User Tag List

Sayfa 306/386 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356 ... SonSon
7320 sonuçtan 5.796 ile 5.814 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alttan üstten de boşaltma durumu olabilir Umarım kısa sürede ve bu şekilde daha da başka semptom olmadan atlatırsın.
    Eşimin midesi hassastır ilaçlardan korktuk ama sıkıntı yok şuna için Hakan.

Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun ciğerim.
    Teşekkürler kardeşim

Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun, hafif geçer inşallah...
    Teşekkürler Bülent abi

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendimi 1. Dünya Savaşı'na katılmış Osmanlı imparatorluğu gibi hissediyorum, hanım pandemi sürecini evden çıkmayarak izole bir halde geçiriyordu ama okulların açılmasıyla kızımdan dolayı ( tahminimiz bu yönde) dün şüphe üzerine yaptırdığımız test pozitif çıktı. Bende hiç bir şey olmamasına rağmen 10 gün karantinaya aldılar. Eklem ağrısı ve tat koku kaybı dlşında bir sorunu yok filyasyon ekibi ilaçları getirdi beklemedeyiz.
    geçmiş olsun

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendimi 1. Dünya Savaşı'na katılmış Osmanlı imparatorluğu gibi hissediyorum, hanım pandemi sürecini evden çıkmayarak izole bir halde geçiriyordu ama okulların açılmasıyla kızımdan dolayı ( tahminimiz bu yönde) dün şüphe üzerine yaptırdığımız test pozitif çıktı. Bende hiç bir şey olmamasına rağmen 10 gün karantinaya aldılar. Eklem ağrısı ve tat koku kaybı dlşında bir sorunu yok filyasyon ekibi ilaçları getirdi beklemedeyiz.
    Geçmiş olsun

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    19.000 oldu hamdolsun... ama ölümler hiç artmıyor, virüs bizi seviyor, s.viyor ama öldürmüyor...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    19.000 oldu hamdolsun... ama ölümler hiç artmıyor, virüs bizi seviyor, s.viyor ama öldürmüyor...
    Bizdeki ölüm sayılarını "günlere falan dağıtarak" verdiklerinden şüpheleniyorum İşte yazarken hep onu diyorum, hadi bizdeki rakamlara güvenmiyoruz, yok sayalım, dışarıda da durum böyle gibi sanki ama... Tabi onlar da duyduğumuz gördüğümüz kadarıyla.

Bi ara şu grafikleri şunları bunları paylaşıyorduk paso, oralarda bu mutasyonlarla birlikte aşırı değişimler var mı acep?

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizdeki ölüm sayılarını "günlere falan dağıtarak" verdiklerinden şüpheleniyorum İşte yazarken hep onu diyorum, hadi bizdeki rakamlara güvenmiyoruz, yok sayalım, dışarıda da durum böyle gibi sanki ama... Tabi onlar da duyduğumuz gördüğümüz kadarıyla.

Bi ara şu grafikleri şunları bunları paylaşıyorduk paso, oralarda bu mutasyonlarla birlikte aşırı değişimler var mı acep?
    benim gordugum kadariyla Turkiyede su anda olay tekrar kontrolden cikmak uzere, bu kadar az teste bu kadar cok vaka cok acayip. Burda gunluk 1.5 milyona kadar cikti test orani, hasta sayisi 5-6 bin ve nisan 12ye kadar hala her yer kapali, nisan basi gibi de 50 yas altini asilamaya baslayacaklar, bugun 55 yas ustu iki arkadasimiz asi oldular.

Su anda avrupada ciddi anlamda asi savaslari yasaniyor, bu olayin tek cozumu asi, ne yapip edip asi bulunup yapilmasi lazim gerisi palavra.

ingiltere ile avrupa birligi baya birbirlerine girdi, ingilizler soz verdiklerinin 3te birini verdiler avrupa birligine, ilk once kendi ulkesini asilamaya calisiyorlar, ambargolar vs konusuluyor karsilikli.

Daily summary | Coronavirus in the UK soyle bir site yapti adamlar, gunluk tum verileri takip edebiliyorsun, mutasyon sonrasi asiri hizli yayilma doneminde olumler gunluk 1200e kadar cikti, turkiyede nasil oluyor da hep ayni kaliyor ***** aslinda...

zamaninda hepimiz gorduk, belediyelerin gecmis yillar ile olum istatistiklerini karsilastirdigimizda sadece istanbulda cikan rakam tum turkiyede aciklanandan fazlaydi...

cok dikkatli olmakta fayda var, havalar da guzellestikce herkes kendini iyice salacak, dikkat edin kendinize.

halili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    havalar da guzellestikce herkes kendini iyice salacak, dikkat edin kendinize.

Ramazan da geldi sayılır.Havalar bir tık ısınsın seyrelle cümbüşü ozaman abi.Valla milletin vurdumduymazlığından Haftaiçi ve cumartesi çalışıyoruz sabah 7 de çıkıp akşam 7 de eve giriyoruz.pazar günümüz var. Oda yasak.Ankara serbest istanbul yasak ne zaman patlıyacaz bilmiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İsrail'de neredeyse herkes aşılandı günlük halen 2-3 bin vaka çıkıyor(nüfusun yarısı aşılanmışken de 10 bin civarı çıkıyordu). Her gün 10-20 ölüm oluyor. Nüfus 8 milyon.

Diğer yandan İsveç var nüfus yine 8 milyon, en başından beri hiçbir şey yapılmadı, önlem karantina hak getire. Aşılamasına bakmadım ama İsrail olmadığı kesin. Burada ortalama günlük vaka 3-4 bin ve ölümlerde ortalama 20-25.

Bu veriler ışığında önlemlerin de aşının da abartıldığını düşünüyorum. Yine en önemlisi bağışıklığı yüksek tutmak gibi gözüküyor.

Bu arada önceki sayfalarda durumu ağır, ölecek denilen DİB dün taburcu olmuş.
    Savaş MotorSports

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Deniliyor ki Ramazan'da ufak çaplı bir kapatma yapılabilir, millet zaten yatıyor vs hesabı
    @AlwaysFast,

Ben de onu düşünüyorum işte, yani ölüm oranı bu hastalığın halen belirli bir yüzdeyi geçemedi gibi, ancak aşı falan en azından ölümleri sıfırlıyor diyorlar. O açıdan gerekli bence.

DİB'in durumu dedikoduydu ya, muhalif merdivenaltı yayın organlarının temennisi idi sadece. Hoş, ben de adamı zerre sevmiyorum, ayrı konu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AlwaysFast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İsrail'de neredeyse herkes aşılandı günlük halen 2-3 bin vaka çıkıyor(nüfusun yarısı aşılanmışken de 10 bin civarı çıkıyordu). Her gün 10-20 ölüm oluyor. Nüfus 8 milyon.

Diğer yandan İsveç var nüfus yine 8 milyon, en başından beri hiçbir şey yapılmadı, önlem karantina hak getire. Aşılamasına bakmadım ama İsrail olmadığı kesin. Burada ortalama günlük vaka 3-4 bin ve ölümlerde ortalama 20-25.

Bu veriler ışığında önlemlerin de aşının da abartıldığını düşünüyorum. Yine en önemlisi bağışıklığı yüksek tutmak gibi gözüküyor.

ölüm oranlarının azlığı insanların bir kısmını rehavete sokarken bir kısmı ise psikoza sokuyor... piyango gibi günde 100 kişi ölecek dense , stresten kimse hayat kuramaz...

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

41 ülkeden oluşan en yaşlı nüfusa sahip ülkeler sıralamasında İtalya birinci. Türkiye ise 40ıncı sırada. Pandemiden en çok etkilenen ülke, insanını en çok yaşa kadar yaşatabilmiş ülkeler. Yaşlı nüfusun ne kadar yüksekse risklerin o kadar yüksek.

41 ülkelik sıralamada 40ncı olarak neredeyse en genç nüfusa sahip ülkeyiz. İşte bu yüzden Türkiye deki ölüm oranları yüksek sayılır. Ancak vatandaşımıza sor, bir çoğu avrupa avrupa dediniz italya kırıp döküldü, insanını yaşatamadı der cahillikten. Oysaki insanının büyük bir kesimini 90+ yaşlara yaşatmış adamlar, daha ne yapsınlar.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

tek kriter asi ve onlem degil ki, insanlarin birbiri ile ne kadar etkilesimde olduklari, sosyal hayatlarinda birbirlerine ne kadar temas ettikleri bile onemli, genel olarak nordic ulkelerde zaten dogustan sosyal mesafeli yasiyorlar, el sikma opme sarilma, birbirine cok yakin durma, kalabalik yaratma gibi durumlar zaten pek yok, o yuzden rakamlar cok farkediyor.

genel olarak sicak iklimli ulkelerde daha got gote durma durumu oluyor

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Nüfus 8 milyon. Kimse bizdeki gibi birbirinin mabadının dibinde durmuyor. 8 milyon tüm coğrafyaya bir güzel yayılmış. Kimse bizdeki gibi üst üste yaşamıyor.

8 milyon nüfuslu coğrafyayı ve insanını 80 milyon nüfuslu coğrafya ve insanı ile karşılaştırıp...neyse. Tamam dediğiniz gibi olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öngörüler doğru çıktı, 20.000 barajını geçtik artık hedef 25.000...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün gidip test oldum sadece bel ağrısı ile pozitif çıktım. Bakanlık aradı filyasyon ekipleri çok yoğun olduğundan bu gece gelemezler yarın mutlaka gelirler diyip kapadılar telefonu.

Temaslı olarak izolasyonun 3. Günündeydim test sonucundan sonra başa sardık 1. Güne geri attı sistem beni.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün gidip test oldum sadece bel ağrısı ile pozitif çıktım. Bakanlık aradı filyasyon ekipleri çok yoğun olduğundan bu gece gelemezler yarın mutlaka gelirler diyip kapadılar telefonu.

Temaslı olarak izolasyonun 3. Günündeydim test sonucundan sonra başa sardık 1. Güne geri attı sistem beni.
    geçen sene şubat ayında bel ağrısı ve öksürüklü bir hastalık geçirmiştim, derin nefes alınca belim böbrek hizasında ağrıyordu,hatta eşim de geçirdi, birbirimize gülüyorduk corona mı olduk diye... şimdi düşününce bütün belirtiler o yönde...tekrar geçmiş olsun...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçen sene şubat ayında bel ağrısı ve öksürüklü bir hastalık geçirmiştim, derin nefes alınca belim böbrek hizasında ağrıyordu,hatta eşim de geçirdi, birbirimize gülüyorduk corona mı olduk diye... şimdi düşününce bütün belirtiler o yönde...tekrar geçmiş olsun...
    Sağol abi , aynen bahsettiğin bölge uyutmayacak şekilde ağrıyor başka belirti yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun tekrardan, hafif atlatacaksınız gibi görünüyor inşallah. Bülent hocam siz de olmuşsunuz büyük ihtimalle...

Ben en çok babama şaşırmıştım, annem de benzer semptomlarla geçirdi, halsizlik ve ağrı başka bişey yok. Babam coronasavar çıktı ya, zatürre aşısı olmamış olsa asemptomatik süper yayıcı dede olarak dolaşacaktı herhalde

Bu arada demin eşim Twitter'da okudu, Fransa yarından itibaren 4 hafta kapanmaya gidecekmiş. Çözüm müüü? Hala emin değilim, düşürdün sıfırladın, yine zıplıyor, aç-kapat-aç-kapat mı yapacağız paso ya? Bu iş nasıl çözülecek bilemiyorum valla.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler