User Tag List

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
114 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Arabayla Karadeniz Turu - Öneri rica ederim.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EnesAksu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Safranbolu çıkışı çevrikköprü var. her zaman kahvaltıyı oraya denk getiririm. hatta salı günü bende yola çıkacağım.
    Saat uyarsa uğrayacağım, teşekkürler.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    17 Temmuzda çıktığımız turdan az önce döndük.

5100 km yaptık,

detayları yarın paylaşırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar selam

17 Temmuz sabahı çıktığımız turdan 25 Temmuz akşamı döndük.

2020 Model L200 4X4 üzerine Crawler Kmp190 karavan kabini olan bir araçla çıktım yola..

Sinop ilk durağımız oldu.

Sinopta Örnek Mantı da sinop mantısı yedik, Üzümlü Cevizli Nokul yedik. Efsaneydi.

Sinopta Akliman- Hamsilos Koyu -Erfelek Şelalesi gezilecek önemli alanlardan. Birde ünlü cezaevi var.

Sonrasında durağımız Samsun oldu. Samsunu daha önce gezdiğimiz için transit geçtik. Ama sahili ve kordonunda 1 tur attık. Çok başarılı bir sahil şeridi var. Baya da uzun.

Samsun'dan Ordu ya geçtik. Ordu ya gelmeden önce Perşembe ye yol ayrılıyor. Yarımada gibi bir bölge.

Yolu çok güzel. Perşembe CittaSlow ilan edilmiş. Burada Yason Burnı ve Kilisesi var. Görülmeye değer. Perşembe'de buradan bir arkadaş Vonalı Celal'i önermişti lokanta olarak. Uğradık. Yeri çok güzel. Lezzeti de iyi. Kendisiyle de tanıştık.

Ordu da Boztepe var. Teleferik ile ulaşım var. Çok güzel manzara var. Araçla da çıkılabiliyor. Çok kuyruk vardı bu sefer araçla çıktık. Yukarıda baya güzel yemek yerleri ve çay bahçeleri var. Gayet güzel.

Oradan Giresun'a geçtik. Giresun'da Kümbet Yaylasında kaldık. Dereli ilçesinde. Baya içeride ama güzel bir doğası var.

Trabzonu bu sene pas geçtik. Uzungöl'ün çok kalabalık olduğu haberini aldık gitmedik. Hamsiköy'ü de pas geçtik ama tavsiye ederim gideceklere.

Sürmene'den yine Bıçak aldık. Bıçaklar efsane.

Rize esas oğlan bizim için. Rize'de efsane yaylalar var.

Bu sene Pokut-Sal-Hazindak yaylasına gittik ilk gün. Pokut ve Sal da günbatımı çok güzel. Ama karavanı güzel bir yere koyamadığımız için oradan yerli bir amcanın önerisi ile Hazindak'a gittik. Yolu baya zorlu. Dar ve karanlıkta zorluyor.

Hazindak'a gittiğimize pişman olduk çünkü çok fazla düz alan yoktu. Gözümüzü kararttık aynı yolu geri döndük Pokut'ta kaldık. İyi bir yer bulduk.

Çinçiva kafe var fırtına deresi kenarında. Efsane lezzetleri var. Kahvaltısı çok güzel. Yerel bazı lezzetler var onlarda pas geçilmez.

Fırtına deresi kenarıda rafting ve zipline yapabileceğiniz alanlar var.

Kızım 6 yaşında olduğu için rafting yapmasına izin vermediler, çok istiyordu. Bizde yapmadık. Zipline yaptık, eğlenceliydi.

Diğer gün Huser yaylasına çıktık. Yolu uzun,dik ve zorlu. 4 Çeker olmayan araçlar zorlanır. Hele birde kestirme yolu var. Low Range ağır arazi modu olmadan inmek çıkmak baya zor. Dönüşte ordan indik çünkü.

Huser Yaylası Sis Denizi diye geçiyor. Acayip güzel bir bölge. Orada son noktadaki cafe sahibi Asım abi bize güzel bir kamp alanı verdi. Sabahı gecesi ayrı güzel. Asım abinin önerisi ile Kaçkar dağlarına doğru biraz gittik, güzel su kaynakları vardı.

Sonrası Rize İkizdere tarafından Erzurum Bingöl yolundan Diyarbakır'a indik.

Bingöl ve sonrası askeri açıdan ve güvenlik açısından baya sıkı denetimde. Zaten sıkıntılı bölgeler kesinlikle.

Bingöl'de rüşvetçi olduğunu düşündüğüm bir uzman jandarmaya denk geldim. Bende Asker ailesinden olduğum için diş geçiremedi.

Diyarbakır'a indik. Diyarbakır beklentiden daha büyük ve modern.

Diyarbakır'ında sıkıntılı yerleri var ama geneli modern.

Yanlışlıkla Sur'un ara mahallelerine girdim araç zaten Askeri araç gibi araç. Baya dik dik baktı ahali.

Diyarbakır'da güzel Han'lar var çarşı bölgesinde orada biraz dolaşıp, güzel bir ciğer yedikten sonra gece Mardin'e geçtik.

Mardin, özellikle Eski Mardin efsane güzel.

Çok hareketli, tarihi güzel bir bölge. Gecesi Mardin'e göre baya uzun.

Yakınlarında gezecek çok fazla yer var.

Dara Antik Kenti, Dayrülzeferan , Beyaz su, Farklı farklı kiliseler, Midyat vs gezilecek baya bölge var. Çoğunluğu Süryani. Ve gördüğüm kadarıyla Süryaniler sıcak kanlı insanlar.

Mardin'den Urfa'ya geçtik. Urfa bize çok kalabalık geldi, Suriye'li çok fazlaydı. Urfalı dan çoktu desem yeri var. Bayram tatili olmasıda etken alabilir.

Urfa'da Halfeti'de kaldık.

Eski Halfeti'de Belediyenin Kamp alanı var. İnternette reklamı var. Gittik oraya, hiç kamp yapan yok. Bir sürü su kenarında içen araba tayfası var.
    Güzel bir yer buldum, karavanı yerleştirdim. Jandarmaya konakladığımızı bilgi vermek için aradım. Jandarma diyor ki, orası için kamp alanı var ama kamp yapılmıyor. Orada akşamları alem yapıyorlar. Önermem diyor. Diyemedim ulen siz ne işe yarıyorsunuz.

Neyse güvenli şekilde kaldık. Sabah 2 minibüs suriyelinin gürültüsüne uyandık. Hiç yer yokmuş gibi dibimize parkedip piknik yapmaya başladılar, Suya girenler vs. Hemen toplandık kaçtık

Urfa'da göbeklitepe ye gittik kızım çok istiyordu. Tarih için önemli bir bölge ama çok fazla görsel bir durum yok.

Antep'e geçtik sabah erkenden. Antep daha modern bir şehir.

Sabah Beyran'la başladık, Ciğer le devam ettik kahvaltıya, Katmer le son verdik. Baklama ve küşleme yiyecek yerimiz kalmadı

Antep te gezilecek çarşı-pazar alanı çok fazla ve güzel.

Oradan Antakya'ya geçtik, dolaşıp harbiye de yemek yedik, Gece İskenderun Arsuz'da deniz kenarında karavanı park ettik güzeldi.

Sabah iskenderun da kısa bir tur attık. Adana'ya geçtik. Tabiki Kazım Büfe de Atom içip tost yedik,

Adanayı çok kısa gezdik ( Adana'da daha önce yaşadım )

Oradan Ankara üstünden Bolu Yedigöller'e geçtik gece Yedigöllerde kamo yapıp İstanbul'da sonlandırdık turu.

Toplam 5.100 km yol yaptık 8 günde.

Yeme içme ve gezme üzerine kurulu bir hızlı turdu, biz çok eğlendik. Tavsiye ederim.

Fotoğraflar için İnstagram'da Storyleri öne çıkanlarda paylaştım. Link eklemeye çalışırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok güzel bir gezi olmuş... bilgiler içinde ayrıca teşekkürler...

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "sıkıntılı bölge" kısımları hariç çok beğendim. o yerleri sıkıntılı yapanlarında yedi ceddini diyeyim :@
    turbocuk istiyoruz

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla güzel ama yorucu bir tur olmuş gibi. Storylerin hepsini izledim. Gayet keyifli geçmiş. Güzel anılar biriktirmişsiniz.

Aracı kiraladınız sanırım özel olmayacaksa günlük fiyatları ne kadar ? Özel bir prosedür var mı ehliyet vs gibi yoksa bildiğimiz standart araç kiralama gibi mi ?
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla güzel ama yorucu bir tur olmuş gibi. Storylerin hepsini izledim. Gayet keyifli geçmiş. Güzel anılar biriktirmişsiniz.

Aracı kiraladınız sanırım özel olmayacaksa günlük fiyatları ne kadar ? Özel bir prosedür var mı ehliyet vs gibi yoksa bildiğimiz standart araç kiralama gibi mi ?
    Abi selam

Bize yorucu gelmiyor abi geçen sene de benzer bir tur yapmıştık. Ev ahalisi de alışkın. Motor gezileri gibi bizim olayımız

Aracı kiraladım.

Karavan kabinini Crawler üretiyor. Bir çok pickup a uygulanabiliyor.

Mitshubishi ile iş ortaklığı yapmışlar. Bayiler L200 üzerinde hazır satabiliyor.

Ben İstanbul YocarBroker Mitsubishi bayisinden kiraladım. 850TL günlük ücreti.

Crawler kendisi de kiralıyor ancak 1.250 TL.

Standart ehliyet yeterli. Normal araç kira koşulları.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pirasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "sıkıntılı bölge" kısımları hariç çok beğendim. o yerleri sıkıntılı yapanlarında yedi ceddini diyeyim :@
    Abi sıkıntılı bölge diye bahsetmek istemezdim ama gidip gezince bazı noktaların cidden sıkıntılı olduğunu farkediyorsun. Adım başı çevirme ve öyle standar çevirme değil, çevirme noktalarında özel hareket birlikleri ( binaları da var ) sıkı bir denetim var. Şehirlerde zaten özel hareketlar zırhlı araçlar ile dolaşıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karşılaştığım 2 tatsız durumdan da bahsedeyim.

Kiraladığım aracın Fenni Muayenesi için randevu verilmiş. (İlk muayanede Ağır Kusurlu olarak etiketlendiği için eksik durumun yerine getirilmesi için tekrar muayene tarihi veriliyor. )

Ağır kusur da şu. Crawler karavan kabininin altına kamyonlardaki gibi demir bariyer yapılması gerekliymiş ( Arkadan çarpmalarda ölümlü kazaları engellemek amacıyla vs)

Bingöl den geçerken jandarma çevirmesine girdik.

Uzman çevirdi, tc den asayiş sorgulaması yaptı, plakadan muayene geçmiş uyarısını gördü.

Kenara çekip evrakları getirir misiniz vs. Dedim muayene içinse evrağım var. Dediki içeri gelin.

Aldım evrakları, uzman diyorki şimdi sana hem ceza yazacağım hem aracı bağlayacağım.

Dedimki bayram bayram bizi çoluk çocuk mağdur etme. Muayene için tarih var.

Dİyorki o tarih senin araçla gezebileceğin manasına gelmiyor.

32B den işlem yapacağım.

Dedimki araç kiralık. Nasıl kiralık dedi. Dedimki İstanbuldan kiraladım.

Ara bakalım bir kiraladığın yeri konuşalım dedi. Aradım allahtan açmadılar.

Şimdi sana ceza yazacağım dedi makbuzu çıkarttı.

Yaz abi şirket öder dedim. Öder mi diyor, öder abi dedim sen yaz.

Aracı bağlamamız gerekiyor diyor hala, dedim ki bak bende asker ailesiyim.

Nasıl asker ailesisin dedi,Babam asker, yeğenim asker vs vs.

Heee dedi.

O zaman sende bizdenmişsin, madem asker ailesisin seni mağdur etmeyelim.

Ama bak tekrar birisi çevirirse ona birşey diyemem dedi.

15 dk sonra polis çevirdi. Evrağı gösterdim. Dediki bu evrağı göstermeseydiniz para cezası yazmam gerekecekti. İyi yolculuklar dedi

Uzman bayramlaşmak istedi heralde. Öpecektik birbirimizi olayı oraya taşıyamadı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.olay

Halfeti de internete baktığında kamp alanı gözüküyor. Belediye su kenarına kamp alanı belirlemiş.

Gittik akşam hava karardıktan sonra.

Güzergah boyu herkes su kenarına çekmiş alemde

Güvenli olabilecek bir yer belirledik.

Crawler ı kurdum.

Jandarmayı aradım, dedim biz bu bölgede kamp yapacağız.

Bilgi vermek istedim.

Dediki orası için kamp alanı yazıyor ama orada kamp yapılmıyor.

Orada hep alem yapıyorlar. Güvenli olmaz.

Diyemedim siz ne işe yarıyorsunuz

Tabi ben alemci falan dinlermiyim.

GAyet güzel bir gece geçirdik.

Sabah hafif gürültüye uyandık.

Karavanın dibine (ön kısımdan) 2 minibüs suriyeli indi. Piknik pozisyonu aldılar. Karavanın çevresinde dolaşıyorlar, suya giriyorlar.

Yüksek sesle şoförlerin duyacağı şekilde hafif söylendim.

Karavanı 5 dk topladım ayrıldım.

Eski halfetide bir tur attım.

Her taraf pis, çöpler dağılmış.

Halfetiden hiç memnun kalmadık.

Can1993 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu hortlatayım o zaman 2023 yılı içersinde karadeniz turu yapmak istiyorum. Toyota hılux 4x4 aracım var ama karavan düşünmüyorum otellerde bungolovlarda kalıcam nasıl bir rota izlemeli. nerelere gitmeli böyle güzel bungolovlar var insta da görüyorum rizede felan nehir kenarında. neler yapmak lazım hadi bakalım forum ahalisi artvine kadar gidicem belki gürcüyede geçerim.

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Can1993 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu hortlatayım o zaman 2023 yılı içersinde karadeniz turu yapmak istiyorum. Toyota hılux 4x4 aracım var ama karavan düşünmüyorum otellerde bungolovlarda kalıcam nasıl bir rogta izlemeli. nerelere gitmeli böyle güzel bungolovlar var insta da görüyorum rizede felan nehir kenarında. neler yapmak lazım hadi bakalım forum ahalisi artvine kadar gidicem belki gürcüyede geçerim.
    Biz hanım ile gitmiştik. Golf aracımız vardı o zaman. Sezonda gitmiyorsan kalacak yer çok dert değil. Biz begendiğimiz yer olduğunda karar verip öyle kalıyorduk. (Sezonda dolu olursa acıkta kalabilirsiniz )

Yaylalara tur firmaları ile çıkmanızı tavsiye ederim. Pokut huser vs yolları çok kötü. Kaza ,Karteri taşa vurma, lastik yarma, rot /balans bozulması gibi riskleri almadan tertemiz yayla turu yapıyorsunuz. E tabi birde şöförlerin yol tecrübesini de yabana atmamak lazım.

Biz Sinop'ta hanımın arkadaşında kalmıştık. Şelaler için vaktimiz olmadı. Cezaevi ve sahil turu yaptık.
    Oradan Samsun a gidip sahilde kısa bir yemek molası verdik. Bandırma vapurunu ziyaret edebilirsiniz (Orduya ulaşmamız gerekti için biz gitmedik )
    Ordu /ünye de sahilde gezin, Çakırtepe'de pide yenebilir , manzara izlenebilir. Ünye Çamlık piknik,oturma için güzeldir. Yine sahilinde gezebilirsiniz . Meydanda Topçu dondurma var. Son 4 yıldır gitmedim. Dondurması güzeldi. Tavsiye ederim.

Ordu Boztepe'ye çıkılmalı. Araba olur-teleferik olur. Tercih sizin .

Buradan sonrası için nokta atışı yazamam. Biz navigasyon bakıp gezilebilecek her yere gitmeye çalıştık.

Genel olarak Sahilden 3-5 km ilerileyip içeriye 10-15 km girerek gidiliyor. O yüzden biraz fazla km yapılıyor.

Rize de Esnaf lokantası var. Sanırım Adı LALE idi. Sahil yolunun iç paralelindeki caddede. Gidip mutlaka yemek yiyin. Yemekler efsane ve İstanbul'a göre bedava.

Birde minik bir tavsiye Dönüş rotası için kendinizi dinlendirmek için ara nokta bırakın.

Örnek Sinop da gezme,dönüş yolunda orayı gezip konaklayıp yolu bölmek iyi olur.
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

Can1993 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şuan ilk etapta durum bunlar gibi duruyor

1. TRABZON
    UZUNGÖL
    SÜMELA MANASTIR
    ATATÜRK KÖŞKÜ
    SERA GÖLÜ KAHVALTI
    BOZTEPE MANZARA
    AKÇAABAT KÖFTE (SARAY LOKANTASI)

2. RİZE
    POKUT
    GİTO
    AVUSOR
    AYDER YAYLASI
    ANZER YAYLASI
    AYDER ŞELALESİ
    FIRTINA DERESİ
    ZİL KALE
    Özellikle çayelinde durup lale lokantasında kuru fasülye kavurma ve sütlaç

3. ARTVİN
    HATİLA VADİSİ MİLLİ PARKI
    BORÇKA MAÇAHEL YAYLASI
    BORÇKA KARAGÖL
    CEHENNEM DERESİ KANYONU
    MENÇUNE ŞELALESİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Akşam sana detaylı bilgi vereceğim abi, her yere araçla çıkabilirsin Senin 4x4 le çıkmaya çekindiğin noktadan yerel insan kango ile iniyor

2 defa aynı turu yaptım peş peşe 2 yıl

Bir tanesinde Vito ile diğerinde CrawlerKmp190 montajlı L200 4x4 ile.

murat182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orduya gelecek olanlar Boztepe dışında Gölköy-Ulugöl ve yoroz kent ormanını da görmenizi isterim. Altınorduda meşhur pide, kahraman tost, denizciler dondurma yiyin. (Dondurma sade olsun ) Bungalov çambaşı yaylası( yol çok kötü) ve sayaca başında var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Can1993 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şuan ilk etapta durum bunlar gibi duruyor

1. TRABZON
    UZUNGÖL
    SÜMELA MANASTIR
    ATATÜRK KÖŞKÜ
    SERA GÖLÜ KAHVALTI
    BOZTEPE MANZARA
    AKÇAABAT KÖFTE (SARAY LOKANTASI)

2. RİZE
    POKUT
    GİTO
    AVUSOR
    AYDER YAYLASI
    ANZER YAYLASI
    AYDER ŞELALESİ
    FIRTINA DERESİ
    ZİL KALE
    Özellikle çayelinde durup lale lokantasında kuru fasülye kavurma ve sütlaç

3. ARTVİN
    HATİLA VADİSİ MİLLİ PARKI
    BORÇKA MAÇAHEL YAYLASI
    BORÇKA KARAGÖL
    CEHENNEM DERESİ KANYONU
    MENÇUNE ŞELALESİ
    Rizede liman lokantasında kavurmayıda mutlaka eklemenizi tavsiye ederim. Gitmişlen pepeçura mutlaka yiyin(yöresel tatlı). Şimşir ormanlarınada gidebilirsiniz tavsiye ederim.
    Sultan SAKA

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eskiden böyle bir geziyi bende düşünüyordum, Arapların istilasından sonra vazgeçtim.

Heryerdeler ve gerçekten pisler. Temizlik kavramı uğramamış adamlara

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her sene karadenize giderim güzel vatanımız çok severim en çok sinopu seviyorum
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler