User Tag List

Sayfa 301/386 İlkİlk ... 201251291299300301302303311351 ... SonSon
7320 sonuçtan 5.701 ile 5.719 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Basiniz sagolsun abi
    Istanbulda restoranlar bi daha kapaninca ki kisa zaman sonra olacaktir hic ama hic aglamasinlar
    Dun gordugum tum cafe restoronlar %100 doluydu
    Hani yeterki acin biz kendimiz onlemlerimizi aliriz bilmem ne ?
    Daha ilk gunden firsat bu firsat doldur gitsin e ne farkiniz kaldi lebalep kongrecilerden..
    Kurallara riayet edenlere yazik..

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başınız sağolsun...

Bizim millet bi cins. Muhalifi, hükümet yanlısı ayrı cins.

Kapatıyorsun, niye kapattın, açıyorsun niye açtın.. Aha işte niye kapatıyorsunun cevabı. Restoranlar uymuyor. Halk uymuyor. Getir adam gibi denetimi, öyle aç. Adam gibi denetim zaten yok.

Geçenlerde Finlandiya başbakanı ohal ilan etti, o arada da dedi ki "bundan sonraki gelişmelerden sizler de sorumlusunuz" gibi bir laf etti. Bizde aynısını Sağlık Bakanı söyledi, vay efendim suçu millete attılar da bilmemne de... E al işte, aynı muhabbet? Tamam sıkıldı herkes, esnaf dayanamıyor bilmemne, hepsine okey de, olmuyor işte böyle de yürümüyor, açınca da olmuyor, mokunu çıkarıyoruz.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Basiniz sagolsun abi
    Istanbulda restoranlar bi daha kapaninca ki kisa zaman sonra olacaktir hic ama hic aglamasinlar
    Daha ilk gunden firsat bu firsat doldur gitsin e ne farkiniz kaldi lebalep kongrecilerden..
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başınız sağolsun...

Bizim millet bi cins. Muhalifi, hükümet yanlısı ayrı cins.

Kapatıyorsun, niye kapattın, açıyorsun niye açtın.. Aha işte niye kapatıyorsunun cevabı. Restoranlar uymuyor. Halk uymuyor. Getir adam gibi denetimi, öyle aç. Adam gibi denetim zaten yok.

Geçenlerde Finlandiya başbakanı ohal ilan etti, o arada da dedi ki "bundan sonraki gelişmelerden sizler de sorumlusunuz" gibi bir laf etti. Bizde aynısını Sağlık Bakanı söyledi, vay efendim suçu millete attılar da bilmemne de... E al işte, aynı muhabbet? Tamam sıkıldı herkes, esnaf dayanamıyor bilmemne, hepsine okey de, olmuyor işte böyle de yürümüyor, açınca da olmuyor, mokunu çıkarıyoruz.
    Hanımın halası akciğer kanseri ile mücadele ediyor fakat doktorundan kötü haber geldi. Kadıncağızın haberi yok ama vadesi epey azalmış. Eşimde haliyle, camdan da olsa görmek istedi. Tabiki hayhay dedim. Bindik otomobile bir baktım her yer kırmızı hatta bazı yerler simsiyah olmuş.
    Netice, halasının bulunduğu bölgeye otomobil ile gitmek mümkün olamadı. Bizde çıktık dışarı bari markete girelim, oğlana sevdiği tatlıyı alayım dedik. Bildiğim bütün tenha ve kestirme yolları kullanarak işimizi halletmeye çalıştık. Sonra da lanet olsun diyerek eve döndük.
    Mecburiyetten dışarı çıktık ama gördük ki caddedeki midpoint, happy moons ve benzeri tüm yerler tıklım tıklımdı hatta caddebostandaki happy moons'un kapısında sıra olduğunu gördük. Sonra çıkıp ekranlara demiyorlar mı, yanımızda çalışanlar, onların aileleri, bizim aylık masraflarımız...vs'miz var. Bu herifler sadece keselerini düşünüyorlar, açık ve net. O kadar kalabalığın içine gidip dip dibe oturana da herşey müstahak. Ben, sen, biz bir yere gidip yemek yemeyi bilmiyoruz, hiç böyle birşey yapmayı özlemedik çünkü.
    Önlemi halk alacak, işletmeler alacak biz öyle uzaktan bakacağız denildiğinde işin moku çıkıyor. Ortada polis yok, zabıta yok. Hoş, bu kadar herkesi üst üste oturtmaya cesaret edenin de bence arkasında başkaları da vardır. Oraya zabıta gelse görüntüde herhangi bir değişiklik olacağını sanmıyorum.

Bu arada, Cafelerin durumunu hiç söylemiyorum bile. Bütün genç nesil cafelerde. Bir o kadar da dışarıda var ve hepsi maskesiz. 18 yaş grubu bizim ülkede genelde ailesi ile yaşar. Şimdi bu çocuk evdekini düşünmüyor, ölmeyi de bayılmak sanıyor. Ne kendisine, ne çevresine ne de ailesine saygısı var. Kendine saygın yok onu anladık bari çevrene olsun. Birde seni görüyor bu niye maske takıyor der gibi de bakıyor. Bir gün bir tanesi yanından geçerken bana ters laf edecek bende kendimi tutamayıp 41 yılın sinirini çıkaracağım ondan korkuyorum.

Bu arada bazı esnaflarda da paket servise devam ediyoruz yazıları vardı.

Son olarak şunu da yazayım, bizim doktor akrabalardan 2 tanesinin marmariste yazlıkları var. Dün bana şöyle bir haberi ilettiler. Marmariste ingilteredeki varyant görülmüş. Şaşırmamak lazım zira Marmaris'te , Dalaman'da ingilizler çoğunlukta. 1952 doğumlu doktor arkadaşları şu an hastanede yoğun bakımdaymış. (2.doz aşısını da olmuş ama bu varyanta karşı bir işe yaramıyor sanırım)

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mecburiyetten dışarı çıktık ama gördük ki caddedeki midpoint, happy moons ve benzeri tüm yerler tıklım tıklımdı hatta caddebostandaki happy moons'un kapısında sıra olduğunu gördük. Sonra çıkıp ekranlara demiyorlar mı, yanımızda çalışanlar, onların aileleri, bizim aylık masraflarımız...vs'miz var. Bu herifler sadece keselerini düşünüyorlar, açık ve net. O kadar kalabalığın içine gidip dip dibe oturana da herşey müstahak. Ben, sen, biz bir yere gidip yemek yemeyi bilmiyoruz, hiç böyle birşey yapmayı özlemedik çünkü.

Önlemi halk alacak, işletmeler alacak biz öyle uzaktan bakacağız denildiğinde işin moku çıkıyor. Ortada polis yok, zabıta yok. Hoş, bu kadar herkesi üst üste oturtmaya cesaret edenin de bence arkasında başkaları da vardır. Oraya zabıta gelse görüntüde herhangi bir değişiklik olacağını sanmıyorum.
    Kesinlikle öyle... İşletmelerin öyle önlemmiş falan bişey taktığı yok, devlet zaten yardım etmiyor, edemiyor, başımın çaresine bakarım modunda.

Halka da direkt hayvanat bahçesi önlemleri almak gerekiyor. Başka türlü olmaz. Bizde sorumluluğu millete bırakmak büyük hata. Daha kendi kendini güdemeyen insanlar, aha mağara adamlarını TV'lerde görüyoruz paso her gün. Kodumun primatları ile aynı topraklarda yaşıyoruz. Biri maske takmaz, laf söylersin, üste çıkar, öbürü trafikte bilmemne yapar, kızarsın, üste çıkar. Diğeri karısını öldüresiye döver, bi halt olmaz, sosyal medya ile gözaltına alınır. Neresinden tutsak elimizde kalıyor işte.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul yüksek riske döndü. Bakalım restoranlar kapanacak mı? Bu arada 1 ay müddet veriyorum doğu ve Uşak hariç hepsi yüksek risk olmazsa ben de Vedat değilim.

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Basiniz sagolsun abi
    Aynen öyle.. Bu iş yine boka saracak ve o zaman kimsenin ağlamaya hakkı yok.

Kimsenin bir boka dikkat ettiği yok, her yer tıklım tıklım sonra niye kapattınız.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle.. Bu iş yine boka saracak ve o zaman kimsenin ağlamaya hakkı yok.

Kimsenin bir boka dikkat ettiği yok, her yer tıklım tıklım sonra niye kapattınız.
    Radar kontrolü yok, artık siz dikkat edeceksiniz deseler millet gaz pedalını paspastan çıkarır. Aynı hesap, tedbir almak sizde dersen bu işin suyu çıkar. Kimse tedbir almaz.
    Kimse kimseyi denetlemiyor bu çok açık ve net.

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maalesef halayı da kaybettik... özellikle güneydekiler çok dikkat etsin, o bölge çok ölümcül hale geldi...
    mekanı cennet olsun abi, allah rahmet eylesin
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

C2VTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maalesef halayı da kaybettik... özellikle güneydekiler çok dikkat etsin, o bölge çok ölümcül hale geldi...
    Başın sağolsun Bülent Abi Allah rahmet eylesin. Pandeminin başından beri bu işi ciddiye alıp her önlemi almaya çalıştık ev ahalisi ile birlikte. Biz de geçtiğimiz hafta yakın bir akrabamızı kaybettik. 76 yaşında daha önceki atlattığı kanser hastalığı ve ciğer lekesi sebebi ile atlatamadı coronayı yaş faktörüde var tabi. Diyeceğim şu ki bu işi ciddiye almayanlar başına geldiğinde daha acı bir şekilde anlıyor.
    İnstagram : onebimmerstory

halili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    burdada yazmıştım.Ekim ayında babamı kaybettik covidden.Karantinada olduğumuzdan.hiç bir şey yapamadık.Sağolsun büyükler dayılarım Memlekete defnettiler.4 aydır yasaklar vs gidemedik.1 Martta yasaklar düşünce işlerimi ayarladım önümüzdeki hafta içi 3 4 gün kastamonuya gidecektik.
    Bizim salak milletimizin 1 haftalık çabaları sayesinde Kastamonu da valilik hemen turuncu olan illerden gelen kişilere 10 gün gideceği adreste zorunlu karantina.Kırmızı illerden ise gelenleri yurtlarda zorunlu karantina uygulaması başlattılar. Bu hafta İstanbul kırmızı ya geçer ve yeniden yasaklar gelir istanbula. Bizde yeniden evde geçiririz haftasonlarını.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostlar sağolsun arkadaşlar, yakınlarını kaybedenlere de Allah sabrını versin, mekanları cennet olsun...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    başınız saolsun allah sabır sıhhat versin kalanlara
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Hondafatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    başınız sağolsun abi benimde amcamın oğlu şuan 3 günden beri yoğun bakımda cerrah paşada yatıyor daha 49 yaşında ve alkol sigara hiç yok durumu kritik rabbim inşallah şifasını verir inşallah
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Hondafatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    başınız sağolsun abi benimde amcamın oğlu şuan 3 günden beri yoğun bakımda cerrah paşada yatıyor daha 49 yaşında ve alkol sigara hiç yok durumu kritik rabbim inşallah şifasını verir inşallah
    inşallah tez zamanda atlatır, Allah şifasını versin...

Ahmetfikri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    başınız sağolsun

tablo çok vahim yasak kalkınca insanların covid bitti zannetmesi çok ilginç
    bu haftasonu aslında dönüm noktası oldu kongreleri eleştiri hakkı bitti
    yeme içme esnafı kuralları uygulamaktan kaçtı olası tekrar kapanmada söz hakkı bitti

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir iki haftalık süreler ile açmak kapamak ne kadar doğru? yeme içme sektöründe esnaf açıldı artık diyip malzeme almayacakmı, haftaya kapanırsa dolaplarında duran ürünler bozulup gider.

bu sektörü hiç bilmediğimden soruyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 haftasonuyla %20 arttı vaka sayıları ama ölümler halen 6X... rahmetli halamın ölüm raporuna bakamadım çünkü gidemedim, gittiğimde mutlaka bakacağım amcam gibi kalp yetmezliği ya da çoklu organ yetmezliği mi çıkacak diye...

'hastalık bulaşıyor ama ahanda öldürmüyor artık' a oynayacaklar...

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 haftasonuyla %20 arttı vaka sayıları ama ölümler halen 6X... rahmetli halamın ölüm raporuna bakamadım çünkü gidemedim, gittiğimde mutlaka bakacağım amcam gibi kalp yetmezliği ya da çoklu organ yetmezliği mi çıkacak diye...

'hastalık bulaşıyor ama ahanda öldürmüyor artık' a oynayacaklar...
    basiniz sağolsun.

bu arada ozellikle dikkatimi çeken test sayısı hep 100binlerde kalıyor, bir cok ülkede 500bin ustu rakamlar var nedense Turkiyede test sayısı bir turlu artmiyor... bence cok korkutucu aslında rakamlar, 100 bin testte bu kadar cikiyorsa 500 bin test yapsalar kac çıkacak acaba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostlar sağolsun arkadaşlar, yakınlarını kaybedenlere de Allah sabrını versin, mekanları cennet olsun...
    Başınız sağolsun abi... mekanı cennet olsun...

Diğer yakınlarını kaybeden arkadaşlarında başı sağolsun mekanları cennet olsun inşallah...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler