User Tag List

Sayfa 35/38 İlkİlk ... 253334353637 ... SonSon
710 sonuçtan 647 ile 665 arası

Konu: Sahibinden İfşaları

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Airbag orijinaliyle değiştiyse sıkıntı değil ama torpidonun değişmemesi, kaplama veya tamirat yapılması sıkıntı bence.
    123d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Airbag orijinaliyle değiştiyse sıkıntı değil ama torpidonun değişmemesi, kaplama veya tamirat yapılması sıkıntı bence.
    Edit: konunun torpidoyla pek alakası yok, anladığım kadarıyla 25ine kadar konsluk yapıp, zengin kocadan sonra estetikle toparlanan karılara dönmüş
    123d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    airbag'e değişmiş değil , tamirli demekle eksper firmasının nasıl bir zararı yada yararı olabiliyor ?

bahsettğiniz tüfek saçına gelmiş hasarları biz eksperde orta/ağır olarak nitelendiriyoruz , sizde nasıl yazılmayacak kadar önemsiz oluyor ?
    Şimdi buradaki cevap alırken mi, satarken mi olarak ikiye ayrılıyor.
    123d

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi buradaki cevap alırken mi, satarken mi olarak ikiye ayrılıyor.
    nedir yani ? eksper riskemi girmiyor ?
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nedir yani ? eksper riskemi girmiyor ?
    Yok ondan ziyade satıcıysan önemsiz küçük bir detay, alıcıysan oooov ölmüş bitmiş
    123d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok ondan ziyade satıcıysan önemsiz küçük bir detay, alıcıysan oooov ölmüş bitmiş
    abi arabanın kafa komple değişik hasar kılıç saçına kadar gelmiş , nerdeyse tüm airbagler patlamış , direkler boyalı ama satıcıysan küçük , alıcıysan owwluk bi durummu kalmış hahaha
    médiocrité partout

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Passat ilanı hakikaten can sıkan cinstenmiş.

Lakin şu değişen işinde eksperlerin büyük bir tutarsızlığı mevcut. Kimi kurumsal firma, orijinal ve sökülüp de boyanan parça için ''sök-tak ve boyalı'' yazıyor. Bazı firmalar ise en ufak şüphede dahi ''değişen'' yazıp geçiyor. Bilhassa Golf gibi parçası bol araçlarda aynı renk hatasız çıkma parça bulmak mümkün. Bu hususta satıcının lehine veya aleyhine hata yapılmış oluyor.

En iyisi serviste onarım görmüş araç almak galiba. Değişmeyecek parçayı da değiştiriyorlar ama içinizde şüphe kalmıyor en azından.

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Passat ilanı hakikaten can sıkan cinstenmiş.

Lakin şu değişen işinde eksperlerin büyük bir tutarsızlığı mevcut. Kimi kurumsal firma, orijinal ve sökülüp de boyanan parça için ''sök-tak ve boyalı'' yazıyor. Bazı firmalar ise en ufak şüphede dahi ''değişen'' yazıp geçiyor. Bilhassa Golf gibi parçası bol araçlarda aynı renk hatasız çıkma parça bulmak mümkün. Bu hususta satıcının lehine veya aleyhine hata yapılmış oluyor.

En iyisi serviste onarım görmüş araç almak galiba. Değişmeyecek parçayı da değiştiriyorlar ama içinizde şüphe kalmıyor en azından.
    Aslında bu konuda bizim yanlışımız mevcut.
    Sök-tak (Araç hasar almış. Parça üzerinde düzeltilemeyip + görünmeyen yerlerin kontrolü için açılmış olabilir.) Söküldükten sonra takılan parça değişse nolur değişmese nolur. Biz ülke olarak şu değişen parça varsa araç çöp olmuştur takıntısından kurtulmalıyız.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu sök tak son donemde zirve oldu. Sökülüp orj parca takiliyorsa duzeltilmis macunlanmis parca yerine tabiki yenisi takilsin. Sacmalik
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sök tak son donemde zirve oldu. Sökülüp orj parca takiliyorsa duzeltilmis macunlanmis parca yerine tabiki yenisi takilsin. Sacmalik
    Vallaha sanayide hep görüyorum. Sistem hep aynı aslında. Demiri gerdir, yamulduysa düzelt, çok önemsiz bir şeyin bizim ülkemizde bu kadar önemli olması da enteresan. Arkadaşım ingilterede. Son dönemde araba falan al sat yaptı. Bakımlı ve düzgün olduğu takdirde tavan dahil değişebilir diyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şöyle bir mantık var ; az hasarlı bir parça düzeltilebilir ve haliyle darbeside , kazasıda hafiftir.
    -ki bu mantıkta doğrudur.

ama bu mantığa oturacak senaryoyu yaratmak içinde bokunu çıkartıyorlar.
    çamurluk mendil gibi buruş buruş olmuş , düzeltip macunu basıyorlar , ne oluyor gün sonunda ? DEĞİŞMESİ GEREKECEK KADAR BÜYÜK BİR DARBE ALMADI
    araba noldu ? UFAK KAZALI.
    laaaan...

böyle bir durumu içine sindirmeyip ; - kardeşim ben macun istemiyorum bütün parçaları değiştirin diyen adamdan , değişenli araba alınır.
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benimde başıma şöyle bir olay geldi ,

araba bi türlü düz gitmiyordu, en son dedilerki travers değişecek.
    sanayide 131351 kişi akıl verdi ; abi yok değiştirme çektir, yok ordan hüplet burdan gümlet , yok bilmem ne, kimseye anlatamassın, şöyle taklalı derler, böyle yatmalı derler.

gittim renoya , yatırdım 1 hafta orda , dedim abiler verin travers siparişi sıfırını takın.
    taktıklar ok gibi oldu , bütün dertlerim bitti.

aracı satarken
    alıcı geldi , cevirdim direksiyonu en sağa bak dedim orda yeni travers parlıyor.
    aaa noldu dedi , dedim böyle böyle..
    ben bunu çektirmedim , kaktırmadım , pompayla düzeltirtmedim , hüplettirmedim.

gittim yetkili servise sıfır parça ile değiştirdim.
    aklında varsa soru şu yetkili reno serviste yapıldı sorabilirsin.

adam abi en iyisi yapmışssın dedi , arabanın gerisine bakmadılar bile...
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şöyle bir mantık var ; az hasarlı bir parça düzeltilebilir ve haliyle darbeside , kazasıda hafiftir.
    -ki bu mantıkta doğrudur.

ama bu mantığa oturacak senaryoyu yaratmak içinde bokunu çıkartıyorlar.
    çamurluk mendil gibi buruş buruş olmuş , düzeltip macunu basıyorlar , ne oluyor gün sonunda ? DEĞİŞMESİ GEREKECEK KADAR BÜYÜK BİR DARBE ALMADI
    araba noldu ? UFAK KAZALI.
    laaaan...

böyle bir durumu içine sindirmeyip ; - kardeşim ben macun istemiyorum bütün parçaları değiştirin diyen adamdan , değişenli araba alınır.
    Uzun süre bineceğim aracıma elimde boyasız kapılar olmasına rağmen değiştremiyorum, kötü bir durumda satmam gerekirde satamam diye
    ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkay_aydin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun süre bineceğim aracıma elimde boyasız kapılar olmasına rağmen değiştremiyorum, kötü bir durumda satmam gerekirde satamam diye
    millet ne dicek diye iş yapmayın , hayat o kadar uzun değil
    médiocrité partout

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hadi ters psikoloji yapayım, örnek adam göstereyim

Mersin'deki kuzenime X3 baktım 2 tane, ilk baktığım araba bu, araç sahibinin abisiyle buluşuk ekspere gittik, ıvır zıvırla hiç işleri olmayacak çok düzgün bir insandı. Araba da ilk sahibinin, tek kişi olarak ist-bursa arası kullanmış, boyasız hatasız ve pırıl pırıldı. Benim içime sindi ama elimizde raporu olsun yarım iş yapmayalım dedik, sol arka kapı boyalı, sağ arka kapının boyası da orijinal ama biraz daha kalın çıktı, değişme falan yokmuş. Heralde arka tamponu boyadılar boyarken kapıya vernik attılar. Onu yazmamış ama zaten önemsiz bence de. 130 çıkacağına 200 çıkması dert değil

Olur da ilan satılırsa diye olması gereken örnek açıklamayı ekleyeyim:

BMW / X3 / 20i sDrive / M Sport / ilk sahibinden satılık orjinal ozel karbon siyah sahibinden.comda - 954838953

araç istinye borusandan alınmış olup tüm bakımları orada yapılmıştır. Araçta sol arka kapıda boya çıkmısştır. Aracın ilk sahibiyim ve aldığımdan beri arabaya rutüş bile yaptırmadım fakat yapılan expertizde sol arka kapı boyalı çıkmıştır. Konu ile ilgili araç istinye borusan da da expere girrmiş olup oradada sol arka kapı boyalı olduğu onaylanmıştır. Konu ile ilgili istinye borusan hiçbir sorumluluk almayıp istinye borusandan araç aldığınızda araçlarınızı expere sokmanızı tavsiye ederim.
    Bir diğer baktırdığımız araç da şu; bu da "NOKTA HATASIZ" mesela, ekspertize girdi, kaput vidalarıyla oynanmış. Ayar yapıldı tahmini var boya çıkmıyor ama gün sonunda kıllandı kuzen. İlan detayı aynı halen. Sahibi de diyor ki "borusanda yapmışlardır almadan önce, ben aldıktan sonra bir şey yapılmadı"

İki araçla yaşadığım tecrübeden sonra Borusan'dan araba alırken 2 kere bakmak gerektiği kesinleşti.

He bu arada 770'e bırakıyor bu beyaz araç.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...28884007/detay

Aktaş61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu sök tak ya da ayar konusu gerçekten değişik bir mevzu, kardeşimin arabayı alırken yaptırdığımız ekspertizde boya değişen gözükmeyen kaput ve ön çamurlukta sök tak 1 kapıda da ayar işlemi çıktı. arabamızın nesi var nesi yok şeffaf bir şekilde müşteriye söyledik, adam kalktı ankaradan geldi böyle ekstra şeyler çıkınca ister istemez güven sarsılır bence, ama neyseki samimiyetimize inandığı için bir sıkıntı olmadı. fakat gerçekten zor bir durum göğsünüzü gere gere söylediğiniz şeylerden farklı şey çıkması insanı yerin dibine sokuyor

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Kardeşim arabanın darbe - sürtme fotosu var mı? Var

Araba yetkili serviste orjinal parça ile mi değişmiş veya onarılmış? Evet

Bakarım sürtmüş kapı değişmiş, yok direk boyalıymış yok kapı içi boyalıymış ooo vuuu buuu demenin bir anlamı yok. Kazanın fotoları var ise ve seni bozmuyorsa o durum gerisi hikaye.

Haa satıcı hikaye anlatıyorsa kanıt yoksa o zaman ilgilenmem. Ben kaydı kuyu olmayan boyasız araba da almam mesela.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya tabi şimdi biz böyle diyoruz da, bir de sonuçta sürücülerin-müşterilerin büyük çoğunluğu bilinçsiz, yapılanlardan haberi yok. Bir de böyle bir şey var.

Örneğin adam önden vurmuş bi yere, veriyor servise tamir edilsin diye, servis de nasıl çakarız hesabı her tarafı değiştiriyor, adam sanıyor ki sadece yamulan kaput değişti. Veya benzer şekilde kaput boyanması lazım, adamlar renk tutsun bilmemne olsun diye bütün etrafına gezdiriyor boyayı verniği... Söylemiyorlar da. Nasıl olsa müşteri anlamıyor ya... Sonra adam sadece kaputta bir şey var sanırken bi bakıyor her taraf boya Hadi anlatsın bu adam şimdi.

Zaten bu noktada insanların samimiyeti anlaşılıyor, kırk takla atan adamla gerçekten haberi olmayan bir şekilde anlaşılıyor sanıyorum.

Bir ara Octavia'mız vardı, babam sonrasında bi C serisi buldu, onu almak için satıyor bir kaç yaşında 50 bindeki arabayı.. Birisi geldi arabaya bakıyor, işte efendim boya yok, şu yok bu yok, farlar buhar yapıp leke yaptığı için garantiden değişti vesaire. O noktada dayı biraz kıllandı ki o arada anlamsız sorular sormaya başladı. İşte şu oldu mu bu oldu mu, bakımları ne zaman yapıldı, soruyor ama kanıt yok veya gerçekten bakmak-sorgulamak yok. Hee dedim bu abi almayacak.

O arada da babam anlatıyor işte şurası şöyle burası böyle, güzel araba cart curt, en son "yani sıfır tekrar alma imkanım olsa yine alırım" gibi bir cümle kurdu, adam zaten kıllanmış, "e o zaman niye satıyorsunuz?" dedi Ya başka araba buldum onu alacağım falan diyor babam ama ortam çok alem oldu o anda

O aklıma geldi, bu da böyle bir anımdır

srgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hadi ters psikoloji yapayım, örnek adam göstereyim

Mersin'deki kuzenime X3 baktım 2 tane, ilk baktığım araba bu, araç sahibinin abisiyle buluşuk ekspere gittik, ıvır zıvırla hiç işleri olmayacak çok düzgün bir insandı. Araba da ilk sahibinin, tek kişi olarak ist-bursa arası kullanmış, boyasız hatasız ve pırıl pırıldı. Benim içime sindi ama elimizde raporu olsun yarım iş yapmayalım dedik, sol arka kapı boyalı, sağ arka kapının boyası da orijinal ama biraz daha kalın çıktı, değişme falan yokmuş. Heralde arka tamponu boyadılar boyarken kapıya vernik attılar. Onu yazmamış ama zaten önemsiz bence de. 130 çıkacağına 200 çıkması dert değil

Olur da ilan satılırsa diye olması gereken örnek açıklamayı ekleyeyim:

BMW / X3 / 20i sDrive / M Sport / ilk sahibinden satılık orjinal ozel karbon siyah sahibinden.comda - 954838953

Bir diğer baktırdığımız araç da şu; bu da "NOKTA HATASIZ" mesela, ekspertize girdi, kaput vidalarıyla oynanmış. Ayar yapıldı tahmini var boya çıkmıyor ama gün sonunda kıllandı kuzen. İlan detayı aynı halen. Sahibi de diyor ki "borusanda yapmışlardır almadan önce, ben aldıktan sonra bir şey yapılmadı"

İki araçla yaşadığım tecrübeden sonra Borusan'dan araba alırken 2 kere bakmak gerektiği kesinleşti.

He bu arada 770'e bırakıyor bu beyaz araç.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...28884007/detay
    borusana özgü bir durum değil aslında hemen hemen bütün markalarda olan bir durum. normal şartlarda satarken belirtilmesi ve fiyatın ona göre düzenlenmesi gerekiyor ama bazı bayiler yapıyor bazıları yapmıyor. araç lojistikte çalışanlar bilir gemi, tır, depo hasar çizik vs durumlarda işlem yapılıyor araçlara ve bayilerde yapılan işlemi biliyorlar.

+ olarak volvo s40 bakmıştık zamanında ilk sahibinden arabayı soktuk expere tavan boyalı çıktı arabanın başka hiç bir yerinde başka işlem yok. sahibi çıldırdı vermem zaten dedi arabayı bayi ile mahkemelik olacaktı en son naptı bilmiyoruz.
    L4404 | you are away

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler