User Tag List

Sayfa 327/386 İlkİlk ... 227277317325326327328329337377 ... SonSon
7320 sonuçtan 6.195 ile 6.213 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bilişim firması sahibiyim. 10 larca üretim ve ihracat yapan müşterim var şuan çalışan ve çalışmaya devam edecek. Bunların sunucu ve network sıkıntıları olduğu zaman ben gidebilecek miyim diye soruyorum. Kimse cevap veremiyor. Daha önce izin kağıdı alıyorduk firmalardan. Şimdi SGK bakacaklar diyorlar. Muhasebe benim vergi levhasına yeni ek iş kolları başvurusunda bulundu vergi dairesinden. Bakalım lazım olursa ve polis çevirirse bakalım işe yarayacak mı ?
    genelgeye göre:
    81 İl Valiliğine Tam Kapanma Tedbirleri Genelgesi Gonderildi

21. Elektrik, su, doğalgaz, telekomünikasyon vb. kesintiye uğramaması gereken iletim ve altyapı sistemlerinin sürdürülmesi ve arızalarının giderilmesinde görevli olanlar ile servis hizmeti vermek üzere görevde olduklarını belgelemek şartı ile teknik servis çalışanları,

30. Bankalar başta olmak üzere yurt çapında yaygın hizmet ağı olan kurum, kuruluş ve işletmelerin bilgi işlem merkezleri ile çalışanları (asgari sayıda olmak kaydıyla),

bu ikisinden birinden muaf oluyorsun.hiç olmadı,

38. İş yerinde bulunan hayvanların günlük bakım ve beslenmelerini yapabilmek için ikamet ile iş yeri arasındaki güzergâh ile sınırlı olmak kaydıyla evcil hayvan satışı yapan iş yerlerinin sahipleri ve çalışanları,
    evcil bir hayvan sahiplenmen lazım.
    en azından hizmeti verebilmek için.

sistem yeterince işlemiyor açıkcası.
    gerek şehiriçi, gerek şehirdışı çalışıyorum. izin belgem var.çok çevirmeye girdim ama 1 kere izin belgesini gösterdim.zaten genelgede nufusun %80 i izinli.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yasaktan muaf olmayan var mı bana daha denk gelmedide nasıl yasak nasıl tam kapanma çözemedim çalışan yine çalışıyor çalışmayıp evde oturana yasak var heralde
    Babam nalburiye toptancısı. Nalburlara aklınıza gelecek neredeyse tüm ürünleri satışını yapıyor. Şimdi 17 gün kapanmada kara kara düşünüyor. Nalburlar açamıyor çünkü ve ödemeler var. Tahsilat yapamayacağı için kredi çekmiş. Belki aylardır yapmış olduğu kazancı şimdi yok yere kredi faizine gidecek 17 günlük kapanma nedeniyle. Olan yine kobi'ye oluyor ancak maalesef.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul'da 5 kişide Hindistan varyantı goruldu - Son Dakika Haberleri

işte şimdi mıçtık. ülke ülke değil yol geçen hanı mübarek

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbul'da 5 kişide Hindistan varyantı goruldu - Son Dakika Haberleri

işte şimdi mıçtık. ülke ülke değil yol geçen hanı mübarek
    Sen inanıyor musun hocam varyant İzmir'de semt adıdır yıllardır orda birşey olmaz yani, sorunları sorun olarak görmezden sorun falan kalmıyor...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    al iste bu da oyun! oyunu bozmak isteyen, gercegi gorenleri hemen baskiliyorlar... neyse ki doyclandda degilim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abicim bu kapanma falan değil.Kısmi açık oturum. Coronayı ülkeye yayma harekatı. İstanbulda 2 günde insan kalmadı. Şimdi bu insanların hepsi temiz mi? Hasta olan olmayan herkes bindi gitti arabasına otobüsüne bindi gitti nereye gidecekse.. Bayramda polis evlere gidip covidli evde mi diil mi diye kontrol mü yapacak. 300 bin vakanın kaçını dolaşabilir ki?
    Bu covidli millet şimdi ülkenin 4 bir yanına dağıldı. 2 tane noktada zaten 10 kişi covidli olsun bütün ülkeye yayılır. Susurluk biri diğeri de Afyon tesisleri. Ben dün sabah Çaycumaya fabrikaya gelmek için 5 de çıktım. Mehmetçik Opette saçma sapan sıra vardı yakıt alamadım devam ettim.
    Şimdi bu akşam şehirlerarası kapatılacak değil mi? Lan giden gitti zaten. Kapatsan ne olacak. Kapatma mı yapacaksın? Şak diye keseceksin. O anda;anında. Sadece ikameti olana geçiş olana izin vereceksin onda da güzergah doğru ise. Kimse gidemeyecek kıpırdayamayacak. Bunlar bildiğin " haydi bakalım covid i bütün Anadoluya yaymaya başlıyoruz. 48 saatiniz var toplanın gidin. Hadi bakiim" dedi. Hırdavatçılar kızıyor dediğime ama hırdavatçı dükkanım olsa işe almayacağım adamlar ülkeyi yönetiyor.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abicim bu kapanma falan değil.Kısmi açık oturum. Coronayı ülkeye yayma harekatı. İstanbulda 2 günde insan kalmadı. Şimdi bu insanların hepsi temiz mi? Hasta olan olmayan herkes bindi gitti arabasına otobüsüne bindi gitti nereye gidecekse.. Bayramda polis evlere gidip covidli evde mi diil mi diye kontrol mü yapacak. 300 bin vakanın kaçını dolaşabilir ki?
    Bu covidli millet şimdi ülkenin 4 bir yanına dağıldı. 2 tane noktada zaten 10 kişi covidli olsun bütün ülkeye yayılır. Susurluk biri diğeri de Afyon tesisleri. Ben dün sabah Çaycumaya fabrikaya gelmek için 5 de çıktım. Mehmetçik Opette saçma sapan sıra vardı yakıt alamadım devam ettim.
    Şimdi bu akşam şehirlerarası kapatılacak değil mi? Lan giden gitti zaten. Kapatsan ne olacak. Kapatma mı yapacaksın? Şak diye keseceksin. O anda;anında. Sadece ikameti olana geçiş olana izin vereceksin onda da güzergah doğru ise. Kimse gidemeyecek kıpırdayamayacak. Bunlar bildiğin " haydi bakalım covid i bütün Anadoluya yaymaya başlıyoruz. 48 saatiniz var toplanın gidin. Hadi bakiim" dedi. Hırdavatçılar kızıyor dediğime ama hırdavatçı dükkanım olsa işe almayacağım adamlar ülkeyi yönetiyor.
    Aynen öyle...

Eh bir de bu kafada olan insanlar için yok efendim maske takılmasın yok bilmemne yapılmasın diyorlar.

E oldu.

Ya geçende polis diyor ki "herkes fırıncı olmuş, geziyor". Bir sürü fırıncı belgesi düzenlenmiş
    Herkes bi şekilde yırtıp çıkmaya meraklı, yasak sallayan yok. Üzerine bir de maske, aşı tartışması yapıyoruz.

Tablo belli, insanımız belli. Daha üzerine ekstra mallığa gerek var mı?

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu e-devletten çalışma izin belgesi alma gibi birşeyler söylemiş bazı şahıslar.

buna bakan oldumu. SGK sekmesine girdim ama öyle birşey henüz yok

Hondafatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah küçük belde ve ilçelerde bulunan sağlık çalışanlarına sabır versin bu göçle birlikte resmen bir rekora daha imza attık.

Bizim insanımıza yasak demeyeceksin 2-3 yaşındaki bebeler gibi yapma etme dememek lazım yap evladım yap a.sk diyeceksin
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

özcan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    covid19 göçü başladı +olmayan kalmasın istiyorlar galiba
    www.kaymaz.com.tr

"Bir saniyesine bile hükmedemediğimiz bir hayat için bu kadar fırıldak olmanın alemi yok"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

burdan alabilirsiniz;

Sosyal Guvenlik Kayıt Belgesi Sorgulama

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sanıyorum akşam başlayacaktı, sistem hata veriyor veya "yakında açılacak" falan diyordu.

Haber sitelerinde falan yazıyordu detayları...

Gerçi o kadar anlatıp anlatıp, sonunda diyor ki, "şirketlerden alınan belgeler de geçerli olacaktır".

Yani şirketten antetli kağıda bas bişey, olur diyor adam resmen Tabi yetkili imzası falan olacak...

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Victiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hee ben bunu zaten favoriye atmışım. yeni bir belge değil. standart SGK belgesi.

böyle açıklama felan görünce dedim herhalde farklı bir belge veriyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hee ben bunu zaten favoriye atmışım. yeni bir belge değil. standart SGK belgesi.

böyle açıklama felan görünce dedim herhalde farklı bir belge veriyor.
    Farklı belge zaten bu sgk belgesi değil. E-Başvuru başvuru şu an yapılmıyor. https://www.ntv.com.tr/turkiye/icisl...WEmsh_Qa-6C90Q incesi burada yazıyor.

halili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E başvuru sitesi çöktü.Elimizdeki şirket kaşeli yazılar pazar akşamı 24 de kadar geçerli 1 seferlik.sonrasında e devletten yazının çıktısı ile işe gidebilirsiniz.sgk yazısını aldım ben yinede .

https://www.icisleri.gov.tr/81-il-va...lge-gonderildi

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    81 İl Valiliğine Gorev Belgesi Duzenlenmesi Genelgesi Gonderildi

29 Nisan 2021 Perşembe gününden itibaren muafiyetler kapsamında bulunan işyeri/fabrika/imalathane gibi yerlerde çalışan kişilerin, e-devlet platformunda yer alan İçişleri Bakanlığı e-başvuru sistemi üzerinden görev belgesi başvurusunda bulunacak. Görev belgesi başvurusunda bulunan kişilerin sosyal güvenlik numarasına göre halen çalışmakta olduğu işyeri sicil numarası belirlenecek ve iş yerinin faaliyet alanına göre muafiyet kapsamında kalıp kalmadığı kontrol edilecek. İlgili Bakanlıklarla sağlanan entegrasyonlar sayesinde anlık ve otomatik olarak yapılacak bu sorgulamalar sonucunda bildirim ile aranan şartlar arasında uyumluluğun tespiti halinde sistem üzerinden otomatik olarak görev belgesi düzenlenecek.

https://www.icisleri.gov.tr/kurumlar...C%87-FORMU.pdf

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E devlet kilitlenmiş belge vermiyor. Manuel çıktı olarak imzalı evrak verilecek her kişiye deniliyor. Bizim şirket 3000 kişi gel de tek tek evrak imzala ver haydi
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    istanbul'da 16 milyon muaf varmış yasaklardan...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler