User Tag List

Sayfa 316/386 İlkİlk ... 216266306314315316317318326366 ... SonSon
7320 sonuçtan 5.986 ile 6.004 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi mesleğini bilmiyorum ama bazı şehirlerde aşı olmamış insanlara yapılan testlerde, büyük bir kısımda antikor oluşmuş bile. Yani sürü bağışıklığı sadece aşıya mecbur diyemeyiz şeklinde anlıyorum ben. Sadece riskli kesim öncelikli yapılsa bile büyük bir fayda sağlar.

iş makinası sektöründeyim allahtan sağlık çalışanı değilim bu panikle 2günde ölürdüm

beni endişelendiren kısım süre..

şimdi konuyu tekrar ele alalım bu lannetden toplumca kurtulup israil gibi maskesiz keyiflice eski günlerimize dönüp partiler yapmamız için minimumda %66 oranında bağışıklık lazım değilmi?

dediğiniz çok önemli bir detay bunun aşı yanısıra doğal antikoruda var ama her ne kadar yabancı kaynaklarda 6-8 ay densede bizdeki araştırmalarda türkiyede koruyuculuk sağlayacak seviyede antikorun vücütda bulunduğu süre ort 3 ay olarak görülüyor.

şimdi halkın %10unu şubatda, %20sini mart nisanda mayısta, %40ını eylüle vs kadar aşılarsan, doğal antikor üretenlerin bir kısmı 2020lerden kalma, bir kısmı ocak bir kısmı 2021 yazda olacak ise aşıda en iyi ihtimal ile %63 oranında koruyuculuk sağlayacak ise ozaman nasıl hepimiz aynı anda antikorlu olacaz?

maksat aynı anda halkın minimumda %66sının antikorlu olması/bağışık olması X grup oldu onların olduğu sürede Y grup olmamıştı = başarısız
    Y grup olmaya başlandığında X gruptaki seviye düştü= başarısızlık

uzun lafın kısısa ya adam akıllı kurallara uyularak vede asla extreme bir durum dışındakilere izin vermeyerek 3 hafta tam kapanacaksın yada %92 gibi kayde değer koruma oranına sahip güçlü bir aşıyı kullanacak dahada önemlisini bunu çok serice yakın tarih içersinde yapacaksın= israil örneği= ultra başarılı sonuç

Siyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar bir sorum olacak, mutlaka tecrübeli veya bilgili olan vardır diye düşündüm. Yarın için devlet hastanesi, nöroloji bölümünden sıra aldım. Hastaneye gidiş amacımın korona virüsü ile alakası olmasa da muayene olabilmek için test yapıyorlar mı?
    Simply the best.

01.05.1994
    Ayrton Senna

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Siyah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar bir sorum olacak, mutlaka tecrübeli veya bilgili olan vardır diye düşündüm. Yarın için devlet hastanesi, nöroloji bölümünden sıra aldım. Hastaneye gidiş amacımın korona virüsü ile alakası olmasa da muayene olabilmek için test yapıyorlar mı?
    Merhaba, yaklasık 6 aydır duzenli olarak hastaneye gidiyoruz hangi bolumden randevu aldıysanız o bolume gidiyorsunuz direk. Test vs yapılmıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ptesi akşamı ramazan boyunca tam kapanma gelebilir diye düşünüyorum
    geçen sene ki gibi
    ama gelirse bunu ptesi akşam reis tvye çıkıp kılıçdara falan sallamadan önce kimseye bildirmezler ki hazırlıklı olsun insanlar
    pat diye konuşmanın son paragrafında kapatıyorum der kapatır
    sonra biri çıkar açalım der açar

gerçi bu gücü bana verseniz bende Beşiktaş'ı her sene namağlup şampiyon yaparım kin ne diyebilir amk..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ptesi akşamı ramazan boyunca tam kapanma gelebilir diye düşünüyorum
    geçen sene ki gibi
    ama gelirse bunu ptesi akşam reis tvye çıkıp kılıçdara falan sallamadan önce kimseye bildirmezler ki hazırlıklı olsun insanlar
    pat diye konuşmanın son paragrafında kapatıyorum der kapatır
    sonra biri çıkar açalım der açar

gerçi bu gücü bana verseniz bende Beşiktaş'ı her sene namağlup şampiyon yaparım kin ne diyebilir amk..
    Reyiz dün "Ramazan'da milleti DİNLENDİRİP, bayram sonrasında daha güzel günlere....." gibisinden bir açıklama yapmış. Dinlendirme kelimesi birebir alıntı.

Uzaktan çalışma, üretim vb yapanlara izin + şehirlerarası kısıtlaması olabilir diyorlar. Ramazan'da nasıl olsa tempo düşüyor falan hesabı, yapabilirler.

Sonrasında yaz sezonunu da açmak istiyorlar, Ruslar gelmeye başladı bile, vakalar artınca uçuş yasağı çakan ülkeler oldu, riske atmak istemiyorlar.

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Reyiz dün "Ramazan'da milleti DİNLENDİRİP, bayram sonrasında daha güzel günlere....." gibisinden bir açıklama yapmış. Dinlendirme kelimesi birebir alıntı.

Uzaktan çalışma, üretim vb yapanlara izin + şehirlerarası kısıtlaması olabilir diyorlar. Ramazan'da nasıl olsa tempo düşüyor falan hesabı, yapabilirler.

Sonrasında yaz sezonunu da açmak istiyorlar, Ruslar gelmeye başladı bile, vakalar artınca uçuş yasağı çakan ülkeler oldu, riske atmak istemiyorlar.
    ya abi, şimdi bakıyorum, geçen sene 10 tane vaka varken herkez kapattı, uzaktan çalışmaya geçtik diye show yaptı.
    geçen sene show yapan firmaların bir çoğunda herkez tam zamanlı ofisten çalışmaya devam ediyor.
    tamam üretimde eve gönderemezsin ama, mühendis adamı, evden çalışabilecek, bir laptop ile heryerde çalışabilecek adamı zorla iş yerlerine getiriyorlar.
    Bunu devlet eliylede kontrol edemezlerki. kimin ofiste olması gerek kim uzaktan çalışabilir karar verici kim?

İstedikleri kadar haftasonu kapasınlar, insanlar iş yerinde ne mask ne birşey dip dibe çalışıyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya abi, şimdi bakıyorum, geçen sene 10 tane vaka varken herkez kapattı, uzaktan çalışmaya geçtik diye show yaptı.
    geçen sene show yapan firmaların bir çoğunda herkez tam zamanlı ofisten çalışmaya devam ediyor.
    tamam üretimde eve gönderemezsin ama, mühendis adamı, evden çalışabilecek, bir laptop ile heryerde çalışabilecek adamı zorla iş yerlerine getiriyorlar.
    Bunu devlet eliylede kontrol edemezlerki. kimin ofiste olması gerek kim uzaktan çalışabilir karar verici kim?

İstedikleri kadar haftasonu kapasınlar, insanlar iş yerinde ne mask ne birşey dip dibe çalışıyorlar.
    Bahsettiğim, sokağa çıkma yasağı...

İlk zamanlarda uygulanan yöntem. Uzaktan çalışma dediğim bu. Mecburi şekilde.

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğim, sokağa çıkma yasağı...

İlk zamanlarda uygulanan yöntem. Uzaktan çalışma dediğim bu. Mecburi şekilde.
    Komple kapattım demesi bence çok zor. bunu demiyecek fakat, hem ramazanın yavaşlığı hemde bayramı komple çıkma yasağı ile kısıtlarsa, o zaman belki indirebilecek.

ama bir şekilde firmaların elemanlarını evlere göndermesini teşvik etmeli.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

devlet kendisi de aynı şeyi yapıyor
    bizim hanım 1 senedir takır takır gayet yoğun bir şekilde evden çalışıyordu şimdi her gün metroyla işe gidip geliyor 25 m2 bi odada 8 kişi çalışıyorlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Komple kapattım demesi bence çok zor. bunu demiyecek fakat, hem ramazanın yavaşlığı hemde bayramı komple çıkma yasağı ile kısıtlarsa, o zaman belki indirebilecek.

ama bir şekilde firmaların elemanlarını evlere göndermesini teşvik etmeli.
    Yav tamam işte ben de onu dedim, tek tek değerlendirme mesajları

Komple kapattım diyemez şu saatten sonra, ekonomi de kaldırmıyor, sanayi de...

Aynen Ramazan yavaşlığı fırsatı ile zaten bu kapatma yapılacak dedikodusu var. O zaman da ne yapmışlardı, ofis-kurum vs yerler uzaktan çalışmaya geçti "mecburi" şekilde, sanayiye izin verildi, gerisine sokağa çıkma yasağı. Bir de şehirlerarasını ekleyecekler tamam işte.

Olabilecek olan anca bu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim anlamadığım onca yalan dolan gizlemeden sonra şeffaflıkla vaka sayısını sunuyorlar ama neden ölü sayısını halen gizliyorlar?

dünyada vaka/ölü oranı ort %3 bizde şu an %0.5 yani %600 fark var, ya biz uzaylıyız esasında yada dünyanın gerisi homo sapien fln değil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçen sene italyada 30 bin vaka varken millet burda ta.shak geçiyordu "onlar götlerini yıkamıyorlar diye
    şimdi dünyada açık ara önderiz herkes sus pus
    şaklaban dolu ülke yenimle biri çıkar ilaç buldum der, bi "profesör" aşı bulur evde arkadaşlarıyla, başka bitanesi kelle paça önerir, bi tane mal çıkar olayı gene bağlar
    diyorlar ya "içinde yaşamasak çok eğlenceli ülke" diye hakikatten öyle .....
    55 bin vaka 55 bin.. ki hepimiz vaka sayısının bunun çok üstünde olduğunu test kitlerimizin falan tırt olduğunu biliyoruz
    kar mikrop falan kırmıyor reis ümmet coronadan ölüyor..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    semptomatik %20
    asemtomatik %80 (minimum oran bu kimi bilim adamı buna %10/%90 da diyor)

vaka= semptomatik (yani bulgusu,şikayeti olan)

vaka 55000 ise asemptomatik sayı minimum 275000
    6 günde hasta bulaşıcılığı azalıyordan yola çıkarsak günlük 275000 ise x 6= 1.650,000 kişi (oda minimum sonuçta gerçekte 10gün-14gün iyileşme süresin olanda mevcut)

özet ile bugün her 50 kişide biri semptomatik yada değil bir hasta/taşıyıcı yani okuldaki her 2 sınıftan birinde hasta var, avm mağaza tarifi yok, orta çapta marketlerde muhakak 1 tane var, metro,metrobüs kesin, uçakta min 3tane vs vs vs

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim anlamadığım onca yalan dolan gizlemeden sonra şeffaflıkla vaka sayısını sunuyorlar ama neden ölü sayısını halen gizliyorlar?

dünyada vaka/ölü oranı ort %3 bizde şu an %0.5 yani %600 fark var, ya biz uzaylıyız esasında yada dünyanın gerisi homo sapien fln değil
    Abi sen rakamların şeffaf olduğuna inanıyor musun gerçekten ?

07.03.2021 de TR geneli 276 ölüm vardı. Vaka sayısına vurgu yapılıyor ama vefat sayısına kimse bakmıyor.

Genel Koronavirus Tablosu

Üstteki linkten verilere bakıyorum, grafik yaptım tablo şahane. Vefat sayısındaki artış inanılmaz.

Yazık artışlar oransal olarak ortada, daha çok kongre yapmak lazım sanırım kitle bağışıklığı için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=KÖROĞLU;8705398]Abi sen rakamların şeffaf olduğuna inanıyor musun gerçekten ?

07.03.2021 de TR geneli 276 ölüm vardı. Vaka sayısına vurgu yapılıyor ama vefat sayısına kimse bakmıyor.

Genel Koronavirus Tablosu

Üstteki linkten verilere bakıyorum, grafik yaptım tablo şahane. Vefat sayısındaki artış inanılmaz.

Yazık artışlar oransal olarak ortada, daha çok kongre yapmak lazım sanırım kitle bağışıklığı için.

maalesef kelimelerine güvenmiyorum sizin gibi

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cuma günü Rusya tarafı, Türkiye hakkında karar verecek. Umarım Türkiye'den gelecek uçakları yasaklama kararı çıkmaz. Boru değil 5 milyon rus turist bekleniyor bu yıl. Bir an önce önlem alınmazsa, Türkiye tatillerini yasaklayacağız dediler.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    300.000 test var 55.000 pozitif var ki orana baktığımızda basit hesapla her 6 kişiden 1'i hasta.

Yukarıdaki rakamları X 3-5 diye düşünmeliyiz.

Gerçekten tüm dünyada bu halt biter bizde yine devam eder.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Mamicilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam kapanmada çözmez bu saatten sonra o işi ilk başta yapılacaktı. 1 ay kapadı 1 ay sonunda 1 vaka çıksa onca kapanma boşa gidecek gerekte yok millet kapalıda olsa bir şekil kaçıyor oyana buyana...
    Olan bizlere oluyor şimdi seyahat yasağı getirecek al kafana belayı herkes seyahat izni başvurusu yapacak gereksiz önemsiz olan bizlere olacak vatandaşın ..... değilki.
    Komple açsın artık sürü mürü bu iş başka çözülmez. Tam kapamada herkesi aşılayacanki bi çözüme kavuşsun ÇİN gibi mesela. Adamlar tam kapamada bastı aşıları tek tük derken yılbaşında parti yapıyorlardı bizde arkamızdan gülüyorduk.
    Şimdi LEBALEP maske devam ...
    " 3'ten 2'ye

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam kapanma olursa ayaklarına sıktıkları esnafın kafasına sıkmış olurlar bu iş burada biter. Çok fazla batan var çevremde, özellikle hizmet sektöründe. Sorsanız destek almışlar da, hangi destek, kime destek, ne desteği olacak o 1500 lira... Öte yandan kapanmazsak bu vaka sayıları 100.000 olur vs gibi söylemler var. İki ucu b*klu değnek. Buna rağmen kafeler, avm'ler tıka basa dolu hala, kimseye de bir şey denmiyor herkesin dilinde kongre yaptılar hiç bir şey olmadı lafları... Haklılar kesinlikle çok haklılar ama sen kendini aileni riske ediyorsun güzel kardeşim diyemiyorsun işte.

Maalesef saçma sapan politikalar ve olaylar sayesinde covid herkesin gözünde ciddiyetini yitirdi. Kendi adıma da maddi manevi gerçekten yordu bu süreç, hala sosyalliğin yanından bile geçemiyorum.
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler