User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
67 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: DHL kargo sorunsalı ve çıkmazı - Lütfen Yardım

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Fatih06ank Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güncel çekelim, DHL gümrük ile görüştüm, kargoyu düzeltilmesi için geri göndermek istediğimi söyledim, kargo ikitelli o.s.b. adına olduğu için benim işlem yapamayacağımı, satıcının geri çekmesi gerektiğini söylediler. Günlerdir satıcıdan haber yok zaten. Bu gidişle gümrüğe terk edeceğim sanırım, olan benim 505TL ye oldu.
    Hocam satıcıdan haber yoksa, kartla falan aldıysanız bankaya falan iletin geçmesinler ödemeyi, kargoyu değil ödemeyi geri çekmiş olursunuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam satıcıdan haber yoksa, kartla falan aldıysanız bankaya falan iletin geçmesinler ödemeyi, kargoyu değil ödemeyi geri çekmiş olursunuz
    Öyle bir imkan varsa ve malı hiç alamaycaksam bankadan engel koydururum biraz da onlar uğraşsın + PAYPAL çalışıyor olsaydı var ya ben bu namussuzlara duman attırırdım, canlarına okurdum. PAYPAL ın kapanmasına kim sebep olduysa ............................... neyse terbiyemi bozmayayım.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öyle bir imkan varsa ve malı hiç alamaycaksam bankadan engel koydururum biraz da onlar uğraşsın + PAYPAL çalışıyor olsaydı var ya ben bu namussuzlara duman attırırdım, canlarına okurdum. PAYPAL ın kapanmasına kim sebep olduysa ............................... neyse terbiyemi bozmayayım.
    Yani süreci biraz ağır işliyormuş galiba 1-2 ay şeklinde ama bankaya işlem itirazı yapıyorsunuz, bu parayı ödedim ama mal/hizmet karşılığı verilmedi diye. Adamlar da araştırıyor ediyor, gerçekten böyle bir durum varsa harcamayı iptal ediyorlar.

Alışveriş kartla ise kesinlikle yapın. Adamlar uğraşsın, o zaman yazsın bakalım donald duck diye at kafası... En azından bi denemiş olursunuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani süreci biraz ağır işliyormuş galiba 1-2 ay şeklinde ama bankaya işlem itirazı yapıyorsunuz, bu parayı ödedim ama mal/hizmet karşılığı verilmedi diye. Adamlar da araştırıyor ediyor, gerçekten böyle bir durum varsa harcamayı iptal ediyorlar.

Alışveriş kartla ise kesinlikle yapın. Adamlar uğraşsın, o zaman yazsın bakalım donald duck diye at kafası... En azından bi denemiş olursunuz.
    ewt 1 defa başıma gelmişti, kredi kartımdan benden habersiz yurtdışı alışveriş yapmışlardı, banka araştırıp işlemi iptal edip parayı kartıma iade etti. bunu söylediğiniz iyi oldu, yarına kadar mail atmazlarsa banka ile görüşüp malı teslim almadığıma dair bir dilekçe imzalayıp para iadesi talep edeceğim. çok teşekkürler.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Güncel çekelim, DHL gümrük ile görüştüm, kargoyu düzeltilmesi için geri göndermek istediğimi söyledim, kargo ikitelli o.s.b. adına olduğu için benim işlem yapamayacağımı, satıcının geri çekmesi gerektiğini söylediler. Günlerdir satıcıdan haber yok zaten. Bu gidişle gümrüğe terk edeceğim sanırım, olan benim 505TL ye oldu.
    Yazık günah ya, göndericeden banka üzerinden paranızı geri çekebiliyorsanız onu yapın. Malı gümrüğe terk edin, satışa çıkaracağınız zaman da haber edin gelip alayım deyin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazık günah ya, göndericeden banka üzerinden paranızı geri çekebiliyorsanız onu yapın. Malı gümrüğe terk edin, satışa çıkaracağınız zaman da haber edin gelip alayım deyin.
    paramı alabilirsem alayım da kime satarlarsa satsınlar. başka firmadan yenisini alacağım artık. 5dakika bir kağıda kaşe basıp mail atmak bu kadar zor demekki.

ERK_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendiniz firma adını içeren bir kaşe yaptırıp halledemiyor musunuz?

Yurtdışında bir çok ülkede bizdeki gibi kaşe, antetli kağıt falan yok.
    faturaları bizim gibi değil, a4 üzerine yazılan şeyler.

O yüzden kendi işinizi kendiniz çözün, karşı taraftan bir şey bekelemeyin.

ozoozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    paramı alabilirsem alayım da kime satarlarsa satsınlar. başka firmadan yenisini alacağım artık. 5dakika bir kağıda kaşe basıp mail atmak bu kadar zor demekki.
    Mail order ile mi ödeme yapmıştınız ? yoksa siteden normal kredi kartı numaranızı girerek, 3D secure ile mi işlemi tamamladınız ? Eğer mail order ile yaptıysanız bildiğim kadarıyla mastercard'ın global olarak mail order işlemlerinde müşterilerine sunduğu "chargeback" denilen ödemeyi geri alma hakkınız var fakat mail order değilde diğer yöntemlerle yaptıysanız zor gibi.

Mail order dan kastım şifresiz işlem yani; kredi kartınızın hem telefon bankacılığına hem de internet alışverişlerine açık olduğu durumlarda 3D secure veya şifre gerekmeden yapılan işlem.

Ek olarak, Amerika da vs. müşteri geri bildirimi e-ticarette çok kritik rol almakta yani Türkiye de olduğu gibi saçma sapan cevap yazan satıcılar bulamazsınız ve insanlar bu yorumlara bakarak alışveriş yaparlar dolayısıyla ilgili firmanın hem google yorumlarına hem de yorum yazabileceğiniz ne kadar sayfa varsa hepsine durumu anlatan, negatif geri bildirim yaptığınızda tahmin ediyorum ki sorunu çözmek için aksiyon alırlar.

Türk mantığıyla da ve gerçekten firmayla uğraşmak istiyorsanız; sizi bu şekilde mağdur eden firmanın Amazon veya Ebay üzerinden sattığı bir ürün bulup, maddi olarak sizi yormayacak çok küçük rakamlara sattığı ürünler var ise onlardan bir tane alıp negatif feedback'i basın akılları başlarına gelsin. Yorum olarakta Donald Duck tan sevgiler yazarsınız.
    ABO TRADING
    STR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet mail order ile siteye kart bilgilerimi girerek alışveriş yaptım. Ebay turkiyede çalışmıyor ne yazıkki.

ercan26esk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ebay kullanmasını bilene çalışıyor ne yazık ki...

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ercan26esk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...
    ...

nick uyumlarınız aklıma şu videoyu getirdi kb

médiocrité partout

ercan26esk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nick uyumlarınız aklıma şu videoyu getirdi kb

ilginç hakketen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar tekrar merhaba, kaşeli + imzalı evrak PDF dosyası olarak firmadan geldi, gümrüğe sunduk bakalım sonuç bekliyoruz...

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Donal duck'li mi darkwing duck'li mi ��

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Digital Designs olarak geldi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncel çekeyim, bugün gümrükten yanıt geldi, başvurum (satıcı kaşeli - imzalı dilekçesi) kabul edilmiş, 119TL hatalı isim cezası çıkmış, gümrük vergisi için gerekli evrakları ilettim sonucu bekliyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    işleyen süreç: başına gelmiş - gelecek olan arkadaşlar için:

Gümrük departmanını arayıp kargoyu alıcı adının düzeltilmesi için geri göndermek istedim fakat paket benim adıma olmadığı için (sokak adına olduğu için) sadece satıcının geri çekebileceği söylendi.

Ben de adreste oturduğuma dair, gönderinin benim adıma olduğuna dair, ürünün bana ait olduğuna dair tüm evrakları topladım fakat bunlardan sadece satıcının doldurup - kaşe imza atıp göndermesi gereken bir dilekçe vardı, tam 10gün gece gündüz mail attım, satıcının sosyal medya hesaplarına mesajlar bıraktım vs... bir türlü dilekçeyi kaşeleyip göndermediler. Şöyle yoğunuz böyle bilmemneyiz cevaplarını aldım.

1 gün sonra mail geldi ona da kaşe vurmamışlar, sadece imza atıp göndermişler, Amerika'dan gelen evrağı DHL gümrük departmanına ilettim fakat onlar da haklı olarak sizin imzalamadığınızı bilemeyiz dediler gene kabul edilmedi.

Tekrar satıcıyı sıkıştırmaya başladım, kargo müdürümüze ilettik cevabını aldım, 3 gün geçti gene gelen giden yok.

Amerikada bir arkadaş da saolsun benim adıma sosyal medya hesaplarından falan sıkıştırdı, ona da sadece bana bilgi vereceklerini söylemişler o da öyle kaldı.

Neyse 10. günün sonunda zar zor da olsa firma imzasının üstüne kaşe bastı gönderdi ve süreç tamamlandı.

Bugün gümrükten yanıt geldi, başvurum (satıcı kaşeli - imzalı dilekçesi) kabul edilmiş, 119TL hatalı isim cezası çıkmış, gümrük vergisi için gerekli evrakları ilettim sonucu bekliyorum...

enesakkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DHL kadar aptal bir firma yok. Kanser ederler adamı. Sırf bu yüzden son siparişimi Fedex ile gönderttim onlar daha aptal çıktı. Sorsan premium shipping. İnsan PTT'ye şükrediyor bazen...

Fatih abi inşallah halledersin. DHL'e çingenelik yap başka türlü zor
    Thor Performance

DOB 208 THP156 Allure Stage3
    Istanbul Park: 2:40:901 (2:37 virtual) - (2:43:25 w/ semi slicks on wet)
    Korfez: 1:05:469 (w/ semi slicks on wet)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesakkurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DHL kadar aptal bir firma yok. Kanser ederler adamı. Sırf bu yüzden son siparişimi Fedex ile gönderttim onlar daha aptal çıktı. Sorsan premium shipping. İnsan PTT'ye şükrediyor bazen...

Fatih abi inşallah halledersin. DHL'e çingenelik yap başka türlü zor
    çingenelik falan işlemiyor ama hallettik sanırım yaa

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler