User Tag List

Sayfa 315/386 İlkİlk ... 215265305313314315316317325365 ... SonSon
7320 sonuçtan 5.967 ile 5.985 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizim kreşle konuştuk eski öğretmeninin sınıfında 1 tane kontenjan varmış
    dmo'nun kreşi dmo hemşire atamış, çocuklar maskeleri çıkarmıyorlarmış her sabah ateş ölçümü ve hes kodu kontrolü yapılıyormuş 1 hazirandan beri bizim sınıf grip bile olmamış
    akşam hemen başvuruyu yapıcaz artık
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim kreşle konuştuk eski öğretmeninin sınıfında 1 tane kontenjan varmış
    dmo'nun kreşi dmo hemşire atamış, çocuklar maskeleri çıkarmıyorlarmış her sabah ateş ölçümü ve hes kodu kontrolü yapılıyormuş 1 hazirandan beri bizim sınıf grip bile olmamış
    akşam hemen başvuruyu yapıcaz artık
    abi bu bir +mi -mi iyi degerlendirin derim...

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    13 Nisan'da okulların kapatılacağı yazılıp çiziliyor sözlüklerde. Var mı haberi , bilgisi olan?
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende aynı şekilde biontech daha henüz ilk defa denenen technology diye siperliyim ama bir yandanda ulan bunu almanı,ingilizi çok daha önemlisi israilisi ve amerikalısı kullanıyorsa vardır bir bildikleri demiyor değilim.

sinovac ve sputnik V kullanan ülkelerde aşılanan birçok insan (arjantin başbakanıda dahil) aşının en peak yaptığı/koruduğu dönemde (2inci aşıdan sonra 1-2ay) bile covid olurken biontech ağırlıklı ciddi sayıda aşı yapan ülke israil şu an ciddi ciddi eve gitmiyor her yer party mode.
    Bizim ailedeki doktorlar (her ne kadar branşları enfeksiyon hastalıkları olmasa da) çin aşısının geleneksel şekilde hazırlanan aşı olması nedeniyle daha güvenilir olduğunu düşünüyorlar. Biontech ve benzeri diğer aşıların ileride olumsuz birşey yapıp yapmayacağı konusunda bir bilgi/çalışma olmadığını belirtiyorlar.
    Sıra geldiğinde bende kararı vermiş olurum.

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim ailedeki doktorlar (her ne kadar branşları enfeksiyon hastalıkları olmasa da) çin aşısının geleneksel şekilde hazırlanan aşı olması nedeniyle daha güvenilir olduğunu düşünüyorlar. Biontech ve benzeri diğer aşıların ileride olumsuz birşey yapıp yapmayacağı konusunda bir bilgi/çalışma olmadığını belirtiyorlar.
    Aynı şeyi dün eski k.pederim söyledi. Ben bile çin aşısı oldum diyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

basit birkaç soru

1) genç nüfüsümüz nedir? 13milyon yani toplam nufüsün %16sı
    2) geriye kalan nüfüsün kaçı olur? %84ü
    3) sürü bağışıklığı için en ama en minimumda lazım olan toplam nüfüsün %66lık oranını gençlere aşı yapmayarak yakalamak için geriye kalan nüfüsün %78ini başarılı şekilde aşılamanız lazımmı? lazım!

eee ne anladık? elimizde daha koronanın 18 ay evvel çıkmış millatdan kalma variantına karşı üreticisi tarafından bile %63 başarı oranı sağlayan aşısı ile nasıl %78lik başarı sağlayacaksınız? bunun daha variantlara karşı başarısını,ilacın aşılama koşullarını (lab vs bizim ilçe sağlık ocakları vs) ama en önemlisi ilk aşılanan grup ile sonradan aşılanan grupların arasındaki süreyi hesaba kattınızmı?

ilk grup ne zaman aşılandı? şubat civarı değilmi
    atıyorum nüfüsün en çok olduğu ve en aktif olduğu 20-40 yaş arasının tamamlanması sizce ne zaman olacak? en iyi ihtimal ile ağustos

arada kaç ay var? 6
    aşı en iyi ihtimal ile koruyuculuk süresi nedir? 6

ne anladın?

bir ev düşünün dede var nine var,anne baba ve 2 çoçuk var bilim adamı diyorki bu 6 kişinin minimumda 4ü aynı anlarda bağışılık kazanmış olması lazım
    peki sendekiler olanaklar nedir?

2 kişi (dede nine) martda aşılandı bunun %63 başarı oranıyla dede ok nine antikor üretmedi
    2 kişi (anne baba/yaşlar 30lar) ağustosta aşılandı %63 başarı oranıyla anne ok ama baba eh vasat seviyede antikor var (özetle total 4 kişi ama 2.5 kişi ok)
    2 çocuk aşılanmadı uygun değiller

sonuç? 6 kişiden 2.5i ok yani %40ı (unutmayın burada arada geçen 5-6 aylık süreyi ve aşının performansının düşeceğini,variantları vs hesaba bile katmadık daha)

abi yanlış anlama ama bariz şekilde olmayacak duaya karşı amin demiş oluruz sinovac ile kimse kimseyi kandırmasın adamlar boşuna bu yönteme baş vurmuyor yoksa bahsi geçen ülkelerde belirsiz ilaç,tedavi yöntlemlerin zaten onaylanması yıllar alan adam gibi sistemli ülkeler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    basit birkaç soru

1) genç nüfüsümüz nedir? 13milyon yani toplam nufüsün %16sı
    2) geriye kalan nüfüsün kaçı olur? %84ü
    3) sürü bağışıklığı için en ama en minimumda lazım olan toplam nüfüsün %66lık oranını gençlere aşı yapmayarak yakalamak için geriye kalan nüfüsün %78ini başarılı şekilde aşılamanız lazımmı? lazım!

eee ne anladık? elimizde daha koronanın 18 ay evvel çıkmış millatdan kalma variantına karşı üreticisi tarafından bile %63 başarı oranı sağlayan aşısı ile nasıl %78lik başarı sağlayacaksınız? bunun daha variantlara karşı başarısını,ilacın aşılama koşullarını (lab vs bizim ilçe sağlık ocakları vs) ama en önemlisi ilk aşılanan grup ile sonradan aşılanan grupların arasındaki süreyi hesaba kattınızmı?

ilk grup ne zaman aşılandı? şubat civarı değilmi
    atıyorum nüfüsün en çok olduğu ve en aktif olduğu 20-40 yaş arasının tamamlanması sizce ne zaman olacak? en iyi ihtimal ile ağustos

arada kaç ay var? 6
    aşı en iyi ihtimal ile koruyuculuk süresi nedir? 6

ne anladın?

bir ev düşünün dede var nine var,anne baba ve 2 çoçuk var bilim adamı diyorki bu 6 kişinin minimumda 4ü aynı anlarda bağışılık kazanmış olması lazım
    peki sendekiler olanaklar nedir?

2 kişi (dede nine) martda aşılandı bunun %63 başarı oranıyla dede ok nine antikor üretmedi
    2 kişi (anne baba/yaşlar 30lar) ağustosta aşılandı %63 başarı oranıyla anne ok ama baba eh vasat seviyede antikor var (özetle total 4 kişi ama 2.5 kişi ok)
    2 çocuk aşılanmadı uygun değiller

sonuç? 6 kişiden 2.5i ok yani %40ı (unutmayın burada arada geçen 5-6 aylık süreyi ve aşının performansının düşeceğini,variantları vs hesaba bile katmadık daha)

abi yanlış anlama ama bariz şekilde olmayacak duaya karşı amin demiş oluruz sinovac ile kimse kimseyi kandırmasın adamlar boşuna bu yönteme baş vurmuyor yoksa bahsi geçen ülkelerde belirsiz ilaç,tedavi yöntlemlerin zaten onaylanması yıllar alan adam gibi sistemli ülkeler
    Aşı konusunda ne halt edeceğim açıkçası kafam çorba. Bizimkiler dinlersem Çinli aşıyı, kendimi dinlersem Biontech'i olurum. Bize sıra gelene kadar bakalım iyi-kötü yan etkileri de görmüş oluruz diye düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaslar hicbir semptonum olmamasına ragmen korona oldumu ogrendım tek üzüldügüm nokta annemde oldu astım hastası ama şuan iyi durumda. evde atlatmaya calısıyoruz gelip ilaç verdiler 5 gün içilicekmiş herkeste farklı tanılar var ben cok hafif atlatyorum artık cok dıkkat etmek gerek 6 tane akrabam öldü bu surecte hepsi rizede

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı silwerhooks53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar hicbir semptonum olmamasına ragmen korona oldumu ogrendım tek üzüldügüm nokta annemde oldu astım hastası ama şuan iyi durumda. evde atlatmaya calısıyoruz gelip ilaç verdiler 5 gün içilicekmiş herkeste farklı tanılar var ben cok hafif atlatyorum artık cok dıkkat etmek gerek 6 tane akrabam öldü bu surecte hepsi rizede
    Geçmiş olsun Umarım valide de kısa sürede atlatır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kunteper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi bu bir +mi -mi iyi degerlendirin derim...
    1 hazirandan beri kimse hasta olmadıysa +dır diye düşünüyorum ama hiç bir şeyden emin değilim bu virüs konusunda
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aşı konusunda ne halt edeceğim açıkçası kafam çorba. Bizimkiler dinlersem Çinli aşıyı, kendimi dinlersem Biontech'i olurum. Bize sıra gelene kadar bakalım iyi-kötü yan etkileri de görmüş oluruz diye düşünüyorum.
    mRna asilarin yan etkileri (bence) 10 sene icinde belli olur oda olursa. mRna asilar kanser asilarinin free clinical trial sekli. Kiz kardesim biontech/pfizer, babam johnson & johnson, annem sinovac oldu, ay sonu ben de biontech , jnj yada moderna ne cikarsa olacagim. Ben de ve kardesimde penicilin alerjisi mevcut, hic bir beklenen yan etki olmadi kiz kardesimde, babam tek doz jnj ile 13 saat kadar halsizlik yasadi, annem de hic bisey olmadi.

Cin asisi suan eldeki asilar icinde en guvenlisi. Asilarin hepsi %100 hastanelik olmayi engelliyor, kapma bulastirma vb seylere bakmayin. Hastanelik olup oluyor musun onemli olan o.
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazlıktan bir abimiz geçen hafta vefat etti 71 yaşındaydı.Annem 2 gün önce eşiyle konuşmuş 8-9 gün önce 2. aşıyı da vurulmuş.
    Muhtemelen hastanede kaptı hastalığı,eşinin söylediği yazdan beri belki 3 belki 4 kere dışarı çıkmış hep çocukları ihtiyaçları getirmişler.

fanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M_PROJECT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mRna asilarin yan etkileri (bence) 10 sene icinde belli olur oda olursa. mRna asilar kanser asilarinin free clinical trial sekli. Kiz kardesim biontech/pfizer, babam johnson & johnson, annem sinovac oldu, ay sonu ben de biontech , jnj yada moderna ne cikarsa olacagim. Ben de ve kardesimde penicilin alerjisi mevcut, hic bir beklenen yan etki olmadi kiz kardesimde, babam tek doz jnj ile 13 saat kadar halsizlik yasadi, annem de hic bisey olmadi.

Cin asisi suan eldeki asilar icinde en guvenlisi. Asilarin hepsi %100 hastanelik olmayi engelliyor, kapma bulastirma vb seylere bakmayin. Hastanelik olup oluyor musun onemli olan o.
    Doğru tesbitler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Babam Kronik Miyeloid Lösemi KML hastası 6sene kadar oldu teşhis koyulalı.. Florance nightinghale' de aşı randevusu verildi, ne vurulacak bilmiyorum..
    Doktor sorun olmaz dedi ama işte insanın zihnini kemiriyor istemsiz..

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    basit birkaç soru.......
    Abi mesleğini bilmiyorum ama bazı şehirlerde aşı olmamış insanlara yapılan testlerde, büyük bir kısımda antikor oluşmuş bile. Yani sürü bağışıklığı sadece aşıya mecbur diyemeyiz şeklinde anlıyorum ben. Sadece riskli kesim öncelikli yapılsa bile büyük bir fayda sağlar.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam kapanma olmazsa bu isin sonu facia olur
    En azindan 2 hafta hersey durmali o muaf bu muaf falan yok
    Oyle yalandan degil tamamen kapanacak
    Haftasonu yasak getiriyosun muaf listesi bitmiyor herkes muaf markete gitmek serbestmis ulan ne munasabet hersey kapanacak sokaga kimse burnunu uzatmayacak ekmek almayan olmez 2 gun idare edecek sadece acil acik olacak o kadar.

Bu arada c.tesi biontech olmustum 2-3 gunden beri egzamam costu uyuz sokak kopekleri gibi kasiniyorum asi ile baglantilimi bilmiyorum ama yuksek ihtimal

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan bu kadar vakanın olduğu bir dönemde bu soruyu sormak belki saçma olacak ama.

bir ihale nedeni ile Pazartesi sabah Konya'da olmam lazım.

Pazar akşamı için Otel randevusu yaptım. sadece randevuyu göstermem yeterli olurmu yoksa seyahat izninemi başvurmam lazım

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuan bu kadar vakanın olduğu bir dönemde bu soruyu sormak belki saçma olacak ama.

Pazar akşamı için Otel randevusu yaptım. sadece randevuyu göstermem yeterli olurmu yoksa seyahat izninemi başvurmam lazım
    randevu yeterli oluyor. zaten %90 kimse durdurmaz pazar istanbuldan izmire geldim bende tek başıma geldim otele girdim kimse durdurmadı

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ihaleye katılım belgen yanında olsun rezervasyona da gerek yok. İhaleleler için istisna var.
    Ben de 2 ihale için seyehat ettim ama kimse belge vs. sormadı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler