User Tag List

Sayfa 376/386 İlkİlk ... 276326366374375376377378 ... SonSon
7320 sonuçtan 7.126 ile 7.144 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankara'da Tolga kardeşimde aynı sizin anlattığınız şekilde çok basit ve hafif atlatarak kaybetti hayatını..
    Yada teyzem veya binlerce insan..
    Umarım hep aynı şansla devam edersiniz bu pandemi sürecinde
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen hafta perşembe gece kız arkadaşımın odasının şeklini değiştirip uyumaya geçtik, gece bir bel ağrısı ve ejderhaya dönüşme etkisiyle uyandım. ( evi yerden ısıtmalı , normal zamanda bile pek kalmayı tercih etmeyeceğim kadar sıcak, çamaşır yıkanıp asıldıktan sonra yarım saatte kuruyor iğrenç bir sıcak) .
    Tekrar uyumaya çalıştım sıcaktan uyuyamayıp , şakır şakır yağmurda gece 4 te evime geldim arabanın camı çeyrek açık olacak şekilde. Ancak öyle serinleyebildim.

Geldiğimde dereceyle ölçtüm 37,5 ateşim vardı, bel ağrısı için sadece apranax aldım yattım.
    Sabah uyandığımda belim çözülmüş, ateşim geçmişti ama iki kadeh içmişim gibi bir kafa güzelliği vardı, o gün ofise gitmedim, ara ara ateşim 37,5 lara geldi geri döndü.
    Herkes ısrarla test yaptır diyince hadi dedik toplum sağlığı gittim test yaptırdım pozitif çıktım
    Eve gelirken portakal aldım, evde kivi vardı zaten.

Gün içinde her zamankinden biraz daha fazla su ( yaklaşık 4 litre olmuştur) , 3 portakal 4 kivi , 3 parol içtim , akşam da fazla zorlamadan 22:00 gibi yattım uyudum.
    Ertesi sabah zımba ötesi kalktım. Herkes bir panik içinde arıyor vs, yahu diyorum iyiyim, babam zorla ilaç bırakmaya geldi , camdan uzatırken baktı e çok iyisin dedi, e iyiyim diyorum zaten dedim kendisi aşısız olduğum için yerlerde sürüneceğimi sananlardandı Verdiği ilaçlardan sadece c vitamininden 2 tane kullandım, doğalını doyasıya yemek varken neden paketlenmişini içeyim ki dedim.

Dün ise olay bambaşka bir boyut kazandı, vitaminden midir , ekstra su almaktan mıdır hiç anlamadım ama ekstra bir güç geldi, dedim tamam bugün spor yapabilirim, evdeki spor alanımda sporumu yaparken ekstra gücü fark edince amuda kalkıp omuzlarım üstünde şınav çektim, instagramdan takip eden arkadaşlarım görmüştür
    benim gibi spor yapan ama yaşam standardını pek kontrol altında tutmayan , 2 doz sinovac 1 doz biontechli arkadaşım evde kolunu oynatamıyor.

yani anlayacağınız aşısızlar çok ağır geçiriyor , kırılıyorlar ) yoğun bakımların hepsi de aşısızlarla dolu, hepsi de ölüyo... malesef bu dediğiniz bir ütopya, bunu ağlayarak günlüklerinize yazabilirsiniz kapanak şövalyeleri.

Size gerçek matematik; worldometer coronavirus sayfasından da bakıp teyit edebilirsiniz, türkiyede aktif kritik vaka sayısı 1218. Türkiye'de yoğun bakım yatak kapasitesi 35-40 bin civarında özel hastaneler dahil. yani %3,04 'ünü kapsayacak şekilde doluluk var, ama haberler ne diyor, yoğun bakımlar dolup taşıyor ) , hadi bu 1218'in yarısı aşısız olsun hepsi de ölsün diyelim, %1,5 bile etmeyecek bir ölüm oranı için mi tüm bu tatava? bence tüm enerjilerini ve eforlarını kansere çare bulmaya çevirseler daha çok insan kurtarırlar ama oranın nakit akışı zaten var, yeni bir nakit akışı için bu sistem güzel geliyor

Bu hayalleri bırakın artık, ekrandaki şaklabanların yeniden kapanma gerekiyor çığırtkanlıklarını , 5. dozlarını dinlemeyin, isteyen olsun eyvallah da sadece bir çarkı döndürmeye yarayan işe para yatırmaktan başka bir iş değil bunu anlatmaya çalışıyorum.

şaklabanın ipliği o kadar pazara çıktı ki , başında bulunduğu ve sadece iki kişilik kontenjanı olan bölüme başvuran olmuyor..
    https://www.sozcu.com.tr/2022/saglik...lmadi-6936074/

Görüşüm 2. aydan beri aynıydı, hastalığı birebir yaşayıp, bu muymuş korktukları dedikten sonra aşı olma ihtimalimi konuşmaya bile gerek kalmadı.

şimdi oradan bir tanesi çıkıp diyecek ki "sana zayıflamış olan denk gelmiş" ) , yavrum ben 2,5 senedir aşısızım hangisi gelirse şansıma diye bekledim bu geldi, bir sonraki pandemide inşallah )
    Virüsün en basit haline yakalandığın için bu şekilde alaycı ve basit bi tavırla yazabiliyorsun.

Aşısızlar şuan rahat geçirebiliyor evet haklısın. Keşke 2020 Mayız Haziran gibi yakalansaydın da görebilseydik bu yazdıklarını.

"Görüşüm 2. aydan beri aynıydı, hastalığı birebir yaşayıp, bu muymuş korktukları dedikten sonra aşı olma ihtimalimi konuşmaya bile gerek kalmadı."

Birebir hastalığı falan yaşamadın. Pandeminin güçlü olduğu zamanlarda İnsanların neler çektiğini yaşamadığın için bu şekilde yazabiliyor olman çok normal.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Virüsün en basit haline yakalandığın için bu şekilde alaycı ve basit bi tavırla yazabiliyorsun.

Aşısızlar şuan rahat geçirebiliyor evet haklısın. Keşke 2020 Mayız Haziran gibi yakalansaydın da görebilseydik bu yazdıklarını.

"Görüşüm 2. aydan beri aynıydı, hastalığı birebir yaşayıp, bu muymuş korktukları dedikten sonra aşı olma ihtimalimi konuşmaya bile gerek kalmadı."

Birebir hastalığı falan yaşamadın. Pandeminin güçlü olduğu zamanlarda İnsanların neler çektiğini yaşamadığın için bu şekilde yazabiliyor olman çok normal.
    baştan beri korkarak saklanarak yaşasam haklısın , ama ilk günden beri sanayide spor salonunda, varyant maryant hiç haber bile izlemeden , hayatıma tamamen normal akışında devam ettim , en yoğun kapanma günlerinde iznim vardı full dışarıdaydım, korunmak için bir çabam gayretim olmadı, ama denk gelen bu oldu üzgünüm profesör sizi mutlu edemedik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bir karar verin yahu.
    bir diyorsunuz aşısızlar rahat geçirebiliyor, bir diyorsunuz yoğun bakımlar aşısızlarla dolu , yoğun bakımlar dolup taşıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    baştan beri korkarak saklanarak yaşasam haklısın , ama ilk günden beri sanayide spor salonunda, varyant maryant hiç haber bile izlemeden , hayatıma tamamen normal akışında devam ettim , en yoğun kapanma günlerinde iznim vardı full dışarıdaydım, korunmak için bir çabam gayretim olmadı, ama denk gelen bu oldu üzgünüm profesör sizi mutlu edemedik
    Benim senin hastalanıp, yataklara düşüp, yoğun bakımlarda sürünüp sonucunda ölmen veya hayatta kalmanla alakalı hiç bir tasarrufum olamaz.

Sadece şanslıymışsın bahsettiğin dönemde yakalanmadığın için.

Ama gelip şimdi bunu dünyayı kurtaran adam edalarında buraya döküyor olman düpedüz cahillik.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

nereden tutsam elimde kalıyor yazdıkların.
    peki en güçsüz haline yakalandım hafif geçiriyorum, aşılı olan arkadaşım neden evde kolunu kaldıramaz halde yatıyor profesör?

ben söyleyeyim, aşıyla olması sebebiyle değil tabi ki.
    b.k gibi bi yaşam sürdüğü için, günde 5-6 kahve ile vücudundaki suyu sürekli dışarı atmaya sevk ettiği için, yüksek nabız ile vücudu yorduğu için, puro içmeyi sevdiği için.... bu kötü yaşam standardına 6 doz da çaksa yine elini kolunu oynatamazdı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim senin hastalanıp, yataklara düşüp, yoğun bakımlarda sürünüp sonucunda ölmen veya hayatta kalmanla alakalı hiç bir tasarrufum olamaz.

Sadece şanslıymışsın bahsettiğin dönemde yakalanmadığın için.

Ama gelip şimdi bunu dünyayı kurtaran adam edalarında buraya döküyor olman düpedüz cahillik.
    yahu ben ne dünyayı kurtarıcam. insan gibi yaşayın istiyorum hepsi bu .

cahillik olan, günde 3-4 portakal yemek varken suda eriyen vitamine sarılmak, zencefili soyup elma gibi kemirip boğazı temizlemek varken gargaralara sarılmak , bağışıklık yükselsin diye saçma sapan farklı isimlerde ilaçlara sarılmak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bir karar verin yahu.
    bir diyorsunuz aşısızlar rahat geçirebiliyor, bir diyorsunuz yoğun bakımlar aşısızlarla dolu , yoğun bakımlar dolup taşıyor.
    Benim bu konuda bir yorumum olmadı. Nerede demişim o öyle geçiriyor bu böyle geçiriyor diye ?

Evet şuan aşılı & aşısız herkes rahat geçiriyor. Bunun sebebi virüsün gücünü yitirmiş olması ve bağışıklık sistemlerimizin adaptasyonu.

Spor vs yapıyor olman seni kurtarmadı. Kumandalı araba ayağına çarptı sadece. Damperli kamyon çarpan insanlarla kendini kıyaslama.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    nereden tutsam elimde kalıyor yazdıkların.
    peki en güçsüz haline yakalandım hafif geçiriyorum, aşılı olan arkadaşım neden evde kolunu kaldıramaz halde yatıyor profesör?

ben söyleyeyim, aşıyla olması sebebiyle değil tabi ki.
    b.k gibi bi yaşam sürdüğü için, günde 5-6 kahve ile vücudundaki suyu sürekli dışarı atmaya sevk ettiği için, yüksek nabız ile vücudu yorduğu için, puro içmeyi sevdiği için.... bu kötü yaşam standardına 6 doz da çaksa yine elini kolunu oynatamazdı.
    Bana lakap takmaman konusunda son kez uyarıyorum seni.

Her bünya farklıdır. 1000 cc araba ile 3000cc araba farklı olduğu gibi. Bu şekilde yazayım belki anlayabilirsin.

İdrak yolları enfeksiyonu olmuşsun zira anlamak istemiyorsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim bu konuda bir yorumum olmadı. Nerede demişim o öyle geçiriyor bu böyle geçiriyor diye ?

Evet şuan aşılı & aşısız herkes rahat geçiriyor. Bunun sebebi virüsün gücünü yitirmiş olması ve bağışıklık sistemlerimizin adaptasyonu.

Spor vs yapıyor olman seni kurtarmadı. Kumandalı araba ayağına çarptı sadece. Damperli kamyon çarpan insanlarla kendini kıyaslama.
    çoğul konuştum, önceki sayfalara dönüp bak , bir sürü saz arkadaşınız aşısızlara sallamış da sallamış, cevap verene de yanakları ayırarak gülenler falan olmuş vs vs.

ben de bir aşısız olarak nasıl geçirdiğimi yazdım.

şirkette bir çok insan zaten geçirdi, kimisi ağır kimisi hafif geçirdi, ben de onlardan kaptım, yani kamyon herkese aynı kamyondu, hayat standardı belirleyici oldu. daha da anlatamadıysam diyecek bir şeyim yok.

fanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu dışı ama yazasım geldi

Arabayı düşürmek için yayları kestim, 2 yıldır da böyle kullanıyorum, hatta virajlarda kasıyorum bakalım savuracak mı diye?

Vogtland'a 4-5.000 tl verenler salak valla.

Bak ben yaptım, mis, hiç bir şey olmuyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana lakap takmaman konusunda son kez uyarıyorum seni.

Her bünya farklıdır. 1000 cc araba ile 3000cc araba farklı olduğu gibi. Bu şekilde yazayım belki anlayabilirsin.

İdrak yolları enfeksiyonu olmuşsun zira anlamak istemiyorsun.
    bak birebir aynı şeyi söylemişiz ..
    1000 cc ile 3000 cc araba tabi ki aynı değil.
    ama ortalama bir arabaya abuk subuk katkılar katarak medet ummayı beklemek yerine, bakımlarını doğru yapıp, yağını suyunu eksik etmeyip, doğru yakıtı alırsan o araba bir ömür sana hizmet eder değil mi.

ama en kaliteli lastiği al , en iyi antifrizi yok, en iyi ses sistemini en iyi yalıtımı yaptır, ama benzinini az koy, gidebileceğin mesafe belli, sürekli az benzinle kullanarak vereceğin zararlar da ortadadır değil mi?

bu örneği verdiğin için teşekkür ederim, böyle anlatmak çok daha rahat oldu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    çoğul konuştum, önceki sayfalara dönüp bak , bir sürü saz arkadaşınız aşısızlara sallamış da sallamış, cevap verene de yanakları ayırarak gülenler falan olmuş vs vs.

şirkette bir çok insan zaten geçirdi, kimisi ağır kimisi hafif geçirdi, ben de onlardan kaptım, yani kamyon herkese aynı kamyondu, hayat standardı belirleyici oldu. daha da anlatamadıysam diyecek bir şeyim yok.
    Aşısız olarak nasıl geçirdiğini anlatırken kullandığın dil irite edici. Tekrar okumanı tavsiye ederim.

"yani anlayacağınız aşısızlar çok ağır geçiriyor , kırılıyorlar ) yoğun bakımların hepsi de aşısızlarla dolu, hepsi de ölüyo... malesef bu dediğiniz bir ütopya, bunu ağlayarak günlüklerinize yazabilirsiniz kapanak şövalyeleri."

"Bu hayalleri bırakın artık, ekrandaki şaklabanların yeniden kapanma gerekiyor çığırtkanlıklarını , 5. dozlarını dinlemeyin, isteyen olsun eyvallah da sadece bir çarkı döndürmeye yarayan işe para yatırmaktan başka bir iş değil bunu anlatmaya çalışıyorum."

"Görüşüm 2. aydan beri aynıydı, hastalığı birebir yaşayıp, bu muymuş korktukları dedikten sonra aşı olma ihtimalimi konuşmaya bile gerek kalmadı.

şimdi oradan bir tanesi çıkıp diyecek ki "sana zayıflamış olan denk gelmiş" ) , yavrum ben 2,5 senedir aşısızım hangisi gelirse şansıma diye bekledim bu geldi, bir sonraki pandemide inşallah )"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aşısız olarak nasıl geçirdiğini anlatırken kullandığın dil irite edici. Tekrar okumanı tavsiye ederim.

"yani anlayacağınız aşısızlar çok ağır geçiriyor , kırılıyorlar ) yoğun bakımların hepsi de aşısızlarla dolu, hepsi de ölüyo... malesef bu dediğiniz bir ütopya, bunu ağlayarak günlüklerinize yazabilirsiniz kapanak şövalyeleri."

"Bu hayalleri bırakın artık, ekrandaki şaklabanların yeniden kapanma gerekiyor çığırtkanlıklarını , 5. dozlarını dinlemeyin, isteyen olsun eyvallah da sadece bir çarkı döndürmeye yarayan işe para yatırmaktan başka bir iş değil bunu anlatmaya çalışıyorum."

"Görüşüm 2. aydan beri aynıydı, hastalığı birebir yaşayıp, bu muymuş korktukları dedikten sonra aşı olma ihtimalimi konuşmaya bile gerek kalmadı.

şimdi oradan bir tanesi çıkıp diyecek ki "sana zayıflamış olan denk gelmiş" ) , yavrum ben 2,5 senedir aşısızım hangisi gelirse şansıma diye bekledim bu geldi, bir sonraki pandemide inşallah )"
    önceki sayfalarda kullanılan dili kullananların anlayacakları dilden konuşmak gerekiyor. üzgünüm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fanatik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu dışı ama yazasım geldi

Arabayı düşürmek için yayları kestim, 2 yıldır da böyle kullanıyorum, hatta virajlarda kasıyorum bakalım savuracak mı diye?

Vogtland'a 4-5.000 tl verenler salak valla.

Bak ben yaptım, mis, hiç bir şey olmuyor.
    e tamam işte , işin kolayına kaçmışsınız . yakın zamanda dezavantajlarını yaşamaya başlarsınız.

işin doğalı, belki de zor olanı ama doğru olanını yaparsanız sıkıntı yaşamazsınız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bak birebir aynı şeyi söylemişiz ..
    1000 cc ile 3000 cc araba tabi ki aynı değil.
    ama ortalama bir arabaya abuk subuk katkılar katarak medet ummayı beklemek yerine, bakımlarını doğru yapıp, yağını suyunu eksik etmeyip, doğru yakıtı alırsan o araba bir ömür sana hizmet eder değil mi.

ama en kaliteli lastiği al , en iyi antifrizi yok, en iyi ses sistemini en iyi yalıtımı yaptır, ama benzinini az koy, gidebileceğin mesafe belli, sürekli az benzinle kullanarak vereceğin zararlar da ortadadır değil mi?

bu örneği verdiğin için teşekkür ederim, böyle anlatmak çok daha rahat oldu.
    Herkes senin gibi bir yaşam standartına sahip olmayabilir. Kendine iyi bakacağı besinlere ulaşabilecek maddi güce sahip olmayabilir. Buna bağlı olarak herkesten virüse karşı senin kadar dirayetli olmasını beklememelisin.

Çok şükür normal atlatıyorsun. Ama şuan bunu çok yüksek yüzde ile herkes normal atlatıyor. Bunun tek sebebi virüs'ün artık 3000cc olmaması

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkes senin gibi bir yaşam standartına sahip olmayabilir. Kendine iyi bakacağı besinlere ulaşabilecek maddi güce sahip olmayabilir. Buna bağlı olarak herkesten virüse karşı senin kadar dirayetli olmasını beklememelisin.

Çok şükür normal atlatıyorsun. Ama şuan bunu çok yüksek yüzde ile herkes normal atlatıyor. Bunun tek sebebi virüs'ün artık 3000cc olmaması
    abi maşalla diyecek bir şey yok, herşeye bir cevabınız var da eczane ürünlerinin ne kadar pahalı olduğunu biliyosundur. tüm kış harcayağın 8-10 kg portakaldan kividen zencefilden , günlük içeceğin 3-4 litre suyun da kahveye vereceğin paradan çok daha uygun olacağını konuşmaya gerek yok. Kafa değişmediği sürece beyin bahane üretmeye yer arar bu çok normal.
    Siz aşınızı olun, ama bu kardeşinizin tavsiyelerini de dinleyin çok daha iyi hisseceksiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Şirkette toplam 6 kişi corona oldu bu zamana kadar. Pandeminin başında aynen senin gibi spor yapan, ağzına hayatında içki sigara sürmemiş arkadaşımız 5 günde tık diye gitti. Arkasından çalışırken ölebileceğini düşündüğümüz kalp hastası, bilimum hastalıkları bulunan, günde 3 paket sigara içen yaşlı bir abimiz corona oldu. Zor geçirdi ama atlattı. (2side aşısız)

Sonra haftasonu tek işi sigara alkol olan kilolu bir abimiz oldu, çok çok hafif atlattı. (aşılı)

Ondan sonra bir kişi daha corona çıktı, 2 aşısı vardı semptomları bile göstermedi ki bu arkadaşta alkol müdavimi.

Yani anlayacagin hayat standardi tabiki önemli fakat bizim gördüğümüz vakalarda hiç etkisi olmadi. En sağlıklı arkadaşımızı kaybettik, o yüzden şanslısınız. Fakat bu şekilde yazmanız benim gibi kaybı olan insanları sinirlendirmekten öteye geçmiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    abi maşalla diyecek bir şey yok, herşeye bir cevabınız var da eczane ürünlerinin ne kadar pahalı olduğunu biliyosundur. tüm kış harcayağın 8-10 kg portakaldan kividen zencefilden , günlük içeceğin 3-4 litre suyun da kahveye vereceğin paradan çok daha uygun olacağını konuşmaya gerek yok. Kafa değişmediği sürece beyin bahane üretmeye yer arar bu çok normal.
    Siz aşınızı olun, ama bu kardeşinizin tavsiyelerini de dinleyin çok daha iyi hisseceksiniz.
    Tıbbi ürünlerin ne kadar pahalı olduğunu elbet biliyorum. Yahu insanların götüne don alacak parası yok ülkede

İşyerinde öğlen yemeğinde çıkan portakalı evine götürüp çocuğuna yediren kişi sayısı azımsanmayacak kadar çok.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler