User Tag List

Sayfa 344/386 İlkİlk ... 244294334342343344345346354 ... SonSon
7320 sonuçtan 6.518 ile 6.536 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

TolgaEsentepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    covid-19 - #124930255 - ekşi sozluk

Arkadaş burda çok güzel yazmış. Covidin, grip gibi hayatımızda hep var olacağını kabullensen iyi olur yoksa ölene kadar ağzında maskeyle gezeceksin dostum. Özellikle 2.maddedeki vaka sayısı olayı çok doğru. Asla sıfırlanmayacak. Viral hastalıkların doğası gereği yazın azalıp kışın artacak. Yani burda ekimde kasımda gene pik olur vs. demek boş konuşmaktan başka bişey değil. Bu arada maske karşıtıyım diye aşı karşıtı olduğum sanılmasın. Aşı olunmalı ve maske hayatımızdan çıkmalı. Ha bilmem kaç doz aşı olup hala maske takacaksam sokayım öyle aşıya çok afedersin.
    grip şu an öldürüyor mu ? verem şu an öldürüyor mu ?

evet biz salağız ölene kadar maske takacaz ağzımıza o kadar gerizekalıyız çünkü, ama sen über zekasın maşallah
    .

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yav her şeyi geçtim, Çinliler hava kirliliği nedeniyle, Japonlar en ufak nezle vb. hasta olduklarında paso maske ile dolaşıyorlar.

Ölüyorlar mı

Yazdım yine yazıyorum, cerrah arkadaşım günde 7-8 saat süren ameliyatlara giriyor, molaları hariç maske paso yüzlerinde. Hiç "karbondioksit soluyorum" veya "maskeye tapıyorum" demiyor

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Abi yazmayın boşuna gidin kahve için yutuptan bişey izleyin yazık yani çabanıza
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi yazmayın boşuna gidin kahve için yutuptan bişey izleyin yazık yani çabanıza
    Tam da onu yaptım, eğleniyorum ben ya sıkıntı yok

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam da onu yaptım, eğleniyorum ben ya sıkıntı yok
    Haddime değil tabi ki şu konunun düzeni hakkında yorum yapmakta..Eğlenmek için mi yazıyorsunuz gerçekten ?
    Ben faydalı bir bilgi bulurum diye her yeni mesajlarda girip bakıyorum.Kim aşı olmuş kim olmamış yerine bence daha farklı bilgiler paylaşılabilir.Belki insanların yararına olur.
    Daha önce ki mesajlarınızda biraz sert yazmışsınız.Bu aşı olmak,şu an vatandaşın keyfi/gönüllü olarak yaptığı bir işlem ise,devlet bu hakkı vatandaşa sunuyor ise,kimse buna birşey diyemez.
    Akıl verirsiniz almak istemez sanane banane der o zihniyet başka..Ama kendince mantıklı açıklamaları olan bir insanla aynı kefeye koymayın bence.
    bkz:sandıkta isteyen istediğine oy atıyor.

Yaşasın Demokrasi derken bunları da kapsıyor.

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaEsentepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    grip şu an öldürüyor mu ? verem şu an öldürüyor mu ?

evet biz salağız ölene kadar maske takacaz ağzımıza o kadar gerizekalıyız çünkü, ama sen über zekasın maşallah
    Sağlık bakanı etrafında kimse yokken maskeye gerek diyor. Dünyada açık alanda kimse takmıyor. Sen hala ne anlatıyosun über müber. Desene 80 doz aşıya rağmen maçam yemiyor maskeyi çıkartıp atmaya.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haddime değil tabi ki şu konunun düzeni hakkında yorum yapmakta..Eğlenmek için mi yazıyorsunuz gerçekten ?
    Ben faydalı bir bilgi bulurum diye her yeni mesajlarda girip bakıyorum.Kim aşı olmuş kim olmamış yerine bence daha farklı bilgiler paylaşılabilir.Belki insanların yararına olur.
    Daha önce ki mesajlarınızda biraz sert yazmışsınız.Bu aşı olmak,şu an vatandaşın keyfi/gönüllü olarak yaptığı bir işlem ise,devlet bu hakkı vatandaşa sunuyor ise,kimse buna birşey diyemez.
    Akıl verirsiniz almak istemez sanane banane der o zihniyet başka..Ama kendince mantıklı açıklamaları olan bir insanla aynı kefeye koymayın bence.
    bkz:sandıkta isteyen istediğine oy atıyor.

Yaşasın Demokrasi derken bunları da kapsıyor.
    Estağfurullah, sizinle veya başkaları ile değil. denizhandinc nikli arkadaş için dedim, yanlış anlaşılma olmuş

Şöyle, wolkanku'nun mesajları için de yazmıştım, aşı karşıtlığı başka bi boyut, aşıdan tedirgin olmak, şu testleri geçmedi, şunlar bilmemne olmadı demek farklı bi boyut.

Aşı karşıtlığını çok büyük aptallık olarak görüyorum, tedirginliği ise haklı buluyorum.

Bunların dışındaki maske muhabbetleri ise tamamen saçma, bu anlamda kendisinden aldığımız cevapları bildiğimiz, daha önce de anlatmaya çalıştığımız, hatta örneğin "dışarıda maske takılmaması", "kimsenin olmadığı yerlerde maske takılmaması" gibi şeyleri bizim de doğru buluyor olduğumuzu söylememize rağmen, kendisi işine geldiği gibi cımbızlayıp hala anlamak "istemeyince" bize de eğlenmek kalıyor. Zira aynı şeyleri halen sayıklıyorken (örn: sen denize girerken de maske takıyorsundur, sizin gibi masketaparlar böyle çünkü vb söylemler) bize de geriye eğlenmek kalıyor. Çünkü ciddiye alınca, bir forumdaş, arkadaş, eş, dost vs. gibi yaklaşıp anlatmaya çalışınca olmadığını gördük, geriye başka çare kalmadı

Yoksa haşa, şuradaki herhangi biri ile niye durduk yere eğleneyim

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Estağfurullah, sizinle veya başkaları ile değil. denizhandinc nikli arkadaş için dedim, yanlış anlaşılma olmuş

Şöyle, wolkanku'nun mesajları için de yazmıştım, aşı karşıtlığı başka bi boyut, aşıdan tedirgin olmak, şu testleri geçmedi, şunlar bilmemne olmadı demek farklı bi boyut.

Aşı karşıtlığını çok büyük aptallık olarak görüyorum, tedirginliği ise haklı buluyorum.

Bunların dışındaki maske muhabbetleri ise tamamen saçma, bu anlamda kendisinden aldığımız cevapları bildiğimiz, daha önce de anlatmaya çalıştığımız, hatta örneğin "dışarıda maske takılmaması", "kimsenin olmadığı yerlerde maske takılmaması" gibi şeyleri bizim de doğru buluyor olduğumuzu söylememize rağmen, kendisi işine geldiği gibi cımbızlayıp hala anlamak "istemeyince" bize de eğlenmek kalıyor. Zira aynı şeyleri halen sayıklıyorken (örn: sen denize girerken de maske takıyorsundur, sizin gibi masketaparlar böyle çünkü vb söylemler) bize de geriye eğlenmek kalıyor. Çünkü ciddiye alınca, bir forumdaş, arkadaş, eş, dost vs. gibi yaklaşıp anlatmaya çalışınca olmadığını gördük, geriye başka çare kalmadı

Yoksa haşa, şuradaki herhangi biri ile niye durduk yere eğleneyim
    Yalan söyleme hocam. 1 ay önce burda hepiniz "açık alanda da olsa eşşek gibi takacaksın" dediniz ya da diyenleri savundunuz. Ağzından bi defa bile beni destekleyen birşey duymadım. Şimdi burda cımbızın kralını yapan sensin bana teker teker buldurma konuşmaları isteyen 15-20 sayfa önceye gidip okur.

Neyse aşağıdaki haber biraz önce yayınlandı. Herkesi son paragrafı okumaya davet ediyorum. Bana az önce über diyen arkadaş bakana da desin şimdi

Fahrettin Koca'dan acıklama! Maske zorunluluğu kalkacak mı?

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dağda denizde Everest in tepesinde maske takan var diyerek zekamizla dalga geçtiğini zannedenlerle, bana birşey olmaz diyerek iskelede emniyet kemeri takmayın düşen, sonra da işverene tazminat davası açan zihniyet aynı ..
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2. Doz için randevumuzu2 Ağustos için yaptırdık hanimla ben. Maltepe'de yer bulamadık Acıbadem Hastanesi'ne yaptırdık

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Koca, ''Yüzde 70 aşılamanın olduğu dönemin maskelerden kurtulacağımız dönem olacağını düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

buna itiraz mı edeceğiz? ülke aşılanmaya daha yeni başladı ben bu başlığı açalı 16 ay geçti...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yalan söyleme hocam. 1 ay önce burda hepiniz "açık alanda da olsa eşşek gibi takacaksın" dediniz ya da diyenleri savundunuz. Ağzından bi defa bile beni destekleyen birşey duymadım. Şimdi burda cımbızın kralını yapan sensin bana teker teker buldurma konuşmaları isteyen 15-20 sayfa önceye gidip okur.

Neyse aşağıdaki haber biraz önce yayınlandı. Herkesi son paragrafı okumaya davet ediyorum. Bana az önce über diyen arkadaş bakana da desin şimdi

Fahrettin Koca'dan acıklama! Maske zorunluluğu kalkacak mı?
    Yalan derken? Daha dün whatsapp grubunda bi arkadaş da anlattıklarımı anlamak istemedi ve kendi kıçından bir şeyler uydurup sonunda bana "sen kıvırıyorsun" deme terbiyesizliğinde bulundu saçma sapan bir konu hakkında.

Aha senin maske düşmanlığı hakkındaki sanıyorum ilk mesajım;
    Ya evet açık alanda maske muhabbeti bilimsel olarak da kanıtlandı diyor bazı Türk proflar falan da... Ancak "bizde" o iş olmaz aga. Yarın maskeyi serbest bırak, adamlar kucak kucağa gezer. Zaten bu halde bile kimse dikkat etmiyor, başa bela olur. "Dışarıdayız" diye metrobüs durağında maske takma hadi Faşistlikten değil de, başlarına geleceği bildiklerinden, "Türk"ü bildiklerinden...
    ve tekrar;
    E tamam aga.. Ben demin bişey yazdım üstteki mesajlarda. Açık hava, metrobüs durağında bekle 100 kişiyle *** göte...
    Yine açık hava diye böyle saçma sapan toplulukların olduğu yerlerde dur, Taksim İstiklalde dolaş mesela, herkes maskesiz gezsin orada.
    Veya Eminönü meydanda...
    Cesaretin var mı? Herkes maskesiz olacak...
    Daha önce de yazdık, tek başına olduğun ortamda maske takmak saçma tabi, veya tek başına duran adamın yanına gidip niye maske takmıyorsun deyip ceza kesmeye çalışmak işgüzarlık, bunları zaten söyledik, biliyoruz.
    Ama işi bu noktaya getirirsen, 5G de derim, chemtrail de derim, aynı kefeye koyarım
    imprezawrc ve ghibli'nin mesajlarını ekstra alıntılamadım. Cımbızladığını onlar da söylemiş Hatta bir yerde benim bu mesajın üzerine ben de bunu savunuyorum demişsin, ama tam olarak öyle olmamış. Ki o arada da yine sana anlatılmaya çalışılmış.

Bununla birlikte yine rebelh'in coşması ile mesajlarının başka boyutlara geçmesi, ghibli ile yazışmaları da bu boyuta gelmiş.

Hala Bakanın açıklaması ile kendini aklamaya çalışıyorsun. Biz de buna bir şey demiyoruz ki, sen neden veya nasıl buna inandırdın ki kendini ben onu anlamadım

Ki bakan da benzer bir şey söylüyor, mesafe koyabiliyorsan maskeyi çıkar, ama dip dibe giriyorsanız tak. Dağın başında maskeyi eşşek gibi takacaksın diye kimse bir şey demedi. Eşşek gibi kısmını da gördüm, atıyorum parka gittik, millet çoluk çocuk ister istemez dip dibe geliyor, orada takacaksın denilmiş. Açık hava olup olmaması yetmiyor.

Tüm bunların haricinde ben geçen yaz 2 hafta tatil yaptım, deniz kenarında maske takmadık. Neymiş, masketapar değilmişim değil mi?

Sen masketapar falan filan dersen, nefes alamıyorum dersen, karbondioksit soluyoruz diye bilimsel olmayan argümanlarla gelirseniz, bu iş "efendim ben açık havada maske takmaya karşıyım"ı aşmış oluyor.

Daha da aynı polemiğe giremeyeceğim. Konuşmayı kestiğim vatandaş gibi, sen de zeytinyağı gibi devamlı yukarı çıkmaya çalışacaksın çünkü

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Artık belirli yerler (hastane,avm,banka,market)dışında kimse maske takmıyor He birde polisin çok gözüne batacak kalabalık meydan-caddelerde ceza korkusuna takıyor insanlar. Oto sanayiye bi gidin yada size en yakın karakola bitek giriştekiler maskeli.Cafelerde restoranlarda oturana yasak zaten yok.herkes eş dost arkadaş tanıdık görünce löp diye indirmiyor mu maskeyi.Geçen sabah erken saatte fırında bile çalışanlar maskesizdi.Boşuna tartışıyorsunuz millet çoktan saldı.
    Dr.Ecu

TolgaEsentepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sağlık bakanı etrafında kimse yokken maskeye gerek diyor. Dünyada açık alanda kimse takmıyor. Sen hala ne anlatıyosun über müber. Desene 80 doz aşıya rağmen maçam yemiyor maskeyi çıkartıp atmaya.
    beynin algılamıyor senin. Canın yansaydı bu virüsten, sevdiklerini kaybetseydin böyle yaya yaya konuşamazdın bence... Yine de yaşama tabi..
    .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dun aksam Biontech ilk doz aşı oldum. Omuzuma sanki yumruk yemişim gibi bir ağrı var. Birde 20:00 da oldum 21 gibi müthiş uykum geldi, 12 saat uyudum hala uykusuzum. Onun dışında bir problem gozukmuyor simdilik.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün akşam 19:00 gibi bende Biontech oldum, randevu alamamıştım randevusuz gittim Haydarpaşa Numune' de bir kişi bile beklemeden direk aşımı oldum ve çıktım.

Aşı olduktan sonra gidip antreman yaptım, şu an hamlık ağrısı var sadece vücudumda

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    14 günlük karantina sonrası tekrar test yaptırmalımıyız ? yoksa 1 hafta 10 gün bekleyip mi test yaptırmalıyız..
    karantina sonrası işbaşı yapıcam da işyeri negatif sonucu ister mi acaba..pozitif olduğuma dair rapor mevcut

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Bu İspanya Yunanistan vs salak mı yıaaahhhaaaaaa

https://www.ntv.com.tr/dunya/birlesi...3k2k4r2xWFUQZQ

Ulan adamların bütün geliri turizm den... Tabi kaldıracaklar turist gelsin diye. Kaldırınca da comolokko oluyor. Neyse yazmıcaktım.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onrcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dun aksam Biontech ilk doz aşı oldum. Omuzuma sanki yumruk yemişim gibi bir ağrı var. Birde 20:00 da oldum 21 gibi müthiş uykum geldi, 12 saat uyudum hala uykusuzum. Onun dışında bir problem gozukmuyor simdilik.
    aynı belirtiler bende de oldu 2-3 gün sürdü halsizlik ve ağrı akşam eve gidince gözümü açamıyordum hemen uyuyordum 1-2 saat şuan geçti ama 4-5 gün geçti aşı olalı
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler