User Tag List

Sayfa 342/386 İlkİlk ... 242292332340341342343344352 ... SonSon
7320 sonuçtan 6.480 ile 6.498 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    e-nabızda alerjik reaksiyonunuz olduğundan hastanede yaptırınız diye bir ibare vardı fakat alerjik reaksiyondan dolayı biontech olmayın diye bir ibare yoktu. Dün hanımı aşıya götürünce doktorlar öyle demiş. Şükür bir şey olmadı da soru işaretleri bol tabi.

bu arada mhrs'de yanlış hatırlamıyorsam 15 gün sonrasına randevu verilebildiğinden ikinci doz için randevu daha alamıyorum. 31 Temmuz'dan sonra 2. doz aşı olacağım.

Bu arada hint varyantı eğer 2. dozu doldurmadan artarsa 4. dalga olabilir diyorlar. TR'nin acelesi de bundan dolayı olabilir. Amma velakin hint varyantının bolca görüldüğü Rusya ile de karşılıklı kapıların açıldığı bilgisi de ortaya çıktı. ilginç enteresan durumlara gebeyiz bakalım.
    Her şeyde "olumsuz" konuşmayı seven M.Ceyhan bu konuda nasıl olduysa bi nebze daha olumlu konuştu.

Tabi ki gazeteler "korkutma" işi çok hoşlarına gittiğinden "M.Ceyhan'dan KORKUTAN UYARII" diye click-bait şeklinde haber yapmış olsalar da, haber içeriğine baktığımızda amca diyor ki;

Bu son bahsi geçen delta varyantının da bulaşıcılığı yüksek olabilir, bu yüzden dördüncü bir pik beklenebilir ancak bu pik, daha önceki varyantlardakine benzer şekilde yüksek olmayacak gibi, yalnızca vaka sayıları bir süre sabit seyredebilir, ancak aşılama etkisi ve rakamların artması ile tekrar düşüş trendine girecektir anlamında bir şeyler söyledi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah allah türkiyede sokakta bu virüsten düşüp bayılan ölen oldu biz mi görmedik
    Ya da hala nasa kostümlü tipler gelip evden mi alıyor virüslüleri
    Ya da hala migros poşetlerini küvette yıkayıp kargoları 3 gün balkonda mı bekletiyorsunuz yüzeyde virüs kalıyor vs diye)

Eğer durum böyleyse siz hayal görüyor olabilirsiniz, aşı olmayın, en yakın psikiyatri bölümüne başvurun, zira hayal gören sizsiniz
    Hocam iyi de kurguladığın mantık baştan yanlış.

Gösterilen "hurafe"leri niye bize gösterip "aha bakın, böyle bişey var mı" üzerinden gidiyorsun? Virüs de yok o zaman?

Burada sadece nasa kostümlüler gerçek O da bulaşıcı tehlikeli hastalık prosedürü gibi bir şey, önlem neticede... Baba doktor hocam ya, bunları sorman söylemen kabahat. Kızmıyor mu o baba?

Önceki mesajda yazdım, olay zaten virüsün öldürücülüğü değil, bunu 1000 sayfa önce de yazdık, hangi bünyeye nasıl etki edeceğinin bilinmemesi. Ayrıca vaka sayıları sayesinde sağlık sistemlerinin çökmemesi. Dert bu. Yoksa evet, virüsün öldürme oranı hala yüzde 3'lerde görünüyor. Varyant varyant dedikleri şeyde de öldürücülük halen düşük. Ama bulaşıcılık ve bu "bilinmezlik" tehlike yaratıyor.

Eğer virüs kapıp %100 ben bunu kazasız boyasız değişensiz geçiririm diyebiliyorsan buyur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Gösterilen "hurafe"leri niye bize gösterip "aha bakın, böyle bişey var mı" üzerinden gidiyorsun? Virüs de yok o zaman?

Burada sadece nasa kostümlüler gerçek O da bulaşıcı tehlikeli hastalık prosedürü gibi bir şey, önlem neticede... Baba doktor hocam ya, bunları sorman söylemen kabahat. Kızmıyor mu o baba?

Önceki mesajda yazdım, olay zaten virüsün öldürücülüğü değil, bunu 1000 sayfa önce de yazdık, hangi bünyeye nasıl etki edeceğinin bilinmemesi. Ayrıca vaka sayıları sayesinde sağlık sistemlerinin çökmemesi. Dert bu. Yoksa evet, virüsün öldürme oranı hala yüzde 3'lerde görünüyor. Varyant varyant dedikleri şeyde de öldürücülük halen düşük. Ama bulaşıcılık ve bu "bilinmezlik" tehlike yaratıyor.

Eğer virüs kapıp %100 ben bunu kazasız boyasız değişensiz geçiririm diyebiliyorsan buyur
    işte o hurafeleri sizlere bizlere gösteren kim? görüşü farketmeksizin, tüm global medya.
    ne için gösterildi o sokakta düşüp bayılanlar ölenler vs.
    o gün bunları gösterip sana bana migros poşeti yıkattıran medya, bugün tv'yi açtığın anda sadece aşı konuşuyor.
    işte benim bu noktada güvenim tamamen kaybolduğu için aşı olmak istemiyorum.
    yoksa yok aşının içinde çip var, yok kısır yapıyo falan salak saçma şeylere de gülüp geçiyorum, böyle bir görüşüm yok.

ben de nasa kostümlüler yok demedim.
    ilk günlerde virüs bulaşan insanları nasa kostümlüler alırken ,bugün otobüse bin git ilaçlarını al evine 10 gün kapan diyorlar. fark eden ne?
    ( bir arada 14 'dü sonra 10 gün oldu sonra tekrar 14 falan oldu bu da ayrı komik.)

benim düşüncem şu;
    insanlar bombok bir yaşam tarzı sürüyor.
    sabah 9 akşam 18 çalışan bir insan , sabah 8 de kalkıyor, kahvaltı yapmadan işine yetişmeye çalışıyor.
    işine geldiğinde kahvaltı diye 1 simit yanına üçgen peynir bir de çay içiyor.
    gün içinde toplasan 3 bardak su içiyor. ( hücrenin %75'i su iken, vücudun ana besin kaynağını vücuda vermiyor.)
    gün içinde sürekli çay kahve sigara tüketiyor.
    akşam eve gelip sulu yemek diye yağ içinde yüzen yemekleri yiyor.
    tv karşısına geçip yatana kadar survivor izliyor.
    işte bu adam aslında yaşamıyor, bu adam her türlü hastalığa yakalanmak durumunda, covid aşısı için de yalvarmak zorunda.

ben 5 yıldır hasta olmayı geçtim, eczanenin kapısına gitmedim.
    ben bu virüsü kapabilmek için gerçekten özel çaba sarf ettim diyebilirim, dışarıda asla maske takmıyorum her zaman çenemin altında ( covid olmayıp da ileride düşen akciğer kapasitesi sebebiyle başka türlü hastalıklara yakalanmayı arzulamıyorum.) , temmuz 2020'den beri her sabah 7 de spor salonundayım, bakterinin mikrobun en yoğun olduğu yer olduğuna hemfikirizdir herhalde.
    sanayide zaten maske diye bir kavram yok, ustalarla arabanın altına girip bi yiyişmediğimiz kalıyor.
    bekar yaşıyorum, görüştüğüm bayan arkadaş sayısı çok , bunların sadece 2 tanesinin şahsi arabası vardı, geri kalanları full toplu taşıma kullanıyordu, hatta aralarında her gün uçuşa giden hostesler de vardı.
    tüm bunlara rağmen covid olmamam gerçekten de şans mı şimdi )
    kesinlikle değil, kaliteli bir yaşam tarzı sürüyorum, yediğim içtiğim her şey dengeli ve kararında tüketiyorum. beslenmemde bile medyanın dayattığı tüketim şeklinin tersini yapıyorum, çünkü bir gün çıkıp kırmızı et sakın yemeyin kolestrol diyorlar, ertesi hafta çıkıp beyaz et yemeyin kırmızı et yiyin diyorlar, aynı şeyi yumurtanın sarısı beyazı için de yapıyorlar , oysa ki olay basit, sporcu adam 10 beyaz yumurta yemelidir diyorlarsa, 5 tane sarılı beyazlı karışık yumurtayı ye geç
    bu mantıkta ilerliyorum, virüsü kapmadım, hayırlısıyla kaparsam üzerimdeki etkiler ne oldu yazarım

herkese sağlıklı aşılı günler dilerim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    **
    eklemeyi unutmuşum , düzenle seçeneği olmadığı için ekleyeyim.

covid olma çabalarımdan bir tanesi de; çok yakın arkadaşım , kardeşi covid olup, temaslı olan arkadaşım, kızını riske atmamak için kendini 14 gün otele kapattı.
    oğlum otele para verme gel bende kal dedim, yok bir şey olursa vicdanım rahat etmez dedi.
    8. günde adamı özlediğim için s.çarm covidine diyip otele gidip beraber takılmıştım.

bu virüsten ailesindekileri kaybeden dostlarım da var, burnu bile akmadan geçiren de.
    virüs inkar edilemez, dediğiniz gibi belirsizlik var , bu da inkar edilemez, ama yaşam tarzınız ve dolayısıyla bağışıklığınız sizin elinizde.. iki umca/immunks vb., bir c vitamini gibi eczane ürünleri ile bağışıklığı güçlendirdiğini sananlar da var mesela onlar zaten en önce aşıya koşanlar oluyor.

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işte o hurafeleri sizlere bizlere gösteren kim? görüşü farketmeksizin, tüm global medya.
    ne için gösterildi o sokakta düşüp bayılanlar ölenler vs.
    o gün bunları gösterip sana bana migros poşeti yıkattıran medya, bugün tv'yi açtığın anda sadece aşı konuşuyor.
    işte benim bu noktada güvenim tamamen kaybolduğu için aşı olmak istemiyorum.
    yoksa yok aşının içinde çip var, yok kısır yapıyo falan salak saçma şeylere de gülüp geçiyorum, böyle bir görüşüm yok.

ben de nasa kostümlüler yok demedim.
    ilk günlerde virüs bulaşan insanları nasa kostümlüler alırken ,bugün otobüse bin git ilaçlarını al evine 10 gün kapan diyorlar. fark eden ne?
    ( bir arada 14 'dü sonra 10 gün oldu sonra tekrar 14 falan oldu bu da ayrı komik.)

benim düşüncem şu;
    insanlar bombok bir yaşam tarzı sürüyor.
    sabah 9 akşam 18 çalışan bir insan , sabah 8 de kalkıyor, kahvaltı yapmadan işine yetişmeye çalışıyor.
    işine geldiğinde kahvaltı diye 1 simit yanına üçgen peynir bir de çay içiyor.
    gün içinde toplasan 3 bardak su içiyor. ( hücrenin %75'i su iken, vücudun ana besin kaynağını vücuda vermiyor.)
    gün içinde sürekli çay kahve sigara tüketiyor.
    akşam eve gelip sulu yemek diye yağ içinde yüzen yemekleri yiyor.
    tv karşısına geçip yatana kadar survivor izliyor.
    işte bu adam aslında yaşamıyor, bu adam her türlü hastalığa yakalanmak durumunda, covid aşısı için de yalvarmak zorunda.

ben 5 yıldır hasta olmayı geçtim, eczanenin kapısına gitmedim.
    ben bu virüsü kapabilmek için gerçekten özel çaba sarf ettim diyebilirim, dışarıda asla maske takmıyorum her zaman çenemin altında ( covid olmayıp da ileride düşen akciğer kapasitesi sebebiyle başka türlü hastalıklara yakalanmayı arzulamıyorum.) , temmuz 2020'den beri her sabah 7 de spor salonundayım, bakterinin mikrobun en yoğun olduğu yer olduğuna hemfikirizdir herhalde.
    sanayide zaten maske diye bir kavram yok, ustalarla arabanın altına girip bi yiyişmediğimiz kalıyor.
    bekar yaşıyorum, görüştüğüm bayan arkadaş sayısı çok , bunların sadece 2 tanesinin şahsi arabası vardı, geri kalanları full toplu taşıma kullanıyordu, hatta aralarında her gün uçuşa giden hostesler de vardı.
    tüm bunlara rağmen covid olmamam gerçekten de şans mı şimdi )
    kesinlikle değil, kaliteli bir yaşam tarzı sürüyorum, yediğim içtiğim her şey dengeli ve kararında tüketiyorum. beslenmemde bile medyanın dayattığı tüketim şeklinin tersini yapıyorum, çünkü bir gün çıkıp kırmızı et sakın yemeyin kolestrol diyorlar, ertesi hafta çıkıp beyaz et yemeyin kırmızı et yiyin diyorlar, aynı şeyi yumurtanın sarısı beyazı için de yapıyorlar , oysa ki olay basit, sporcu adam 10 beyaz yumurta yemelidir diyorlarsa, 5 tane sarılı beyazlı karışık yumurtayı ye geç
    bu mantıkta ilerliyorum, virüsü kapmadım, hayırlısıyla kaparsam üzerimdeki etkiler ne oldu yazarım

herkese sağlıklı aşılı günler dilerim
    vallah bunları benden başka yazan görünce gözlerim yaşardı. Ama wolkanku kardeşim bu başlık tam bir Türkiye turnusolu. Tam 1.5 senedir açık alanda bir kez bile maske takmadım. Maskenin açık alanda saçmalıktan ibaret olduğunu, ciğerlerin temiz havaya ihtiyacını olduğunu buraya defalarca yazdım ama adamlar maskeyi öyle bi savundular ki bana sanarsın maskeyle doğmuşlar. Medya bunları nasıl korkutup sindirdiyse maskeyi indirince hasta olacaklarını sanıyolar.

Tam kapanmada Bodrumda yazlığımdaydım ve denize maskeyle giren insanlar gördüm. Oksijen yetmezliği bunlar hep işte.

( covid olmayıp da ileride düşen akciğer kapasitesi sebebiyle başka türlü hastalıklara yakalanmayı arzulamıyorum.)

Şu yazdığın cümle o kadar önemli ki ileride görecem ben bu 7/24 maskeye tapanları

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Volkan gel sana grip aşısı yapalım boşver covid movid.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Volkan gel sana grip aşısı yapalım boşver covid movid.
    En son 2015 ya da 2016 olması lazım, babamın zoruyla grip aşısı olmuştum
    İki sene üst üste yaptırmıştık
    Ulan o iki sene de kafam yastıktan kalkamayacak derecede hasta oldum.
    O günden sonra ne aşı oldum ne hasta��
    Ha ama şu var, hafif bir kırgınlık halsizlik hissettiğim anda çok tekrarlı şiddetli antreman yapıp iç ısımı yükseltmeye bakarım.
    Ateş ilk insandan beri vücudun temel savunma mekanizmasıdır, ben ocağın altını kuvvetli açarak yardımcı oluyorum vücuda hepsi bu

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Pozitif bir öğrencinin "Hoca maskeyi arada sırada sıyırıyordu." ihbarıyla test yapıldı, pozitif çıktım. Kazasız, boyasız, değişensiz geçirdim. Buyurdum, ne olacak?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://twitter.com/haskologlu/statu...15163459481608

Pandemi ayağına ideoloji dayatmaya devam. Özgürlükleri için mücadele eden insanlara gerizekalı diyen arkadaşa çerçeve yapıp yollamak lazım bunu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı livaneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pozitif bir öğrencinin "Hoca maskeyi arada sırada sıyırıyordu." ihbarıyla test yapıldı, pozitif çıktım. Kazasız, boyasız, değişensiz geçirdim. Buyurdum, ne olacak?
    Bunu böyle mi anladınız?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abiler kardeşler genede temkinli olun...

öyle hastalık yalan diyip trabzan yalayan rus ergenlerden olmayın
    médiocrité partout

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hala kişisel sağlıkla toplumsal sağlığı ayırt edemeyen zihniyetler var, doktor ameliyata girerken hastadan enfeksiyon kapmamak için mi her tarafını kapatır maske takar yoksa tam tersi hastaya enfeksiyon bulaştırmamak için... ne maskeymiş arkadaş, bizde eskiden beri grip bile olunca maske takılır başkasına geçmesin diye, bunu takmak bu kadar zor mu? defalarca söyledim, biz mühendisler bareti kafamıza 10 tonluk demir düşse de hayatta kalalım diye takmıyoruz ya da askerler polisler çellik yelekleri ölümsüz olmak için giymiyorlar, verdiğiniz örnekler direk sapla saman... ben hasta olmadım, inanmıyorum, aşı ne demek güvenmiyorum vs diyerek belki de bir çok sizden daha sağlıksız ya da yaşlı kişilere hastalık bulaştırarak ölümüne sebebiyet veriyorsunuz, keşke hep beraber bir adada herkesten izole yaşasanız da bu yorumları tekrar yapsanız...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaten bu aşı olayını bir akrabasını-sevdiğini-arkadaşını kaybeden daha iyi anlıyor sanırım.

Arkadaşım aşılardan falan önce babasını kaybetti, keşke o zamanlar aşı var olabilseydi diye hayıflanıyor. "Bir ihtimal" işte. Belki yine ölecekti, kader, mukadderat vs de denilebilir işin manevi boyutu ile ama "bir ümit".

Ha wolkanku'nun söylediğini de bi nebze anlarım, aşıya karşı olmak değil de, içeriğinin ve sonuçlarının net bilinmemesi mevzusu sonunda "tedirgin olma" durumu olabilir.

Ancak maske bilmemne oluyor, aşı ile çip takılıyor muhabbetleri tamamen aptalca. Bunların hiç bir savunulacak yanı yok.

"Masketapar" diye nitelendiren arkadaş da hala bunu anlayamadı, wolkanku'ya da kendisi ile aynı şeyleri söylediğini sanıyor

Masketapmaz arkadaşa da soruyorum, cerrah arkadaşım var, günde 7-8 saat ameliyat sırasında maske takıyor, 40 yaşında, demek ki ciğerler falan bitmiş, 45'i zor görecek... "Nefes alamama" işi safsata... Gün içerisinde bu kadar saat maske ile dışarıda oluyor musunuz sanki?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaten bu aşı olayını bir akrabasını-sevdiğini-arkadaşını kaybeden daha iyi anlıyor sanırım.

Arkadaşım aşılardan falan önce babasını kaybetti, keşke o zamanlar aşı var olabilseydi diye hayıflanıyor. "Bir ihtimal" işte. Belki yine ölecekti, kader, mukadderat vs de denilebilir işin manevi boyutu ile ama "bir ümit".

Ha wolkanku'nun söylediğini de bi nebze anlarım, aşıya karşı olmak değil de, içeriğinin ve sonuçlarının net bilinmemesi mevzusu sonunda "tedirgin olma" durumu olabilir.

Ancak maske bilmemne oluyor, aşı ile çip takılıyor muhabbetleri tamamen aptalca. Bunların hiç bir savunulacak yanı yok.

"Masketapar" diye nitelendiren arkadaş da hala bunu anlayamadı, wolkanku'ya da kendisi ile aynı şeyleri söylediğini sanıyor

Masketapmaz arkadaşa da soruyorum, cerrah arkadaşım var, günde 7-8 saat ameliyat sırasında maske takıyor, 40 yaşında, demek ki ciğerler falan bitmiş, 45'i zor görecek... "Nefes alamama" işi safsata... Gün içerisinde bu kadar saat maske ile dışarıda oluyor musunuz sanki?
    Denize havuza maskeyle girenlerden biride sensin muhtemelen. Allah yardımcınız olsun zor

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Denize havuza maskeyle girenlerden biride sensin muhtemelen. Allah yardımcınız olsun zor
    sen gerizekalıları örnek göstererek toplumsal sağlık üzerine yorum yapmaya devam ediyorsun... coronaya inanmıyoruz diyenler içinde aşı aşı diye meleyen oranın kaç olduğunu çok merak ediyorum...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hıhı, uyurken falan da takıyorum, gece gelir çaktırmadan girer diye.

Yardıma ihtiyacı olan biz değiliz ya, onu da karıştırdın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen gerizekalıları örnek göstererek toplumsal sağlık üzerine yorum yapmaya devam ediyorsun... coronaya inanmıyoruz diyenler içinde aşı aşı diye meleyen oranın kaç olduğunu çok merak ediyorum...
    Yok o işine geldiği gibi cımbızlayıp saçmalamayı tercih ediyor

Tez zamanda ağzına koronalı hapşırması dileğiyle

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler