User Tag List

Sayfa 281/386 İlkİlk ... 181231271279280281282283291331381 ... SonSon
7320 sonuçtan 5.321 ile 5.339 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı yaptıgın adam haklı. Sahsına algılama ama sorgusuz sualsiz her yerde maske takılmasının mantıklı hicbir yanı yok. Oldu o zaman evde otururken uyurken falanda takalım. Ayrıca makaleyede gerek yok. Oksijen solunumu yapan bi canlısın. Bombos arazide temiz hava verken maske takıp karbondioksit mi soluyalım onu mu istiyosunuz anlamadım ki. Ha bu arada örnek verdigin madenlercilerde akciger rahatsızlıgı bir meslek hastalıgı.
    Maske takınca nasıl karbondioksit soluyoruz, anlamak için soruyorum gerçekten.

Vefat edenlere allahtan rahmet diliyorum. Kalanlara da sabır.

Artık çember iyice daraldı, yakalanmamayı geçtik, yakalanırsak ölmeden hafif şekilde atlatalım diye dua eder olduk.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maske takınca nasıl karbondioksit soluyoruz, anlamak için soruyorum gerçekten.
    Verdiğimiz nefesi geri soluyoruz ya hesapta oysa ki zkindirik maske neyi tutacak, yanı, altı, üstü her tarafı açık, verdiğin hava oradan kaçıyor gidiyor.

Verdiğimiz nefesi tekrar almamız için balona nefes verip almamız gerekiyor.

Onu da geçtim, bi odayı havalandırmadan kapı falan kapalı sabahtan akşama kadar oturuyorsunuz mesela. Paso verdiğimiz CO² ile akşama kadar gebermemiz gerekirdi. Hani CO² soluyoruz ya.... Bu gözle bakamıyor bunu iddia edenler. CO² zehirlenmesi midir, başka bişeyin kafası mıdır, baya ilginç.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yaptıgın adam haklı. Sahsına algılama ama sorgusuz sualsiz her yerde maske takılmasının mantıklı hicbir yanı yok. Oldu o zaman evde otururken uyurken falanda takalım. Ayrıca makaleyede gerek yok. Oksijen solunumu yapan bi canlısın. Bombos arazide temiz hava verken maske takıp karbondioksit mi soluyalım onu mu istiyosunuz anlamadım ki. Ha bu arada örnek verdigin madenlercilerde akciger rahatsızlıgı bir meslek hastalıgı.
    Bilgi kaynağınızi merak ediyorum, evhanimlarinin cirit attığı Instagram sayfaları mi, ental takılanlarin tweetleri mi?
    Bu arada madenciler tozdan dolayı akciğer hastalıklarina yakalaniyorlar, maske yokken daha fazla yakalaniyorlardi, İSg konusuna girmeyin bence

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Verdiğimiz nefesi geri soluyoruz ya hesapta oysa ki zkindirik maske neyi tutacak, yanı, altı, üstü her tarafı açık, verdiğin hava oradan kaçıyor gidiyor.

Verdiğimiz nefesi tekrar almamız için balona nefes verip almamız gerekiyor.

Onu da geçtim, bi odayı havalandırmadan kapı falan kapalı sabahtan akşama kadar oturuyorsunuz mesela. Paso verdiğimiz CO² ile akşama kadar gebermemiz gerekirdi. Hani CO² soluyoruz ya.... Bu gözle bakamıyor bunu iddia edenler. CO² zehirlenmesi midir, başka bişeyin kafası mıdır, baya ilginç.
    Değişik bir bakış açısı olmuş maske takarken co2 soluyoruz durumu. Açıklama için sağol.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bazı insanların totosu oturmak, sicmak dışında düşünmeye de yaradığı için, sosya medyada çok bu tarz şeyler, entel takımı da ben suruden farklıyım mor ineğim diye sahipleniyor bu fikirleri..

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G.U.Z. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgi kaynağınızi merak ediyorum, evhanimlarinin cirit attığı Instagram sayfaları mi, ental takılanlarin tweetleri mi?
    Bu arada madenciler tozdan dolayı akciğer hastalıklarina yakalaniyorlar, maske yokken daha fazla yakalaniyorlardi, İSg konusuna girmeyin bence
    pneumoconiosis maden fakültelerinde ilk anlatılan iş hastalığıdır...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sırf muhalefet olmak icin baslıga öyle yorumlar yazılıyorki sanarsın bir ben oksijenli solunum yapıyorum burda hahaha. Adam gelmiş maskeli ve maskesiz solunumun ne farkı var diyor bide kaynak istiyor kaynak beynim hocam. Burnumdan alıp agzımdan verdigim hava maske yüzünden dağılmıyor. Bombos alanda tertemiz hava çekmek varken maske yüzünden dagılmayan oksijen oranı düşük, sıcak ve nemli havayı soluyorum.

Kapalı alanda agzımdan damlacık yayılmaması icin maske takıyoruz mecburen. Ama ormanda, deniz kıyısında, boş yolda, arabada bir faydası yok diyorum adam cerrahla kıyaslıyor. Siz maskeyi uyurkende çıkarmayın hocam nasılsa aynı hava

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G.U.Z. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaynak kendi burnumla ağzım?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanlık ve koşturmaca hali bazen dişini fırçalamadan dışarı çıkıyosun o zaman bile maskeyle nefes alırken ağzındaki kötü kokuyu hissediyorsun hava dağılmadığı için. Normal şartlarda maskesizken kendi ağız kokusunu sürekli alan var mı? Yok. Demekki maskeli maskesiz hava sirkulasyonu aynı değil. Bu başlığa son mesajım budur. İsteyen istediği gibi yargılamakta serbest.

Tekrar söylüyorum kapalı alan ve kalabalıkta maske takmayan sorumsuzdur. Çünkü çenesi düşük bir millet olduğumuz için ağızdan çok sayıda damlacık çıkıp yayılabilir. Ama insanın olmadığı yerlerde maske takmak anlamsızdır. Gelipte bana sağdan soldan hava kaçıyor diyip maskeyi savunmayın. O zaman sağdan soldan viruste kaçar. Hadi eyvallah.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aramızda asker olanlar var, miğfer çelik yelek vs neden giyilir? ağırdır, sıcakta iyice çekilmez olur, seni %100 de korumaz ama kritik 2 tane mermiden koruyorsa o bile bir şanstır... anlayana...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanlık ve koşturmaca hali bazen dişini fırçalamadan dışarı çıkıyosun o zaman bile maskeyle nefes alırken ağzındaki kötü kokuyu hissediyorsun hava dağılmadığı için. Normal şartlarda maskesizken kendi ağız kokusunu sürekli alan var mı? Yok. Demekki maskeli maskesiz hava sirkulasyonu aynı değil. Bu başlığa son mesajım budur. İsteyen istediği gibi yargılamakta serbest.

Tekrar söylüyorum kapalı alan ve kalabalıkta maske takmayan sorumsuzdur. Çünkü çenesi düşük bir millet olduğumuz için ağızdan çok sayıda damlacık çıkıp yayılabilir. Ama insanın olmadığı yerlerde maske takmak anlamsızdır. Gelipte bana sağdan soldan hava kaçıyor diyip maskeyi savunmayın. O zaman sağdan soldan viruste kaçar. Hadi eyvallah.
    Hayır okumuyor bilmiyorsun bari öğren... Açık havada tek başına takıp takmaman bizi ilgilendirmez zaten, ben de yazdım, etrafta kimse yokken takılmaması olabilir ona eyvallah.

Sağdan soldan virüs kaçmaz.

Maskenin mantığı şudur; virüs kendi kendine ağzından çıkıp yayılmaz, sanki nefesle yayılıyor gibi bir algı var ama aslında konuşur ederken ağızdan tükürükle çıkar. Maske de bunları tutar.

Bir ara maskeler işe yaramıyor diye bir yanlış fikir de vardı, burada da "doğru" bilgileri "yanlış" lanse ederek insanları yanılttılar. Dediler ki, virüs şu kadar mikron büyüklükte, düzgün bi maskedeki doku aralıkları şu kadar mikron, demek ki virüs bunların arasından geçer, maske işe yaramaz dediler. Oysa ki virüs tükürük tanecikleri ile yayılıyor, maske de bunları tutabilecek yeterli büyüklükte dokulara sahiptir. Haliyle maskenin olayı tükürük taneciklerinin haldır huldur ağızdan fırlayıp gitmesini engellemektir. Maskenin nemlenmesi de bu yüzdendir diyebiliriz bi nevi...

Yani sonuç olarak hava sağdan soldan kaçar ama tükürükler havadan daha ağır olduğu için uçamaz, maskede kalırlar.

Maskeli maskesiz hava sirkülasyonunu akıl edebiliyorsun da bunu edemiyor musun?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında yazmış da damlacık çıkmasın diye takıyoruz diye, o zaman neyi tartışıyoruz onu da anlamadım Maskeyle maskesiz hava sirkülasyonu aynı demiş miydik, göremedim

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://twitter.com/DummiesEconomy/s...469493765?s=20

kafalar çok acayip. ben muhtemel hastalık olabilir vücudumda diye 1 hafta boşuna evden çıkmamışım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://twitter.com/DummiesEconomy/s...469493765?s=20

kafalar çok acayip. ben muhtemel hastalık olabilir vücudumda diye 1 hafta boşuna evden çıkmamışım
    Kimisi ciddi ruh hastası ya. Lafa bak, orada o karıyı yatırıp.... Hey allahım ya.. Karantinadaymış yüzü gözü kötü olmuş. Hele diğerine bak, pozitifmiş karantinaya giderken güzelleşecek.

Bizde gerizekalı bol da, daha Avrupa Amerika gibi değil allahtan, adamlar bir araya gelip "özgürlüklerimizi kısıtlıyosunuz" protestosu yapıyor, daha bizimkiler o kafaya ulaşamadı, yeterince maske takıp karbondioksit soluyamamışlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

açık havada etrafımda kimse yokken bende takmıyorum
    evin bahçesine çıktığımda da takmıyorum
    koşuya çıktığım zamanlarda da takmıyorum
    arabada aileden başka kimse olmadığında da takmıyorum
    arkadaşlarla belli bir mesafede açık alanda yeşil sandalyelerimize oturup çay-kahve içerken de takmıyorum
    ben seni anladım hocam bende sendenim
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sırf muhalefet olmak icin baslıga öyle yorumlar yazılıyorki sanarsın bir ben oksijenli solunum yapıyorum burda hahaha. Adam gelmiş maskeli ve maskesiz solunumun ne farkı var diyor bide kaynak istiyor kaynak beynim hocam. Burnumdan alıp agzımdan verdigim hava maske yüzünden dağılmıyor. Bombos alanda tertemiz hava çekmek varken maske yüzünden dagılmayan oksijen oranı düşük, sıcak ve nemli havayı soluyorum.

Kapalı alanda agzımdan damlacık yayılmaması icin maske takıyoruz mecburen. Ama ormanda, deniz kıyısında, boş yolda, arabada bir faydası yok diyorum adam cerrahla kıyaslıyor. Siz maskeyi uyurkende çıkarmayın hocam nasılsa aynı hava
    Akciğerde su toplamasi yapıyor vs yazan adam için o haklı demişsin ya, ona kanıt istiyorum da neyse, ben anladım senin derdini...

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 gündür geçmeyen İshal durumum var. Hafif burun akıntısı ve arada hapşuruk var.
    Pcr negatif çıktı. Ama şikayetlerim devam ediyor. Hala çekiniyorum Covid olma ihtimalimden.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun, bu ara tüm hastalıklar birbirine karışmaya başladı. Testlere güvenmeyin, tomografi çektirin.

Annemin değerleri normale döndü şükür atlattık gibi. Onun da testi negatifti ama ciğerlere kadar inmişti.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

ayter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alman virolog Stefan Lanka nin calismalarina bir göz atmakta fayda var

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler