User Tag List

Sayfa 325/386 İlkİlk ... 225275315323324325326327335375 ... SonSon
7320 sonuçtan 6.157 ile 6.175 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vaka sayısı 37k'ya inmiş bile bugün.
    Ama test sayısı da 350k'dan 268k'ya inmiş.
    5k hedefe ulaşmak çok kolay aslında, yap 40k test, oldu sana 5k vaka
    yok yine tutmuyor hesap, 6.500 falan oluyor 30bin test olursa hesap tutuyor...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maske bir işe yaramaz demek de maske takmayan ölür demekte uç noktalarda gereksiz tartışmalar.

Çok açık net bir şey varki maske pandemiyle birlikte icat edilmedi , yıllardır bir çok sektörde özellikle sağlık sektöründe zaten kullanılıyor. Bunu hatırlatmak için yazdım kimsenin bilmediği bir şey değil.

Gelelim halka maske dayatmasına , ki ben toptan karşıyım, doğru kulllanılmadığı ve denetim altına alınmasının neredeyse imkansız olduğu için bende faydadan çok zararı olduğunu düşünüyorum.

Öncelikle daha bırak takmayı üretiminde satışında bunu denetleyemiyorsun , az önce arkadaş link paylaşmış, alayı şaibeli, çoğunun markası bile yok, nerede yapıldığı mechul.

Akşam 7 haberlerinde çıkıp bağırıp çağırıp maske takın diye konuşan doktorlar söylemesi gerekeni söylüyor, bunun detayını araştıracak bilinç sende yoksa, kimse kusura bakmasın. evde oturup devlet bize bakmıyor tribinden öteye geçen bir durum değil.

Benim gördüğüm maske kullanımı herkesin bileğinde cebinde oturduğu koltuğun yanında , orda burda sürekli tak çıkar sonra ağzına tak. Bu maske kullanımı insanı korumaz net hasta eder. Saatlerce takılan maske insanı korumaz hasta eder. Gidip tekstil ben yıkar kullanırım dediğin maske seni hasta eder. Bunu doğru kullanmadıktan sonra dayatmanın da hiç bir anlamı yok. Ve bu benim kendi yorumumum. Bir belge data vs. dayatmıyorum şimdi çıkıp biri yine data demesin, bu maske faşistliği net daha fazla hasta ediyor insanları. zerre işe yaradığını düşünmüyorum...
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maske bir işe yaramaz demek de maske takmayan ölür demekte uç noktalarda gereksiz tartışmalar.

Çok açık net bir şey varki maske pandemiyle birlikte icat edilmedi , yıllardır bir çok sektörde özellikle sağlık sektöründe zaten kullanılıyor. Bunu hatırlatmak için yazdım kimsenin bilmediği bir şey değil.

Gelelim halka maske dayatmasına , ki ben toptan karşıyım, doğru kulllanılmadığı ve denetim altına alınmasının neredeyse imkansız olduğu için bende faydadan çok zararı olduğunu düşünüyorum.

Öncelikle daha bırak takmayı üretiminde satışında bunu denetleyemiyorsun , az önce arkadaş link paylaşmış, alayı şaibeli, çoğunun markası bile yok, nerede yapıldığı mechul.

Akşam 7 haberlerinde çıkıp bağırıp çağırıp maske takın diye konuşan doktorlar söylemesi gerekeni söylüyor, bunun detayını araştıracak bilinç sende yoksa, kimse kusura bakmasın. evde oturup devlet bize bakmıyor tribinden öteye geçen bir durum değil.

Benim gördüğüm maske kullanımı herkesin bileğinde cebinde oturduğu koltuğun yanında , orda burda sürekli tak çıkar sonra ağzına tak. Bu maske kullanımı insanı korumaz net hasta eder. Saatlerce takılan maske insanı korumaz hasta eder. Gidip tekstil ben yıkar kullanırım dediğin maske seni hasta eder. Bunu doğru kullanmadıktan sonra dayatmanın da hiç bir anlamı yok. Ve bu benim kendi yorumumum. Bir belge data vs. dayatmıyorum şimdi çıkıp biri yine data demesin, bu maske faşistliği net daha fazla hasta ediyor insanları. zerre işe yaradığını düşünmüyorum...
    hocam maske bütün viral hastalıklarda kullanılır, iz yıllardır hasta olunca başkasına geçmesi diye takarız, bak bu sene nerdeyse soğukk algıınlığı sıfıra indi, neden? daha mı sıcak geçti hiç mi üşütmedik? maske kalitesini kontrol edecek mercii bellidir, vatandaşına maske dağıtıyorum diye dünyaya 2-3 palet maske gönderince zannettik ki biz çok güçlüyüz... maskeyle pandemi biter demedik hiç ama en azından aşı olana kadar maske ve mesafeyle daha kontrollü olalım dedik, olduk mu? 2020 de yaz dahil kapanalım 1 seneyi kaybettik zaten bari pandemiyi kontrol altına alalım dedik, şimdi 1 değil 2 sene kaybetmiş olmadık mı? bu olay şeye döndü, kaynak yapılırken bakmayın derler ki çok doğrudur kimisi sabaha gözlerini açamaz kimisi biraz kaşınır geçer, kaynakçıya sorsan 'yeaa abi ne gözlüğüü yaa!'derler...

milli bayramların kutlanması yasakken Ayasofyayı açmak, kongreleri mitingleri 'lebaleb' şekilde yapmak pandemiyi patlatmadı mı? sen insanlara 2 metre mesafede duracaksın ki maske de işe yarasın, ama tamamen maskeye inanmıyorum demek de doğru değil... alın işte herkes yayıldı açıldı saçıldı, bitti mi pandemi? bize birşey olmaz mantığıyla binlerce insan öldü daha da ölecek...

bugün beklerdim ki aşılama ile ilgili de konuşulsun, o da yok... kimisi maskeye kimisi aşıya inanmaz merak ediyorum fikriniz nedir nasıl geçecek bu pandemi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada 3 haftalık kapanma geldi? Sizce oluru ne olur?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muharrem7791 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne olacak, bayram sonrası yine açılacak, bu sefer test sayıları gizlenerek vakalar 5.000 diyecekler, turist gelsin, özel okullar yeni kayıtları alsın, son baharda dünya birinciyiz yine...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muharrem7791 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ülkenin yine nereden baksak yarısına yakınının muaf olacağı bir kapanma gibi duruyor. Muhtemelen rakam bahsedilen seviyelere düşecektir ama bu düşüş ne kadar gerçekçi bir düşüş olacak onu yine ağustos ayında göreceğiz gibi geliyor...

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kapanma en başında olmalıydı. Şu saatten sonra bir esprisi yok bana göre.

Zaten bu kapanmanın amacı da az çok belli, biz önlemleri aldık diyip vakaları minimum gösterip salacaklar herşeyi. Sonra tekrar patlayacak önceden olduğu gibi.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sağlık çalışanı olarak söylüyorum, tam kapanmayla çözülmez. Millet zaten ekonomik ve ruhsal olarak bitmiş durumda. Aşılama hızlanmadan bu tarz önlemler ancak salgında size süre kazandırır. Bayramdan sonra ilk rahatlamada tekrar yükselişe geçer. Sonuçta bu virüs dünyaya 1 kişiden yayılıp bu hale geldi. Tek çözüm zorunlu olarak bir an önce herkesin aşılanması. Başka hiçbir çözümü yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam maske bütün viral hastalıklarda kullanılır, iz yıllardır hasta olunca başkasına geçmesi diye takarız, bak bu sene nerdeyse soğukk algıınlığı sıfıra indi, neden? daha mı sıcak geçti hiç mi üşütmedik? maske kalitesini kontrol edecek mercii bellidir, vatandaşına maske dağıtıyorum diye dünyaya 2-3 palet maske gönderince zannettik ki biz çok güçlüyüz... maskeyle pandemi biter demedik hiç ama en azından aşı olana kadar maske ve mesafeyle daha kontrollü olalım dedik, olduk mu? 2020 de yaz dahil kapanalım 1 seneyi kaybettik zaten bari pandemiyi kontrol altına alalım dedik, şimdi 1 değil 2 sene kaybetmiş olmadık mı? bu olay şeye döndü, kaynak yapılırken bakmayın derler ki çok doğrudur kimisi sabaha gözlerini açamaz kimisi biraz kaşınır geçer, kaynakçıya sorsan 'yeaa abi ne gözlüğüü yaa!'derler...

milli bayramların kutlanması yasakken Ayasofyayı açmak, kongreleri mitingleri 'lebaleb' şekilde yapmak pandemiyi patlatmadı mı? sen insanlara 2 metre mesafede duracaksın ki maske de işe yarasın, ama tamamen maskeye inanmıyorum demek de doğru değil... alın işte herkes yayıldı açıldı saçıldı, bitti mi pandemi? bize birşey olmaz mantığıyla binlerce insan öldü daha da ölecek...

bugün beklerdim ki aşılama ile ilgili de konuşulsun, o da yok... kimisi maskeye kimisi aşıya inanmaz merak ediyorum fikriniz nedir nasıl geçecek bu pandemi?
    abi ben zaten maske işe yaramaz demedim orada. söylediklerine kısmen katılıyorum.

ben şahsen araştıran sorgulayan bir insanım , ben aşıya inanmıyorum , asla da olmaycağım. bunu eleştirmek kimsenin hakkı da haddi de değil bana göre.

sadece bakış açısı ile bile aşı tezini çürütürüm , ama burada bunu tartışmaya açmak istemiyorum.

aşıya inana da saygı duyuyorum, ithama gerek yok , herkes kendi bakış açısı ve bilgisi doğrultusunda yorumlayıp yaşıyor bu hayatı.

Dataları bilmem ama veriler çok şey anlatıyor aslında. yukarıda yazmışsın ,ay sonu mucize gibi inecek vaka sayıları , turizme açılacak her yer diye. daha yarım saat önce aynı cümleyi kurdum karşımdaki insanla sohbet ederken. Peki soruyorum , geçen senede aynı birebir senaryo olmadı mı ? tarih bu kadar mı tekerrür eder ? aşıyı tavsiye edenle bu yalanları söyleyenler aynı kurum ve kişiler değil mi... ? başka bir şey söylemeye gerek duymuyorum.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Victiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağlık çalışanı olarak söylüyorum, tam kapanmayla çözülmez. Millet zaten ekonomik ve ruhsal olarak bitmiş durumda. Aşılama hızlanmadan bu tarz önlemler ancak salgında size süre kazandırır. Bayramdan sonra ilk rahatlamada tekrar yükselişe geçer. Sonuçta bu virüs dünyaya 1 kişiden yayılıp bu hale geldi. Tek çözüm zorunlu olarak bir an önce herkesin aşılanması. Başka hiçbir çözümü yok.
    yahu ne kapanması , genelgeyi yayınladılar. bana ismi dışında bitane TAM kapanan bir yer söylesene, tamamen dostlar icraatte görsün. Şu yeni yaptırımla çalışan bir insan olarak benim hayatımda pek bir şey değişmedi açıkçası, burada değişen biri olduğunu da hiç sanmıyorum.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yahu ne kapanması , genelgeyi yayınladılar. bana ismi dışında bitane TAM kapanan bir yer söylesene, tamamen dostlar icraatte görsün. Şu yeni yaptırımla çalışan bir insan olarak benim hayatımda pek bir şey değişmedi açıkçası, burada değişen biri olduğunu da hiç sanmıyorum.
    hocam bütün otosanayi kapanıyor, lokantalar cafeler zaten 1 senedir kapalı, inşaatlar devam deniyor ama gerçeğini bana sor, canını pazarda bulduysn devam et durumu var... ben tekrar soruyorum, bu pandemi nasıl bitecek peki? hepimizin elbette fikri var, aşı ve maske çare değil, eyvallah, peki nedir çare? askerler miğfer giyerek ölümsüz olmuyorlar ama şapkayla savaşa gideni gördük mü? biz mühendisler baret giyeriz, tepemize bir şey düşünce ölmemize engel mi? değil ama tedbir almanın nesi saçma oluyor gerçekten anlamıyorum...

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    etrafta buyuk kucuk esnaf dolu. durumları gunluk olanlar napıcaz 20 gün demeye başladı. 20 gunden snrası iş acısından açık onu artıkbılıyoruz. ortalama olanlar kendimizi toparlarız biraz dinleniriz kafasında bizde dahil. büyük olanlarda iyi oldu zaten yetişemiyorduk kendimize zaman ayırırız durumunda.
    eğer çalışma izni şansınız var ise evde durmayı kimse tercih etmiyor.
    zaten esnafın evde durması çokta mümkün değil.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pandeminin başında insanlar korktukları için çok daha dikkatli ve tedbirliydiler.Bu yüzden geçen yazı nispeten hafif atlattık bugünlere kıyasla.Ama artık herkes bitmiş bunalmış salmış durumda.Bakalım bu sözde tam kapanma birşeyleri değiştirebilecek mi.

Bugün izmirden istanbula geldim garanti olsun diye yol izni aldım.19.00 da yasak başladığında akhisardaydım 400 km yol geldim bi istanbul girişinde çevirmeye denk geldik onda da ''biz izin filan bakmıyoruz normal ehliyet ruhsat kontrolü'' dedi memur arkadaş.Başka hiçbir kontrol yok izin almasamda olurmuş.Sözde seyahat yasağı var ki Türkiye'nin en fazla nüfus ve vaka sayılarına sahip şehirleri arasında yolculuk ettim.

20 gün çok ciddi rakam ,sıkı tedbirler uygulanmaz ,yeterli denetim olmaz ise boşuna ekonomik yıkım yaşayıp ruh sağlığımızı kaybettiğimizle kalacağız.
    Dr.Ecu

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kapanma büyük işe yarayacaktır. Zaten aşılamada hızlanırsa sonrası geçen sefer kadar çok olmaz. Yeterki aşılama da hızlı yol kat etsinler. Bizim insanımızı sarılmaktan alı koyamazsın. O yüzden bu kapanma aşı için fırsattır. Tek anlamadığım neden hâlâ sputnik ile anlaşmadılar. Fiyat performans ve üretim hızında lider aşı durumunda şuanda.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dolar çıkar faiz çıkar, ''kazan - kazan'' yönteminin aksi ''kaybet - kaybet'' yöntemi işliyor bu sistemde..
    Yeterince hızlı aşılanma olmazsa hem hapis olacağız, hem de orta-uzun vadede bir işe yaramayacakmış gibime geliyor..
    Bir sürü çarpıklık var yine, evcimen biri olarak ben boğuldum artık hapsedilmekten..

ErenErdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gönül isterdi ki kapanma halk sağlığını/halkı düşünüp yapılsaydı.
    Kapanma açıklamasıyla beraber; halka maddi manevi destek sunulacağı - bu süreçte aşılanma hızının artacağı - test sayısının artacağı söylenmiş olsa kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum.
    Vaka düşürme arzusu açıklanırken bile toplum sağlığının s si amaçlanmadığı görülüyor. Hedef turizmde geri kalmamak.
    Test sayısı azaltılarak vaka sayımızda düşüş var diyorlar. 2020 haziran ayından beri Tanzanya da vaka sayısı 0 adamlar neredeyse 1 yıldır test yapmıyorlar.
    We’re the middle children of history...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çiçek (su çiğeği değil farklı 2 hastalik çiçek hastalığı) hastalığında (ki öldürme oranı aşırı yüksek) dünyaya yakın tarih aralıkları ile hepten aşılama yapılmadığı
    takdirde önüne geçemeyeceklerini anladılar ve ekonomik durumu güçlü ülkeler ellerini taşın altına koyup gücü olmayanlara kendileri temin etti.

bu başarı öyküsünü büyüklerimiz 70lerde yapabilmişken ki bence coronadan kat ve kat daha beter bir durummuş özellikle o şartlarda, bizim generasyonun bunu neden yapmadıklarını anlayamıyorum.

Biontech en başarılı aşımı (tartışmasız) , al abi patentini firmadan gerek uçuk şartlarda ve tüm dünyada envai tesis kur üret,dağıt aşıla bitsin bu lannet,
    sonuçta MRna aşısının tüm avantajı çok kolay üretilebilmesi, şu an sorun 8milyar insana üretecek kapasitenin olmayışı, eee yarat o halde değilmi?

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kapanmanın getirdiği yürüyerek markete gidip alışveriş yapabileceğim ama arabayal gidersem ceza. zaten mesaim 6 da bitiyor yapabilsem yapabilsem haftaiçi öğlen vakti yapaileceğim. onda da yaya olarak gidebileceğim küçük marketlerden alışveriş yapacağım. Kapanma günü de ay sonu olduğundan aylık alışveriş yapacağım bir zaman dilimi de değil elde para yok. yani anlayacağınız baya buzdolabı boş bir biçimde kapanmaya gideceğiz.

alkol satışının yasaklanması gibi saçmalıkları saymıyorum bile.

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kapanmanın getirdiği yürüyerek markete gidip alışveriş yapabileceğim ama arabayal gidersem ceza. zaten mesaim 6 da bitiyor yapabilsem yapabilsem haftaiçi öğlen vakti yapaileceğim. onda da yaya olarak gidebileceğim küçük marketlerden alışveriş yapacağım. Kapanma günü de ay sonu olduğundan aylık alışveriş yapacağım bir zaman dilimi de değil elde para yok. yani anlayacağınız baya buzdolabı boş bir biçimde kapanmaya gideceğiz.

alkol satışının yasaklanması gibi saçmalıkları saymıyorum bile.

Çok guzel bir konuya deyinmissin

Ay sonu
    kimse maaş alamadı
    ay bası kapanma yapsan
    kira nasıl odenecek kredıler nasıl odenecek

Kapanma var evde olan kucuk esnafa yasak var
    ama hıc bır destek yok
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler