User Tag List

Sayfa 242/386 İlkİlk ... 142192232240241242243244252292342 ... SonSon
7320 sonuçtan 4.580 ile 4.598 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Avrupa 2. dalganın geldiğini kabul etti ve de tedbirleri arttırmaya başladı hatta İtalya tekrar kapanmayı konuşmaya başladı... hamdolsun ki bizde vakalar hasta sayılmıyor,yoks tam tersi miydi? herneyse bu şekilde kökünü kazıdık coronanın...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Orhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yakalandım arkadaşlar;
    hafif bir boğaz ağrısı ile başladı.
    Sonra ateş ve başağrısı, doktara gittim 3. saniyesinde covid şüpheli olarak PCR numunem alındı.
    8 saat sonra pozitif sonucu teledonla ilçe sağlıktan bildirdiler.
    2 saat sonra ilaçlarımı getirdiler ve tadvim başladı ilk 3 gün kabus gibiydi.
    Yarı baygın olarak geçirdim.
    Sonra yavaş yavaş toparladım günün büyük kısmı yatarak geçiyor.
    Allah vermesin çok zor
    En sıkıntılısı birine bulaştırmak onun vicdan azabının tarifi yok
    Çok geçmiş olsun Orhan abi

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonra ateş ve başağrısı, doktara gittim 3. saniyesinde covid şüpheli olarak PCR numunem alındı.
    Allah vermesin çok zor
    Ben, eşim ve çocuk pozitifiz ve evde karantinadayız.
    katlanılmaz baş ve bel (eklem) ağrıları haricinde çok büyük sıkıntı yaşamıyoruz. Semptomlar azalıyor yavaş yavaş. İnşallah 2güne kalkarız ayağa.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hepinize geçmiş olsun. Ben de test yaptırdım şükür negatif çıktı.

Belki 20 yıldır devlet hastanesine gitmemiştim, hastanelerin hali rezalet.

PCR testi için insanları 3 saat sıkış tıkış sırada bekletiyorlar, oraya negatif gitsen test bitene kadar pozitife dönersin.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hepinize geçmiş olsun. Ben de test yaptırdım şükür negatif çıktı.

Belki 20 yıldır devlet hastanesine gitmemiştim, hastanelerin hali rezalet.

PCR testi için insanları 3 saat sıkış tıkış sırada bekletiyorlar, oraya negatif gitsen test bitene kadar pozitife dönersin.
    Ben testi kartal lütfi kırdar da yaptırdım. Girip 3 kişi test yaptırıp çıkış süremiz toplam yarım saat sürmedi bile.
    Bursa'da Çekirge devlete gitmiştik 1 gün önce 50mt sıra vardı. 5 dk durup sizle aynı şeyi düşünerek özele gittik orada test yaptırdık.
    Özetle hastaneden hastaneye durum değişiyor. Bu konuda daha yeni hizmete açılan Kartal Lütfi Kırdar çok çok iyi durumda. Zaten hastaneyi pandemi hastanesi olarak ayırmışlar.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    katlanılmaz baş ve bel (eklem) ağrıları haricinde çok büyük sıkıntı yaşamıyoruz. Semptomlar azalıyor yavaş yavaş. İnşallah 2güne kalkarız ayağa.
    Allah vermesin çok zor
    İkinize de çok geçmiş olsun, tez zamanda kalıcı bir rahatsızlık olmadan toparlarsınız umarım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı mehmetRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bakın bunu burada bir grup insan kendi arasında konuşur durur tabi ama kime ne anlatacağız modunda yine kendi aramızda konuşmaya devam ediyoruz.
    Ben geçen yaz Mersin'e yerleştim. Çocuğu önce Bahçeşehir kolejine yazdırdık, sonra baktık sistem, düzen İstanbuldaki gibi değil, kurumsallığı sadece bir kelime olarak kullanıyorlar, aldık eve yakın olan devlet okuluna verdik.
    Okulun adı Dr. Hakan Kundak İlk Öğretim Okulu..
    Oğlanın sınıf arkadaşlarından birisinin annesi hayatını kaybetti, tarihi tam hatırlamamakla birlikte, yarı yıl karnelerini almalarından 2 yada 3 hafta önce olduğundan eminim.
    Karne günü toplandı insanlar tabi, kendi arasında konuşuyor herkes, bu böyle oldu, şu şöyle olsaydı daha iyi olurdu felan derken kadının birisi, rahmetlinin ölüm sebebini sordu komşusu olan diğer kadına..
    Kadının anlattığı ; grip gibi olduğunu, yüksek ateşle evde yattığını, ikinci günün sonunda hastaneye götürdüklerini ve kadının orada müşahade altına alındığı, durumumun ciddileşerek, nefes alıp verme güçlüğü çektiği için yoğun bakıma alındıktan sonraki iki yada üçüncü günde hayatını kaybettiği yönündeydi.
    Daha ortada covid movid yok.. hani oradan buradan bişeyler okuyoruz ama böyle insanlar maske felan almaya başlamamış henüz.
    Kadının anlattığı sahne çok tanıdık değil mi?
    Ki burada gazetenin haberinde bahsedilen tarihlerde de duyduğumuz, aa vaka varmış şeklinde konuşmalar, insanların birbirine endişe ile anlattıkları sohbetlere bizzat şahidim.
    Benim bu tarih meselesiyle ilgili dolaylı da olsa muhattap olduğum durum bu.
    Bu konu altında yazmıştım. Bu virüs açıklaması olana kadar çocuk ve eşimin influenza minfluenza ne var ne yok tüm testler negatifti. Okuldaki çocukların yarısı aynı şikayetler ile yatak döşek oldu. Veli grubundaki yazışmalarda kim test yaptırdıysa negatif diye yazıldı. Sonuç olarak anlattığın bana hiç yabancı değil. Eşimin toparlanma süreci 1 ay sürdü ki ne içkisi ne sigarası ne de kronik rahatsızlığı var. Hatta tanıdığımdan beri de ilk defa bu kadar yatak döşek olmuştu.

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Merhaba herkese,

Pazar gününden beri pozitifim.(12:20 özel hastane test, sonucu 17:xx aynı gün pozitif)
    Kahvaltıda koku ve tad almamakla farkettim. Pazartesi öğleden sonra ilaçlarım geldi,dünden beride ilaçlarımı içmekteyim.
    Ağırlaşıcam diye korkmaktayım, sigarayı pazar gününden beri içmiyorum. İlaçlar biraz miğde bulantısı yapmakta.

Onun harici çok şükür diyelim. İnşallah bu şekilde atlatmam ve yakalanan herkesin atlatması ümidiyle.

Sağlıkla kalın, korunun diyeceğim fakat aşırı dikkat eden biriyim nerden bulaştığı yönünde en ufak fikrimiz bulunmuyor.
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun arkadaşlar, umarım sayımız dahada artmaz

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mr.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese,

Pazar gününden beri pozitifim.(12:20 özel hastane test, sonucu 17:xx aynı gün pozitif)
    Kahvaltıda koku ve tad almamakla farkettim. Pazartesi öğleden sonra ilaçlarım geldi,dünden beride ilaçlarımı içmekteyim.
    Ağırlaşıcam diye korkmaktayım, sigarayı pazar gününden beri içmiyorum. İlaçlar biraz miğde bulantısı yapmakta.

Onun harici çok şükür diyelim. İnşallah bu şekilde atlatmam ve yakalanan herkesin atlatması ümidiyle.

Sağlıkla kalın, korunun diyeceğim fakat aşırı dikkat eden biriyim nerden bulaştığı yönünde en ufak fikrimiz bulunmuyor.
    çok geçmiş olsun.sanırım yurt dışında ikamet etmektesiniz.Orada prosedür nasıl işlemekte?günde kaç tablet ilaç alıyorsunuz?

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Herkese geçmiş olsun çok.

Alıntı makif84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun.sanırım yurt dışında ikamet etmektesiniz.Orada prosedür nasıl işlemekte?günde kaç tablet ilaç alıyorsunuz?
    İzmirde yaşıyor Onur
    1881 - 193

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı makif84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok türkiyedeyim.

1. Gün favimol 8sabah 8 akşam ilerleyen günlerde 3sabah 3 akşam toplam 5gün
    5 Gün plaquenil sabah/akşam 1 tane
    - K -

________
    Dr.Ecu

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pozitif arkadaşların hepsine büyük geçmiş olsun diyorum, tez zamanda iyileşirler umarım, eskiden bu konuda falancanın amcası, filancanın teyzesi pozitif diye konuşurduk, sonrasında komşumda çıktı amcamda çıktıyla devam etti ama şimdi görüyoruz ki bizlere de geçmeye başladı maalesef... çok dikkatli olun, günde 20-30 bin vaka konusu gerçek olduğundan beri sağlık bakanının 2 aydır 1500-1600 e sabitlediği verilerin hiç bir anlamı kalmadı, danışmanlarından biri uyarsa bari dünyada hiçbir salgın 2 ay yatay seyretmez...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeğenim ve diğer ablam korona testi pozitif çıktı. Ablam öksürük ateş Vs yok halsizlik ve burun tıkanıklığı şikayetiyle gitmişti. Çok şükür iyi atlatiyor . Ancak yeğenim 6 yaşında . Yeğenimin annesi ablam eniştem ve babam annemde bugün teste gitti. Umarım test sonuçları bizi üzmez. Bu hastalığın psikolojik yönü çok fazla dikkat edin .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    France to impose 9pm curfew on Paris region and other French cities | Euronews
    Fransa bu haftasonu sokağa çıkma yasağına giriyor
    Okumadan imzalamam.....

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar hepinize geçmiş olsun.

Yakın çevremde çok sayıda pozitif var son 2-3 haftadır. Bugün bile kaç kişiden haber geldi. Evdekilerin ciddi kronik rahatsızlığı olduğundan pazartesi sabah evden ayrıldım. Sonuçta biz dışarıdayız, olası bir durumda eve taşımak istemedim.

Psikolojik olarak sağlam olmak lazım, temasım yok ama endişe ve stres hasta edecek yakında.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

mehmetRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konu altında yazmıştım. Bu virüs açıklaması olana kadar çocuk ve eşimin influenza minfluenza ne var ne yok tüm testler negatifti. Okuldaki çocukların yarısı aynı şikayetler ile yatak döşek oldu. Veli grubundaki yazışmalarda kim test yaptırdıysa negatif diye yazıldı. Sonuç olarak anlattığın bana hiç yabancı değil. Eşimin toparlanma süreci 1 ay sürdü ki ne içkisi ne sigarası ne de kronik rahatsızlığı var. Hatta tanıdığımdan beri de ilk defa bu kadar yatak döşek olmuştu.
    Valla abi ben sağlık camiası ile iç içeyim..
    Kendim zaten eski tomografi ve mr teknikeriydim, şimdi tıbbi ressamlık yaptığım kendime ait küçük bir olayım var..
    Haliyle eskiden kalma çevre, eş, dost kim varsa müşterim..
    Bu olayın en başından beri sürekli görüşme halindeyiz.
    Bu anlattığım olaydan yine bir süre öncesinde bir abimiz laf arasında "olm maske felan stokla" dediğinde, hayırdır felan derken "sen stokla işte, lazım olacak" dediğini çok net hatırlıyorum.
    E tabi iplemedik adamı..sonrasını hepimiz biliyoruz, olaylar olaylar..
    Kesinlikle ucuz kurtulduğumuza felan inanmıyorum. Sayılarla ilgili birşey söylemeye de gerek yok, zaten herkes neyin ne olduğunun az çok farkında.
    Alıntı tünayK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?
    EKN Garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı mehmetRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla abi ben sağlık camiası ile iç içeyim..
    Kendim zaten eski tomografi ve mr teknikeriydim, şimdi tıbbi ressamlık yaptığım kendime ait küçük bir olayım var..
    Haliyle eskiden kalma çevre, eş, dost kim varsa müşterim..
    Bu olayın en başından beri sürekli görüşme halindeyiz.
    Bu anlattığım olaydan yine bir süre öncesinde bir abimiz laf arasında "olm maske felan stokla" dediğinde, hayırdır felan derken "sen stokla işte, lazım olacak" dediğini çok net hatırlıyorum.
    E tabi iplemedik adamı..sonrasını hepimiz biliyoruz, olaylar olaylar..
    Kesinlikle ucuz kurtulduğumuza felan inanmıyorum. Sayılarla ilgili birşey söylemeye de gerek yok, zaten herkes neyin ne olduğunun az çok farkında.
    Ben daha sene başında içime mi doğdu nedir durduk yere eve maske almıştım. Eşim hastalandığında annesi-babası ve anneannesi de eve geldiler. Ben zorla hepsine maske taktırmıştım. Anne ve babası uzak durmuşlardı ama anneannesi torun sevgisi ağır basınca yapma etme dememe rağmen dibinden ayrılmamıştı. 80 küsür yaşındaki kadıncağız 2-3 gün sonra 40derece ateş ile hasteneye yatırıldı. O tahlil bu tahlil hiçbirşey bulamadılar, sadece CRP yüksek demişlerdi. 4 gün hastanede kaldı, hergün abuk sabuk yatış parası ödemeye başlayınca, biraz ateş düşünce eve kaçmışlardı. Şükür birşey olmadı ama 40derece ile o yaştaki biri rahat öteki tarafa gidebilirdi.
    Eşimin dayısı da doğuştan astım ama sağolsun o da laftan anlamıyor. Herkesin dibinde geziniyor. Keza egzotik kayınpeder'de (@omar) geçen gün mis gibi hava ve denizi bırakıp hanım hadi kalk koçtaşa mağaza gezmeye gidelim demiş, neyseki kayınvalide destur çekmişte biryere gitmemişler. Delimidir nedir ya, mok var koçtaşta. Bir mokda alacağı yok, laf olsun diye gezinecek.
    Hanım kafaya taktı, sitede maskesiz gezinenleri polise şikayet edecek. Neden, çünkü dün biz maskeli 3'ler gezinirken herifin biri köhür köhür öksürüyordu ve maskesi de yoktu. Bu da sorarsan okumuş etmiştir. Dün hanım tutmasa herifin suratına suratına öksürüp kavga edecektim. Birde maske takanlara cins cins bakmıyorlar mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ömer senin oğlan kaç yaşında? Anaokuluna gidiyor mu? AVM'lere, restaurant'lara gidiyormusunuz? Kronik bir sıkıntı var mı? Nasıl ve nereden kaptığınız ile ilgili bir fikrin var mı? Eşime anlatınca bana bin tane soru sordu ben çoğunu eledim bu hale getirdim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler