User Tag List

Sayfa 365/386 İlkİlk ... 265315355363364365366367375 ... SonSon
7320 sonuçtan 6.917 ile 6.935 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    facebookta ilkokul arkadaşım var sürekli aşı karşıtlığına dair story paylaşıp duruyorda beddua etmemek için kendimi zor tutuyorum. Bağnaz birisi de değil ama anlamıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rec.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aşı karşıtlığı olarak anlaşılmasın, ( 2 doz aşı biontech 1 kerede covid geçirmiş biri olarak söylüyorum) şu dediğiniz sadece koku kaybı gitti olayı kafamı takılıyor. ben aşısızken covid geçirdim sadece koku kaybım olmuşdu başka hiç bir sıkıntım yoktu. geçireli nerdeyse 1 sene olacak koku tam anlamıyla gelmedi çoğu kokuyu alamıyorum (çok keskin koku alırdım k9 yanımda b.k yemiş ). Eğer aşı olunmasada mı bu şekilde geçirirdiniz merak konusu kendimden örnek vererek düşündüm.

Bu arada eşim romatoit artrit hastası ( ilhitaplı romatizma ) aşı olmaya bir türlü ikna edemiyorum. Karşıtlık değil ama atakları olacak diye cok korkuyor çünkü uzun zamanda ağrısı olmuyor. Var mı çevremizde romatizma hastası olup aşı olan?
    Annem 9 senedir bu hastalıkla uğraşıyor, 2 sinovac + 2 biontech oldu, hastalığına etki edecek bir yan etkisi olmadı.

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ABD Los Angeles verilrenine göre mRNA asilarinin , aşısiz bireylere göre hastaneye yatış 29 kat , enfekte olmayi ise 5 kat azalttığını açıklamis
    Livestrong

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Özeren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ABD Los Angeles verilrenine göre mRNA asilarinin , aşısiz bireylere göre hastaneye yatış 29 kat , enfekte olmayi ise 5 kat azalttığını açıklamis
    Dün haberlerde İsrailde de yapılmış benzer çalışma vardı, özellikle 60 yaş üzerinde iyice koruyucu falan diye.

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anneannem,

82 Yaşında Kronik Tansiyon ve Kalp Hastası. Genel olarak günlük kullandığı ilaç sayısı 5 civarı.

3 Hafta önce Korona ya yakalandı. 8 Gün evde 4 gün hastane de tedavi gördü. Entübe v.s. durumu söz konusu değil. Çok şükür salı sabahı sağlıklı şekilde evine döndü.

Çift Doz Sinovac aşılı.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anneannem,

82 Yaşında Kronik Tansiyon ve Kalp Hastası. Genel olarak günlük kullandığı ilaç sayısı 5 civarı.

3 Hafta önce Korona ya yakalandı. 8 Gün evde 4 gün hastane de tedavi gördü. Entübe v.s. durumu söz konusu değil. Çok şükür salı sabahı sağlıklı şekilde evine döndü.

Çift Doz Sinovac aşılı.
    Of, süper, geçmiş olsun ya...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anneannem,

Çift Doz Sinovac aşılı.
    Çok geçmiş olsun, baya zor durum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anneannem,

Çift Doz Sinovac aşılı.
    Çok geçmiş olsun.. rabbim uzun ömürler versin..

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Of, süper, geçmiş olsun ya...
    Alıntı Onrcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun, baya zor durum.
    Alıntı nyz_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun.. rabbim uzun ömürler versin..
    abiler çok teşekkür ederim hepinize. maksadım Sinovac dahi olsa aşının bir şekilde etki gösterebildiğini anlatmaktı. Umarım aşıya önyargı ile yaklaşanlarda bir etkileşim uyandırabiliriz.

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun,Uzun ömürleri olsun
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aşı karşıtlığı olarak anlaşılmasın, ( 2 doz aşı biontech 1 kerede covid geçirmiş biri olarak söylüyorum) şu dediğiniz sadece koku kaybı gitti olayı kafamı takılıyor. ben aşısızken covid geçirdim sadece koku kaybım olmuşdu başka hiç bir sıkıntım yoktu. geçireli nerdeyse 1 sene olacak koku tam anlamıyla gelmedi çoğu kokuyu alamıyorum (çok keskin koku alırdım k9 yanımda b.k yemiş ). Eğer aşı olunmasada mı bu şekilde geçirirdiniz merak konusu kendimden örnek vererek düşündüm.

Bu arada eşim romatoit artrit hastası ( ilhitaplı romatizma ) aşı olmaya bir türlü ikna edemiyorum. Karşıtlık değil ama atakları olacak diye cok korkuyor çünkü uzun zamanda ağrısı olmuyor. Var mı çevremizde romatizma hastası olup aşı olan?
    Benim koku 3. gün geri geldi, önce az az sonra 2 güne tamamiyle. Aşı olmasam böyle mi geçirirdim kısmını bilemiyorum, hiç öğrenemeyeceğim, 1 ay geçince yine aşı olacağım.
    Instagram: mutusgarage

R21TURBO 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Esimde Otoimmun bozukluk kaynakli romatroit artrit var. Yani bagisiklik sistemi bozuklugu kaynakli iltahapli eklem romatizmasi. Bir cesit bu hastaligin nirvanasi. Soyle izah etmeye calisayim.

Bagasiklik sistemi bozuklugu + Romatoit artrit ile Covid19 hastaligina yakandiginda neler olabilir ?

Bagasiklik sistemi bozuklugu + Romatoit artrit ile Covid19 asisi oldugunda ne gibi yan etkileri olabilir ?

Sorularinin cevaplarini ben dilim dondugunce anlattim , doktoru anlatti. ikna oldu ve gecen sene nisan ayinda asi oldu. Moderna. Uzun zamandir agri ataklari olmuyor zaten , asi olduktan sonra da herhangi bir olumsuz durum yasamadik.
    ^^ Insallah ; Masallah ile maneviyatiniz gelisir , guzellesir. Arabani gelistirmek guzellestirmek istiyorsan , para harcamalisin. ^^

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Recep geçmiş olsun kardeşim.
    Annem de maalesef iltihaplı romatizma hastası, zamanında altın tozu iğne vs olmadığı tedavi yok. Kemik erimesi mevcut 2 bacak kalçadan platinli. Eklemler kireç bağlamasın diye 6 ayda 2 kez serumu var. Tedavi bir yeri iyileştirme yaparken başka yer bozuyor maalesef ciğerler rahatsız oluyor.

Aşı konusuna 2 sinovac 1 biontech oldu. Hiç bir yan etki görmedi bilgin olsun.

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Recep geçmiş olsun kardeşim.
    Annem de maalesef iltihaplı romatizma hastası, zamanında altın tozu iğne vs olmadığı tedavi yok. Kemik erimesi mevcut 2 bacak kalçadan platinli. Eklemler kireç bağlamasın diye 6 ayda 2 kez serumu var. Tedavi bir yeri iyileştirme yaparken başka yer bozuyor maalesef ciğerler rahatsız oluyor.

Aşı konusuna 2 sinovac 1 biontech oldu. Hiç bir yan etki görmedi bilgin olsun.
    Alıntı R21TURBO 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Esimde Otoimmun bozukluk kaynakli romatroit artrit var. Yani bagisiklik sistemi bozuklugu kaynakli iltahapli eklem romatizmasi. Bir cesit bu hastaligin nirvanasi. Soyle izah etmeye calisayim.

Bagasiklik sistemi bozuklugu + Romatoit artrit ile Covid19 hastaligina yakandiginda neler olabilir ?

Bagasiklik sistemi bozuklugu + Romatoit artrit ile Covid19 asisi oldugunda ne gibi yan etkileri olabilir ?

Sorularinin cevaplarini ben dilim dondugunce anlattim , doktoru anlatti. ikna oldu ve gecen sene nisan ayinda asi oldu. Moderna. Uzun zamandir agri ataklari olmuyor zaten , asi olduktan sonra da herhangi bir olumsuz durum yasamadik.
    Alıntı hakan308 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Annem 9 senedir bu hastalıkla uğraşıyor, 2 sinovac + 2 biontech oldu, hastalığına etki edecek bir yan etkisi olmadı.
    Hepinize teşekkürler abiler. Buna nazaran aşıyı yaptıracağız inşallah
    AP Type-R

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada ben aşı olmadım hasta oldum. Dün akşam karantina bitti. Hastalığın 8. Gününde ciğere zatürre mikrobu atmış 4 5 gün hastanede yattım. Oksijen kan sulandırıcı iğne ve antibiyotik tedavisi oldum. Evde 10 gün iğneye devam. Eskisi gibi ne zaman olurum bilmiyorum ama pis bir süreç geçirdim. Bir daha kesinlikle yaşamak istemem.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R21TURBO 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

merhabalar geçmiş olsun.
    benim annemde romatoit artrit hastası kendisi doktor.
    kovid geçirdi(çok ağır olmadan) daha sonra 2 doz sinovac 1 doz biontech aşı oldu.
    aşı olduktan sonra klasik aşı şikayetlerinden öte bir durum yaşamadı.
    çok şükür onunda ağrı şişlik fonksiyon kaybı gibi şikayetleri yok. Aşı sonrası da olmadı.
    Çok geçmiş olsun gerçekten lanet bir hastalık direkt aşısı ilacı tedavisi de yok.Eşinize ve size sabır diliyorum.

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu akşam 2.doz Biontech olacağım bakalım ilk doz da olduğu gibi yine mayıştıracak mı

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CüneytIşıkkent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu akşam 2.doz Biontech olacağım bakalım ilk doz da olduğu gibi yine mayıştıracak mı
    Beni ilk doz mayıştırmamışken bile ikinci doz ateş, eklem ağrısı ve aşırı halsizlik yapmıştı. Umarım bir yan etkisini görmezsiniz.

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beni ilk doz mayıştırmamışken bile ikinci doz ateş, eklem ağrısı ve aşırı halsizlik yapmıştı. Umarım bir yan etkisini görmezsiniz.
    Valla ben atlattım aslında ama ilk dozdan sonra sabah işe gidemedim ateş yoktu ama acayip derecede kol ağrısı ve halsizlik vardı. Bakalım yine böyle olmaz umarım çok teşekkürler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler