User Tag List

Sayfa 311/386 İlkİlk ... 211261301309310311312313321361 ... SonSon
7320 sonuçtan 5.891 ile 5.909 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    C.tesi için Biontech aşı randevusu aldım TR ye gelmiş
    Sinovac tan iyidir umarım uzun vadede yaşayıp görücez
    Ücretli mi? Ücretsiz mi? Randevuyu nasıl aldın? Hayırlı olsun, yan etki, ağrı, sızı...vs olursa buradan yazarsan sevinirim.

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam hayırlı olsun çok sevindim, 'Reuters'ta yer alan son dakika haberine Pfizer/BioNTech aşısının etkinlik oranında güncellemeye gidildi. Aşının yeni etkinliği %91 olarak açıklandı.' diye güncelleme geldi, çok iyi bir netice... kılpayı %50 yi geçen sinovac tan daha iyidir diye düşünüyorum...
    Teşekkürler abi ilk sinovac için randevuyu almıştım p.tesi olacaktım biontech in geldiğini duydum iptal ettim randevuyu bir çok kişiye danıştım kendi dokturumada sordum biontech dediler ama genel söylem uzun vadede etki/yan etki olayını bilemiyoruz oldu sinovac gibi geleneksek aşı değil nasip yani
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ücretli mi? Ücretsiz mi? Randevuyu nasıl aldın? Hayırlı olsun, yan etki, ağrı, sızı...vs olursa buradan yazarsan sevinirim.
    Kronik böbrek hastasıyım sıra gelmesini bekliyordum şükür sıra geldi aynı zamanda biontech te gelmiş yazarım tabikide

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlısı olsun. Bana gelsede sıra yaptırmam diye düşünüyorum. Soğuk algınlığı ve ağrı kesici grubundaki ilaçlara alerjim olduğundan. Kim bilir aşı nasıl tepki verir vucüdumda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler abi ilk sinovac için randevuyu almıştım p.tesi olacaktım biontech in geldiğini duydum iptal ettim randevuyu bir çok kişiye danıştım kendi dokturumada sordum biontech dediler ama genel söylem uzun vadede etki/yan etki olayını bilemiyoruz oldu sinovac gibi geleneksek aşı değil nasip yani

Kronik böbrek hastasıyım sıra gelmesini bekliyordum şükür sıra geldi aynı zamanda biontech te gelmiş yazarım tabikide
    Bilmiyordum Geçmiş olsun, umarım yan etkisi olmaz

gespenster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dün pozitif olduğum cıktı test sonucu, ilk gün; aşırı sıtma ateş halsizlik zaman zaman tansiyon da düşme yasadım. ilaçları kullanıyorum 2. günüm bugun daha iyi sayılırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı gespenster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dün pozitif olduğum cıktı test sonucu, ilk gün; aşırı sıtma ateş halsizlik zaman zaman tansiyon da düşme yasadım. ilaçları kullanıyorum 2. günüm bugun daha iyi sayılırım.
    Geçmiş olsun .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çin günlük vaka sayısını tek haneye indirdi, geçen sene mart ayından beri de çift haneyle devam ediyorlardı yani bunu kontrol altına aldılar bir şekilde, üstelik aşıyla falan da değil, milyarlık nüfuslu ülke... adamların toplam vaka sayısı 100 küsür bin yani bizim 3 günlük verimiz... hani öldü bitti yokoldu haberleri yaptığımız ülkede toplam sayı bizim 3 günlük vaka sayımız kadarmış... pilot arkadaşım Brezilyadan uçtu, uçakta vaka çıkmış, uçağa binerken olması gereken test yapılmamış, uçakta hastalanmış, İstanbul'a inince uçaktaki yolcular ellerini kollarını sallaya sallaya eve gitmişler, Brezilya şu anda en tehlikeli mutanta sahip, günde 40bin kişi ölüyor... bu işin ucu kaçtı iyice...
    Brezilya'dan bildireyim, bütün bu vakaların sebebi, zamanında önlemlerin alınmaması. 2 Kere TR'den geldim Sao Paulo'ya, ilk girişimde kimse PCR bile sormadı, ikincisinde de, belki sorarlar diye PCR aldım yine kimse sormadı.

6 Aydır sürekli mekanlar açıktı, beachler açıktı yeni yeni karantılalar başladı ama bu saatten sonra imkansız. Ayrıca Brezilya TR'den çok daha iyi durumda, bunun da iki sebebi var.

1- O vakalar 250 milyon nufusla ve TRnin 6-7 katı yüz ölçümünden geliyor ve çoğu zaman Amazonas veya Bahia gibi uzak bölgelerde veya favelaların olduğu yerleşimlerde, yani vakaların çoğu aslında sürü bağışıklığına sağlıyor. Ayrıca buranın sağlık sistemi çok düzenli ve güzel, yani herkes bir şekilde test olabiliyor. Bazı ölümler de bilerek covid olarak raporlanıyor, çünkü ölüm/yatan hasta başına hasthanaler ödenek aliyorlar.

2- Sao Paulo, Rio gibi büyük şehirlerde vakalar Istanbul gibi yoğun değil, TR'de kırsalda vakalar çok az hem realitede hem de testler de. Şu an lokal belediyeler önlemleri aliyorlar, Sao Paulo'da şu an karantina var mesela.

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün annemle babam aşının ilk dozunu oldular. İlk bir kaö saat annemde kol ağrısı oldu yan etki olarak.
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @ckrc Corona gecirmedigine emin misin? Konuda sürekli aynı şeyleri yazıyorsun. Kore filmi The Net gibi , hadi bakalım Brezilya'da ne yaptın baştan yaz bakalım. Onceki yazdıkların ile çelişen birşey varsa tekrar baştan yazdiracagiz

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yarın yasak var demi ?

benim manitanın smmm sınavı var , bjkden - kartala gidicem , bakalım yolda başımıza neler gelicek ?
    médiocrité partout

halili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yarın yasak var demi ?

benim manitanın smmm sınavı var , bjkden - kartala gidicem , bakalım yolda başımıza neler gelicek ?
    Sınav belgesi varsa sorun olmayacaktır.Davetiye gösterip düğüne nikaha serbest bu hafta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı halili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sınav belgesi varsa sorun olmayacaktır.Davetiye gösterip düğüne nikaha serbest bu hafta
    sınav belgesi tabiki varda... / bana sen hayırdır derlermi, derler ?? ***** sonuçta sınava girecek olan manita , ben değilim.

ama eğer dediğin gibi düğüne bile sıkıntı yoksa bize bişe olmaz herhalde ....
    médiocrité partout

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yarın yasak var demi ?

Bence hiç bir şey olmayacak Durdurulmayacaksın bile.

Şehir değiştiren falan var yav...

Ha bunları yazan ben, köşe başında denk gelirim. Veya böyle dedim diye sen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

aynen öle abi , smmm sınavı içinde istanbul dışından gelicekler var ama bizdeki cenabetlik point'ide göz ardı etmemek lazım
    médiocrité partout

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yarın yasak var demi ?

Ahlak polisi daha sıkıntılı olabilir, sen hayırdır falan olabilir...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen öle abi , smmm sınavı içinde istanbul dışından gelicekler var ama bizdeki cenabetlik point'ide göz ardı etmemek lazım
    Kartal devlet Hastanesi'nden randevu al kıytırık bir bölüme işin garanti olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Herkes yapar bir çeviren olmaz. Sen, ben yapmaya kalkışırız gelir bizi bulurlar. İşin kuralına uygun olsun diye benim maunlar izin alıp 3 günlüğüne ev taşıma için geldiler. Dönüşte de işleri 1 gün uzadı diye izin aldılar. Yolda bir çeviren olmadı. Aynı şekilde büyük maun'da hafta içi şehirler arası yolculuk yaptı bir tane kontrole denk gelmemiş.
    Sen, ben yahu nasılsa kimse çevirmiyor diye yola çıkarız 100mt'de 1 çevirmeye gireriz.
    Murpy kanunları işte.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkes yapar bir çeviren olmaz. Sen, ben yapmaya kalkışırız gelir bizi bulurlar. İşin kuralına uygun olsun diye benim maunlar izin alıp 3 günlüğüne ev taşıma için geldiler. Dönüşte de işleri 1 gün uzadı diye izin aldılar. Yolda bir çeviren olmadı. Aynı şekilde büyük maun'da hafta içi şehirler arası yolculuk yaptı bir tane kontrole denk gelmemiş.
    Sen, ben yahu nasılsa kimse çevirmiyor diye yola çıkarız 100mt'de 1 çevirmeye gireriz.
    Murpy kanunları işte.
    geçen veteriner için suadiyeye gittim geri döndüm iki kere çevrildim

aynı mantık. @CloudGrey sende hanımı götürüyorum sınava ehliyeti yok dersin geçersin bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen veteriner için suadiyeye gittim geri döndüm iki kere çevrildim

aynı mantık. @CloudGrey sende hanımı götürüyorum sınava ehliyeti yok dersin geçersin bence.
    Onun yerine biz endişelendik ya, kesin hiçbir yerde çevirmeye girmez. Hatta çevirme neyin bile olmaz.
    Aslında altında TIR olsa polisler hiç bakmıyor. Çok şahit oldum. Ya da trendyol, getir, götür...vs tarzı bir yerin kıyafeti ve scooter'da iş görür. Onlara da kimse bakmıyor. Aynı renklerde üzerimde sarı harflerle yedirsepeti yazan mont giyip çıksam kesin kimse birşey sormaz
    Aynı şekilde evcil hayvanın varsa da ses eden yok. Hanımla çıksın Beşiktaş'tan, köpek işeye işeye Kartal'a kadar varırlar
    Eline migros poşeti alsın o da olur. Alışverişe çıktık derler. Kartal sahildeki migrosta indirim varmış derler.
    Hafta sonu Kartal'da nikah tazeleyeceğiz de deseler olur.
    Kartal'da arkadaşımız evleniyor bizde düğüne gidiyoruz deseler de olur.
    Sistemde istemediğin kadar açık var.
    Ben ama şuradan biraz uzaktaki fırına ekmek almaya gideyim üstüme panzerden su sıkarlar

Dip Not: Otoyola çıkarken değil otoyoldan çıkışta polisler duruyor. Kardeşim kim bu herif diye adam işini hallettikten sonra sormak yerine daha bir halt etmeden sorsana kimsin nesin nereye gidiyorsun diye. Ya da karşılıklı çevir, hem çıkanı hem geleni çevir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler