User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
53 sonuçtan 39 ile 53 arası

Konu: Dil Öğrenme İşleri İngilizce ve Rusça

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oztk24 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben, şu an doulingo üzerinden çalışıyorum. Doulingoyu bitirdikten sonra, ilk mesajda belirtilen bir sayfa vardı oradan devam etmeyi düşünüyorum. Doulingoya başlayalı 4-5 ay oldu galiba. Şu ana kadar, her gün giremesem bile haftada 3-4 gün girmişimdir mutlaka. Artık daha istikrarlı olmaya çalışıyorum. Ek olarak, bilmediğim kelimeleri bir deftere yazıp o kelimelerle ilgili cümle kurmaya çalışıyorum. Bu yöntemde yaşadığım problem; cümlelerim doğru mu, yanlış mı bilmiyorum Tavsiyelere açığım.
    Kelime defteri nispeten faydalı ancak en önemli şey Türkçe değil de İngilizce sözlük kullanmak. İlk başta biraz sancılı ve uzun sürebilir ancak daha kalıcı olur.
    Çünkü İngilizce bir kelimenin anlamına bakarken 4-5 farklı kelime daha göreceksiniz, doğal olarak orda da bilmediğiniz çıkabilir. Ezberlemek yerine kelime defterinde her cümlenin altına bir hatta 2şer örnek yazmak daha mantıklı olur çünkü bazen kelimelerin birden çok anlamı olabiliyor. Yatmadan önce de deftere öylesine göz gezdirilirse çok daha kalıcı olur, beyin uykuda tekrar ediyor. ( skimming tekniği)

Kesinlikle Google çeviri kullanmayın. Mesela " afford " karşılamak yazar halbuki finansal anlamda karşılamaktır. Dolayısıyla ona güvenip cümle yazmayın.
    Thesaurus, Merriam Webster ve Cambridge gibi sözlükleri kullanın, mümkünse en son çare Türkçe sözlüğe bakın.

Konuşma pratiği için ise shadowing ( gölgeleme ) tekniğini kullanabilirsiniz. Burda mantık mümkün olduğunca kulak aşinalığı kazanmak ve telaffuz öğrenmek. Önce bir videoda ya da podcastte konuşan kişiyi tamamen dinleyip anlamaya çalışın. Eğer yüzde 75-80 civarı anladıysanız bu sefer her 2 cümlede bir durdurup cümle ya da cümleleri siz telaffuz etmeye çalışın. Yine uzun bir süreç ancak tamamen kalıcıdır.
    Dinleme ve konuşma ile alakalı bir kaç site önerebilirim.
    Toefl, ielts , pte gibi sınavlar için ise isteyene yardımcı olabilirim, herhangi bir ücret talep etmiyorum.

FreeCaptiv3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sekizsilindir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Duolingo ı bitirince sana ücretli ders satmaya çalışacak
    Eğer benden bahsediyorsanız, benim ücretli ders satma gibi bir gayem ya da çabam yoktur. Kendi öğrencilerime bütün enerjimi konsolide etmiş durumdayım, bu platform üzerinden de ihtiyacı olan arkadaşlara yardımcı olabilmek adına bir mesaj attım. Amacım tamamen öğretmenlik yapmak, tüccarlık değil. Ayrıca bu meslek de para için yapılacak bir meslek değil, sevmek lazım.

Alıntı oztk24 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben, şu an doulingo üzerinden çalışıyorum. Doulingoyu bitirdikten sonra, ilk mesajda belirtilen bir sayfa vardı oradan devam etmeyi düşünüyorum. Doulingoya başlayalı 4-5 ay oldu galiba. Şu ana kadar, her gün giremesem bile haftada 3-4 gün girmişimdir mutlaka. Artık daha istikrarlı olmaya çalışıyorum. Ek olarak, bilmediğim kelimeleri bir deftere yazıp o kelimelerle ilgili cümle kurmaya çalışıyorum. Bu yöntemde yaşadığım problem; cümlelerim doğru mu, yanlış mı bilmiyorum Tavsiyelere açığım.
    Kurduğun cümleleri paylaşabilir misin benimle? Böylelikle dönüt almış olur, hatalarını düzeltmede bir nebze olsun yardımcı olmuş olurum.

::ZaFeR:: - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İngilizce öğretmeniyim.2. dil olarak okulda 1 sene Almanca ve 2 sene Fransızca gördük.Ama tekrar etmeyince şu an Almanca ve Fransızca adına pek bir şey kalmadı diyebilirim.Kelime anlamı konusunda @Grimlord a katılıyoum.Bir kelimenin içeriği göre bir çok anlamı olabiliyor. Okulda bile ders sırasında kelimenin İngilizce anlamına bakıyorum.Türkçe'ye çevirirken bazı kelimelerin tam karşılıkları yazılmıyor. Keliime ezberi en güzel Reading(okuma) ile ilerliyor bana göre.18 Nisan'da YDS sınavına gireceğim,bu kez kelime konusunda biraz kendimi toparlamam lazım.2016da hiç çalışmadan 76 puan civarı aldım.
    1994 Honda Civic Si Sedan 2009 Mitsubishi Lancer 1.8 CVT
    2009 Mitsubishi Colt 1.3 CZ3 2010 Renault Megane 1.5 DCi Sporttourer

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FreeCaptiv3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer benden bahsediyorsanız, benim ücretli ders satma gibi bir gayem ya da çabam yoktur...
    Konuyu yanlış anlamışsın. duolingo denen program bitince halâ ingilizceniz zayıf olacak ve, duolingo programı size ücretli dersler satmaya çalışacak dedi arkadaş.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FreeCaptiv3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer benden bahsediyorsanız, benim ücretli ders satma gibi bir gayem ya da çabam yoktur.
    Forumlarda post akışı, yazılanı yorumlama konusunda yardımcı olabilirim öğretmenim yanlış anlamışsınız, özür dilerim.

Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu yanlış anlamışsın. duolingo denen program bitince halâ ingilizceniz zayıf olacak ve, duolingo programı size ücretli dersler satmaya çalışacak dedi arkadaş.
    Bazen karavana attırıyor, bazen onikiden vurduruyor, hastasıyız beynin teşekkürler adaş.
    group b ___

FreeCaptiv3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sekizsilindir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumlarda post akışı, yazılanı yorumlama konusunda yardımcı olabilirim öğretmenim yanlış anlamışsınız, özür dilerim.

Bazen karavana attırıyor, bazen onikiden vurduruyor, hastasıyız beynin teşekkürler adaş.
    Pardon ben özür dilerim, yanlış anlaşılma olmuş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlgilenip mesaj veren herkese çok teşekkür ederim. Tavsiyeleri dikkate alıp uygulamaya çalışacağım. En kısa zamanda ingilizce sözlük edineceğim. Diğer arkadaşların da yöntemi görmesi açısından fotoğrafı burada paylaşıyorum.
    [IMG][/IMG]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [IMG][/IMG]

Tarzanjumbo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İngilizce için voscreen ve cake uygulamalarını kullanıyorum gayet güzel ve akıcı uygulamalar tavsiye ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tarzanjumbo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İngilizce için voscreen ve cake uygulamalarını kullanıyorum gayet güzel ve akıcı uygulamalar tavsiye ederim
    sizden görüp cake'i kullanmaya başladım. Özellikle basit haberler kısmından çok memnunum. Herkese tavsiye ederim. Ayrıca bir kaç gündür tandemi kullanıyorum. Tandem benim için çok verimli oluyor ama seviyem biraz daha yüksek olsaydı, daha verimli olurdu diye düşünüyorum. Bu aralar Doulingo'yu çok boşladım, benim için en verimli uygulama doulingo olmuştu. Bu söylediklerim ingilizce için geçerli olan şahsi deneyimlerim. Saydığım uygulamaları herkese tavsiye ederim.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dil öğreniminde dinlemek konuşma ile, okumak ise yazmayla paralel gidiyor. Dolayısıyla iyi konuşmak isteyen bir kişi aynı zamanda iyi bir dinleyici olmalı. Cocukluk döneminizi hatırlayın, etraftan duyduklarınızı tekrar ederek konuşmaya başlarsınız.

İngilizce öğrenmek isteyen kişi mümkün olduğunca İngilizce'ye maruz kalmalı. "E ülkede doğru düzgün İngilizce konuşan yok, napacağız?" diyebilirsiniz, dolayısıyla podcastler ve radyo yayınları bu işler için biçilmiş kaftanlar.

Bir kaç site tavsiyesinde bulunabilirim :

Randall's ESL Cyber Listening Lab - English Listening

Klasik Amerikan aksanı, anlaması kolay, üstelik zorluğa göre seçebiliyorsunuz. Sondaki quiz ise anlayıp anlamadığınızı ölçmek için faydalı. Idiom yani deyimler de anlatımı zenginleştiren elementlerden.

Breaking News English Lessons: Easy English World News Materials - ESL

Binlerce dinleme, üstelik sürekli güncel. Bu dayımız tamamen ücretsiz şekilde dünyadan tüm gazete haberlerini siteye aktarıyor, 7 seviye var. Üstelik dinleme hızını da değiştirebilirsiniz. Tavsiyedir.
    Sorunuz olursa yardımcı olabilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Youtube'da bu kanalları takip ediyorum;
    Cambly de Turkiye'de Yaşayan Oğretmene Denk Gelmek - YouTube
    Mick and Trudie - YouTube
    A Day in the life of a Nomad Girl - YouTube

Dinleme egzersizi olarak faydası olur mu? Sanırım telaffuzlar biraz kötü

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İsteyenler olursa, haftada bir saat ingilizce konuşma klubu yapabiliriz zoom üzerinden.

Raindrops - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İsveççe için duolingo veya rivstart dışında, hatta direk Türkçe-İsveççe bir kaynak var mı? İngilizce-İsveççe bazı zamanlarda zorlayıcı oluyor benim için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İsteyenler olursa, haftada bir saat ingilizce konuşma klubu yapabiliriz zoom üzerinden.
    Ben katılmak isterim fakat seviyemden dolayı yavaş konuşuyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler