User Tag List

Sayfa 322/386 İlkİlk ... 222272312320321322323324332372 ... SonSon
7320 sonuçtan 6.100 ile 6.118 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu muhalifligin sebebi nedir? Karaca virüse inanmaman mi? Ağır tedbir gelir işsiz kalırım endişesi mi? Yoksa yeter artık çok sıkıldım olayı mı? Pandeminin başından beri sallamayın takmayın diyorsun, kurallara uyanlara bıyık altından gülüyorsun... Günde 300 insan ölüyor ve durum ağırlaşıyor, senin gibiler belki kısa vadede hasta olmuyor ama kaç kişiyi hasta ediyor bilemiyoruz...
    Açık alanda maskeye karşıyım. Kimse ağzıma zorla at yemliği gibi bez takamaz bu kadar. Dünyanın her yerinde insanlar bu yüzünden protestolar yapıyolar bi ben değilim yani. Ama görüyorumki burada uzuv gibi kabul edilmiş maske. Ne diyim Allah mübarek etsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ozgurce nefes almak istemek muhaliflik olmus. Guler misin aglar misin

TolgaEsentepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    *** göteyiz. Her yerde *** göteyiz. Yok avustralyaymiş yok yeni zellendaymiş.
    Burasi türkiye, açik alanda takmak serbest olsun de 2 gün sonra kapali alana maskesiz giremedim diye adam döver, öldürürler !
    Maskeden başka korunabilecek birşeyimiz yok. Kimse bayilmiyor ama başka çare yok !
    .

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açık alanda maskeye karşıyım. Kimse ağzıma zorla at yemliği gibi bez takamaz bu kadar. Dünyanın her yerinde insanlar bu yüzünden protestolar yapıyolar bi ben değilim yani. Ama görüyorumki burada uzuv gibi kabul edilmiş maske. Ne diyim Allah mübarek etsin
    yurt dışına çıkmadım bilmiyorum ama biz burda özellikle büyük şehirlerde çok yakın yürüyoruz. hatta kültürümüz tanımadığımız adama bile sarılıyoruz neredeyse.

severek maske takan olduğunu sanmıyorum.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Niye takamasin, atı bilmem ama baya essek gibi taktiriyorlar, biz burada kurallara göre yorum yapıyoruz, maskeye karşı olanlar bunu eyleme cevirsinler madem öyle...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O yurtdışında "özgürlük" diye bir araya gelip protesto yapanlara biz "mal" diyoruz.

Bizde henüz heveslisi çok yok diye şükrediyorduk ama yakında patlayacak herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SekoLive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yurt dışına çıkmadım bilmiyorum ama biz burda özellikle büyük şehirlerde çok yakın yürüyoruz. hatta kültürümüz tanımadığımız adama bile sarılıyoruz neredeyse.

severek maske takan olduğunu sanmıyorum.
    yo baya severek savunuyolar. Kolu bacağı gibi sahiplenmişler maskelerini

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E tamam aga.. Ben demin bişey yazdım üstteki mesajlarda.

Açık hava, metrobüs durağında bekle 100 kişiyle *** göte...

Yine açık hava diye böyle saçma sapan toplulukların olduğu yerlerde dur, Taksim İstiklalde dolaş mesela, herkes maskesiz gezsin orada.

Veya Eminönü meydanda...

Cesaretin var mı? Herkes maskesiz olacak...

Daha önce de yazdık, tek başına olduğun ortamda maske takmak saçma tabi, veya tek başına duran adamın yanına gidip niye maske takmıyorsun deyip ceza kesmeye çalışmak işgüzarlık, bunları zaten söyledik, biliyoruz.

Ama işi bu noktaya getirirsen, 5G de derim, chemtrail de derim, aynı kefeye koyarım

oxygen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kimsenin maskeyi sahiplendiği yok. Bunun bir süreç olduğunu bilen aklı selim insanlar, gerek işlerine yansımaması için gerekse de ailelerine hastalığı götürmemek için maske kullanımından rahatsız olmuyorlar.
    Ben şimdi tempolu bir şekilde iş kovalıyorum, olası bir izole durumunda yaklaşık 10-15 günlük bir kayıp yaşayacağım. O yaşadığım kayıp aslında 10-15 günlük değil, izole durumunda da geri kaldıklarım, tamamlayamadıklarım vs sayarsak belki 1 sene belki de 10 senede toparlanamayacak yaralar verebilir. Bu sebepten büyük özenle maskemi de takıyorum, mesafeme de dikkat ediyorum. He hiç beklenmedik yerlerden de bulaşma ihtimali yüksek ama ne demişler "şans tedbirli kişilerin yanında savaşır".
    Bir çok dünya ülkesinde maske kullanımı iptal edildi, sosyal hayat normale döndü ama konu Türkiye'ye gelince işler sarpa sarıyor.

Bu maske antipatisi bana tamamen bilinçsizlik ve sorumsuzluk olarak geliyor.

Burada itiraz edilecek şey maske değil, maske kullanımının sürekli hale gelmesine sebep olan diğer yönetimsel hatalar.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Olağanüstü hal varken

Her yerde takılmaya devam edilmeli

Alışkanlık yapması açısından özellikle

Polis evet işgüzar halleri yok değil

Geçen arabada tekim az kalsın kesecekti banada

Yanında durup maskemi yukarı çektim

Hep takılı olması gerekiyormuş

Eyvallah abi bilmiyordum dedim tamam bu seferlik yazmayalım dedi yazmadı

Arabada da tekim kimseye bir zarar verme şansım yok hes de temiz filan

Ne mantıklı yürütülüyor ki pandemi yürütülsün deyip konuyu kendimce kapattım

Evden çıkmamaya çıkarsamda alkol maskeyi yanımdan ayırmıyorum

Şu ana kadar teğet geçti hep beni

Böyle giderse bitmez zaten boşuna tartışmayın iş beştepe de bitiyor
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben burda görüşlerimi dile getiriyorum eşşek diyen mi dersin mal diyen mi dersin bi ton hakaret. Kemik kadronun düşüncesi dışında bi yorum gelirse linçlemeler, birlik olup o kişiye yüklenmeler. Yakışmıyor abiler kimse sizin gibi düşünmek zorunda değil. Saygısızlık yapmadan görüş yazıyoruz buraya. DM den 10 a yakın mesaj geldi beni destekleyen ama buraya görüşlerini yazmıyolar linçlenmemek için. Burada sizin kötülüğünüze birşey yazmıyorum. 1 senedir yasak, maske vs savunuyorsunuz ne değişti hiçbir şey.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    .

Daha önce de yazdık, tek başına olduğun ortamda maske takmak saçma tabi, veya tek başına duran adamın yanına gidip niye maske takmıyorsun deyip ceza kesmeye çalışmak işgüzarlık, bunları zaten söyledik, biliyoruz.
    ee bende bunu savunuyorum zaten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olağanüstü hal varken

Her yerde takılmaya devam edilmeli

Alışkanlık yapması açısından özellikle

Polis evet işgüzar halleri yok değil

Geçen arabada tekim az kalsın kesecekti banada

Yanında durup maskemi yukarı çektim

Hep takılı olması gerekiyormuş

Eyvallah abi bilmiyordum dedim tamam bu seferlik yazmayalım dedi yazmadı

Arabada da tekim kimseye bir zarar verme şansım yok hes de temiz filan

Ne mantıklı yürütülüyor ki pandemi yürütülsün deyip konuyu kendimce kapattım

Evden çıkmamaya çıkarsamda alkol maskeyi yanımdan ayırmıyorum

Şu ana kadar teğet geçti hep beni

Böyle giderse bitmez zaten boşuna tartışmayın iş beştepe de bitiyor
    arabada tek başınayken maske takmak zorunlu değil.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    arabada tek başınayken maske takmak zorunlu değil.
    Valla kesiyordu
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben burda görüşlerimi dile getiriyorum eşşek diyen mi dersin mal diyen mi dersin bi ton hakaret. Kemik kadronun düşüncesi dışında bi yorum gelirse linçlemeler, birlik olup o kişiye yüklenmeler. Yakışmıyor abiler kimse sizin gibi düşünmek zorunda değil. Saygısızlık yapmadan görüş yazıyoruz buraya. DM den 10 a yakın mesaj geldi beni destekleyen ama buraya görüşlerini yazmıyolar linçlenmemek için. Burada sizin kötülüğünüze birşey yazmıyorum. 1 senedir yasak, maske vs savunuyorsunuz ne değişti hiçbir şey.
    Arkadaş kimse maskeyi benimsememiş, sahiplenmemiş, sevmemiş, takınca mutlu değil zaten senin bir türlü anlamadığın bu...
    Tekrar anlatmayı deneyeyim;
    1- Esnafım işyerim var ve bu hastalıktan korunmak için, iş yerimi, müşterilerimi koruyabilmek için maske şart. Neden biliyor musun o 10-15 gün kapalı olmak çok şey
    götürür hayatından çünkü giderler, ödemeler, evraklar hiç durmuyor.
    2- Ailemde kronik rahatsızlıklar var en büyük korkumuz sevdiklerimiz. Kendini çok yormadan elden geldiğince önlemler gözünde canlanır hemen; maske, mesafe,
    temizlik...
    3- Diyelim ki bulaştı haberimiz yok, bir başkasına bulaştırmamak için, hatta bir başkasının ölümüne neden olmamak için bile bu pislik şey şart !

Gerçekten sevmiyoruz bak, vallahi sevmiyoruz bu maskeyi, tek istediğimiz elimizden geldiğince önlem alıp kendimizi ailemizi sevdiklerimizi korumak ve maalesef elimizdeki tek bireysel önlem bu...

Ayrıca sana özelden yazan, destekleyen arkadaşlar buraya yazabilecek medeni cesarete sahip değillerse kimseyi suçlamasınlar sorunu kendilerinde arasınlar... Biraz uzun oldu kusura bakmayın.
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaş kimse maskeyi benimsememiş, sahiplenmemiş, sevmemiş, takınca mutlu değil zaten senin bir türlü anlamadığın bu...
    Tekrar anlatmayı deneyeyim;
    1- Esnafım işyerim var ve bu hastalıktan korunmak için, iş yerimi, müşterilerimi koruyabilmek için maske şart. Neden biliyor musun o 10-15 gün kapalı olmak çok şey
    götürür hayatından çünkü giderler, ödemeler, evraklar hiç durmuyor.
    2- Ailemde kronik rahatsızlıklar var en büyük korkumuz sevdiklerimiz. Kendini çok yormadan elden geldiğince önlemler gözünde canlanır hemen; maske, mesafe,
    temizlik...
    3- Diyelim ki bulaştı haberimiz yok, bir başkasına bulaştırmamak için, hatta bir başkasının ölümüne neden olmamak için bile bu pislik şey şart !

Gerçekten sevmiyoruz bak, vallahi sevmiyoruz bu maskeyi, tek istediğimiz elimizden geldiğince önlem alıp kendimizi ailemizi sevdiklerimizi korumak ve maalesef elimizdeki tek bireysel önlem bu...

Ayrıca sana özelden yazan, destekleyen arkadaşlar buraya yazabilecek medeni cesarete sahip değillerse kimseyi suçlamasınlar sorunu kendilerinde arasınlar... Biraz uzun oldu kusura bakmayın.
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sen hepimizin gerizekalı olduğunu ima ederken gayet rahatsın, bak sorun şu, senin gibiler yüzündenn bu hastalık yayılıyor, çiçekten böcekten doğadan geçmiyor bu, illaki bir insan lazım taşıyıcı olarak... sen taşıyıcıysan bana da bulaştırma diye takıyorsun o at yemliğini...

bizim derdimiz senin o güzel suratını daha rahat gösterebilmen değil, havuzda bir delik varsa tamir etmek için galonlarca suyu deşarj edersin, bunu suyun kirli olmasından değil, zorunlu olduğun için yaparsın... 15 aydır proje yapmıyorum kasama cebime 1 kuruş girmedi, devletten 1 kuruş da yardım almadım, bu süreçte 1 amca 1 hala kaybettim... artık bilgisi varmış gibi görünen cahillerin laf salataları yüzünden herkesin yaymasının sonuçlarından bıkmış durumdayım... pandeminin şimdiye dek senin hayatını etkilememiş olması bir lütuftur, ama bu b.kunu çıkartıp özgürlük adı altında kurallarla taşşak geçmeni gerektirmez... pandemi bitene kadar bütün aileler uzak ya da yakın, maddi ya da manevi kayıplar yaşayacak, sen de sıranı bekle, seçilmiş adam zannetme kendini...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ee bende bunu savunuyorum zaten
    Onca yazıdan cımbızla çekip işine geldiğin kısmı almışsın, oysa yukarıda ne yazmışsın dur ben sana hatırlatayım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz bilimin dediklerine göre diyoruz ki maske aerosol ile yayılımı azaltıyor. Siz "takıyoruz da ne oluyor" diyorsunuz.

O kadar araştırmaya rağmen ne olup bittiğinden kimse 100% emin değilken "maske takılmasaydı bir şey değişmezdi" hipotezini hiç bir veri bilgi olmadan savunup olumlu yorum almayı beklememek lazım.
    Kimse evde tek başına maske takın da demiyor, sokakta serbest kalsa o adam markete de maskesiz girecek şu halde bile kaç kere kavga gürültü oluyor.

Yani bunun komple yalan olduğuna inananları da anlamıyorum. Bu kadar insan intihar mı ediyor, hadi onları geçtim tüm doktorlar birleştiler bu oyunun bir parçası halinde kendilerini mi öldürüyorlar?
    Bu kadar trajikomik düşüncelere sahip olanlara açık açık sövenlerin çoğunluğunu bir yakınımı koronadan kaybetmiş olabilir onu da göz ardı etmeyin...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler