User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
65 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Tekel Bayii Devralmak?

AhmetBakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Tekel Bayii Devralmak?

Merhaba Techturkey ailesi, bir fikir almak istiyorum.
    Ankara'da araba trafiği yüksek düzeyde, yaya trafiği çok fazla olmayan bir yerde 4yıllık bir tekel bayii devralmayı planlıyorum (Cadde üzerindeki tek tekel kendisi, yakın çevresinde bir çok apartman bulunuyor. Belki eşi dostu tekel bayii işleten veya kendisi daha önce işletmiş olanlar vardır. Artısı eksisi nedir? Tek başıma işletmeyi düşünüyorum. Fikirlerinizi merak ediyorum.
    Teşekkür ederim, saygılar.

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yancıları içeri alma. sonu gelmez.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

naci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek başına işletebileceğini düşünüyormusun?
    Cumartesi-Pazar, bayram tatili yok 365 gün sabah erken den açacaksın akşam en geç 22 de kapatacaksın (alkol satışın varsa) dükkanı. Güvenebileceğin biri varsa (ki bu devirde zor) en azından dinlenerek çalışabilirsin. Aksi durumda inan 2-3 yıl içinde bıkarsın.
    2 Temmuz 1993 unutma / unutturma

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sebep olan yapan gibidir.
    Haram bro

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayatını adamak istiyosan devral, ama şu zamanda sıkıntı bence tek başına hiç düşünme.

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekel işi kolay gibi görünsede çok zor.

Sosyal yaşam neredeyse sıfıra iniyor. Herşeyin tüm zamanın dükkan olmak zorunda.

Bir tanıdığım vardı tekeli olan darphane gibi çalışıyordu o kadar güzel işi vardı 6 yıl dayanabildiler 2 ortak.

Zor iş iyi düşünmek gerekir.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı naci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek başına işletebileceğini düşünüyormusun?
    Cumartesi-Pazar, bayram tatili yok 365 gün sabah erken den açacaksın akşam en geç 22 de kapatacaksın (alkol satışın varsa) dükkanı. Güvenebileceğin biri varsa (ki bu devirde zor) en azından dinlenerek çalışabilirsin. Aksi durumda inan 2-3 yıl içinde bıkarsın.
    Alkol satışı varsa 22'de kapatmak şart değil. 22'den sonra alkol satmayacaksın.

Tek başına zordur bu iş. Sigaradan 50 kuruş, rakıdan %2-3 kazanırsın. Satabilirsen yabancı içki iyi kar bırakır ama alıcı pazarlık eder.
    Meze satabilirsin.
    Gecen gündüzün yoktur.
    Yancısı ayrı derttir.
    Sigara satın alma ödemeleri peşindir.
    İçki de keza 1-2 gün valörlüdür.
    Kirası, stopajı, faturaları, senin Bağkurun, aileni geçindirecek para vs hepsini sağlayabilecek mi?
    İşi bırakan adam niye bırakıyor? Kaç yıl yapmış bu işi?
    Okumadan imzalamam.....

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kavga gürültü eksik olmuyor. ***** alkol alan herkes ayık kafa gelmiyor.
    Arkadaşların dediği gibi zaman büyük olay.
    Dükkan adeta evin oluyor.
    Bizim mahallenin en eski ve büyük tekelini 3 kişi ailecek işletiyor. Onlar bile artık ev-iş dışında bir şey yapamamaktan isyan ediyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benzer bı işi 12 senedir yapıyorum şarküterim var benımde. tek basına zaten ımkansız hıc boşa yenı heves yaparım deme olmaz. kenarda 1 1,5 mılyon paran olması lazım. sakız alan adam bıle kafana parayı fırlatacak al lan şu parayı dıyecek her gun bı ton bos beles adama abı hosgeldın demek zorunda kalacaksın. her gun yuzlerce ınsana hosgeldın gunaydın falan dıyeceksın cevap vermeyecekler bı tane sundan ver dıyecek dırek olarak he dıyorsan elemanda bulucam ondada şöle bı durum var, benım tek subem var depomda 3 sube daha acacak daha mal var ve sube acamıyorum cunku eleman yok. aslında var ama az çalan bıle yok az çalan bulsam gene alıcam. bızım ıslerde hırsızlık cok enteresan boyutlarda (barkod sıstemı falan hcı bırseye yaramaz). bu işin artısı ne nıye bu kadar ınsan yapıyor dıyosan iş tutarsa cok para kazanırsın ayda 30-40 lıranın lafı olmaz ıstedıgın arabaya alırsın ama bınemezsın kapının onunde yatar hayırlı olsun sımdıden
    ]Senin araba bitene kadar ben otomotiv sektörünü bitirir emekli olup planör falan kullanırım, sıkıntı yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İzmir Buca da Bar-Cafe-Üniversite lokasyonunda 5 senedir Tekel bayii işletiyorum. Öncelikle şunu söyliyeyim tek başına isen hiç kalkışma. Baba-Kardeş gibi aileden yanında olabilecek biri varsa öyle düşün.

Ben bu işe başlarken belli bir süre koymuştum kendime , bu süre sonunda başladığım sermayeyi katlamış olarak devredip daha sakin bir işe geçme planım vardı. Kendime verdiğim süre bu sene sonunda doluyor ve şu an düşündüklerimi gerçekleştirmiş gibi duruyorum. Sanada tavsiyem bu işi ömürlük bir iş olarak değil kendine herşeyinden belli bir süre vazgeçip belli bir sermaye yapabilecek bir basamak olarak görmen.

Alkol yasakları gerçekten çok can sıkıcı çok dikkatli olman gerekiyor ( ki ben bir tane yedim 42 bin tl ödedim şu anda daha da yüksek cezalar ) Evet kazanç oranları düşük özellikle sigara bu oranı çok aşağı çekiyor ancak yüksek sürümünden dolayı o açığı telafi ediyor. Bira-Rakı gibi baremler %8-10 , İthal alkol %20 nin altına inmez ,gıda-meşrubat yine %20-%40 arası kar oranlarıyla satılır ancak cironda çok yer kaplamaz.. eğer bu tarz ürünlerin satışı yüksek bi noktaysa kaçırma al.

Arkadaşların yazdığı gibi sosyal hayat sıfır, Bayram seyran yok , haftasonu yok , uzun soluklu bir tatil yok , hatta özel gün bile zor.. Eğer 22 den sonra kapatmayacaksan alkol almak isteyenlere laf anlatmak zor , Kredi kartıyla sigara satışına komisyon alırsın sebebini anlatmak zor ki almasan %4 karının %1.5 -%3 arası oranı banka kesintisine gider. Müşteriler tarafından fiyatlar daimi olarak büyük marketlerle kıyaslanır kazıkçı olursun Zam zamanları firmalardan mal tedarik edemezsin elindeki sermayeyi korumak istersin stokçu oluırsun Bunlar muhakkak göze alman gereken eksiler bana göre

Artılarının en başında ise dışardan göründüğünden daha güzel kazancı olan bir iş olduğuna emin ol. Dükkanını güzel yönetebilir , hesaba hakimiyeti kaçırmazsan firmaların sermayesi ile para kazanırsın.. Yıllık raf-satış anlaşmaları ile masraflarının büyük bölümünü (kira-elektrik) buralardan gelen paralarla ödeyip maliyetini çok düşük rakamlara indirebilirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetBakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara'da araba trafiği yüksek düzeyde, yaya trafiği çok fazla olmayan bir yerde 4yıllık bir tekel bayii devralmayı planlıyorum (Cadde üzerindeki tek tekel kendisi, yakın çevresinde bir çok apartman bulunuyor. Belki eşi dostu tekel bayii işleten veya kendisi daha önce işletmiş olanlar vardır. Artısı eksisi nedir? Tek başıma işletmeyi düşünüyorum. Fikirlerinizi merak ediyorum.
    şaşmaz sanayiinde 200 bine tekel bayii aldı arkadaşlar ama ufak bit market gibi tost vs yiyecek de yapıyorlar
    alırken "yuh mmm oraya o para verilir mi?" dedik kirası da 7000 lira
    şimdi maşallah çok güzel işleri var aldıkları ciroyu sadece müşteri memnuniyetiyle 2ye katladılar
    çok yoğun çalışıyorlar götlerinden ter akıyor ama karşılığını alıyorlar
    tabi bu her yerde böyle olacak değil lokasyon çok önemli
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

GökhanÖzkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sedat s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benzer bı işi 12 senedir yapıyorum şarküterim var benımde. tek basına zaten ımkansız hıc boşa yenı heves yaparım deme olmaz. kenarda 1 1,5 mılyon paran olması lazım. sakız alan adam bıle kafana parayı fırlatacak al lan şu parayı dıyecek her gun bı ton bos beles adama abı hosgeldın demek zorunda kalacaksın. her gun yuzlerce ınsana hosgeldın gunaydın falan dıyeceksın cevap vermeyecekler bı tane sundan ver dıyecek dırek olarak he dıyorsan elemanda bulucam ondada şöle bı durum var, benım tek subem var depomda 3 sube daha acacak daha mal var ve sube acamıyorum cunku eleman yok. aslında var ama az çalan bıle yok az çalan bulsam gene alıcam. bızım ıslerde hırsızlık cok enteresan boyutlarda (barkod sıstemı falan hcı bırseye yaramaz). bu işin artısı ne nıye bu kadar ınsan yapıyor dıyosan iş tutarsa cok para kazanırsın ayda 30-40 lıranın lafı olmaz ıstedıgın arabaya alırsın ama bınemezsın kapının onunde yatar hayırlı olsun sımdıden

öyle bir anlatmışsınız ki.... çiğköftecilerden, künefecilerden sonra tekelciler online
    2014 - VW GOLF MK7 R 3K
    2002 - BMW X5 4.6is
    2005 - CITROEN C2 VTR

hobi instagram @thegarageoffical_

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetBakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim 3 sene işletti ben de arada takılırdım + sını eksisini gözlemlediğim kadarıyla yazayım.

1-) Çalışma saatleri çok uzun, gecenin körüne kadar takılıp kalıyorsun.
    2-) Sürekli nakit dönen bir iş kasayı başkasına bıraktığında 3-6 ay arası çok sağlam içeri girersin ( birebir şahit oldum, uyardım yok çalmazlar etmezler dedi ama tırtıkladılar)
    3-) Lokasyona bağlı olarak müşteri kitlesi önemli, 2 bira 1 paket fıstık alayım poşete sarayım köşe başında içeyim tayfası çok ise dükkanın olduğu yerde illa bir zaman diliminde arıza çıkar.
    Örn. içer içer gelir 1 bira daha ister abi yarın getiririm der, vermezsin küfreder ileri geri yapar mevzu çıkar.
    4-) Dükkanı açması kapaması (dükkanın koşullarına göre) ürünleri dizmesi temizlemesi gerçekten zahmetli olabilir.
    5-) Tek başına belli saatlerde özellikle 18-20 arası yetişemezsin en az 2 kişi olman lazım bu da ek maliyet demek.
    6-) Dolapların elektrik tüketimleri gerçekten can sıkıcı olabiliyor özellikle yaz aylarında faturalar üzebilir.
    7-) Bayram seyran tatil olayı olmaz, aklın hep dükkanda olur. İstediğin kadar sistem kur bir şekilde bir şeyler kaçar.
    8-) Yasak saatlerde alkol isterler vermezsin, gider şikayet ederler yasak saatte alkol satıyor diye polislerle muhatap olmak zorunda kalırsın.
    9-) Bu bizim semte özel olabilr, sofi geçinen ama bulduğunda götürecek tipler çok iyi nazarla bakmaz yaptığın işe.
    10-) Parasından hayır görmezsin, bizimki dükkanı bedavaya yaptırdı bir alkol firmasına, sonra devretti çok ta güzel paraya ama elde avuçta kalan bir şey yok. Bir şekilde bereketsiz bir durum var. Bu tabiki benim subjektif yorumum sende durum farklı olabilir.

Yapılmaz bir iş değil, ama sağladığı fayda ile senden götürdükleri / götürecekleri birlikte değerlendirildiğinde ben yapmam şahsen.

Alkollü insan tribi çekilmiyor, muhatap olunan kitle bir şekilde insanı yoruyor ( Alkol tüketene yada alkole karşı bir karşı duruşum yok)

Ama 2 bira içip mahalleyi esir aldığını sanan tipler her yerde var ve bundan sonra da olacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tek birşey yazacağım gerisini siz anlarsınız. Arkadaşım var 2 yıldır bu işi yapıyor. 13 ay önce Opel astra aldık buna beraber. Kilometresi aldığımızda 53750km falandı. Arabasıyla dün biyere kadar gittim km 56900 olmuş

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Samimi arkadaşım bu işle uğraşıyo nadiren de olsa gidip yanında oturup dükkanda vakit geçeriyorum, günlük para kazanmak gerçekten güzel tabiki giderleride na göredir ama en az 2 kişiyle yapılıcak bir iş, en kötü yanı saçma salak insanlarla çok uğraşıyosun parayı üzerine atıp gidenimi kafası iyi gelenimi, artist artis konuşanımı dersiniz, gergin çabuk sinirlenen bir insan asla yapamaz bu işi, ben hayatta girmem katil olurum, ama şu zamanda getirisi güzel olan işe katlanmak gerekli, seçim sizin..

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    20 senedir yapıyorum.
    12 sene biraderle beraber yaptık.şuan yalnızım.
    8 senedir sayısal bayiliğim var.6 senedir alkol işinide bıraktım çok şükür.
    sabah 7:30 akşam 19:30 arası çalışıyorum.pazar açmıyorum.

hem vücut hem kafa yorar.belası boldur,derdi çoktur.alkolikle sarhoşla uğraşamazsın,laf anlatamazsın

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bundan 5-6 sene önce çok sevdiğim bir abim çalıştığı sektörü bırakıp ani bir kararla istanbul pangaltı taraflarında bir tekel devraldı.

3 sene dayanabildi.arada sırada alışveriş için yanına gidiyordum (hem ziyaret hem alışveriş) ilk senesinde tek başına çalıştı sonra kardeşi ile dönüşümlü devam etti.

sorunları özel hayat bitiyor,dükkandan çıkamıyorsun kardeşinde olsa dükkanda çoğunlukla sen kalıyorsun.gece sarhoş ile uğraşmak dert.ver bi bira yarın gelirim diye vermezsin çıkar gider dışardan dükkanı taşlar falan.

youtube'da bu tarz videolar çok

ilk video zamanında çok viral olmuştu.
    Seat IBIZA FR

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    babam bundan 33 yıl önce başlarım mali müşavirliğine diyip tekel bayi devir almış
    taksimde hemde , baya pavyon gibi iş yapıyordum diyor.

bana anlatıyor ; sen doğdun diyor seni 3 yaşına kadar görmedim , sabah evden çıkıyorum uyuyosun akşam geliyorum uyuyorsun.
    herşeyini kaçırdım diyor yürümeni , konuşmanı çocukluğunu...

ulan demiş bir dahamı hayata gelicem, şu cocugu biraz sevim bana baba demesini duyyim. tekel bayiyi devir etmiş dönmüş gene mali müşavirliğe...

işin ironik tarafı annemin alıştırması sonucu hiç bir zaman anne-baba demedim , hep isimle hitap ettim , babam bi kere baba kelimesi duyamadı
    gitt pavyon gibi tekel
    médiocrité partout

AhmetBakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alkol satışı varsa 22'de kapatmak şart değil. 22'den sonra alkol satmayacaksın.

Tek başına zordur bu iş. Sigaradan 50 kuruş, rakıdan %2-3 kazanırsın. Satabilirsen yabancı içki iyi kar bırakır ama alıcı pazarlık eder.
    Meze satabilirsin.
    Gecen gündüzün yoktur.
    Yancısı ayrı derttir.
    Sigara satın alma ödemeleri peşindir.
    İçki de keza 1-2 gün valörlüdür.
    Kirası, stopajı, faturaları, senin Bağkurun, aileni geçindirecek para vs hepsini sağlayabilecek mi?
    İşi bırakan adam niye bırakıyor? Kaç yıl yapmış bu işi?
    Bu adam 4 senedir yapıyor, dediğine göre eşi öğretmen ve Van'a tayini çıkıyor şehir değişecekler. Adamın dediği rakamlar doğru ise geçimi sağlıyor güzel bir şekilde. Şuan için dükkanın orda her gün oturup belli bir süre giden geleni inceliyorum. Daha sonrasında kafama yatarsa içerde adamla oturup bakma planım var.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler