User Tag List

Sayfa 313/386 İlkİlk ... 213263303311312313314315323363 ... SonSon
7320 sonuçtan 5.929 ile 5.947 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün oturduğumuz sitenin yönetim toplantısı vardı.(612 daire.)
    Taabi ki maskesiz insanlar,kümelenmiş kritik yapan insanlar vs vs.Bir anlık öfkeme yenilip çok sevgili site müdürümüze gittim )) Dedim bu nedir acabası? Dedim ihbar edeyim mi? İçerde polis var zaten,edin dedi hahsjdkfkfllfv.
    İçerde baya baya polis var,ve herkes dışarıda öyle.Sadece şunu söyledim,ben bu kadar dikkat edicem,aman anneme bulaşmasın diye kıçımı yırtıcam(o an yanımda,64 yaşında) ve bu sorumsuzlardan ötürü benim anneme bulaşıp ona bişey olacak,teker teker hepsinin o maskeleri g*tlerine sokarım dedim.

Bu ülkenin en büyük virüsü cehalet.Hepimiz öleceksek bundan ölecez.Herkes kendini olabildiğince korusun.
    Bunu tecrübe etmiş biri olarak şunu söyleyeyim polis sana ihbarı bana değil 155'e yapacaksınız diye cevap verir. İhbarı 155'e yapasın ki kimse olay yerine gelmesin.
    Bu durumda, olası bir çevirmede hakkımda ihbar mı varda beni çevirdiniz deme hakkım var.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence herkes kendini ve aile yakınlarını koruyabildiği kadar korumalı. İnsanlar bunaldı, artık yasak masak sökmez insanoğluna. Avrupalı bile tınlamıyor, sen kim yasaklarla Türk halkını evde tutacaksın.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu tecrübe etmiş biri olarak şunu söyleyeyim polis sana ihbarı bana değil 155'e yapacaksınız diye cevap verir. İhbarı 155'e yapasın ki kimse olay yerine gelmesin.
    Bu durumda, olası bir çevirmede hakkımda ihbar mı varda beni çevirdiniz deme hakkım var.
    gerçekten çiftliğe döndü artık iyice abi memleket.
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün oturduğumuz sitenin yönetim toplantısı vardı.(612 daire.)
    Taabi ki maskesiz insanlar,kümelenmiş kritik yapan insanlar vs vs.Bir anlık öfkeme yenilip çok sevgili site müdürümüze gittim )) Dedim bu nedir acabası? Dedim ihbar edeyim mi? İçerde polis var zaten,edin dedi hahsjdkfkfllfv.
    İçerde baya baya polis var,ve herkes dışarıda öyle.Sadece şunu söyledim,ben bu kadar dikkat edicem,aman anneme bulaşmasın diye kıçımı yırtıcam(o an yanımda,64 yaşında) ve bu sorumsuzlardan ötürü benim anneme bulaşıp ona bişey olacak,teker teker hepsinin o maskeleri g*tlerine sokarım dedim.

Bu ülkenin en büyük virüsü cehalet.Hepimiz öleceksek bundan ölecez.Herkes kendini olabildiğince korusun.
    Yanlis anlamayin ama o kadar dikkat ediyorsaniz neden 612 dairelik toplantiya gittiniz? Cook buyuk zorunluluk yoksa bulunmayin oyle ortamlarda hem de annenizle birlikte gitmissiniz. 10 kisinin ustunde herhangi bir toplantida maske mesafe vs su bu kontrol edilemez...

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kunteper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlis anlamayin ama o kadar dikkat ediyorsaniz neden 612 dairelik toplantiya gittiniz? Cook buyuk zorunluluk yoksa bulunmayin oyle ortamlarda hem de annenizle birlikte gitmissiniz. 10 kisinin ustunde herhangi bir toplantida maske mesafe vs su bu kontrol edilemez...
    yanlış tespit,ben toplantıya gitmedim Toplantı sitenin orta bölümünde bulunan sosyal tesiste yapılıyor.hipodrom gibi düşün,ortada sosyal tesis,içerde toplantı bahçesinde de kritik yapanlar.
    Ben annemi yürüyüş yoluna çıkarttım yürütmek için,eklem problemi var yürümek zorunda.Yukardan altta ki kalabalığı görünce site müdürüne gittik.Yoksa toplantıyla işim olmaz.Bırak annemi ben salakmıyım sokayım kendimi o curcunanın içine.
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Okuldan yeni mail geldi. 2 öğretmen daha ve başka şubede öğrenciler ve öğrencilerin aileleri covid olmuşlar. Üstelik öğretmenlerin okulda oldukları zaman covid olmuşlar. Bir öğretmen köhür köhür öksürüyordu. Oğlum kim öksürüyor öyle diye daha geçen gün sormuştum, içimden de umarım covid değildir dedim ama malesef covid olmuş. Bu öğretmenler malesef ilkokulda tüm sınıflara ders veriyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pandemi başından beri sıklıkla çocuğunu kreşe gönderen var mı aramızda?
    ben artık göndermeyi düşünüyorum bu şekilde gelişimi çok geride kalıyor
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kreşlerin açıldığı süreden bu yana gönderiyorum. 1 sene olacak sanırım . Öğretmenleri covid + olduğu için 8 gündür evdeler okula gitmek için sabırsızlanıyorlar.
    Memuration

kifoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eşim öğretmen ben hekimim mecburen gönderiyoruz. çocuğun okulunda öğretmenler covid pozitif çıktı okul kapandı, 5 gün sonra eşimde pozitif çıktı izolasyondayız, bende birşey yok aşılı olduğumdan büyük ihtimal. 3. dalganın ana kaynağının okullar olduğuna inanıyorum. çocuğu göndermeye devam edecek miyiz? malesef evet.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okuldan yeni mail geldi. 2 öğretmen daha ve başka şubede öğrenciler ve öğrencilerin aileleri covid olmuşlar. Üstelik öğretmenlerin okulda oldukları zaman covid olmuşlar. Bir öğretmen köhür köhür öksürüyordu. Oğlum kim öksürüyor öyle diye daha geçen gün sormuştum, içimden de umarım covid değildir dedim ama malesef covid olmuş. Bu öğretmenler malesef ilkokulda tüm sınıflara ders veriyorlar.
    abi akıl vermek gibi olmasın ama , zaten facia olan eğitim sisteminde bence bu dönemde cocugu okula göndermek biraz riskli.

şimdi bekara karı boşamak kolay tabi ama yerinde olsa kayıp (!) 1-2 yılı göze alıp cocugu yollamazdım okula
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kifoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eşim öğretmen ben hekimim mecburen gönderiyoruz. çocuğun okulunda öğretmenler covid pozitif çıktı okul kapandı, 5 gün sonra eşimde pozitif çıktı izolasyondayız, bende birşey yok aşılı olduğumdan büyük ihtimal. 3. dalganın ana kaynağının okullar olduğuna inanıyorum. çocuğu göndermeye devam edecek miyiz? malesef evet.
    Eşim hemşire bende laboratuvar teknikeriyim nöbetlerden gözümüzü açamadığımız için bizde mecburduk göndermeye. Şu pandemi döneminde belki maddi açıdan çok zorlanmadık ama psikolojik olarak çöktük diyebiliriz birde onlar okula gitmeseydi sonumuzu düşünemezdim.
    Memuration

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    okullar mutlaka etken ama çocukların eğitimsiz kalmasından daha kötü olacağını düşünmüyorum
    kaldı ki akşamları haberlerde çok ciddi bir propaganda var "çocuk vaka sayıları" vs ingiliz mutantı konularıyla ilgili
    fakat bunu ispatlar nitelikte bir veri yada çalışma yok ortalıkta aksine tüm mutantların hala çocuklarda hafif geçtiğine dair çalışmalar var
    benim çocuk 4 buçuk yaşında 1 senedir kreşe gitmiyor huyu suyu değişti bizi psikolojik olarak yoruyor enerjimiz çocuğa yetmiyor geçen sene kendi yemeğini kendi yiyen kurallara uyan çocuk bu sene her şeyi bizden bekliyor ve her gün kim bakacak nasıl bırakıcaz muhabbeti. Annemlere bırakıp işe gittiğim gün 80 km yol yapıyorum trafikte resmen mantıksızlık..
    kaldı ki artık bende biraz daha gevşedim yakalanırsam sürü bağışıklığına dahil olurum inşallah diye umuyorum yoksa şu yaşadığımız son 1 sene insan doğasına aykırı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bekara karı boşamak cidden kolay kardeşim hele hele anne-baba çalışıyorsa büyük dert..
    kaldı ki çocuğun 1-2 sene okuldan kopmasının nasıl bir sonucu olacak hiç birimiz emin değiliz ama iyi olmayacağı ihtimali yüksek..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dediğim gibi 2 kızımda 1 senedir nerdeyse kayıpsız olarak okullarına devam ediyorlar. İkimizinde nöbetleri çakıştığı sürede anneannesi baktı hep ve pandeminin başından beri sadece ben covd + oldum ki onda da açıkcası hiç belirti yoktu sadece pozitif çıkan nöbet arkadaşımla temaslı olduğum için 5 gün sonra test vermem söylendi ve ona göre test sonucum pozitif geldi . Tabi bu konuda şuda var kendi okulumuz için söyleyeyim normal kapasiteye göre %30 doluluk ile eğitim veriyorlardı onunda etkisi olabilir belki bu olumlu tablo konusunda
    Memuration

kifoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çocukların eğitimden yoksun kalmasını kesinlikle istemiyorum ama mevcut pandemi koşullarında bunun sürdürülebilmesi için aşılanmanın çok ciddi düzeyde hzılanması gerekiyor. bu hastalıkta sürü bağışıklığının olmadığını gördüğümüz ülkeler oldu örneğin ingiltere, ama ingiltere aşılamayı hızlandırdı yaşlı popülasyonda vaka sayıları ve ölümler ciddi düzeyde düştü.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    okullar mutlaka etken ama çocukların eğitimsiz kalmasından daha kötü olacağını düşünmüyorum
    kaldı ki akşamları haberlerde çok ciddi bir propaganda var "çocuk vaka sayıları" vs ingiliz mutantı konularıyla ilgili
    fakat bunu ispatlar nitelikte bir veri yada çalışma yok ortalıkta aksine tüm mutantların hala çocuklarda hafif geçtiğine dair çalışmalar var
    benim çocuk 4 buçuk yaşında 1 senedir kreşe gitmiyor huyu suyu değişti bizi psikolojik olarak yoruyor enerjimiz çocuğa yetmiyor geçen sene kendi yemeğini kendi yiyen kurallara uyan çocuk bu sene her şeyi bizden bekliyor ve her gün kim bakacak nasıl bırakıcaz muhabbeti. Annemlere bırakıp işe gittiğim gün 80 km yol yapıyorum trafikte resmen mantıksızlık..
    kaldı ki artık bende biraz daha gevşedim yakalanırsam sürü bağışıklığına dahil olurum inşallah diye umuyorum yoksa şu yaşadığımız son 1 sene insan doğasına aykırı
    Bizde de aynı sıkıntı vardı.

Bu sene yaz sonunda "mecburen" anaokuluna başlayacak. Kayıt ettirdik, öğretmenleri müdürleri ile falan görüştük, geçtiğimiz dönem tek bir hastalık durumu olmamış, öğretmenlerden 1-2 tane hastalanan olmuş ama okula gelmemişler falan filan, çocuklara hiç bulaşmamış, maske muhabbetine özellikle dikkat ettik dediler ama tabi bunların bir kısmı "pazarlama"...

Ha hoş, bu çocuklar parkta da bir araya geliyorlar, o da ayrı konu.

Ve dediğin gibi, mutasyon çocuklarda da etkili olmaya başladı falan diyorlar ama buna dair bir çalışma yok. Tam böyle derken bir arkadaş da "4 yaşında arkadaşın çocuğu yoğun bakımda" diye mesaj gönderiyor. Neye inanacağımızı ne yapacağımızı şaşırdık.

Ancak başından beri özellikle şu mutant işi bana yalan geliyor. Yani yalan derken, olumlu mutasyon oldu, bulaşıcılık arttı, öldürücülük düştü, ama millet salmasın diye kesinlikle açıklamıyorlar.

Aynı şeyleri yazıp duruyorum bu başlık altında, hadi bizdeki sayılar yalan şu bu... Avrupa'da nasıl oluyor? İtalya falan kırılıyordu ilk veya ikinci dalgada? Şimdi ne yapıyorlar??? Almanya keza öyle. Ve bu ülkelerin büyük çoğunluğu bugün bizimkilerin beğenmediği önlemleri bile almıyorlar. Aşılama desen bizden gerideler... Eee? Madem öldürücülük de bulaşıcılık kadar arttır, Avrupa'nın gebermesi gerekiyordu, böyle bir durum yok.

Sıkıldı herkes valla artık, inşallah kazasız belasız atlatırız.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çocukların eğitimden yoksun kalmasını kesinlikle istemiyorum ama mevcut pandemi koşullarında bunun sürdürülebilmesi için aşılanmanın çok ciddi düzeyde hzılanması gerekiyor. bu hastalıkta sürü bağışıklığının olmadığını gördüğümüz ülkeler oldu örneğin ingiltere, ama ingiltere aşılamayı hızlandırdı yaşlı popülasyonda vaka sayıları ve ölümler ciddi düzeyde düştü.
    hocam öncelikle geçmiş olsun, umarım hafif atlatır eşiniz... aşının şu anda bir etkisi yok toplum açısından çünkü 65+ aşı olabildi ancak, 40 lı yaşlara düşmeden gezen-çalışan nüfusa inmeden toplmsal bağışıklık olmayacak gibi... okullar da etken ama bu kongreler toplu açılışlar vs patlattı bence dalgayı, Çin'in koca pandemi boyunca eriştiği sayıya şu anda 4-5 günlük tablomuz yetişiyor yani durum gerçekten ciddi...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaşlı nüfustan önce her gün işe okula giden yetişkinleri aşılamaları gerekirdi bence
    yaşlı nüfusun bir sorumluluğu yok evinde oturabilir mesafe kuralına dikkat ederek yaşayabilirdi
    ama her gün servise binen işe giden toplu taşıma kullanan ders veren insanların bir çözümü yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi akıl vermek gibi olmasın ama , zaten facia olan eğitim sisteminde bence bu dönemde cocugu okula göndermek biraz riskli.

şimdi bekara karı boşamak kolay tabi ama yerinde olsa kayıp (!) 1-2 yılı göze alıp cocugu yollamazdım okula
    Anaokulu 4 yaş, 5 yaşta ve ilkokul 1.sınıfta çocuk okula mı gitti hastaneye mi gitti belli değil. Hele 4 yaş bizim için tamamen kayıp. Hasta çocuklarını okula sepetleyen geniş yürekli ama evde de mabadını yayabilen veliler yüzünden canımız çıktı. 5 yaşta ise kaç kere sınıfa bırakırken hasta çocukları da gördüğümde aldığım gibi anneme götürmüştüm.
    Velilere insiyatif hakkını verdikleri için oğlan online'dan takılıyor. 7-8 yaş aralığında okulda 2.kez corona olan çocuklar var. Anne-babası evde olmasına rağmen geniş geniş gönderebiliyorlar. Çocuğa evde can yükleyip gönderiyorlar herhalde. Okul pandemi merkezine döndü. Halen niye okula gitmesin diyen ama işe gitmeyen veya zaten hep evde olan veliler var.
    Ben zaten başlarım sülalenize diyerek wp grubundan çıktım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler