hangi yazının hangi kalemle kim tarafından yazıldığı kanıtlanabiliyor sanırsam seneler önce haberlerde çıkmıştı hatta.

Aynı kalemle yazsa doldursa bile yazım tarihi farklı çıkacaktır iş o noktalara giderse ki senetten bi örnek te sizde olması lazım değil mi pek anlamam ama ?

Hakkınızda hayırlısı ama onların bu yaklaşımına karşılık sizde o şekilde gidebilirsiniz zorlandım tehtit edildim vs.
    -_-_-_-

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BaybuRtlu69 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tanzim yeri ve tarihi yoktu senette yani böyle bir bölüm doldurmadık.

Senet o anda sadece bi ölüm kalım olur borcun bilinsin gibisinden yani formalite yazıldı o anda.

Ama kalkıp bunca zaman sonra o senetle icraya verilceğim aklıma gelmezdi. Ve senette o boş kalan yerler kişinin keyfi doğrultusunda doldurulduysa bunu kanıtlamak gerekecek
    Bence o şuan ne koparsam kardır kafasında yaklaşıyor. Bir avukata aratın, senedi icradan çekip size getirdiği takdirde 2000tl ödeme yapacağınızı söyleyin. Elden teslim alınca da verin parasını buda size ders olur. Uzatmadan da konuyu kapatmış olursunuz. Kendisi buna yanaşmazsa da @997TT Murat abinin dediği yolu izlersiniz.
    123d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sız resmı odemıssınız. Elden aşıp senet ımzalanmıs.
    Sahsı gorusum su,once rakamı doldurdugu kalem farklıdır. Iyı nıyetı suıstımal okur. Ayrıca sız 20.000 tl aldıgınızı,5000tl fazla odedıgınızı. Hatta senedın ızerıne fazla uazarım dıye tehdıt ettıgını,her defasında 1000tl zorla para aldı. Vermeyı kesınce de ıcraya verdı denılebılır.
    Ayrıca resmı kayıtlara gore o sıze 30.000tl borclu. Senet var ama karsılıgında mal yada hızmet yok.
    Tefecılıge gırer....
    İşi bılen avukat ıle gorusun...
    güzel bilgi helal

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fuatozkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi yazının hangi kalemle kim tarafından yazıldığı kanıtlanabiliyor sanırsam seneler önce haberlerde çıkmıştı hatta.

Aynı kalemle yazsa doldursa bile yazım tarihi farklı çıkacaktır iş o noktalara giderse ki senetten bi örnek te sizde olması lazım değil mi pek anlamam ama ?

Hakkınızda hayırlısı ama onların bu yaklaşımına karşılık sizde o şekilde gidebilirsiniz zorlandım tehtit edildim vs.
    Bu doğru Kriminal Labrotuvarları bunun analizini yapabiliyor. Adli belgede el yazısı incelenme olayı var. Ama şartı falan var mıdır incelenmesi için onu bilmiyorum.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İmza attı diye hemen kabul edilmiş olmaması gerekir.

Miras davalarında çok olur bu, gider kafa gitmiş olan 90 yaşındaki anne-babadan imza alır dötlek kardeşin biri, sonra ortaya çıkar "babam tüm malvarlığını bana bıraktı" diye. Nah bıraktı lan Belli oluyo bu tip şeylerde, o yüzden "tamam imza attın bitti" demek yanlış olur.

Valla bu tip şeyleri gördükçe "yakın", özellikle de "akraba" kavramlarını sorgular oldum.

Babam zamanında ablasının oğluna bi miktar para vermişti, adam dolandırıcı çıktı resmen, sonunda kavga ettiler, babam da hakkımı helal etmiyorum demişti galiba, biraz küçüktüm o zamanlar, sonra kuzen şeker hastası oldu, önce gözler gitti, sonra kalp malp derken 40 küsür yaşında rahmetli oldu.

Babamın amcası oğulları ile birlikte biraz "fazla" zenginlerdir. Babam yıllarca onları eleştirdi, çok paraları var ama adam değiller, işte efendim çok zenginler ama bizim gibi aile bağı aralarında yok, en ufak para mevzusunda yanlarında yabancı var, yok dinlemeden kavga ediyorlar diye anlatıyordu.

Geçen sene kendi öz "akrabası", tapusu bizde olan dükkan için hak iddia etmeye kalktı. Olay da, bana dükkandan alınan kiradan bir miktarını her ay göndermek... 3 ay gönderdi, sonra kesildi. Kira gecikmiştir bilmemne dedik, 2 ay para gelmedi. Babam açıp soruyor "ne iş" diye... Yiyip içtikleri ayrı gitmeyen adamlar, "işte borcum var, ödeyemem" bilmemne moduna giriyor adam. Babamın en çok ağırına giden, her konuda birbirleriyle konuşan adamlar, "sen nasıl bana bişey söylemeden kafana göre bişey yaparsın beni yok sayarsın" durumu oldu. Söyle ben sana yardım ederdim, ne diye kendi kendine sana söyleneni reddediyorsun falan dedi. Kopuş o kopuş...

Bir süre bekledi babam, sonra noterden kiracıya ihtar, "bundan sonra kirayı bu hesaba yatıracaksın"...

"Akraba" babamı arıyor, işte yok efendim tapu sende diye mi böyle yaptın, orada benim de payım var... Babam "notlarıma bakındım ettim, ona dair hiç bişey yok, verse verse 5'te birini vermiştir dükkanı alırken" diyor. O da resmi değil Ben hiç bir zaman bunlarla yarı yarıya "ortak" bişey yapmadım diyor.

İşin komiği, babam 6 kardeşlik ailede ticaret-para kazanma mevzularında tek başarılı olmuş olanı. Yıllarca aileye bakmış, kardeşlere bakmış, en çok parayı o kazanmış. Evlenip bizler olduktan sonra da devam etti, dükkanlar açtılar, iş yapmaya çalıştılar, babam devamlı kendinden verdi.

Bunlara rağmen adamlar böyle yapıyorlar. Çok yakın "akraba" bu bir de...

Oluyor demek ki, şaşıyorum valla.

Bırakın kayınpederi, öz oğluna üvey gibi davranan "baba"lar var. Garip valla.

Mivec_4G63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1- Taraflar arasındaki anlaşmanın 30.000 TL üzerinden yapıldığının yazılı ispatı halinde davayı kazanırsınız. (Burada eliniz güçlü değil dolar olarak çekilmiş bankadan) Yazılı delil yok ise tanık ile vesaire bu iş olmaz.<

2- Senet üzerinde tahrifat yapıldığı iddiası, bu iddianın ispatı için de senede TL olarak yazılan yerin sonradan sahtecilik fiili ile dolar olarak değiştirildiğinin ispatı gerekir.

3- Boş senedin alacaklı tarafından doldurulması önemli değil, anlaşmaya aykırı doldurulması önemlidir. Bu da sizi 1. maddeye götürür.

Sizin lehinize olan bir durum şu olabilir,

TL olarak ödediğiniz rakamlar o dönemki $ bazında hesaplanarak ana borçtan indirim yapılır. Yani bugün takip yapım sizden 10.000$ x dolar kuru 6 varsayalım = 60.000 TL istiyor ise buna itiraz edin.

Bu hesaba göre, 2000$ - 2500$ civarı bir borcunuz kalmış olur ki bu da yarı paranızı kurtarmak demek.
    men dakka dukka.

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Akrabada olsa bilmedigin ucu acik birseye imza atmamak gerek kesinlikle. Istanbul un guzel semtlerinden birinde annem ve 3 kardesine kalan bir daire var kentsel donusume giren. Dairelerin plani hazir bittiginde her daire 1m tl ve fazlasi olacak diyorlar. Bu sure icinde kira yardimi yapilacak ve dayim annemlerden imza aldi kira yardiminin 4 farkli hesaba degilde sadece bir hesaba yatmasi ile ilgili fln. Tabi annemler kardes deyip hemen imzaladilar hic bakmadan sonrasinda ogrendikki imzaladiklari o kagit miras istemiyoruz vs gibi birseymis. Iki sene fln oldu canimiz dedigimiz dayimla gorusmuyorlar ki ben omru hayatimda annemler gibi kardes bagi guclu baska hic kimse gormedim tanimadm.

Cok gecmis olsun konu sahibine.

TLH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    30 bin liraya adam kaldırılır be, geçmiş olsun
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türk kanunlarında mağduru iyi oynarsanız başarılı olursunuz.

Siz iddianızı (mahkeme gözüyle söylediğiniz şeyler iddia olarak adlandırıldığı için iddia diyorum yanlış anlamayın) kanıtlayacak şahit, belge, telefon konuşması ne bulursanız bulun ve mahkemeye sunun. Tarafsız bir şekilde bakınca belki yakınımız dediğiniz kişi haklı? Hakim şunuda düşünebilir bu adamlar 50 bin tl borç aldılar. 30 bin tl geri ödeyerek bizim borcumuz bitti diyerek borç veren kişiyi mağdur ettiler diyebilir. Herşeyin ucu açık. İddianızı ne kadar kanıtlayıcı şeyler bulursanız o kadar şansınız artar. İşiniz çok zor. Allah kolaylık versin.

Senede kaç tl yazdı acaba bilginiz var mı ?

Kesinlikle düzgün bir avukat bulun. Düzgün avukat ile de kaybedebilirsiniz ama sakat bir avukat ile çalışırsanız kaybettiğiniz zamana yazık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mivec_4G63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1- Taraflar arasındaki anlaşmanın 30.000 TL üzerinden yapıldığının yazılı ispatı halinde davayı kazanırsınız. (Burada eliniz güçlü değil dolar olarak çekilmiş bankadan) Yazılı delil yok ise tanık ile vesaire bu iş olmaz.<

2- Senet üzerinde tahrifat yapıldığı iddiası, bu iddianın ispatı için de senede TL olarak yazılan yerin sonradan sahtecilik fiili ile dolar olarak değiştirildiğinin ispatı gerekir.

3- Boş senedin alacaklı tarafından doldurulması önemli değil, anlaşmaya aykırı doldurulması önemlidir. Bu da sizi 1. maddeye götürür.

Sizin lehinize olan bir durum şu olabilir,

TL olarak ödediğiniz rakamlar o dönemki $ bazında hesaplanarak ana borçtan indirim yapılır. Yani bugün takip yapım sizden 10.000$ x dolar kuru 6 varsayalım = 60.000 TL istiyor ise buna itiraz edin.

Bu hesaba göre, 2000$ - 2500$ civarı bir borcunuz kalmış olur ki bu da yarı paranızı kurtarmak demek.
    Halis zaten aşağı yukarı özetlemiş yukarıda alıntı yaptığım mesajda.

Tanıkla ispat edemezsin.

Elinde evrak olması lazım. Öyle bir evrakın, sözleşmen vs yok.

Senedin üstünün sonradan doldurulmasında da birşey çıkmaz. Senetteki yazan rakamın aksini gösterecek yazılı delil sunman lazım itiraz ettiğinde. Yazılı delilin yok. Üstelik imza senin imzan.

En fazla ödeme yaptığın dekontların duruyorsa onları sunarsın itiraz ettiğinde, ödeme yaptığın miktar düşülür.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler