User Tag List

Sayfa 354/386 İlkİlk ... 254304344352353354355356364 ... SonSon
7320 sonuçtan 6.708 ile 6.726 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eskiden gazeteciliğin bir ağırlığı vardı. İmla, yazım kuralları kontrolü vardı. Şimdi tik tok gençliği gibi mübarek.
    "Covid-19 geliştiren hastalarda", kim bu geliştiren hastalar? Ne geliştiriyorlar?
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Delta olabilir hocam aman dikkat, aynı semptomlarla bizim çaycı abla teste gitti, Delta çıktı. (2. aşıdan 3 gün sonra yakalandı hatta)
    Bilmiyorum da artık bugün hafifledi akıntı durdu hiç test yaptırmadım henüz devam etseydi düşünüyordum..

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ara başka bi salgın var, klima mikrobu gibi, herkes onu oluyor.

Çocuklarda da adenovirüs/norovirüs benzeri bir şey çıkmış, 2-3 sene önce pandemi öncesinde de olmuştu yazın. Kusma-ishal olabiliyormuş çocuklarda.

Büyüklerdeki muhabbet bahar nezlesi veya grip semptomları gibi. Ateş yok. Veya 1-2 gün maksimum. Kalanı hafif ciğere indirme, iltihaplı balgam ve sinüs dolması falan.

Bende yalnızca yarım gün halsizlik ve ateş yaptı, gece acayip bir terleme ile attım, 1 haftadır burun akıntısı öksürük, gıcık, vs şeklinde geçti. Yeni yeni %100 hale geliyorum.

Korona mı oldun test yaptır falan dediler ama ters bi durum görmediğim için gitmedim. İlk gün terle atmasaydım gece gidecektim. Sonra hanım aynı şekilde oldu, ama onda halsizlikle birlikte eklem ağrıları olunca (hoş, grip olunca da oluyor), teste gittik, negatif...
    Hanım zaten negatifi görünce ertesi gün psikolojik olarak bile kendine geldi

İzmir'de arkadaşın annesi babası, başka bi arkadaşın kendisi de aynı şekilde hasta olmuş. Doktor faranjit gibi bişey bu demiş. Ama belli ki bi salgın var, ancak bu da henüz ne haber oldu ne de dillendiriliyor.

Bir de bu işe uyuz oluyorum, korona bağımsız...
    Çocuk hasta olduğunda çok gördük. Mesela anlamsız bi hastalık oluyor, çocuk garip tepkiler veriyor falan (inatçı ateş, saçma bi mide bulantısı vs gibi), ulan ne oluyor diyoruz korkuyoruz, hastaneye veya doktoruna koşuyoruz. "Haaaa evet bu bilmemne olmuş, son 2 aydır böyle, salgın var"... E ulan AMG, bunu duyuran eden bi mekanizma yok mudur, mal mısınız? İlla hastaneye gidince, doktorla konuşunca mı bilecez bunu?

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Çocuklarda da adenovirüs/norovirüs benzeri bir şey çıkmış, 2-3 sene önce pandemi öncesinde de olmuştu yazın. Kusma-ishal olabiliyormuş çocuklarda.

Büyüklerdeki muhabbet bahar nezlesi veya grip semptomları gibi. Ateş yok. Veya 1-2 gün maksimum. Kalanı hafif ciğere indirme, iltihaplı balgam ve sinüs dolması falan.

Bende yalnızca yarım gün halsizlik ve ateş yaptı, gece acayip bir terleme ile attım, 1 haftadır burun akıntısı öksürük, gıcık, vs şeklinde geçti. Yeni yeni %100 hale geliyorum.

Korona mı oldun test yaptır falan dediler ama ters bi durum görmediğim için gitmedim. İlk gün terle atmasaydım gece gidecektim. Sonra hanım aynı şekilde oldu, ama onda halsizlikle birlikte eklem ağrıları olunca (hoş, grip olunca da oluyor), teste gittik, negatif...

İzmir'de arkadaşın annesi babası, başka bi arkadaşın kendisi de aynı şekilde hasta olmuş. Doktor faranjit gibi bişey bu demiş. Ama belli ki bi salgın var, ancak bu da henüz ne haber oldu ne de dillendiriliyor.

Çocuk hasta olduğunda çok gördük. Mesela anlamsız bi hastalık oluyor, çocuk garip tepkiler veriyor falan (inatçı ateş, saçma bi mide bulantısı vs gibi), ulan ne oluyor diyoruz korkuyoruz, hastaneye veya doktoruna koşuyoruz. "Haaaa evet bu bilmemne olmuş, son 2 aydır böyle, salgın var"... E ulan AMG, bunu duyuran eden bi mekanizma yok mudur, mal mısınız? İlla hastaneye gidince, doktorla konuşunca mı bilecez bunu?
    Çocuk için aynı hastalığı benim çocuk oldu 2 hafta önce burun akıntısı halen devam ediyor malesef.
    3 Gündürde bende aynı sıkıntı var sizin dediğiniz gibi.
    AP Type-R

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bayramdan bir kaç gün önce bire bir bahsettiğiniz belirtiler bizde de mevcuttu. Memlekete gideceğimiz için doktora göründük ve test yaptırmak istedik. Siz faranjitsiniz, teste gerek yok dedi gönderdi. Atlatmamız yaklaşık 10 gün sürdü. Bu 10 gün içinde eşimde sırt ağrısı (korona olduğunda da çok fazla sırt ağrısı vardı) olduğu için hemen test yaptırdık, sonuç negatif. Ben bunun koronanın bir türü olduğunu düşünüyorum. Çünkü ben grip, nezle vs gibi şeyleri çok hafif yaşarım. Kaldı ki koronayı da çok hafif atlattım diyebilirim. Bu olayda sırasıyla burun akıntısı, burun tıkanması, neredeyse ses kaybı, baş ağrısı gibi şeyler yaşadım.
    Ülkede ne düzgün ki bunu duyurabilecek veya önlem alabilecek bir sistem olsun...
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ben 3 gün terledim. Kıoz 2 gündür kösürüyor.
    Hanım da 2 günde atlattı.
    1 aydır var o....
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar bahsetiğiniz hastalık LEJYONER hastalığı gibi görünüyor. (%80 eminim diyebilirim)

muhakak klimalarınızı adam akıllı temizletmenizi,filtrelerini temizlemenizi ve %110 kuruduğuna emin olduktan ,nemi gittikten sonra tekrar kullanmaya başlamanızı tavsiye ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GÖKTÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çift aşılıyım, covid de geçirdim geçtiğimiz kasımda, az önce test verdim bakalım umarım negatif çıkar ne yazık ki temaslıyım iş yerinde ki mesai arkadaşım pozitif çıktı , bitsin artık kahretsin , yaşama sevincimiz zaten yoktu covidde üzerine tuz biber oldu
    negatif çıktı sonuç, hastalara acil şifa dilerim bitse de kurtulsak tek temennim bu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bahsetiğiniz hastalık LEJYONER hastalığı gibi görünüyor. (%80 eminim diyebilirim)

muhakak klimalarınızı adam akıllı temizletmenizi,filtrelerini temizlemenizi ve %110 kuruduğuna emin olduktan ,nemi gittikten sonra tekrar kullanmaya başlamanızı tavsiye ederim.
    Misyoneri biliyorum da lejyoneri hiç duymamıştım

Şaka bi yana,
    Ben bu yaz araba seyehatlerim sonunda 3 kere 2şer gün yattım.
    Bi ter, bi duş, bi ter bi duş, hadise bitti.

Ter atmak önemli..
    Bol su da tüketin tabiki..
    Doktor tavsiyesi değildir kesinlikle ama bana parol çok iyi geldi..

Killah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunnnaaaaa ilaç fiiimalaaaanın uyduuumalaaaa bunlaaaaaaaa....
    Abi sen aklinin almayacagi seylere cevap vermeye calisma bence git birkac doz daha asi ol.
    Alıntı BarKing Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski arabacilardan kim kaldi, Vaktinde saatimi satsam vtec aliodum, Simdi satsam sifir iki type r alirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Killah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi sen aklinin almayacagi seylere cevap vermeye calisma bence git birkac doz daha asi ol.
    Ahahahahah ��hadi gülüm hadi bekleme yapma... Anca hakaretle karşılık verirsin... Akıl o kadarına yetiyo.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Killah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimya mühendisiyim, 4 yıl ilaç argesinde çalıştım, ruhsat alınmasında çalıştığım ilaçlar var, şu anda ilaç sektöründe çalışmıyorum, aklım alabilecekse anlatır mısınız ama verdiğiniz bilgilerin kaynağını da isterim)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Önce sorulara cevap versin bu aklımla alay eden arkadaş.

Hasta olunca bunların ilaçlarını kullanmıyo musun, bir, ikincisi, aşı olmayıp diğer aşı olmayanlarla aynı ortama ayrılmayı kabul ediyor musun etmiyor musun

Bunlar işine gelmediği için taşak geçince bozul tabi..

Killah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi sen seviyesiz bir adamsin, o sebeple diyalog kurmak yerine sadece kendince bir sey gecersin, gectigini saniyorsun.

Sordugun tum sorulara cevabimi zaten verdim, de dedigim gibi algin yetmiyor kabul etmedigin seyleri anlamaya, o yuzden devam et, uzatma.

GUZ, sizinle bilgisayar basina gectigimde uygun vaktimde DM'den kendi savundugum seyleri paylasirim, ki zaten bunlari da daha once belirttim. Tabii bu orman kackini gibi seviyeyi dusurmeyecekseniz.
    Alıntı BarKing Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski arabacilardan kim kaldi, Vaktinde saatimi satsam vtec aliodum, Simdi satsam sifir iki type r alirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet, ağzı yaşından küçük olanlar bana cevap vermesin diye daha baştan diyaloğu nereye çekeceği belli olan ve böyle üste çıkacağını sanan vatandaş bana seviyesiz diyor, bu da ayrı komedi

Hadi kardeşim aynen... Daha fazla sana enerji harcayamayacağım. Bilim çözüm bulamıyor ben mi bulacağım

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.5 ay önce çocuk oldu ve 2.5 aydır annemlerde yaşıyoruz dün akşam üstü annem baya halsizleşmiş bir gün öncede öksürüyordu ama kesildi klima çarptı dedi.
    İş çıkışı acile götürdüm doktor serum verdi bulantı hapı verdi çıkarken dedim hazır gelmişken test yaptıralım tabi gece sonuç pozitif çıktı onu görünce ev ahalisi gece test yaptırdık şuanlık negatifiz.
    Filyasyon bugün aradı,benim eşimin ve çocuğumun ikameti bulunduğumuz yer olmadığını özellikle söyledim temaslı olduğumuzu belirttim gelen ekibe söylersiniz dedi, gelenler kapıdan ilacı verip gittiler test kişi sorma falan hakgetire.
    HES uygulamasında babam ve kardeşim temaslı olarak görünüyor fakat ben ve eşim temaslı olarak görünmüyoruz ne yapmam gerekiyor ?

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tuner faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2.5 ay önce çocuk oldu ve 2.5 aydır annemlerde yaşıyoruz dün akşam üstü annem baya halsizleşmiş bir gün öncede öksürüyordu ama kesildi klima çarptı dedi.
    İş çıkışı acile götürdüm doktor serum verdi bulantı hapı verdi çıkarken dedim hazır gelmişken test yaptıralım tabi gece sonuç pozitif çıktı onu görünce ev ahalisi gece test yaptırdık şuanlık negatifiz.
    Filyasyon bugün aradı,benim eşimin ve çocuğumun ikameti bulunduğumuz yer olmadığını özellikle söyledim temaslı olduğumuzu belirttim gelen ekibe söylersiniz dedi, gelenler kapıdan ilacı verip gittiler test kişi sorma falan hakgetire.
    HES uygulamasında babam ve kardeşim temaslı olarak görünüyor fakat ben ve eşim temaslı olarak görünmüyoruz ne yapmam gerekiyor ?
    bu soruyu sorma bilincindeysen hocam zaten kendi önlemini alırsın bence. Karantinada kalmakta fayda var.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmişteki Aşıların Uzun Vadeli Yan Etkileri Nelerdi, Ne Kadar Sürede Ortaya Çıktı? - Gecmişteki Aşıların Uzun Vadeli Yan Etkileri Nelerdi, Ne Kadar Surede Ortaya Cıktı? - Evrim Ağacı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmişteki Aşıların Uzun Vadeli Yan Etkileri Nelerdi, Ne Kadar Sürede Ortaya Çıktı? - Gecmişteki Aşıların Uzun Vadeli Yan Etkileri Nelerdi, Ne Kadar Surede Ortaya Cıktı? - Evrim Ağacı
    Ne güzel anlatılmış... Teşekkürler hocam.

Aşı lan işte, ne olabilir yani... Neyse ben yazdım mı seviyesizleşiyormuşum, yazmayayım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler