User Tag List

Sayfa 309/386 İlkİlk ... 209259299307308309310311319359 ... SonSon
7320 sonuçtan 5.853 ile 5.871 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    FOX'a sorsan neredeyse hergün "okulları niye açmıyosunuz" haberi yapıyolardı, şimdi "öğretmenleri aşılayamadılaaaaaaaaaaaaa" haberi yapıyorlar.

Lebalep dolu otobüsler yollarda. Maskesiz, dip dibe fotoğraflar, şarkılı türkülü paylaşımlar geliyor. Daha kongre başlamadan yayıyor zaten adamlar.

Ondan sonra sokakta yürüyen eden vatandaşa işgüzarlık et ceza kes.
    Dün mail atmışlar, okuldaki birkaç öğretmen bu hafta pozitif olmuş. Dökülün anam dökülün kim bilir daha neler var da bilmemiz gereken kadarını yazmışlardır.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün bir yakınımız aşı olmuş doktor arkadaşları ile evde görüşmesi sonucu pozitif oldu. AŞı olanlar da pozitif olunca bizimkine haber veriyor o da test yaptırıyor pozitif çıkıyor ki bir gün öncesinde gece ateşlenmiş. Toplam süreç 3 gün. Evde birlikte geçirilen vakit 2 saat.
    Aynı durumu bende annemden öğrendim. Eski komşusu aşı olmasına rağmen Corona olmuş yada aşıdan olmuş da olabilir orası biraz muallak.

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aramızda doktor veya sağlıkçı varsa daha iyi cevaplarlar ama. aşı olanlar test olursa pozitif çıkması ihtimalmi. sonuçta vücuda zayıflatılmış virüs vermiyorlarmı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı durumu bende annemden öğrendim. Eski komşusu aşı olmasına rağmen Corona olmuş yada aşıdan olmuş da olabilir orası biraz muallak.
    2.doz mu acaba?

çevremden 2.dozu olduktan daha sonra pozitife dönen 2 kişi oldu.

Mamicilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaten pozitife dönmesi normal aşı demek virüsü vücuda enjektelemek bir süre sonra vücudun ona antikor üretmesi.
    Aşı oldu corona virüs testi pozitif çıktı diyenler var zaten adama virüsü basıyorlar ne kadar zor olabilir mantık
    Antikorlu vücut ile boş vücut farklı olur aşı olanda corona olur ancak o örneğin semptomu az veya daha az günde iyileşir aşısıza göre fifty fifty
    " 3'ten 2'ye

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yine yakına gelmeye başladı, eş dost akraba haberleri alıyoruz...

Geçen günlerde bir arkadaş olmuş, güya evde çocuktan geçtiğini düşünüyorlar. Çocuk 1-2 gün ateşlenmiş geçmiş. Üşüttü herhalde falan demişler. Sonra anne hastalanmış, hafif de olsa sırt-eklem ağrıları olunca şüphelenip test yaptırmışlar, pozitif... Filyasyon ekibi gelmiş, sıfır semptomlu babaya da test yapmışlar, o da pozitif... Anne 3-5 günde kendine gelmiş, şimdi karantinada tamamen iyileşmeyi bekliyorlar, hafif geçiriyorlar gibi şimdilik bakalım...

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki sizce bu artık grip aşısı gibi her sene 1 veya 2 kere olunması gereken bir aşı olarak hayatımızda kalıcakmı?

şuan anladığım aşıyı olunca oldu bitti artık ana korona işlemez değil. antikor seviyesi zaman içinde tekrar düşüyor.

her sene aşı olunması gerekecek ise, hem talebi karşılayacak miktarda üretim oluşur hemde daha fazla firma çıkacaktır diye düşünüyorum. uzun vade de düzene girecek sanırım aşı işi.
    Sahsi fikrim grip asisi gibi olacak. Hatta grip asilari ile birlestirip uygulanabilir. Zaman gectikce asi ureten firmalar da cogalacaktir dediginiz gibi. Suan en buyuk sikinti hizli asilama. Herkes belirli bir takvim icinde asilanmis olursa bir okadar hizli toparlanmis olacagiz ama yine rant soz konusu.
    Umarim bir cok mutasyon olusurda zamanla etkileri azalir.
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okullar, kreşler virüs yuvası valla. Her ne kadar korunaklı gibi olsalar da çocuklar taşıyıcı.
    Bizim oğlan 2 yaşında oyun grubuna verdik kreşe, 1 hafta gitti geldi çocuk hasta. Hanım, kardeşim, annem herkes hasta. Allah' tan bizim ki korona değil.
    Hayır madem hastalık şüphen var, gönderme kardeşim çocuğunu okula. Bu meret bir anda çıkan bişey değil ki.
    Memlekette kuzenin oğlu okula gidiyor, geliyor eve dede-babaanne hepsi corona.
    Pandemi yüzünden çocuklar sosyalleşemiyor, gönderiyosun virüs var. Valla Allah sonumuzu hayır etsin ama bu bela uzun süre daha bizimle sanırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı golgeoyunu03 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2.doz mu acaba?

çevremden 2.dozu olduktan daha sonra pozitife dönen 2 kişi oldu.
    2. dozu almış. aileden de corona geçirenler varmış onun da etkisi olabilir.

R21TURBO 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu sabeh esim ile birlikte gidip asimizi olduk ( Moderna )

Hanim da birsey yok ama ben kamyon carpmis gibiyim. Asi bolgesinde agri , halsizlik , gozlerde yanma , ufaktan ates te yapti. %50 hicbir sey hissetmiyor %50 de bendeki gibi belirtiler var. Gayet normal yani.

4 hafta sonra 2. dozlari olucaz.
    ^^ Insallah ; Masallah ile maneviyatiniz gelisir , guzellesir. Arabani gelistirmek guzellestirmek istiyorsan , para harcamalisin. ^^

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada işim gereği restoranlara destek veriyorum. öksüren restoran kasiyerleri çoğalmaya başladı yakın zamanda. Gerçi maske kaynaklı da olabilir. Düşününce risk her yerde var %100 virüse yakalnmışızdır ama az vardır içimizde diye tahmin ediyorum. yoksa 1 senedir enfekte olmamamın başka bir açıklaması olamaz.

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kız arkadaşım aşının 2. Dozunu oldu dün. Dünden beri kolunda ağrı var ama muhtemelen aşıyı yapandan dolayı oldu. İlk dozda böyle olmamıştı.
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu virus kesinlikle adam seçiyor arkadaşlar, %100 eminim bundan. Tek yaşamanın en güzel yanı bu virus oldu benim için. Kafa çok rahat hala covid kapmadım.

Arkadaş grubumdan afaroz edileceğim bu yüzden. Neredeyse, tanıdığım herkes bir şekilde kaptı bu illeti, hiç evinden çıkmayan arkadaşım kuryeden, aylar sonra dışarı çıkan arkadaşım, eve döndükten 3 gün sonra covid geçirdi. Yani fazla önlem alanların hepsine bi şekilde bulaştı.

Bir ben kaldım 1 senedir virusu kapmayan. Bu süreçte 3 ev, 2 ülke değiştirdim, 5-6 defa Brezilya içinde uçakla tatile gittim, 3-4 defa translatlantik uçtum, sürekli de sokaktayım, mekanlardayım, insanlarla görüşüyorum, dateye çıkıyorum vs.

Geçen kan testi, pcr yaptırdık yine negative, alayına negative.

Bana bulaşmaması bir mucize, aylardır evden çıkmayan arkadaşıma kuryeden bulaşması ayrı bir mucize.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu virus kesinlikle adam seçiyor arkadaşlar, %100 eminim bundan....
    .
    Burdada kimse maske takmıyor, şantiyelerde 100lerce maskesizlerin arasına girdim, uçak tren metro avm hergün her mekana giriyorum. 2 defa grip oldum atlattım.

Hiç doktor görmedim. Belki şans, belki bünye, belki adam seçiyor belki kan grubu. Belki de hafif atlattım. Yinede dikkate devam.

Ayrıca bana çok büyük bir faydası oldu, sürekli burun karıştıran, hapşıran aksıran hoşlanmadığım arkadaşlarla tokalaşmıyorum ve bozulmuyorlar
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Bad-Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iş gereği avmlerdeyim , son zamanlarda hiç bu kadar kalabalık ve satış görmedim , tabi boş müşteri de yüzlerce , bu kapalı alanlardaki kalabalıklar vs. derken daha yolumuz çok ..
    Bir Okumuş Cahile Birde Yaşayan Ölü'ye Ne Dersen De Anlatamazsın...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlis biliyorsam duzeltin ama aşının kisiye korona bulasmayacagina dair bir iddiasi varmi? Benim bildigim, agir gecirilmesini önlüyor sadece.
    Bazı tsi lar doğuştan şanslı

fanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 5500 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlis biliyorsam duzeltin ama aşının kisiye korona bulasmayacagina dair bir iddiasi varmi? Benim bildigim, agir gecirilmesini önlüyor sadece.
    Doğru bilyorsun.

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu kadar anlayışsız oldukça dünya toplumu, bencil oldukça insanlar biter mi azalır mı virüs, hiç sanmıyorum.
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

ÇALIŞKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Belediye Başkanı 2 Doz aşı oldu yine de koronaya yakalandı

Kaynak Linki = Belediye Başkanı 2 Doz aşı oldu yine de koronaya yakalandı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler