User Tag List

Sayfa 228/386 İlkİlk ... 128178218226227228229230238278328 ... SonSon
7320 sonuçtan 4.314 ile 4.332 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Genel olarak Isvec , bagisiklik sistemine guvenerek , kalan saglar bizimdir mantigi ile devam etmekte. Adim attigimiz heryerde alkol ve islak mendil ucretsiz olarak var fakat yinede toplu alanlardan kacinmaktayiz.

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili komşumuzdan inciler;
    Önce Bodrum'da ev/villa ne haltsa onu kiraladılar sonra beğenmeyip otele geçtiler. 10 gündür Bodrum'dalar az önce eşimle konuşmuşlar oradan da Çeşme'ye tatile gidiyorlarmış. İstanbul'a dönünce de kendilerini yalıtacaklarmış. Siz böyle 1 ay iletken oldunuz onu ne edeceğiz. Başka da tatil yapmayacaklarmış, ebenin örekesi artık ya, yok oradan da Kemer'e geçseydin.
    Kemer kesmez onlari buraya gelsinler KemerAltı var burda o daha fazla tatmin eder komşu kardesleri
    e60 535d & THE A45 AMG

yıldırımbyzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bakanın açıkladığı hasta sayısı, o güne ait testlerde yakalananlar olabilir. Yani 45000 test, 1000 vaka gibi.............
    Bu arada bu testlerde 2-3 günde bir teste giren CB çalışanları, hapishane görevlileri, doktorlar falan da dahilse normal halka test yapılmıyor gibi birşey oluyor.
    Halka test yapılıyor hatta çok basit yaptırmak isterseniz pandemi hastanesi diye belirtilen bir hastaneye gidip ateşim var, belim ağrıyor, koku ve tad almakta zorlanıyorum gibi seçeneklerden birini söyler söylemez covid polikliniğine gidiyorsunuz sonrası test falan. Önemli olan nokta şu adamın tüm herşeyi pozitif çıkmış sizin daha test yapılacak aynı yerde dip dipe bekleniyor.
    Samara 2109

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    karşı komşumun eşi hemşire ankara hacettepe acilde
    salı günü akşam 8den 10.30a kadar 260 poz vaka gelmiş
    sadece ankara hacettepeye
    günlük vaka sayısının 10 binin altında olmadığını düşünüyorlar tr geneli
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yıldırımbyzt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halka test yapılıyor hatta çok basit yaptırmak isterseniz pandemi hastanesi diye belirtilen bir hastaneye gidip ateşim var, belim ağrıyor, koku ve tad almakta zorlanıyorum gibi seçeneklerden birini söyler söylemez covid polikliniğine gidiyorsunuz sonrası test falan. Önemli olan nokta şu adamın tüm herşeyi pozitif çıkmış sizin daha test yapılacak aynı yerde dip dipe bekleniyor.
    özel hastaneler test yapıyor.
    ücret olarak sadece doktorun vizite ücretini ödüyorsunuz sizi covid testine yönlendiriyorlar.
    benim gastroenteroloji için gittiğim koç üni hastanesi bom boş oluyor misal... (3 kere orda test yaptırdım)
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birinci ağızdan hastalık seyrine devam ;

dün babamla telefonda konuştum , önceki günlerde konuşulmuyordu nefesi kesiliyor ne dediği anlaşılmıyordu.
    dün akşam sanki adam fabrika ayarlarına geri dönmüş gibiyidi aaa hiçbirşeyi yok.daha 1 gün önce ağlıyordu..
    hastanedeki 10. günü.

hastalık çok garip yada babamda bir garip seyretti.
    hiçbirşeyi yokken pat düşürdü,(1günde) ağrıyor sızlıyor ölüyorum derken pat ertesi gün ayaklandı.

yanlız bu ayaklanma biraz aldatıcı , çünkü kandaki oksiken seviyesi 80-85lerde normali 90-100 olması gerekiyor.
    bunu arttırma adına 4-5 gün daha hastanede durması gerekiyor.
    doktorlar şuan seni çıkarız ama 2-3 gün sonra geri dönersin demişler.

sanıyorum 2 haftayı tamamlatacaklar hastanede...

ben çıkıca ne olacak onu merak ediyorum ?
    bağışıklıklımı olacak artık ?
    birdaha bu kadar kolaymı yakalacak ?
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    karşı komşumun eşi hemşire ankara hacettepe acilde
    salı günü akşam 8den 10.30a kadar 260 poz vaka gelmiş
    sadece ankara hacettepeye
    günlük vaka sayısının 10 binin altında olmadığını düşünüyorlar tr geneli
    https://twitter.com/cesuraylin/statu...69548017094656
    iddiamızı da destekleyelim

alperkirman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu covid denen illet çok farklı bişey
    tanıdıklarımdan biri vefat etti bu hastalık yüzünden
    kızı 50gün boyunca ev tedavisi gördü 50 gün konuşamadı damadı sadece ateşlendi torununa hiç bişey olmadı sıfır belirti , eşi koha hastası olmasına rağmen sadece grip gibi atlattı
    böyle 38 kişi ev karantinaya alınmıştı sadece 1 kişi ağır geçirdi (kızı) hastalığı diğerleri sadece ev karantinasına alındı ve kendiliğinden iyileştiler
    doktorun demesi tekrardan yakalanmicağınızın garantisi yok öyle bi bağışıklık falan yok tekrardan yakalanırsanız eskisi gibi atlatırsınız ayakta falan öyle bi durumda yok
    tek çare hastalığa yakalanmamak için önlem almanız dezenfektan maske ve kalabalıklardan uzak durun
    Allah Tekdir , Ordusu Türk'dür.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kayınvalidenin komşusunun oğlu (oha amma uzun oldu ya) özel bir hastanede çocuk doktoru hatta bölümün başkanı. Bize söylediği, şüphelendiğimiz vakalara test yapmak istediğimizde sistem ahiret soruları soruyor. Kimle temas ettin, koronalı biriyle temas ettin mi...vs böyle böyle sistem kendiliğinden red veriyormuş.
    Dün akşam CNNTürk'de Mehmet Ceyhan'da bunu doğrulayacak şekilde test prosedürünü düzeltmemiz lazım dedi. Semptom varsa sorularla boğuşmak yerine test yapabilmemiz lazım dedi.
    Okulun servis hizmetini Gürsel veriyor. Bu sene daha yazın ortasında servis için şu tarihe kadar ödeme yapın yoksa haşırt geçiririz tarzı mesajlar gönderdiler. Mesajı gönderdikleri tarihte daha servis ücretini iade etmemişlerdi. Halende etmediler, ağırdan satıyorlar ama geçen gün bizde bu sene ne olacak bilemiyoruz o nedenle servisi kullanmayacağız dedik bozuldular. Birader ben seni mi finanse edeceğim. Çocuk mecburen okulda gidecekse bile ben götürüp getireceğim artık.
    Hoş bu şartlarda da gönlüm okula göndermemekten yana ya. Okuldan da daha bu zaman oldu ses seda yok.
    Sınıfların yarısının döküldüğü zamanda bile anaokulu da ve gittiği ilkokulda da hiçbir önlem alınmadı ve şöyle temizlik yaptık böyle ettik diye de geri dönmediler. Okul ailebirliğindeki kadının çocuğu ateşli ateşli okulda geziyordu bizzat şahit oldum. Birde böyle evde bakabileceği halde işsiz işsiz gezinenler var. Çocukla ilgilenmek istemeyenler var. Kadın bütün gün o avm senin bu avm benim gezinmek istiyor. Okul gıkını çıkarmıyor. Şimdi gitseler, okul girişte ateş ölçse çocuğu geri mi döndürecek, ebevyne gel al mı diyecek hadi ya oradan.

Ne yapıyoruz, bireysel önlemimizi alıyoruz. Oh huzur oldum ya. Herifçioğlu ensemde maskesiz dolaşıyor onu ne edeceğim, böyle bol keseden akıl verenler buradaysa bu dalaylamalar içinde var mı bir çözmünüz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kayınvalidenin komşusunun oğlu (oha amma uzun oldu ya) özel bir hastanede çocuk doktoru hatta bölümün başkanı. Bize söylediği, şüphelendiğimiz vakalara test yapmak istediğimizde sistem ahiret soruları soruyor. Kimle temas ettin, koronalı biriyle temas ettin mi...vs böyle böyle sistem kendiliğinden red veriyormuş.
    Dün akşam CNNTürk'de Mehmet Ceyhan'da bunu doğrulayacak şekilde test prosedürünü düzeltmemiz lazım dedi. Semptom varsa sorularla boğuşmak yerine test yapabilmemiz lazım dedi.
    Okulun servis hizmetini Gürsel veriyor. Bu sene daha yazın ortasında servis için şu tarihe kadar ödeme yapın yoksa haşırt geçiririz tarzı mesajlar gönderdiler. Mesajı gönderdikleri tarihte daha servis ücretini iade etmemişlerdi. Halende etmediler, ağırdan satıyorlar ama geçen gün bizde bu sene ne olacak bilemiyoruz o nedenle servisi kullanmayacağız dedik bozuldular. Birader ben seni mi finanse edeceğim. Çocuk mecburen okulda gidecekse bile ben götürüp getireceğim artık.
    Hoş bu şartlarda da gönlüm okula göndermemekten yana ya. Okuldan da daha bu zaman oldu ses seda yok.
    Sınıfların yarısının döküldüğü zamanda bile anaokulu da ve gittiği ilkokulda da hiçbir önlem alınmadı ve şöyle temizlik yaptık böyle ettik diye de geri dönmediler. Okul ailebirliğindeki kadının çocuğu ateşli ateşli okulda geziyordu bizzat şahit oldum. Birde böyle evde bakabileceği halde işsiz işsiz gezinenler var. Çocukla ilgilenmek istemeyenler var. Kadın bütün gün o avm senin bu avm benim gezinmek istiyor. Okul gıkını çıkarmıyor. Şimdi gitseler, okul girişte ateş ölçse çocuğu geri mi döndürecek, ebevyne gel al mı diyecek hadi ya oradan.

Ne yapıyoruz, bireysel önlemimizi alıyoruz. Oh huzur oldum ya. Herifçioğlu ensemde maskesiz dolaşıyor onu ne edeceğim, böyle bol keseden akıl verenler buradaysa bu dalaylamalar içinde var mı bir çözmünüz?
    testte bana hiç soru sorulmadı yav ? gastroenteroloji doktoruma muayeneden çıkarken birde covid testi yazarmısın diyorum gidiyorum lab'a sürüntü alıyorlar çıkıyorum.

ben bu sene cocugu okula yollamazdım , zaten ülke bu düzen kime neyi öğretebilecekki ?
    varsın bi sene geri kalsın , ülke zaten 150yıl geride..
    médiocrité partout

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ülke zaten 150yıl geride..
    Bu çok iyi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    testte bana hiç soru sorulmadı yav ? gastroenteroloji doktoruma muayeneden çıkarken birde covid testi yazarmısın diyorum gidiyorum lab'a sürüntü alıyorlar çıkıyorum.

ben bu sene cocugu okula yollamazdım , zaten ülke bu düzen kime neyi öğretebilecekki ?
    çocuğu okula yollamamanın hukuki açıdan çocuğu elinden almaya kadar varacak cezaları var
    o işler çok karışık ama 3 hafta kalmasına rağmen hiç bir şey belli değil..
    ne kadar da güzel yönetilemiyoruz hep bizim suçumuz hep

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eşimin işyerinde 1 kişi pozitif çıkmıştı, firma herkes için ön test yaptırdı, kan alınarak bir test yaptılar.

Bu test neticesinde pozitif çıkanlar için corona testi yapmak için hastaneye yönlendirdiler.

Toplam 4 kişi pozitif çıktı, 1 tanesi yemekhanedeki yemeık dağıtan kadın, diğeri güvenlikte ateş ölçen kız.

güvenlikteki kız arkadaşımız da aynı zamanda, kızda hiçbir belirti yok. ne öksürük ne ateş ne başka bir şey.

Bu kız test pozitif çıkmadan 10 gün önce soğuk algınlığı denilerek hastaneden gönderilmiş, rahatsızlanınca.

demem o ki rakamlara ve test souçlarına dair inancım çok az. 10 ağustos ta işe başlıyorum full karantina dönemin geçeceğim kendi adıma.

Biz de az biraz saldık tatil vs derken. Yine de kaçınıyoruz kalabalık mekanlardan insanların olduğu yerlerden.

İşin çivisi komple çıktı, herkesin kendini azami düzeyde koruması lazım, yoksa .... yoluna gitmek an meselesi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çocuğu okula yollamamanın hukuki açıdan çocuğu elinden almaya kadar varacak cezaları var
    o işler çok karışık ama 3 hafta kalmasına rağmen hiç bir şey belli değil..
    ne kadar da güzel yönetilemiyoruz hep bizim suçumuz hep
    bebişim sen nerde yaşıyorsun
    erkin koray 20 yıl cocunu okula yollamadı

médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

var işte bir şeyler ama şu dönemde olmaması gerek bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Doktorun ve Mehmet Ceyhan'ın yalancısıyım.
    Bugün ss kuralı ekspertiz için bir şantiyeye gittim. İki kişi ile toplam da 10 dk şantiyeyi dolandım. Bir tek bende maske vardı. Uzaktan gördüğüm diğer çalışanlarda da maske yoktu. Adamlardan 3-4 adım uzaklaşıyorum ısrarla yanıma geliyor. Yahu anlat işte o uzaklıktan ben nasılsa duyuyorum.
    Çay ikram edelim dediler, ne varsa bu çayda, neyseki sevmiyorum da dokunuyor bahanesi ile sıyrıldım gittim. Şu an kendimi bombok hissediyorum. Kolonyayı ağzıma boşaltacaktım o kıvama geldim. An itibariyle de baştan aşağı buram buram kolonya ve dezenfektan kokuyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Elimde olsa bende göndermeyeceğim. Dünyanın parasını veriyorsun karşılığında da en ufak sorunda dışarıda bir psikologtan destek mi alsanız demeler başlıyor. Çocuğu itip kakan tiplerde var. Birisi daha sene başında kafasını çantasının içine sokmuş. Çocuk nefessiz kalsaydı, ya da yaralansaydı kim verecekti hesabını. Bu sene mecbur göndereceksek, en başta o çocuğun velisini baştan aşağı bir güzel kalaylayacağım sonra da şikayet etmesine rağmen kılını kıpırdatmayan öğretmenleri.

Özellikle ilkokul için bir mok öğrettikleri de yok. Fırsat olsa zaten önce İstanbul'u terk edeceğim sonra da daha yaşanılası bir yer olabilir. Halen az da olsa hayallerim ve umudum var.
    Bana az insan yeter.
    The Village'daki gibi kendimizi yalıtsak mı ne etsek? @rebelh

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elimde olsa bende göndermeyeceğim. Dünyanın parasını veriyorsun karşılığında da en ufak sorunda dışarıda bir psikologtan destek mi alsanız demeler başlıyor. Çocuğu itip kakan tiplerde var. Birisi daha sene başında kafasını çantasının içine sokmuş. Çocuk nefessiz kalsaydı, ya da yaralansaydı kim verecekti hesabını. Bu sene mecbur göndereceksek, en başta o çocuğun velisini baştan aşağı bir güzel kalaylayacağım sonra da şikayet etmesine rağmen kılını kıpırdatmayan öğretmenleri.

Özellikle ilkokul için bir mok öğrettikleri de yok. Fırsat olsa zaten önce İstanbul'u terk edeceğim sonra da daha yaşanılası bir yer olabilir. Halen az da olsa hayallerim ve umudum var.
    Bana az insan yeter.
    The Village'daki gibi kendimizi yalıtsak mı ne etsek? @rebelh
    abi komünal hayata geçelim ben ciddiyim aile başı 2 milyon bulmamız lazım ben çevirir herkesi güzelce yaşatırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    abi komünal hayata geçelim ben ciddiyim aile başı 2 milyon bulmamız lazım ben çevirir herkesi güzelce yaşatırım
    Yer Ege'de olabilir. Site 10 aileyi geçmesin. Sen, ben geriye kaldı 8 aile.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler