User Tag List

Sayfa 139/386 İlkİlk ... 3989129137138139140141149189239 ... SonSon
7320 sonuçtan 2.623 ile 2.641 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akbukteydim gecen hafta orasıda aynı cok sakin ama İzmir sıkıntı. Bugun Karsıyakaya gitmem gerekti hala kalabalık hala kalabalık. Evden calıstıgım için zaten dısarıda cok işim olmuyor ama market vs cıktıgımda cok stresli herkes dısarda..
    İzmir vaka sayısında 2. Sırada aman dikkat edin

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese virüslü gibi bakıyorum kaçıyorum insanlardan resmen. Ne hale geldik ak

Maskeye devam bu durumda ama çok sık değiştirmek lazım maskeyi.
    Abi bodrumda nerdesin

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekrem İmamoğlu @EkReM_imamoglu
    ·
    8d
    Sağlık Bakanımız Sayın Koca, bizim de daha önce belirttiğimiz gibi salgının Türkiye merkezinin İstanbul olduğunu açıkladı. Toplam hasta sayısının %60’ının İstanbul’da olduğunu paylaştı. En azından İstanbul’a özel bir sokağa çıkma kısıtlaması kararı gecikmeden alınmalıdır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    SON DAKİKA!!
    Az önce yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile, tüm dünyayı ve ülkemizi saran ve gittikçe daha da yayılan Coronavirüs COVİT-19 salgını sona erip hayat normale dönünceye kadar;
    • Tüm yurtta yaptırılan müşteri garantili havaalanı,otoyol, tünel,şehir hastaneleri v.b Türkiye Cumhuriyeti tarafından işletilecek ve garanti kapsamında müteahhitlere para ödenmeyecek.
    • Beştepe Sarayı’nın masraflarının kısılması amacıyla bir süreliğine kapatılıp daha önceki c.b gibi Çankaya Köşkü’nde hizmete devam edilecek.
    • Marmaris ve Ahlat’ta yapımı devam eden sarayların inşaatı durdurulacak.
    • Her türlü vakıf ve derneklere aktarılan yardımlar kesilip bu paralar vatandaşların ihtiyaçları için kullanılacak.
    • Cumhurbaşkanlığı emrinde bulunan 13 adet uçağın 12’si satılacak.
    • Katar emiri tarafından hediye edilen lüks uçağımız acil durumlar için “uçan hastane”ye dönüştürülecek.
    • Bu tasarruf tedbirlerinden elde edilecek kaynakla tüm vatandaşlarımızın ihtiyaçları karşılanacak ve para yardımı bile yapılabilecek.
    • Çalışmayan tüm vatandaşlarımızın elektrik, su, doğalgaz faturaları devlet tarafından ödenecek.
    • Günün birlik ve beraberlik günü olduğu göz önünde bulundurularak muhalefet edenlere açılan davalar geri çekilecek ve bu yüzden hapiste bulunan başta gazeteciler olmak üzere serbest bırakılacak.
    • Sosyal devlet olmanın gereği vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak ve bu salgının en az kayıpla atlatılabilmesi için gereken önlemler alınacaktır.
    Zaten İnanmadınız değil mi?
    Olsun yine de Bugün 1 Nisan ��

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erencoe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben uzun zamandır izlediğimiz salgın, hastalık, virüs, bilim kurgu üzerine kurulmuş filmlerden yola çıkarak şöyle düşünüyorum, yıllardır insanlara bu tarz filmler ile sempati kurdurmak ve alıştırmak üzerine yapıldığını ve daha önceleri izlediğimiz bilim kurgu filmleri örneğin bir insanın beynine bağlanma, insanız araçlar robotik teknolojiler üzerine çekilmiş filmleri izlediğimizde yok artık daha neler olurmuymuş saçmalık dediğimiz tüm şeyler gerçekleşmeye başladı, bugün Elon Musk nöral bağlantı ile felçli veya beyin hasarı olanlara iyileşmeyi veya oturduğu yerden düşünce ile bazı aygıtlara bağlanmayı vaad ediyordu ve bir kaç denek fare üzerinde denenerek başarılı sonuçlar elde edildi.
    Kingsman filminden örnek vermek istiyorum veya buna benzer konusu insan nüfusunun azaltılması üzerine senaryolar yazılmış bir kaç film daha var, filmde bu kadar insanın dünyaya fazla geldiği kaynaklarımızın azaldığı ve geriye kalacak olanların sadece zenginler yada güçlüler olduğu senaryolar var hep farkındaysanız? Fazla film izliyorsun hacı diyecek olanlar kesin çıkar kabul ediyorum izliyorum evet ama neden hep izlediğimiz filmler bir zaman sonra gerçeğe yansımaya başlıyor? Ya ben paranoya yapıyorum yada delirmeye başladım
    O zaman size bir örnek vermek istiyorum günümüz CoVid-19'u ile ilgili...

Konuda bulunan tüm sayfaları okuyamadım belki paylaşılmıştır bilmiyorum ama bir video ile karşılaştım bir kaç gün önce Fransız birisi CoVid-19 virüsünün yanılmıyorsam 2003-2011-2017 yıllarında Fransa-Çin ortaklığı ile tavşanlar üzerinde denenmiş ve iyileştirilmiş olduğunu bir insan üzerinde de denenip daha sonra kızamık aşısı ile sentezlenen bir aşı geliştirerek iyileştirildiğini kanıtlayan belgeler var ve hepsi resmi site üzerinde ulaşılabilir durumda (eğer siteler erişime kapanmadıysa) yaklaşık 300 sayfalık bir döküman belki ilginizi çekebilir.

Bence dünyanın sonu kıyamet geliyor yada insanlığın bir kısmı dünyadan temizlenmeye başlıyor...

Dostum filmlerden çok önce bu hastalıklar vardı... Milattan önce mesela korkunç virüs salgınları oldu. Antik Yunan da , Roma imparatorluğunda , Bizans imparatorluğunda, Çin imparatorluğunda yüzbinler öldü. m.ö 3000 , 5000 böyle uzak geçmişte hemde , daha yakında ise büyük veba mesela 1300 lü yıllarda 200.000 (iki yüz milyon) a yakın kişiyi öldürdü. 75 ile 200 arası diyor kaynaklar. Dünya nüfusunun o dönemde 350.000.000 olduğunu varsayarsak %70 gibi bir rakam ölmüş...
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence kitaplara en az filmlere ayrılan kadar süre ayrılmalı
    Şu konu başından beri bir çok arkadaşın bir çok şeyi tarihi açıdan iyi yorumlayamadığını gösteriyor
    Hadi kitap okuyamıyorsunuz diyelim hazır açılmışken Wikipedia mükemmel bi hizmet hiç sıkmadan bunaltmadan 6 harcatır insana ama 6 ay sonra gerçekten bakış açısı değişir insanın
    Birde ben yorum kitaplarına karşıyım hep bir görüşü empoze etmek için yalan yanlış bilgiler veriyorlar ama Wikipedia öyle değil yorum yok yorumlamak size kalmış
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erencoe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben uzun zamandır izlediğimiz salgın, hastalık, virüs, bilim kurgu üzerine kurulmuş filmlerden yola çıkarak şöyle düşünüyorum, yıllardır insanlara bu tarz filmler ile sempati kurdurmak ve alıştırmak üzerine yapıldığını ve daha önceleri izlediğimiz bilim kurgu filmleri örneğin bir insanın beynine bağlanma, insanız araçlar robotik teknolojiler üzerine çekilmiş filmleri izlediğimizde yok artık daha neler olurmuymuş saçmalık dediğimiz tüm şeyler gerçekleşmeye başladı, bugün Elon Musk nöral bağlantı ile felçli veya beyin hasarı olanlara iyileşmeyi veya oturduğu yerden düşünce ile bazı aygıtlara bağlanmayı vaad ediyordu ve bir kaç denek fare üzerinde denenerek başarılı sonuçlar elde edildi.
    Kingsman filminden örnek vermek istiyorum veya buna benzer konusu insan nüfusunun azaltılması üzerine senaryolar yazılmış bir kaç film daha var, filmde bu kadar insanın dünyaya fazla geldiği kaynaklarımızın azaldığı ve geriye kalacak olanların sadece zenginler yada güçlüler olduğu senaryolar var hep farkındaysanız? Fazla film izliyorsun hacı diyecek olanlar kesin çıkar kabul ediyorum izliyorum evet ama neden hep izlediğimiz filmler bir zaman sonra gerçeğe yansımaya başlıyor? Ya ben paranoya yapıyorum yada delirmeye başladım
    O zaman size bir örnek vermek istiyorum günümüz CoVid-19'u ile ilgili...

Konuda bulunan tüm sayfaları okuyamadım belki paylaşılmıştır bilmiyorum ama bir video ile karşılaştım bir kaç gün önce Fransız birisi CoVid-19 virüsünün yanılmıyorsam 2003-2011-2017 yıllarında Fransa-Çin ortaklığı ile tavşanlar üzerinde denenmiş ve iyileştirilmiş olduğunu bir insan üzerinde de denenip daha sonra kızamık aşısı ile sentezlenen bir aşı geliştirerek iyileştirildiğini kanıtlayan belgeler var ve hepsi resmi site üzerinde ulaşılabilir durumda (eğer siteler erişime kapanmadıysa) yaklaşık 300 sayfalık bir döküman belki ilginizi çekebilir.

Bence dünyanın sonu kıyamet geliyor yada insanlığın bir kısmı dünyadan temizlenmeye başlıyor...
    Cunku o seyrettigin filmlerin cogu cok uzun yillar once yazilmis bilim kurgu-distopya romanlarina dayaniyor. Bu kitaplari da cok zeki, yaratici, gecmiste cok okumus tarihi incelemis ve gelecegi hayal edebilen kisiler yaziyor. Bir cok tahminlerde bulunuyorlar ve tutuyor.

Ornek veriyorum yillardir zaten dunya kaynaklarinin artan nufusu doyurmaya yetmeyecegi konusuluyor, yeni bir sey degil yani bu.

Bunlardan korkmak yerine bence bir ulkenin saglik bakaninin, aralik ayindan beri dunyada varolan bir global virusun bu kadar hizli yayilacagini bilmiyorduk demesinden kork

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi bodrumda nerdesin
    Yalıkavak kardeşim pm atıyorum detayları konunun seyri kaçmasın

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya o 13 uçak satılacak demişler ya hani bir olay geçti başımdan geçmişte 1 yıldan biraz fazla oluyordur. Uçaklara temin edilen erzak listesini bizzat elime geçti tedarik sağlayan şirketin elemanı müşterimdi. Kilosu 13bin TL olan çikolatadan tutun kadın iç çamaşarına kadar yazıyordu. Ben böyle kansız gamsız bir ırk haysiyet yoksunu görmedim ve eminim ki kimsede görmemiştir, nefretim her geçen gün şiddetle artıyor. Dilerim Allahtan sonları kaddafi gibi olur ve cezalarını bizzat biz veririz!
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Milli dayanışma kampanyasında 552 milyon 529 bin 912 lira toplandı.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı +soner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Milli dayanışma kampanyasında 552 milyon 529 bin 912 lira toplandı.
    İ.Melih Gökçek'in AOÇ razisine yaptığı ve de şu anda kullanılmayan 'lunapark'ı arazisi hariç (kıymet biçilemez!!!) 2 milyar TL ye maloldu!!!
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşte ben bu durumu kaldıramıyorum. Ülkeye para getirmeyecek herşeyi yaptılar. Kendi yandaşlarını zengin ettiler. Halkımız hala görmüyor bazı şeyleri. Ama ne demişler deveye diken , insanı ....

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forum şikayetçi kaynıyor , aman yazdıklarınıza dikkat edin .
    Denk geleceğimiz en dansöz döneme denk geldik , "bir miktar " yazdıklarınıza sabır ile sahip çıkın , sonra milletin ",hassas dönemine" denk gelmeyin başımız ağrımasın
    imzasız..

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Denk geleceğimiz en dansöz döneme denk geldik , "bir miktar " yazdıklarınıza sabır ile sahip çıkın , sonra milletin ",hassas dönemine" denk gelmeyin başımız ağrımasın
    Sosyal medya çok tutulan esprilerin sahibi hesapları milleti kin ve düşmanlığa teşvikten gözaltına alıp dava açtılar insnaları korkutmak için. Bakmakla yükümlü ailesi olan arkadaşlar dikkatli olsun özellikle bu dönemde. Yardım toplayan belediye başkanlarını arkalarındaki halkı sindirebilseler devlet içinde devlet kurmaktan içeri atacaklar neredeyse. Yargılama, iddianame filan geçtim birilerinin "işgillenmesi" yetiyor artık hüküm vermeye.
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://mobile.twitter.com/ercumento...23951704186880

Güzel haber, hastalıği atlatmış kişilerden alınan kan ile çare bulunacak sanırım. Umarım herşey bir an önce normale döner

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://mobile.twitter.com/ercumento...23951704186880

Güzel haber, hastalıği atlatmış kişilerden alınan kan ile çare bulunacak sanırım. Umarım herşey bir an önce normale döner
    Bence bu tedavi bu kadar basitse dünyada yer yerinden oynar...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türkmenistan'da ise koronavirüs kelimesinin kullanılması yasaklandı.

Türkmenistan'da yasaklı insan hakları savunucusu sivil toplum örgütünün yayımladığı 'Türkmenistan Haberleri' (Chronicles of Turkmenistan) adlı sitede yayımlanan habere göre Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan ve virüslerin yol açtığı hastalıklardan korunma ile ilgili broşürlerde koronavirüs kelimesi kullanılmadı.

Koronavirüs salgını hakkında konuşan vatandaşların da polis tarafından gözaltına alındığı ifade edildi.

Özgür Avrupa Radyosu'nun (Radio Free Europe) Türkmen dilinde yayın yapan radyosu Azatlyk Radiosy ise sivil giyimli "ajanların" halk arasında dolaşıp koronavirüs ile ilgili konuşanları veya maske takanları gözaltına aldığını duyurdu.

devlet dediğin...

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şikayetlerden bir şey çıkmıyor genelde.
    Ama şikayet eden soysuzlar ortaya çıkıyor. Cümle alem de görüyor kim nedir, kim şerefsizdir.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkmenistan'da ise koronavirüs kelimesinin kullanılması yasaklandı.

Türkmenistan'da yasaklı insan hakları savunucusu sivil toplum örgütünün yayımladığı 'Türkmenistan Haberleri' (Chronicles of Turkmenistan) adlı sitede yayımlanan habere göre Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan ve virüslerin yol açtığı hastalıklardan korunma ile ilgili broşürlerde koronavirüs kelimesi kullanılmadı.

Koronavirüs salgını hakkında konuşan vatandaşların da polis tarafından gözaltına alındığı ifade edildi.

Özgür Avrupa Radyosu'nun (Radio Free Europe) Türkmen dilinde yayın yapan radyosu Azatlyk Radiosy ise sivil giyimli "ajanların" halk arasında dolaşıp koronavirüs ile ilgili konuşanları veya maske takanları gözaltına aldığını duyurdu.

devlet dediğin...
    Dangalak bunlar ya

Kendilerini SSCB'de sanıyorlar galiba, KGB geçmişli falan bu adamlar büyük ihtimal, kafa öyle çalışıyor hala... Çernobil duyuldu hacıııııııııııııııııı, birileri söylesin

Bu arada iş yerinde bir temizlik görevlisi ve personelden virüse yakalandığı bilgileri geldi. İşyerinde mi kapmışlar, dışarı da mı belli değil, dönüşümlü olarak gelmeye devam ediyoruz. Ama milyonları bağışlıyoruz Kurum muhteşem... Allahtan maaşlardan zorunlu kesinti falan yapmadılar, ondan korkuyordum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler