User Tag List

Sayfa 81/386 İlkİlk ... 3171798081828391131181 ... SonSon
7320 sonuçtan 1.521 ile 1.539 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mamicilo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazı kesim hastalık sayısı artsın diye resmen bekliyor arkadaş ne kastınız kendinizi bu kadar...
    Kafayı onlara yormaktansa kendi önlemlerinizi alın yeter...
    Adamlar size 100000 dese ne olacak 10 dese ne olacak yani?
    biz toplum olarak, insanlarda olayın farkına varsın diye bekliyoruz.
    bir önceki mesajımda yazdığım gibi, şuan belirli bir yaş kesimi hele hiç bir şeyin farkında değil.
    80 milyondan 300 kişi normal gözüyle bakıp, bana birşey olmaz modunda.
    Bunlar farkına varmadıkça, tedbiri elden bırakmayan bizler gibi; ailem gibi hasta olma riski sürekli artacak..
    Yoksa yükselmesinin bize ne faydası olabilir? İnsanların ölmesini/hastalanmasını burada bir kişinin bile isteyeceğini asla düşünmüyorum.
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne oldu da bu kadar dokundu sana? ben senin etrafına 10.000 enfekte adam yollayım da sonra diyeyim 'kendi tedbirini kendin al!'... şu anda kendi tedbirini elini yıkamak zanneden adamlar yüzünden yayılıyor zaten...
    Abi yanlış anlama da Bakan dese ki 35 milyon vaka var

Bizimkiler ‘ iyi amğgk 2 kişiden birinde varmış bende yok hihihi’ der devam eder yani burada sen,ben kadar takan insan sayısı Corona’nın öldürme yüzdesiyle eşit

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    127 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi yanlış anlama da Bakan dese ki 35 milyon vaka var

Bizimkiler ‘ iyi amğgk 2 kişiden birinde varmış bende yok hihihi’ der devam eder yani burada sen,ben kadar takan insan sayısı Corona’nın öldürme yüzdesiyle eşit
    olay sayı vs değil, sorumluluk... bak eminim 3 kişinin ölüm videolarını yayınlasalar olay çok farklı yerlere gider şimdi hiç bi şey yokmuş gibi gezenler burunlarını bile çıkartmaz... 1 hafta önce bakan 'salgın yk sadece yurt dışından gelen 1 hasta var!' demişti, 1 haftada hassasiyet değişmesin o hassasiyet TR de sıfır hasta varken de yapılabilirdi, şu an bari durum ne kadar ağır onu adam gibi açıklasınlar da iş felakete doğru gitmesin daha fazla...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    olay sayı vs değil, sorumluluk... bak eminim 3 kişinin ölüm videolarını yayınlasalar olay çok farklı yerlere gider şimdi hiç bi şey yokmuş gibi gezenler burunlarını bile çıkartmaz... 1 hafta önce bakan 'salgın yk sadece yurt dışından gelen 1 hasta var!' demişti, 1 haftada hassasiyet değişmesin o hassasiyet TR de sıfır hasta varken de yapılabilirdi, şu an bari durum ne kadar ağır onu adam gibi açıklasınlar da iş felakete doğru gitmesin daha fazla...
    Ben de aynı kafadayım abi. Ama bazı yorumcular, açıklanmamasının en büyük sebebi ekonomi olduğunu dile getiriyor.

Mamicilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biz toplum olarak, insanlarda olayın farkına varsın diye bekliyoruz.
    bir önceki mesajımda yazdığım gibi, şuan belirli bir yaş kesimi hele hiç bir şeyin farkında değil.
    80 milyondan 300 kişi normal gözüyle bakıp, bana birşey olmaz modunda.
    Bunlar farkına varmadıkça, tedbiri elden bırakmayan bizler gibi; ailem gibi hasta olma riski sürekli artacak..
    Yoksa yükselmesinin bize ne faydası olabilir? İnsanların ölmesini/hastalanmasını burada bir kişinin bile isteyeceğini asla düşünmüyorum.
    Bende bundan bahsediyorum. İnsanlar düşmüş aha 100 aha 300 İtalyayı geçtik şu bu sanki yarışa girmişler.
    Vakaların %80i umreden gelenlerde. Evet gerekli önlemler alınmadı çoğu kafileyi karantinasız kendi yerlerine gitti. Kimi yurtdışından geldi girmedi..
    Bizim adamları sağlık için karantinaya alırsın adam karantinadan kaçmaya çalışır... Böyle bir zihniyet yapısıyla 300 deil 1 milyon olsa ne farkedecek ?
    Bize oturduğumuz yerden sallaması kolay oluyor. Birde o sağlık çalışanlarıyla empati yapmaya çalışalım...
    Doktorları kimse beğenmez ama bak bir yumurta şeye dayandınmı nasılda değerli olurlar değilmi...
    Virüsün çıkış diye söylenen wuhanda vaka sayısı dün itibariyle yurtdışı hariç durdu 0
    Bu adamlar bilirsiniz böle törenlerde filan ip gibi lay lay lomsuz böyle nasıl diyim disiplinlidirler. Adamlara birşey dendi çıkmayın bitti sokakta insan kalmadı.
    Bizde virüs gelmeden şarkı yazanmı ararsın, yarış atı gibi vaka kapıştıranmı ararsın, karantinadan kaçanmı ararsın, o değil karantinadan adam (torpilli) alanmı ararsın var olu var yani ...
    " 3'ten 2'ye

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bazı kesim hastalık sayısı artsın diye resmen bekliyor arkadaş ne kastınız kendinizi bu kadar...
    Kafayı onlara yormaktansa kendi önlemlerinizi alın yeter...
    Adamlar size 100000 dese ne olacak 10 dese ne olacak yani?
    Gerçek olmadığını düşündüğün bir şeyi sana söylediklerinde, gözünün içine baka baka seni aptal yerine koyduklarında kendini rahatsız hissetmez misin?
    Gerizekalı mıyım ben, böyle olmadığını anlayacak kadar beynim çalışıyor. nasıl bana beyinsiz muamelesi yaparlar? demez misin?
    1600 test yapıp 160 hasta var dediklerinde, "evet Türkiye'de 160 hasta varmış" mı dersin yoksa "1600 test nedir, test bekleyen milyonlar var. gerçek sayı 160'tan çok çok fazladır" diyecek kadar yorar mısın beynini?

Demezsen sıkıntı yok. Hayata aynı şekilde devam et.

Hastalık artsın diye bekliyor dediklerin, hastalık artsın diye beklemiyor. Önce bunu idrak et.
    Hastalık artsın diye bekliyor dediklerin, aptal yerine konmamayı bekliyor. Gerçeği, şeffaflığı, doğruyu istiyor. Algıyı, yalanı değil.

İnsanoğlu, veya en azından biz, aynı anda bir kaç işi yapabilecek yetenekteyiz. Kafayı bunlara yorarken aynı anda kendi önlemimizi, tedbirimizi alabilecek kadar yetenekliyiz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    127 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçek olmadığını düşündüğün bir şeyi sana söylediklerinde, gözünün içine baka baka seni aptal yerine koyduklarında kendini rahatsız hissetmez misin?
    Gerizekalı mıyım ben, böyle olmadığını anlayacak kadar beynim çalışıyor. nasıl bana beyinsiz muamelesi yaparlar? demez misin?

Hastalık artsın diye bekliyor dediklerin, hastalık artsın diye beklemiyor. Önce bunu idrak et.
    Hastalık artsın diye bekliyor dediklerin, aptal yerine konmamayı bekliyor. Gerçeği, şeffaflığı, doğruyu istiyor. Algıyı, yalanı değil.

İnsanoğlu, veya en azından biz, aynı anda bir kaç işi yapabilecek yetenekteyiz. Kafayı bunlara yorarken aynı anda kendi önlemimizi, tedbirimizi alabilecek kadar yetenekliyiz.
    gerçekleri duysan ne olacak yeaaaaaa!!!! zihniyeti bu... yıllardır öyle alıştılar ki...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1600 test yapıp 160 hasta var dediklerinde, "evet Türkiye'de 160 hasta varmış" mı dersin yoksa "1600 test nedir, test bekleyen milyonlar var. gerçek sayı 160'tan çok çok fazladır" diyecek kadar yorar mısın beynini?

Gerçeği, şeffaflığı, doğruyu ne zaman duydunuzki şimdi bekliyorsunuz. Yaşınız benden büyük daha tecrübelisinizdir ?
    Bizlere gerçek hadi diyelim 10000 deseler ne değişecek ? 10500 olduğunda geçen 10000di nasıl 500 artar diyeceksiniz. Bol keseden yok önlem alınmıyor şu bu diyeceksiniz. Ne fark edecekki ?
    Kimsenin karnını gerçek diye tabir ettiğiniz şeyler doyurmuyor yaşamadıktan sonra...
    " 3'ten 2'ye

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Gerçeği, şeffaflığı, doğruyu ne zaman duydunuzki şimdi bekliyorsunuz. Yaşınız benden büyük daha tecrübelisinizdir ?
    Bizlere gerçek hadi diyelim 10000 deseler ne değişecek ? 10500 olduğunda geçen 10000di nasıl 500 artar diyeceksiniz. Bol keseden yok önlem alınmıyor şu bu diyeceksiniz. Ne fark edecekki ?
    Kimsenin karnını gerçek diye tabir ettiğiniz şeyler doyurmuyor yaşamadıktan sonra...
    Hiçbir şey değişmese dahi, gerçeği talep etmek insanın kendine olan saygısındandır.

Duymuşsundur muhtemelen;

Hz. İbrahim'i içine atmak için nemrut o güne kadar görülmemiş büyüklükte bir ateş yaktırmış. Olacakları izleyen insanlar bir karıncanın ağzında su damlası ile ateşe doğru gittiğini görünce karıncaya "ne yapmaya çalışıyorsun" diye sormuşlar. karınca "ateşi söndürmeye gidiyorum" demiş. insanlar "ağzındaki bir damla su ile bu koca ateşi nasıl söndüreceksin" diye gülmüşler. Karınca cevap vermiş "evet, belki söndürmez ama maksat safımız belli olsun".
    Sen karnını doyuranlara inanmaya devam edebilirsin. Herkesin kendi seçimi. Bizim için Gerçeği bilmek hiçbir şeyi değiştirmeyecek belki ama en azından APTAL OLMADIĞIMIZI bilsinler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiçbir şey değişmese dahi, gerçeği talep etmek insanın kendine olan saygısındandır.

Duymuşsundur muhtemelen;

Sen karnını doyuranlara inanmaya devam edebilirsin. Herkesin kendi seçimi. Bizim için Gerçeği bilmek hiçbir şeyi değiştirmeyecek belki ama en azından APTAL OLMADIĞIMIZI bilsinler.
    Bende gerçeği, şeffaflığı herkes gibi duymak isteriz ancak yaşadığımız siyasi tayfa benim dönemimde gördüklerim ve bundan öncekileride duyduklarımın arasında bi fark yok..
    Yalan, dolan, torpil, para yeme hepsinde var..
    Bu yazdıklarımda taraflı olduğumu değil bizim ülkemizdemidir bilmem her bişey çıktığında en kötüsünü duymak isteriz. Sanki içimizde bir faşist ruh var.
    " 3'ten 2'ye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    127 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende gerçeği, şeffaflığı herkes gibi duymak isteriz ancak yaşadığımız siyasi tayfa benim dönemimde gördüklerim ve bundan öncekileride duyduklarımın arasında bi fark yok..
    Bu yazdıklarımda taraflı olduğumu değil bizim ülkemizdemidir bilmem her bişey çıktığında en kötüsünü duymak isteriz. Sanki içimizde bir faşist ruh var.
    eğitim altyapını bilemiyorum ama öyle bir karıştırıyorsun ki sapla samanı, işin içine faşizmi soktun şimdi de... içimizde faşist ruh olsa 5 milyon mülteciyle yaşamaya devam etmezdik...

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @BaRaN_35 hangi firmadaydın?İsim vermiyeyimde Manisada bir firmada çalışan 4 kişide corono çıkmış diye duyum geldi ama ***** dedikodu gazeteside çalışıyor. sen duydun mu böyle birşey?

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı punto_multijet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @BaRaN_35 hangi firmadaydın?İsim vermiyeyimde Manisada bir firmada çalışan 4 kişide corono çıkmış diye duyum geldi ama ***** dedikodu gazeteside çalışıyor. sen duydun mu böyle birşey?
    Biz evden çalışıyoruz 1 haftadır, PM atıyorum.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yalancı diye yalan söyleyemeyene denir. Bunlar yalanda bile beceriksiz, keşke insanın suratına baka baka ben şimdi sana yalan söyleyeceğim sende mal mal dinleyeceksin beni der gibi yalan söylüyorlar.

Yani keşke yalan söylemeyi gerçekten becerebilseydiler. Ama herkese kendi fanatiklerinin zekasındalarmış muamelesi yapmaları gerçekten onur kırıcı ve saygısızca. Yoksa yalan bazen mutlu eder, bazen paniği önler. Ancak bunlar öyle beceriksiz ki, kemirelim diye şu ortamda beton dayatırlar adama böyle. Niye? Çünkü hepimize mal gerizekalı uyuşuk beyin muamelesi yapmaktan utanmayan bir zihniyet ile karşı karşıyayız.

Yalan söylemeyi beceremiyorsan en iyi seçenek dürüst olmaktır.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eğitim altyapını bilemiyorum ama öyle bir karıştırıyorsun ki sapla samanı, işin içine faşizmi soktun şimdi de... içimizde faşist ruh olsa 5 milyon mülteciyle yaşamaya devam etmezdik...
    Sadece gülüyorum
    " 3'ten 2'ye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    127 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece gülüyorum
    siteye yazmaya başladığıdan beri de forumca biz sana gülüyoruz ama en önemlisi seni 'adam' yerine koyuyoruz ki cevap veriyoruz, bunu daha fazla zorlama, yoksa ancak arkadaşlarınla stand up yaparken gülersin...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bakın logaritmik olarak hesap yapılınca en kötüsü biz olacağız gibi
    açıklanan sayı 350 değil de 3500 olsaydı daha çabuk karantina uygulamasına geçerdik ve yayılım hızı yavaşlatılırdı

1 hafta sonra burada hastanelerin düştüğü durumu konuşacağız
    Korktuğum kısım şu ki hükümet sayıları manipüle edip bizi karantina yerine "sürü bağışıklığı" ile kontrol etme kararı almış olabilir
    sürü bağışıklığı için dsö "insan hayatı üzerine oynananan çok riskli bir kumar" açıklaması yaptı ve ingiltere vazgeçti
    ölecek olanlar bizim etrafımızdaki insanlar yaşlılarımız, hastalarımız vs çok değil 2 hafta sonra forumdan birisi çıkıp yazacak "xxx tanıdığım/akrabam vs öldü defnedemedik cenaze töreni yasak" diye

Kesinlikle karantina için kamuoyu oluşturulmalı, daha çok test yapılmalı, daha net bilgi verilmeli, şehirler ve hastaların durumu açıklanmalı, olmayan şehirlere sıçraması engellenmeli..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

MatraX_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizde bilinçsiz,cahil,kendini bile düşünmeyen insanlar olduğu sürece bizim işimiz Çok zor
    Hala olayın bilincinde,tehlikenin farkında olmayan o kadar birey var ki sabaha kadar brifing versen boş..
    Ben rakamlara inanmıyorum daha çok vaka olduğu kanatindeyim.Çünkü Doktor arkadaslarla da konusuyoruz,paylasıyoruz Durum gerçekten vahim...
    Bireysel olarak herkes görevini yapsın.kendinizi ailenizi düşünün bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende bundan bahsediyorum. İnsanlar düşmüş aha 100 aha 300 İtalyayı geçtik şu bu sanki yarışa girmişler.
    Vakaların %80i umreden gelenlerde. Evet gerekli önlemler alınmadı çoğu kafileyi karantinasız kendi yerlerine gitti. Kimi yurtdışından geldi girmedi..
    Bizim adamları sağlık için karantinaya alırsın adam karantinadan kaçmaya çalışır... Böyle bir zihniyet yapısıyla 300 deil 1 milyon olsa ne farkedecek ?
    Bize oturduğumuz yerden sallaması kolay oluyor. Birde o sağlık çalışanlarıyla empati yapmaya çalışalım...
    Doktorları kimse beğenmez ama bak bir yumurta şeye dayandınmı nasılda değerli olurlar değilmi...
    Virüsün çıkış diye söylenen wuhanda vaka sayısı dün itibariyle yurtdışı hariç durdu 0
    Bu adamlar bilirsiniz böle törenlerde filan ip gibi lay lay lomsuz böyle nasıl diyim disiplinlidirler. Adamlara birşey dendi çıkmayın bitti sokakta insan kalmadı.
    Bizde virüs gelmeden şarkı yazanmı ararsın, yarış atı gibi vaka kapıştıranmı ararsın, karantinadan kaçanmı ararsın, o değil karantinadan adam (torpilli) alanmı ararsın var olu var yani ...
    ilk postuna karşılık yazdıklarımla bu yazdıkların arasında bir köprü kuramadım.. @Evrenoz abi gerekenleri zaten yazmış.
    Benim de ekstra olarak söylemek istediğim;

işte gerçekleri biliyorsak olsak, belki çok farklı olacaktı bazı şeyler. belki o adam tükürüp kaçmakla uğraşmicak, anasına babasına kardeşine bulaşmasın diye sakince karantinada tutacaktı kendisini.. En önemli şey şeffaflıktır. Halk olarak gerçekleri bilmek hepimizin hakkıdır, neden başımızdalar?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler