User Tag List

Sayfa 353/386 İlkİlk ... 253303343351352353354355363 ... SonSon
7320 sonuçtan 6.689 ile 6.707 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim kızdığım konu şu: mezun olduktan sonra 1 kitap hatta 1 prospektus bile okumamış insanlar, Instagram'dan Twitter'dan, çalıştığı ortamdan birşeyler görüp/duyup, "aşı yalan" "virüs yalan" "ben coronaya inanmıyorum" diyor, Dünyanın en iyi 100 doktoru arasında gösterilen Türk doktor diyorlar, bakıyorsun parayı bastırınca o kurum bana da veriyor o unvanı.. Nobel ödüllü bilmem kim diyorlar, nobeli yok.. ABDli x bilim adamı şunu demiş diyorlar, evet öyle bir bilim adamı var, çok da saygın, ama söylediği iddia edilen şeyi Google'a ingilizce yazıyorum, çıkmıyor böyle bir açıklama.. Herhalde gelmiş arkadaşın enistesiyle okey oynarken söylemiş..
    Saygı duyduklarım:
    Asiya şu aşamada güvenemiyorum, hastalığın bulaşmaması için gerekli tüm önlemleri alıyorum, belli kısıtlamalara tabi olacaksam olayım, canımdan kıymetli mi diyenler

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G.U.Z. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim kızdığım konu şu: mezun olduktan sonra 1 kitap hatta 1 prospektus bile okumamış insanlar, Instagram'dan Twitter'dan, çalıştığı ortamdan birşeyler görüp/duyup, "aşı yalan" "virüs yalan" "ben coronaya inanmıyorum" diyor, Dünyanın en iyi 100 doktoru arasında gösterilen Türk doktor diyorlar, bakıyorsun parayı bastırınca o kurum bana da veriyor o unvanı.. Nobel ödüllü bilmem kim diyorlar, nobeli yok.. ABDli x bilim adamı şunu demiş diyorlar, evet öyle bir bilim adamı var, çok da saygın, ama söylediği iddia edilen şeyi Google'a ingilizce yazıyorum, çıkmıyor böyle bir açıklama.. Herhalde gelmiş arkadaşın enistesiyle okey oynarken söylemiş..
    Saygı duyduklarım:
    Asiya şu aşamada güvenemiyorum, hastalığın bulaşmaması için gerekli tüm önlemleri alıyorum, belli kısıtlamalara tabi olacaksam olayım, canımdan kıymetli mi diyenler
    Kesinlikle katılıyorum, söylemek istediklerim de bunlar zaten.

Ben hem aşı olmayacağım, hem maske takmayacağım, hem de aşılıların arasına katılacağım, özgürce dolanacağım... Yok öyle bir dünya... Aşı olanlar ne olacak peki? Ya hastalık taşıyorsanız? Bunu anlamak istememek de çok enteresan. Bir grup da bunu kabul etmiyor kesinlikle.

Ama onlara da kilit soru, tamam diğer aşısızlarla birlikte izole edilecek ve öyle yaşayacaksınız, haklarınız kısıtlanmayacak...
    Yooook, illa ben aşılıların yanında olacağım, bu ayrımı yapamazsınız diyecekler. Öyle değil mi Maskede gördük biz bunu. Böyle enteresan bir zihniyet var.

Böyle oluyorsa ben de aşı karşıtıyım anasını satayım, hadin

ÇALIŞKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    denizli'de aşı bitmiş hastaneden boş döndük

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pandemi başından beri maske mesafe kuralına çok dikkat ediyorum. Dezenfektan,kolonya ,ıslak mendil sürekli kullanıyorum. Pandemi başından beri bu şekilde yakalanmadım. 1 kez temaslı oldum aynı ev içerisinde gene bulaşmadı çünkü dikkat ediyorum. Aşı olmadım,şuan için olmayı da düşünmüyorum. Mümkün mertebe dikkat ediyorum,hava 35 derece ama ben hala maskeyi burnumun altına geçirmeden takıyorum düzgün şekilde,dezenfektan,kolonya ve mesafe konusuna da dikkat ediyorum. Aşı karşıtı değilim tamamen tercih meselesi şeklinde olmuyorum,aşı öldürür de demiyorum,aşı kurtatır da demiyorum. Aşı olup ağır geçiren tanıdığım da var,aşı olmayıp ağır geçiren de. Ya da grip şeklinde atlatan da. Şuan kimse bu virüsün kime ne yapabileceğini bilmiyor,tek çare aşı olduğunu da düşünmüyorum şu aşamada. Mesafe,hijyen ve maske 3lüsüne herkes çok dikkat etse sorunsuz devam edeceğini düşünüyorum.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ÇALIŞKAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    denizli'de aşı bitmiş hastaneden boş döndük
    İzmirde geçen hafta 12.30 randevusuna 12.00de gittiğimde aşı yok dediler

Aynı gün başka bir hastaneyi aradım, aşı var randevu verirse sistem gelin dediler, 14.30a aldım nolur nolmaz diye 13.15te gittim yine yok dediler.

En sonunda ertesi gün aile hekimine derdimi anlattım, okeye 4. Gibi, aşı için bekleyenleri benimle 6 ya tamamlayıp yaptılar.

Gokhan43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yarın Biontech 2. Doz aşı randevum vardı, bugün sms ile randevuyu 6 Ağustosa aldık anlayışınız için teşekkürler tarzı bir mesaj geldi.

Enabız üzerinden kontrol ettiğimde de randevum 6 Ağustos olarak değişmiş.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pandemi başından beri maske mesafe kuralına çok dikkat ediyorum. Dezenfektan,kolonya ,ıslak mendil sürekli kullanıyorum. Pandemi başından beri bu şekilde yakalanmadım. 1 kez temaslı oldum aynı ev içerisinde gene bulaşmadı çünkü dikkat ediyorum. Aşı olmadım,şuan için olmayı da düşünmüyorum. Mümkün mertebe dikkat ediyorum,hava 35 derece ama ben hala maskeyi burnumun altına geçirmeden takıyorum düzgün şekilde,dezenfektan,kolonya ve mesafe konusuna da dikkat ediyorum. Aşı karşıtı değilim tamamen tercih meselesi şeklinde olmuyorum,aşı öldürür de demiyorum,aşı kurtatır da demiyorum. Aşı olup ağır geçiren tanıdığım da var,aşı olmayıp ağır geçiren de. Ya da grip şeklinde atlatan da. Şuan kimse bu virüsün kime ne yapabileceğini bilmiyor,tek çare aşı olduğunu da düşünmüyorum şu aşamada. Mesafe,hijyen ve maske 3lüsüne herkes çok dikkat etse sorunsuz devam edeceğini düşünüyorum.
    bu tatikle ben 5 yıldır grip dahi olmuyorum.
    ofiste masama gelip dibime girinlere kardeşim hayırdır alt dudakmı alıcaksın diyip uzaklaştırıp üzerlerine kolonyo döküyordum , sonrada öğrendiler ördek yavrusu gibi götümde gezmemeyi...

kişisel mesafe bir haktır..

aşı için yaptırımlar olacaktır.
    tvlerde konuşuluyor , yok kapalı alana giremeyecek , yok fırıncı ekmek satmicak vs gibi.
    amaç senin sağlıgını korumakmı sanıyorsun ?
    yok öyle birşey.
    amaç sen hastaneye gelme , başımıza tedavi masrafı açma..

özetle dikkat et kendine ama , aşı olmak zorunda bırakılıacaksın.
    sanıyorum tüm dünyadada bu böyle olacak.
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doktor arkadaslar ve/veya bilgisi olan arkadaslar var ise, cok basit bir sorum var.

Yasadigim ulkede mecburen Coronavac(Sinovac) asisi oldum. Ilerleyen gunlerde EU Zone ve baska bolgelere gecis icin mecburen onaylanmis mRNA asisi da olmam gerekecek gibi duruyor.(Biontech, AstraZeneca, J&J)

2 doz Sinovac'dan sonra, 2 doz Biontech veya tek doz J&J olabilir miyim? Evet ise, kac ay beklemem gerekiyor? [Asiyi TR'de olmam sart degil, o yuzden asi hakkim var mi gibi sormuyorum, saglik acisindan bir riski var mi onu soruyorum]

Hic covid gecirmedim.

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çoğu sağlıkçı arkadaşa 2 doz sinovactan sonra (4 haftaydı galiba) Biontech uygulandı

fanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hatırlatma dozu (3. doz aşı) farklı olabilir. Hatta farklı olmasının bağışıklık tepkisi ve oluşturduğu nötralizan antikorları olumlu etkilediği hakkında klinik çalışmalar mevcut.
    Ama, 2 doz sinovac sonrası en az 3 ay (hatta 6 aya kadar uzayabilir) 3. doz-hatırlatma aşısı yapılmalı.(4 hafta yanlış).
    Tercihan mRNA olmasında fayda var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki 4.yapılır mı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.doz bende nezle şeklinde gösterdi kendini çılgınca burnum akıyor..

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki 4.yapılır mı
    Ben 2 epivac 2 biontech oldum

Uzun vadede bir sıkıntı olur mu bilemiyorum kısa vadede sıkıntı olmadı

Nisan'da başladım maratona son biontech'i 18 Temmuz'da oldum

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 2 epivac 2 biontech oldum

Uzun vadede bir sıkıntı olur mu bilemiyorum kısa vadede sıkıntı olmadı

Nisan'da başladım maratona son biontech'i 18 Temmuz'da oldum
    Cahilligimden, epivac klasik tipte asi degil mi? Sinovac gibi. 3-4 aya bir daha rahatsiz edeyim seni abi, hala etki yoksa, sinovac vurdururuz.

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cahilligimden, epivac klasik tipte asi degil mi? Sinovac gibi. 3-4 aya bir daha rahatsiz edeyim seni abi, hala etki yoksa, sinovac vurdururuz.
    Epi sonrası vücudum antikor üretmedi. Üstüne bu sebeple Biontech oldum. Ağustos sonu tekrar antikor baktıracağım. Güncellerim postu

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çift aşılıyım, covid de geçirdim geçtiğimiz kasımda, az önce test verdim bakalım umarım negatif çıkar ne yazık ki temaslıyım iş yerinde ki mesai arkadaşım pozitif çıktı , bitsin artık kahretsin , yaşama sevincimiz zaten yoktu covidde üzerine tuz biber oldu

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cookies Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2.doz bende nezle şeklinde gösterdi kendini çılgınca burnum akıyor..
    Delta olabilir hocam aman dikkat, aynı semptomlarla bizim çaycı abla teste gitti, Delta çıktı. (2. aşıdan 3 gün sonra yakalandı hatta)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BioNTech aşısının yan etkileriyle ilgili ABD'de yapılan çalışmanın sonuçları yayınlanmış:

https://www.sozcu.com.tr/2021/saglik...ruldu-6576554/

"Mayıs 2021’e kadar en az bir doz corona virüsü aşısı almış 2 milyondan fazla kişinin tıbbi kayıtlarını analiz eden yeni çalışmada, 20 miyokardit veya kalp kası iltihabı vakası ve 37 perikardit yani kalbi çevreleyen zar vakası bulundu.

Araştırmacılar, komplikasyonların hepsinin kısa ömürlü olduğunu belirtirken, bu kalp sorunlarının Covid-19 geliştiren hastalarda çok daha yaygın olduğunu vurguladı. Yapılan araştırmalarda 1 milyon kişiden yalnızca 10 kişide kalp hastalığı sorununun uzun süreli olarak görüldüğü belirlendi.

Aynı zamanda aşı olduğu halde hastaneye kaldırılan hastaların birkaç gün içerisinde taburcu edildiği ve hiç can kaybı yaşanmadığı da ifade edildi."
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BioNTech aşısının yan etkileriyle ilgili ABD'de yapılan çalışmanın sonuçları yayınlanmış:

https://www.sozcu.com.tr/2021/saglik...ruldu-6576554/

"Mayıs 2021’e kadar en az bir doz corona virüsü aşısı almış 2 milyondan fazla kişinin tıbbi kayıtlarını analiz eden yeni çalışmada, 20 miyokardit veya kalp kası iltihabı vakası ve 37 perikardit yani kalbi çevreleyen zar vakası bulundu.

Araştırmacılar, komplikasyonların hepsinin kısa ömürlü olduğunu belirtirken, bu kalp sorunlarının Covid-19 geliştiren hastalarda çok daha yaygın olduğunu vurguladı. Yapılan araştırmalarda 1 milyon kişiden yalnızca 10 kişide kalp hastalığı sorununun uzun süreli olarak görüldüğü belirlendi.

Aynı zamanda aşı olduğu halde hastaneye kaldırılan hastaların birkaç gün içerisinde taburcu edildiği ve hiç can kaybı yaşanmadığı da ifade edildi."
    Bunnnaaaaa ilaç fiiimalaaaanın uyduuumalaaaa bunlaaaaaaaa....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler