User Tag List

Sayfa 378/386 İlkİlk ... 278328368376377378379380 ... SonSon
7320 sonuçtan 7.164 ile 7.182 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

cihant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aşı karşıtı değilim ama ben de geç karar verdim 3 doz aşı oldum.
    Babannem 80 küsür yaşında 10 yıldır diyaliz hastası ve baska onlarca hastalığı var yıllardır seyyar eczane gibi geziyor. Değil spor yapıp sağlıklı beslenme çok yetersiz ve düzensiz besleniyor.
    Aşı karşıtı olduğu için değil zaten bir çok hastalığım var aşının yan etkilerini kaldıramam deyip vs bahaneler ile aşı olmadı. Bu kadın 2 defa pozitif oldu negatife döndü basit belirtiler ile atlattı. Ateş halsizlik vs.
    Şu an hastanede yatıyor başka rahatsızlıklardan dolayı ama ayakta zor duran türlü hastalığı olan kadın bile 2 defa hastalığı yendi ki sağlam bünyeye sahip değildi.
    Başka sapa sağlam sandığımız insanlar göçtü gitti.
    Hastalık neye göre adam seçiyor bilmiyorum ama bunun beslenme vs ile alakası yok.
    hee iyi beslenir doğal vitamin alır bağışıklığını yüksek tutarsan bu elbette iyi bir şey yaşam kalitesini arttırır ama covid özelinde çok etkisi olduğunu düşünmüyorum.
    Bence babaanneniz sizden gizli her akşam spor yapıp üstünede portakalları kivileri yiyordur. Çünkü başka açıklaması olamaz kovidi yenmesinin. İşin şakası bir yana babaannenin diğer hastalıkları için Allah şifa versin.
    2011-2019-- W124 E200
    2019-202x-- C4 1.6 e-hdi
    2023-202x-- C5 AirCross

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edit yokmus, adamin asil ameliyati fotosunu koymusum cunku instagramindan kaldirmis kovidli fotosunu

iste hep buyuk oyun bunlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cihant Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence babaanneniz sizden gizli her akşam spor yapıp üstünede portakalları kivileri yiyordur. Çünkü başka açıklaması olamaz kovidi yenmesinin. İşin şakası bir yana babaannenin diğer hastalıkları için Allah şifa versin.
    çok iyi espri mizah show resmen

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "eğer bir gün sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin (wolkanku'nun dedikleri hariç)" - MKA
    "Korkmadık, savaştık"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pandeminin ilk aylarında bir öğrencimizin pozitif çıkınca bize de test yapıldı, koca okulda sözünü ettiğim çocuk dışında tek pozitif ben çıktım.14 günlük karantinayı ailecek baş ağrısı bile çekmeden geçirdik. Tabii ilk zamanların abartısıyla neredeyse afaroz edildik, okulda maskemi bazen açtığım ihbarından dolayı 900 Lira da ceza yedim.
    Aşı gündeme gelince herkes gibi araştırdık, ettik ve ben kendimce aşının gerekliliğine ikna olmadım. Tatilde bizimle olan iki doz aşılı kayınvalidem on gün önce pozitif çıktı. Bir hafta daha temaslı olarak karantinada kaldım, yine hiçbir sorun yaşamadım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı livaneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pandeminin ilk aylarında bir öğrencimizin pozitif çıkınca bize de test yapıldı, koca okulda sözünü ettiğim çocuk dışında tek pozitif ben çıktım.14 günlük karantinayı ailecek baş ağrısı bile çekmeden geçirdik. Tabii ilk zamanların abartısıyla neredeyse afaroz edildik, okulda maskemi bazen açtığım ihbarından dolayı 900 Lira da ceza yedim.
    Aşı gündeme gelince herkes gibi araştırdık, ettik ve ben kendimce aşının gerekliliğine ikna olmadım. Tatilde bizimle olan iki doz aşılı kayınvalidem on gün önce pozitif çıktı. Bir hafta daha temaslı olarak karantinada kaldım, yine hiçbir sorun yaşamadım.
    (Düzeltme: "öğrencimizin" değil "öğrencimiz" olacaktı.)

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz toplum olarak medeni şekilde tartışmayı öğrenememişiz

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben hayretler içerisinde hala yanakları ayıra ayıra gülmeye devam ediyorum ya Bu kadar da olmaz
    Oytun Erbaş'a çok gülüyorum ya, öyle böyle değil

Neyse, çok az sayıda bulunan engelli listemize ufak bi ayar çekelim ya. Chemtrailciler'e ufak bi ek :P

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Eşi yeni doğum yapan arkadaş 1,5 ay izin sonrası bu sabah işe geldi.

Bende çok fazla vaka çıkıyor tesiste aman dikkat et dedim. Arkadaş gidip test olayım dedi.

Sonuç pozitif şaka gibi

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eklemeyi unuttum...

Artık yanakların patladığı son nokta da, "alın size bilimsel çalışma" diye sunulan çalışmadaki sayılar ve tabloların tamamen tersi şekilde yorumlanıp, "işte çalışmada da bunları söylüyor, aşı öldürür" denilmesi idi.

Ondan sonra bitti zaten ya, anlatmaya gerek yok, görüyorsunuz demek istiyorum.

Unutmayın arkadaşlar;
    "Vaccine killssssssss"
    "test liquiddddd"
    Küresel oyunun kurbanı olmayınnnnn

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşyerinde bir arkadaş geçen ay başında pozitifti.

Kocası evden çalışıyor, 2 gün işe gitmiş gelmiş geçen hafta, dün "ya ben kendimi pek iyi hissetmiyorum, üşütüyo muyum ne" demiş. Kızcağız da bi test yaptır istersen dedi, gündüz yaptırmış, akşam pozitif.

Bu 3 gün de ben işe gelmeyeyim bari her ihtimale karşı dedi, izin aldı.

Bu ara çoğunluk hafif geçiriyor allahtan.

Ancak aşısızları da hala görüyoruz, hepsi şanslı olamıyor. Arkadaş aşılı, kocası aşısız, entübe şekilde 10 gün yattı, toparladı. Anası "vah yavruuuuum" diye ziyarete gelmiş bir de o hastayken, kadın da baya çile çekti. Gidiyordu az kalsın.

Yani güncel virüs de halen aşısıza zararlı, aksi ispat edilemese de yanlış inanışlara rağmen

Haaaaa, bu konuda tek katıldığım nokta, "korku yayma" kısmı. Kartal gibi bir hastanedeki doktor arkadaşım "biz hastaları görmüyoruz bile, pozitifler test yaptırıp gidiyor, yoğun bakımlar eskisi gibi değil" dedi. Ancak başından beri söylüyorum, bizim millet salmaya aşırı müsait olduğundan salınmasın diye böyle yapıyorlar büyük ihtimalle ama tabi bu hoş değil. Şu saatten sonra da artık hiç bir yer kapatılmaz acayip bir tehlike olmadığı sürece.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben hayretler içerisinde hala yanakları ayıra ayıra gülmeye devam ediyorum ya Bu kadar da olmaz
    Oytun Erbaş'a çok gülüyorum ya, öyle böyle değil

Neyse, çok az sayıda bulunan engelli listemize ufak bi ayar çekelim ya. Chemtrailciler'e ufak bi ek :P
    abi yanakları çok ayırma , ağızdan cereyan yapar sonra

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada bizzat benim yaşamış olduğum bir olayı anlatayım size.

10 gün önce yakın arkadaşım aradı sabah.Ben pozitifim haberin olsun diye.Sorun şurda ki bir gece önce yaklaşık 3-4 saat boyunca ağız ağıza oturup sohbet muhabbet ettik.

Maskemi neredeyse hiç bir yerde indirmiyorum,şansıma tüküreyim o gece dükkanda ikimiziz,Berkay'da kendini koruyor diye indirmiştim maskemi Aha dedim yine corona olduk(geçen sene kasımda oldum ve inanılmaz ağır geçirdim,bağışıklığı yüksek bir insan değilim,makinaya bağlanmama ramak kalmıştı).
    Doktorla konuştum dedi ki 5.gün git şuan gidersen çıkmayabilir.5 gün evden çıkmadım 5.gün teste gittim ve negatif çıktı.Hiç bir belirtim vs de olmadı.

3.aşımı bu olaydan tam tamına 20 gün önce yaptırmıştım.Sporun S sini yapmıyorum,yapamıyorum bazı problemlerden dolayı.Sağlıklı beslenme desen maalesef yok keşke olsa.
    Beni o kadar ağız ağıza olmama rağmen koruyan şey 3.doz aşımı olmam,ve henüz üzerinden 20 gün geçmesiydi.Ha birde belki coronayı daha önce geçirmiş olmamda etkili olabilir.

Buda benden size ufak bir covid19 tecrübe bilgisi

Herkese sağlıklı günler diliyorum.
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sabit fikirli, benim dediğim doğru kafasındaki insanlarla tartışmak,hakikati anlatmaya çalışmak değimi yerinde ipe un sermek gibi.Karşılıklı gereksiz gerilmenin anlamı yok. Başka bir açıdan yaklaşıcam volkana, araba konusunda da e60 için bedel tayfa,farzetki diyip dalga geçtiği herşeyi daha sonra kendi arabasına yaptı, yan sanayi m5 tampon, yan sanayi m5 jant,janta göre dar lastik gibi. Yadırgamıyorum kesinlikle,şuraya gelmeye çalışıyorum , sabit fikirli olmamalı , iki fikir grubu da birbirine saygı duymalı. Bu tarz hassas konularda iğneliyici yazılar karalamak insanları germekten başka bir şeye yaramaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada bizzat benim yaşamış olduğum bir olayı anlatayım size.

10 gün önce yakın arkadaşım aradı sabah.Ben pozitifim haberin olsun diye.Sorun şurda ki bir gece önce yaklaşık 3-4 saat boyunca ağız ağıza oturup sohbet muhabbet ettik.

Maskemi neredeyse hiç bir yerde indirmiyorum,şansıma tüküreyim o gece dükkanda ikimiziz,Berkay'da kendini koruyor diye indirmiştim maskemi Aha dedim yine corona olduk(geçen sene kasımda oldum ve inanılmaz ağır geçirdim,bağışıklığı yüksek bir insan değilim,makinaya bağlanmama ramak kalmıştı).
    Doktorla konuştum dedi ki 5.gün git şuan gidersen çıkmayabilir.5 gün evden çıkmadım 5.gün teste gittim ve negatif çıktı.Hiç bir belirtim vs de olmadı.

3.aşımı bu olaydan tam tamına 20 gün önce yaptırmıştım.Sporun S sini yapmıyorum,yapamıyorum bazı problemlerden dolayı.Sağlıklı beslenme desen maalesef yok keşke olsa.
    Beni o kadar ağız ağıza olmama rağmen koruyan şey 3.doz aşımı olmam,ve henüz üzerinden 20 gün geçmesiydi.Ha birde belki coronayı daha önce geçirmiş olmamda etkili olabilir.

Buda benden size ufak bir covid19 tecrübe bilgisi

Herkese sağlıklı günler diliyorum.
    Covid'i etkisi yüksekken geçirmiş olan ve bununla birlikte aşılarının tam olması sonucunda vücudunun ürettiği antikor oranın oldukça yüksek olmalı teorikte.

Antikor baktırdın mı hiç ?

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sabit fikirli, benim dediğim doğru kafasındaki insanlarla tartışmak,hakikati anlatmaya çalışmak değimi yerinde ipe un sermek gibi.Karşılıklı gereksiz gerilmenin anlamı yok. Başka bir açıdan yaklaşıcam volkana, araba konusunda da e60 için bedel tayfa,farzetki diyip dalga geçtiği herşeyi daha sonra kendi arabasına yaptı, yan sanayi m5 tampon, yan sanayi m5 jant,janta göre dar lastik gibi. Yadırgamıyorum kesinlikle,şuraya gelmeye çalışıyorum , sabit fikirli olmamalı , iki fikir grubu da birbirine saygı duymalı. Bu tarz hassas konularda iğneliyici yazılar karalamak insanları germekten başka bir şeye yaramaz.
    Tespitine sağlık, kesinlikle katılıyorum.

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Covid'i etkisi yüksekken geçirmiş olan ve bununla birlikte aşılarının tam olması sonucunda vücudunun ürettiği antikor oranın oldukça yüksek olmalı teorikte.

Antikor baktırdın mı hiç ?
    Direk hakiki corona olmuştum,öyle varyant falan değil öz hakiki covid O zaman covid sonrasında baktırmıştım 50'lerde çıkmıştı antikorum(değerler hastaneden hastaneye değişiyormuş tabi)Üzerine bide 3 adet biontech olunca bi kalkan oldu çok yüksek ihtimal.Geçen bi yerde okumuştum,covid olup 3 aşısı olanlar süper bağışık sınıfında adlandırılıyormuş.Tabii ki yinede kendimizi korumaya devam geçen olmadım diye hiç olmıcam anlamına gelmiyor.

Maske, mesafe ve hijyen hayat kurtarır.
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Direk hakiki corona olmuştum,öyle varyant falan değil öz hakiki covid O zaman covid sonrasında baktırmıştım 50'lerde çıkmıştı antikorum(değerler hastaneden hastaneye değişiyormuş tabi)Üzerine bide 3 adet biontech olunca bi kalkan oldu çok yüksek ihtimal.Geçen bi yerde okumuştum,covid olup 3 aşısı olanlar süper bağışık sınıfında adlandırılıyormuş.Tabii ki yinede kendimizi korumaya devam geçen olmadım diye hiç olmıcam anlamına gelmiyor.

Aynen replica değil sen OEM Covid olduğun için bağışıklığının yüksek olması gerekiyor. Üstüne 3 doz OEM antifreeze ile korumaya almışsın

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

COVID geçirip 2 aşılı olanlar için diyordu o çalışma, şimdi 3 olmuştur yarın 4 olur

Şaka maka covidi aşı maşı yokken ben de 65'lik anam babam da çok şükür evde hafif atlattık. ondan sonra rahatlamıştım hele iki aşıdan sonra yaydım 3'ten sonra iyice saldım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler