User Tag List

Sayfa 360/386 İlkİlk ... 260310350358359360361362370 ... SonSon
7320 sonuçtan 6.822 ile 6.840 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maalesef haber olarak yazılmış bir kaynak yok. Aktüel bilgi.
    İsrail'in durumu ile ilgili bir çok haber bulabilirsin ama. Nüfusun %90'a yakını tek doz %55 civarı 2 doz %15 civarı 3 doz aşı olmuş.
    Kalp krizi, kalp zarı iltihaplanması vs ise ya asılsız haber ya da haberleştirilmiyor. Ama yakınen tanıdığım 4 kişi var kalp krizi geçiren.
    Sizinde aşı için beklediğiniz görüyorum
    Bu kalp iltihaplanması için asla tartismam çünkü doğru bilgi ancak oranı çok ama çok düşük

Kalp krizine gelirsek en basit örnek surdan liste yapalım forumda aşı olanları bir kenara yazıp istatistik tutalım

Kaç kişi kriz geçirmiş oranı kaç basitçe çıkar ortaya
    Sizde bence aşınızi olun kriz vs ben ne duydum nede işittim
    Livestrong

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçende fotoğrafçıya gittik çocuğa vesikalık için...

Muhabbet ediyoruz, işte bu pandemi ne olacak cart curt, eşim de dedi ki valla bu saatten sonra esnaf mesnaf zor durumda kalacak, ama aşısızlar yüzünden kalacak, o yüzden bi daha kapanma yerine aşısızlar için bişey yapılması lazım dedi.

Fotoğrafçı "neeeyyyy?" dedi. Hanımla göz göze geldik, anladık durumu

Ben de dedim ki, bi daha kapansın istemiyorsan, milletin kurallara uyması ve aşısını olması gerekiyor, yoksa kurala uyana yazık oluyor, o yüzden aşı olmak gerekiyor ve kapanmaları buna yönelik başka türlü yapmaları gerekiyor, onu söylüyor diye tekrar ettim. Çünkü vatandaş 10sn önce pandemi nedeniyle 20.000 TL kira verdikleri dükkandan çıkıp, küçülmeye gitmeleri gerektiğini söyledi.

Kem kümm, "ama aşı olanlar da ölüyor", "hani nerede" diyoruz, "e doktorlar söylüyor"... Yahu arkadaş bi git ya... Ondan sonra sessizlik oldu zaten, hanıma da işaret ettim daha bişey söyleme yoksa herife dalacam diye

Çıktık... Bir daha gitmeyelim bu salağa dedim.

Aşısını olmayacak, maskesini takmayacak, ama pandemi ne olacak... Tabi anam, hükümet de sana para versin, destek olsun.
    Hükümetler bunun için destek olmuyor ki aga, sen yanlış anlamışsın olayı...

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçende fotoğrafçıya gittik çocuğa vesikalık için...

Muhabbet ediyoruz, işte bu pandemi ne olacak cart curt, eşim de dedi ki valla bu saatten sonra esnaf mesnaf zor durumda kalacak, ama aşısızlar yüzünden kalacak, o yüzden bi daha kapanma yerine aşısızlar için bişey yapılması lazım dedi.

Fotoğrafçı "neeeyyyy?" dedi. Hanımla göz göze geldik, anladık durumu

Ben de dedim ki, bi daha kapansın istemiyorsan, milletin kurallara uyması ve aşısını olması gerekiyor, yoksa kurala uyana yazık oluyor, o yüzden aşı olmak gerekiyor ve kapanmaları buna yönelik başka türlü yapmaları gerekiyor, onu söylüyor diye tekrar ettim. Çünkü vatandaş 10sn önce pandemi nedeniyle 20.000 TL kira verdikleri dükkandan çıkıp, küçülmeye gitmeleri gerektiğini söyledi.

Kem kümm, "ama aşı olanlar da ölüyor", "hani nerede" diyoruz, "e doktorlar söylüyor"... Yahu arkadaş bi git ya... Ondan sonra sessizlik oldu zaten, hanıma da işaret ettim daha bişey söyleme yoksa herife dalacam diye

Çıktık... Bir daha gitmeyelim bu salağa dedim.

Aşısını olmayacak, maskesini takmayacak, ama pandemi ne olacak... Tabi anam, hükümet de sana para versin, destek olsun.
    Hükümetler bunun için destek olmuyor ki aga, sen yanlış anlamışsın olayı...
    Güzel senarist olur senden

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Malesef aşı olmak istemeyen 3 yakın akrabam Covid yüzünden hastanede, 2 si yogun bakımda ve 1inin durumu kritik. Dün sabah kusmaya başlamışlar, başka hiç bir belirti olmamış. Ne ateş, ne o ne bu.. Covid testleride negatif çıkmış fakat tomografi ile net görülmüş, teşhis konulmuş. İşin daha kritik boyutu ise Covid ile ilgilenen hiç bir hastaneye 18 saat boyunca doluluktan dolayı sevk edilememeleri(1 kişiye yer buldular, ikinci kişiye bulamadılar). Sabaha karşı tanıdıklarımızın vasıtası ile biz kendimiz yer bulduk.

Dahada vahim olan kısım Covid hastaları ile ilgilenecek sağlık personeli bile kalmamış, sabaha kadar oksijen tüpleriyle oradan oraya taşıdık. Tomografiye götürecek adam bile yok.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Özeren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kalp iltihaplanması için asla tartismam çünkü doğru bilgi ancak oranı çok ama çok düşük

Kalp krizine gelirsek en basit örnek surdan liste yapalım forumda aşı olanları bir kenara yazıp istatistik tutalım

abi sen alkol kullanıyormusun ?
    médiocrité partout

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aşı ile aranız kötü ama matematik ile de mi aranız kötü ? 300.000 delta varyantı ölümünün %15 inde 2 doz aşı var. Hatta daha detaylı bakarsanız 50 yaş üstü zaten aşırı riskli grubu bu oranı yükseltiyor. Çünkü 50 yaş altında bu oran %9.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi sen alkol kullanıyormusun ?
    Kullanıyorum ama kafasını yasamiyorum
    Neden sordun
    Livestrong

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel senarist olur senden
    Senin için de var, anlatayım mı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Abi demin de yazdım bir daha yazayım. Kalp krizini çok dillendirenler oluyor.

Günde 1.5 milyon kişi aşı oluyor. Haftada eder 10 milyon. İkinci doz bilmem ne derken olsun sana 5 milyon kişi.

Şimdi sen kalmış 3-5 kişi kal kriziz geçirmiş diyorsun. Totalde olsun 100.

Yahu aşı yokken de 100 kişi kalp krizi geçirmiyor muydu?
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kullanıyorum ama kafasını yasamiyorum
    Neden sordun
    yok ondan değil , 2-3 post önce panik atağından vs bahsetmiştin.
    bana bundan 14 yıl önce doktor demişti üstesinden gelmek için rahatlaman lazım alkol düzenli olarak abartmadan al diye.
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onrcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malesef aşı olmak istemeyen 3 yakın akrabam Covid yüzünden hastanede, 2 si yogun bakımda ve 1inin durumu kritik. Dün sabah kusmaya başlamışlar, başka hiç bir belirti olmamış. Ne ateş, ne o ne bu.. Covid testleride negatif çıkmış fakat tomografi ile net görülmüş, teşhis konulmuş. İşin daha kritik boyutu ise Covid ile ilgilenen hiç bir hastaneye 18 saat boyunca doluluktan dolayı sevk edilememeleri(1 kişiye yer buldular, ikinci kişiye bulamadılar). Sabaha karşı tanıdıklarımızın vasıtası ile biz kendimiz yer bulduk.

Dahada vahim olan kısım Covid hastaları ile ilgilenecek sağlık personeli bile kalmamış, sabaha kadar oksijen tüpleriyle oradan oraya taşıdık. Tomografiye götürecek adam bile yok.
    Geçmiş olsun.
    Hangi hastanede tüp taşıyıp, hastanızı tomografiye kendiniz götürdünüz?
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok ondan değil , 2-3 post önce panik atağından vs bahsetmiştin.
    bana bundan 14 yıl önce doktor demişti üstesinden gelmek için rahatlaman lazım alkol düzenli olarak abartmadan al diye.
    Ha ama aynen geçerli kullanıyorum kafasını yasamiyorum
    Fazla içince bozuyor ter basıyor falan o sebepten

İlaç kullanıyorum ben aynı işlevi görüyor alkol ile panik atak birleşince muhtemelen daha kötü olabilir
    Livestrong

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi demin de yazdım bir daha yazayım. Kalp krizini çok dillendirenler oluyor.

Günde 1.5 milyon kişi aşı oluyor. Haftada eder 10 milyon. İkinci doz bilmem ne derken olsun sana 5 milyon kişi.

Şimdi sen kalmış 3-5 kişi kal kriziz geçirmiş diyorsun. Totalde olsun 100.

Yahu aşı yokken de 100 kişi kalp krizi geçirmiyor muydu?
    Bende seninle aynı düşüncedeyim
    Zaten Corona çıktığında kan kusanlar videoları
    Zombi gibi videolar falan çıktı ortaya hepsi yok oldu

Bu aşı karsitligida öyle
    Herşeyi geçtim bu azınlık kendini akıllı zannediyor ben ona üzülüyorum
    Livestrong

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende seninle aynı düşüncedeyim
    Zaten Corona çıktığında kan kusanlar videoları
    Zombi gibi videolar falan çıktı ortaya hepsi yok oldu

Bu aşı karsitligida öyle
    Herşeyi geçtim bu azınlık kendini akıllı zannediyor ben ona üzülüyorum
    yani yazmayayım diyorum ama yazmamak mümkün değil.

yahu abicim ben de aynı şeyi diyorum temelinde.
    zombi gibi videolar vs global olarak tüm dünyada neredeyse her kanalda sana bana izletilip korku salınmadı mı? millet paranoyak gibi asansöre kürdanla basıp, kargo poşetlerini yıkamadı mı?

Aynı medya bugün beni aşı olmam için ikna kampanyaları, ikna videoları yayınlıyor, mehmet ceyhan denilen biyografisi hiç bir yerde 1981'den gerisi bulunmayan ne idüğü belirsiz bir adamı her kanala çıkartıp konuşturuyor , konuşmalar 2-3 ayda bir kendi ile çelişiyor. Bunları göremeyip siz kendinizi akıllı bizleri aptal diye yaftalıyorsanız tekrar düşünün.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abey reyiz gibi algı operasyonu niye yapıyosun

Zombi videoları, yere düşen adamlar videoları zaten feykti onu biliyoruz, korku salma muhabbeti hem doğru hem yanlış, ama bizim gibi ülkelerde işe yarar, niye, adam mikrobu görmüyoruz ki demek ki yok diyor.

Korona olan adam kıpkırmızı dolaşsa ortalıkta bak bakalım kim yaklaşıyor yanına

Mehmet Ceyhan tek değil, diğer doktorlar da yanıldı başta, çünkü ne olduğu bilinmiyordu, ama veri geldikçe, bilgi geldikçe durum değişti. Evet ben de kızıyordum mesela hatta bi doktor arkadaşla da benzer şeyi konuşmuştuk, bilgi geliyor aga bilgi geliyor dedi..

Mehmet Ceyhanı 81den önce ne yapacaksın abi adam 60 doğumlu, tıp fakültesinden 81de mezun olmuş zaten

"1960 doğumlu. 1981 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Aynı fakültede çocuk sağlığı ve hastalıkları ihtisasını 1985 yılında ihtisasını tamamladı. 1983-1985 yıllarında Beslenme ve Metabolizma Ünitesi'nde yaptığı çalışmalar sonucu, bu dalda bilim uzmanlığı derecesi aldı."

Adamın oğlu aşı olmuyor, kendisi aşı olmuyor diye bile dedikodu çıkardılar o zaman bunlara da inanman gerekiyor bu mantıkla..

Sonuç olarak bilime bakıyoruz, bilimsel veriye bakıyoruz, verdiğin araştırma, makale, istatistik vs söylediğinin de aksini söyledi, onlara hala bir şey demedin aga

Dünyada her yerden bilgiler geliyor, yoğun bakım vsde bulunanların büyük çoğunluğu aşı olmayanlar diye. Bunların hepsi de mi algı operasyonu, devletler mi yönlendiriyor? Twitterda hastane doktorları da söylüyor, ki Bakanlık bile bunu böyle açıklamıyor. Yani böyle bir yönlendirme de söz konusu değil, adamlar kendileri açıklıyor, hatta Bakanlık da açıklasın diye baskı yapıyor...

Yani yazmayayım boşa çabalıyoruz diye düşünüyorum ama böyle deyince de dayanamıyorum.

Ama fikir değişmeyecek sanıyorum. İnşallah kötü bişey yaşamazsınız ne diyeyim...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Mehmet Ceyhanı 81den önce ne yapacaksın abi adam 60 doğumlu, tıp fakültesinden 81de mezun olmuş zaten

"1960 doğumlu. 1981 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Aynı fakültede çocuk sağlığı ve hastalıkları ihtisasını 1985 yılında ihtisasını tamamladı. 1983-1985 yıllarında Beslenme ve Metabolizma Ünitesi'nde yaptığı çalışmalar sonucu, bu dalda bilim uzmanlığı derecesi aldı."

.
    Ahahaha, 10 krtktr
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

zombi gibi videolar vs global olarak tüm dünyada neredeyse her kanalda sana bana izletilip korku salınmadı mı? millet paranoyak gibi asansöre kürdanla basıp, kargo poşetlerini yıkamadı mı?

Aynı medya bugün beni aşı olmam için ikna kampanyaları, ikna videoları yayınlıyor, mehmet ceyhan denilen biyografisi hiç bir yerde 1981'den gerisi bulunmayan ne idüğü belirsiz bir adamı her kanala çıkartıp konuşturuyor , konuşmalar 2-3 ayda bir kendi ile çelişiyor. Bunları göremeyip siz kendinizi akıllı bizleri aptal diye yaftalıyorsanız tekrar düşünün.
    Aradaki ince çizgi benim açımdan şöyle ;

Bu milleti zombi gibi videoları salanlar kamera karşısındaki insanlar değildi
    Tam anlamıyla tweeter trolleriydi

Şuan baktığımdada farklı bir durum göremiyorum
    Uzmanlara gelince farklı düşüncede olan tabiki olacak
    Olmazsa zaten sorun vardır

Benim gerizekalı damgası vurduğum kişileri özellikle belirtmek isterim
    Bunlar bir kaç tane Ergen'in twetter da saçma sapan dayanaksız yazıları okuyup inanıp ve bunu destekleyenlerdir

Yoksa belli parametreleri ortaya koyup aşı karşıtı olan bir kişiyesaygim sonsuz ve sabaha kadarda oturur konuşurum
    Livestrong

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aradaki ince çizgi benim açımdan şöyle ;

Bu milleti zombi gibi videoları salanlar kamera karşısındaki insanlar değildi
    Tam anlamıyla tweeter trolleriydi

Şuan baktığımdada farklı bir durum göremiyorum
    Uzmanlara gelince farklı düşüncede olan tabiki olacak
    Olmazsa zaten sorun vardır

Benim gerizekalı damgası vurduğum kişileri özellikle belirtmek isterim
    Bunlar bir kaç tane Ergen'in twetter da saçma sapan dayanaksız yazıları okuyup inanıp ve bunu destekleyenlerdir

Yoksa belli parametreleri ortaya koyup aşı karşıtı olan bir kişiyesaygim sonsuz ve sabaha kadarda oturur konuşurum
    Kesinlikle katılıyorum.

Baksana, biri iyi senaryo yazıyorsun diyor, başından beri maske konusunda neyin doğru neyin yanlış olduğunu konuşuyor söylüyoruz, adam hala sen denize maskeyle gir diye çarpıtıyor.

Bir diğeri daha baştan ne halt ettiğini biliyor, hakaretle, "bana cevap verecek ağzı bilmemne bilmemne olanlar hiç gelmesin" diye kapıyı kapatmaya çalışıyor, işine gelmeyince hakaretlere devam ediyor, sonra da bana sen terbiyesizsin diyor.

Şimdi bunlara ne diyelim? Yoksa aşı karşıtlığı harici, aşı tedirginliği vs de var, bunları gidermek lazım gerçekten de.

Bu arada Yeşim Salkım salağının paylaştığı şeyi gördünüz mü? Ağzımla gülmedim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

hocam bir kaç soru:

1) bu virüs el ile bulaşıyor değilmi? asansör düğmesine ayağı ile basan gördünümüz yada basmadan evvel kapıcıya sabun/su döktüren? o halde risk değilmi?
    2) pandeminin başında asansör düğmesi vb çokca el ile teması olan yüzeylerde virüs var kaygısı verildide boşmu çıktı? yani o virüs riski yoktu'da biz boşunamı gerildik yoksa milletmi pes etmeye,pes edeni gören onu sürü piskolojisi ile takip etmeye başlayıp bu bu şekildemi normalleşti? sorarım size?

virüs halen orada hemde bahsetiğiniz ilk varyantan çokkkk daha beter şekilde orada,riskler halen birebir aynı tek değişen millet koyuverdi en azından şahsi fikrim bu yönde.

bu virüs ile sizin savunduğunuz şekilde ele alan ülkeler (fransa,abd,uk vs) her önleme rağmen (aşı vb) dehşet sayıda vaka,ölüm oranına sahipken (nüfüse oranla bile)

öbür yandan aşıyı dünyaya göre çok daha geç elde eden,tüm komşuları risk olan, virüsün ilk temel çıkış noktasının taa dibinde olan G.Kore ,Singapur vs sadece sizin paranoyak diye tabir ettiğiniz tedbirleri alarak vaka /ölü oranında resmen dünyaya ders verecek nitelikte başarılı oldu, sizce tesadüfmü?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler