User Tag List

Sayfa 83/386 İlkİlk ... 3373818283848593133183 ... SonSon
7320 sonuçtan 1.559 ile 1.577 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    127 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yandaş haberlere bakıyorum:

bilmemnerenin sağlık bakanı corona virüsü..........
    Canada Air 5500 çalışanı işten..........
    İtalya bitti umut İstanbul............
    İspanya panikkte...
    Almanya en kötüsüne.........

iç haberler: C.başkanı konuşunca bakan ağladı......

yahu bari sağa sola başka ülkelere mok atmayın, dışarıdakileri ölümleri abarta abarta boy boy veriyorsunuz ama olay TR olunca 'hasta mahremiyeti!' diyerek herşeyi saklıyorsunuz... yandaş basın demek SSCB zamanı Pravda demek, biraz dikkat edin bari yahu!!!
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Ahmetfikri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BaRaN_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz evden çalışıyoruz 1 haftadır, PM atıyorum.
    Sendikaların wp gruplarında böle bişey varmış teyit için pm lütfen apartmanın yarısı osb çalışanı

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TBMM'de "Afrika Kalkınma Bankası'na 4 milyar dolarlık ek pay" görüşmeleri başladı; CHP'li Çakırözer itiraz etti

TBMM'''de "Afrika Kalkınma Bankası'''na 4 milyar dolarlık ek pay" goruşmeleri başladı; CHP'''li Cakırozer itiraz etti

Şaka değil gerçek .
    imzasız..

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Ahmetfikri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sendikaların wp gruplarında böle bişey varmış teyit için pm lütfen apartmanın yarısı osb çalışanı
    Neyin teyidi anlamadım ki Benim bir bilgim yok bu durumdan. @punto_multijet söleyince burada haberim oldu. Asparagas bilgidir %99.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TBMM'de "Afrika Kalkınma Bankası'na 4 milyar dolarlık ek pay" görüşmeleri başladı; CHP'li Çakırözer itiraz etti

TBMM'''de "Afrika Kalkınma Bankası'''na 4 milyar dolarlık ek pay" goruşmeleri başladı; CHP'''li Cakırozer itiraz etti

Şaka değil gerçek .
    Ya yemin ediyorum içimden geçenleri yazsam 1 haftaya Silivri...
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

yyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mamicilo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazmaya başladığımdan beri demek istediklerinizi duymadığınız için sürekli zaten tepkilisiniz ...
    Forumda arkanızda sığınan birkaç kişiyle doğruyu konuşan çoğu kişiyi bastırmaya çalışıyorsunuz zaten...
    Her yorumda aynı isimlerin olması şaşırtıcı değil !
    farklı isim görebil diye bende yazayım büyüklerimiz konuşurken bildikleri vardır diye sustuk ondan farklı isimler görmeyişin
    Şüphe , tek gerçektir ...

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mamicilo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazmaya başladığımdan beri demek istediklerinizi duymadığınız için sürekli zaten tepkilisiniz ...
    Forumda arkanızda sığınan birkaç kişiyle doğruyu konuşan çoğu kişiyi bastırmaya çalışıyorsunuz zaten...
    Her yorumda aynı isimlerin olması şaşırtıcı değil !
    Burası düşündüğün gibi bir yer değil bence, hele de senin şu an bahsettiğin gibi bir yer hiç değil. Biraz sakinleş sonra kendine bu adamlar bana ne anlatmaya çalışıyor veya ne üzerine bu kadar kritik yapılıyor, sonuçlarında kimin zararı olur kimin faydası olur bir oturup düşün sonrasında ne anlatmaya çalışıyorlar anlayacaksın zaten.
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

Ahmetfikri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BaRaN_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neyin teyidi anlamadım ki Benim bir bilgim yok bu durumdan. @punto_multijet söleyince burada haberim oldu. Asparagas bilgidir %99.
    Yaw ne bileyim pm falan yazınca aha dedim sıçtık işçi servisleri allaha emanet gidiyor ��

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biri beni yeşillendirsin;
    Şimdi bir çok sağlıkçı(yabancı kuruluş) artık bu salgından kurtulma imkanı olmadığını ve dünya nüfusunun %80ine bulaşacağını söylüyorlar
    Karantinanın amacının da virüsün bulaşma hızını azaltıp(almanya 2 yıl diyor) zamana yayıp sağlık sisteminin kitlenmesini engellemek diyorlar
    Ve bu virüsün artık hiç kaybolmayacağını ve buna da zamanla bir çok diğer virüs gibi(grip hariç o çok hızlı evrim geçiriyor) bağışıklık kazanacağımızı söylüyorlar

Peki benim akrabalarımdan hem akciğer hem kalp hastası olan %80 ihtimalle yakalanacaksa bu ne anlama gelir?
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Ahmetfikri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaw ne bileyim pm falan yazınca aha dedim sıçtık işçi servisleri allaha emanet gidiyor ��
    Bizim firmamızda mavi yakalarında dahil bütün alanları, servisleri aklınıza gelebilecek her yer 15 gün etkili (üzerinde tutunamıyacak) şekilde ilaçlanmıştı 10 gün önce mesela. O konuda sıkıntı yok bence.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    127 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi bir çok sağlıkçı(yabancı kuruluş) artık bu salgından kurtulma imkanı olmadığını ve dünya nüfusunun %80ine bulaşacağını söylüyorlar
    Karantinanın amacının da virüsün bulaşma hızını azaltıp(almanya 2 yıl diyor) zamana yayıp sağlık sisteminin kitlenmesini engellemek diyorlar
    Ve bu virüsün artık hiç kaybolmayacağını ve buna da zamanla bir çok diğer virüs gibi(grip hariç o çok hızlı evrim geçiriyor) bağışıklık kazanacağımızı söylüyorlar

Peki benim akrabalarımdan hem akciğer hem kalp hastası olan %80 ihtimalle yakalanacaksa bu ne anlama gelir?
    yok öyle bir şey, o terörist başının ve fedöcülerin söylemleri olayı da cehape zihniyeti körüklüyor... sağlık bakanını her gece 24 ten 24 e takip etsen arada bir de limon kolonyası döksen yeterli...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Okuduğum bir yazıya dayanarak, virüs kendi hayatını sürdürmek için konağın ölmesini değil ölmemesini istermiş. (Çok mantıklı gelmedi ama yazı genel olarak mantıklı olduğu için bu kısmı alıntıladım)

Bu yüzden hem insanlar bağışıklık kazanacak hem de bu virüsler değişeceği için öldürücülüğü azalacak.

Burada devreye giren tamamen bağışıklık sisteminin ve hastalık sonrası bakım'ın ne durumda olduğu benim yorumladığım.

Aynı yaşta aynı hastalık tanısı konan 2 insandan muhtemelen kendine daha iyi bakan / sigara içmeyen ayakta kalacak, diğeri ya vefat edecek ya da daha ağır şekilde hastalığı atlatacak.

O zamana kadar da tamamlayıcı sağlık önlemleri artar diye düşünüyorum, mutlaka bir şeyler geliştirilir.

Şuandaki amaç senin de yazdığın gibi vaka sayısının patlamasını engellemek dolayısıyla sağlık sistemine binen yükü azaltmak.

Şuna benziyor biraz, bir köprü düşünelim üstünden günde 100 bin insan geçiyor, ama siz o 100 bin insanı aynı anda o köprüye koyarsanız muhtemelen köprü çöker.

Yapılmaya çalışılan köprü çökmeden yola devam etmek.

Sosyal medya da farkındalık oluşturmak için yapılanlar tv lerde dönen bilgilendirici videoalara rağmen hala sokağa çıkanlar / hijyenine dikkat etmeyenler yüzünden vaka sayısı artıyor bence.

Bunlar engellense daha iyi atlatırız. Acil durumlar harici sokağa çıkma yasağı olsa sanırım daha iyi mücadele edilir.

Okumuşsundur bir belediye bankları sökmüş, bu yaşlılar çok fena laf dinlemiyorlar.

halili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Az önce ptt ye para almaya gittim.Kalabalıksa girmeyecektim.İçerideki oturakları 1 metre geri ye ters koymuşlar oturmasınlar diye.Kimse yoktu allahtan işimi hallettim.
    Bir söylentiye göre Bim de ücretsiz izine çıkarıp bazı mağazaları kapatacakmış.Bu hafta iyi kötü geçti ama önümüzdeki hafta işler sıkıntıya girecek gibi.
    Personelimden emekli 60 yaş üstü 2 kişi yi kendi istedikleri için izne çıkardım.yıllık izinleri eylülde doluyor.izin vermezsemde istifa ederek İşten çıkmak istediler.ücretsiz izine çıkarsak yasal prosedür ne olacak bakacaz önümüzdeki hafta.İhbarı kullanacaklar artık.Sonrada bizi işten çıkardılar muhabbeti olucak.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Allah korusun ama yaşa göre sırasıyla %3, 14 ve 60 ihtimal öngörülen şekilde vefat edebileceği anlamına gelir...

Bunun yanında benim bir anlamadığım konu da, "efendim 2 yıl boyunca sürecek, 2021 bahar ayında bitmesi bekleniyor" falan derken, Çin nasıl Aralık'tan bu yana "günde 0 vaka"ya geldi?? Ki nüfuslarının %80'ine bulaşmadı.. Tamam karantina ile yayılma hızı azaltıldı falan filan, e Avrupa'da da azaltıldı? Niye 3 ay sonra bitmiyor?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim akraba için durum sıkıntı anladığım kadarıyla zaten bağışıklıkları düşük grip bile olmamaları gerekiyor..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

yyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    koronaonlem.saglik.gov.tr uygulama oluşturmuş bakanlık bırakayım şöyle işe yarayabilir,
    Şüphe , tek gerçektir ...

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Üstadım virüs kendini zamanla eviriyormuş. Yani ne kadar geç yakalanırsan hem insan bağışıklığı daha gelişiyormuş hemde virüs kendini evirdiği için ölüm tehlikesi azalıyormuş.

Bende bu şekilde okumuştum bir yerde.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim akraba için durum sıkıntı anladığım kadarıyla zaten bağışıklıkları düşük grip bile olmamaları gerekiyor..
    Doktor arkadaşın başından beri iddiası ve söylemi bu. Biraz İngiltere modeline gidiyor ama her yaşlıyı da öldürecek diye bişey yok diyor mesela. İhtimal fazlalaşıyor evet... Ancak diyor ki halen, grip zatürre ile zaten neredeyse aynı ölüm oranları ve yüzdeleri var Corona'da da...

Burada yine yayılma hızı ve sağlık sistemi göçmesine geliyoruz.

Arkadaşlarla muhabbet oluyor, o zaman niye bu kadar insan ölüyor, hiç bi grip salgını böyle olmadı diye... Yayılım hızı, diğerleri hiç böyle yayılmadı. Aynı öldürücülüğe bile sahip olsa, sayıyı artırıyor ister istemez. Dikkat çeken bu.

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doktor arkadaşın başından beri iddiası ve söylemi bu. Biraz İngiltere modeline gidiyor ama her yaşlıyı da öldürecek diye bişey yok diyor mesela. İhtimal fazlalaşıyor evet... Ancak diyor ki halen, grip zatürre ile zaten neredeyse aynı ölüm oranları ve yüzdeleri var Corona'da da...

Burada yine yayılma hızı ve sağlık sistemi göçmesine geliyoruz.

Arkadaşlarla muhabbet oluyor, o zaman niye bu kadar insan ölüyor, hiç bi grip salgını böyle olmadı diye... Yayılım hızı, diğerleri hiç böyle yayılmadı. Aynı öldürücülüğe bile sahip olsa, sayıyı artırıyor ister istemez. Dikkat çeken bu.
    Öldürücülük olarak gripten cok farklı olmamasına ragmen devletlerin sert önlemler almasının sebebi sanırım bu oluyor. Saglık sistemlerinin kilitlenmesini engellemek buna istinaden ekonominin patlamasını yavaslatmak vs.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler