User Tag List

19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: BMW F30, 2019, 330i, B46/48 Motor Hk.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

BMW F30, 2019, 330i, B46/48 Motor Hk.

Dostlar selamlar, forumda aradim ancak bulamadim.

Iyi bir bmw kullanicisi degilim, o yuzden detaylara hakim degilim. Bir 330i buldum, Amerikan ithal edilmis, B48 motoru var (B46, B48'nin US emisyon degelerine gore dizayn edilmis hali). N54 motorun saglikli olmadigini bir yerden duymustum ancak tamamen duyumdan ibaret. B48 icin nasil bir yorum yapabilirsiniz?

Kullanan, eden var midir, arac 45k kmde, 2019 model, o yuzden mekanik acidan bir sorun gozukmuyor ancak yine de alirken dikkat edilecek, degistirelecek bir parcasi var midir?

Tesekkurler.

PS: Arac xdrive degil, 248 hp ve 420 N⋅m degerleri var, ancak tamamen katalog verisi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bmwnin bütün Xdrive modellerinde saçma sapan bir titreşim sorunu var. Çözüm bulamadılar o soruna. Sorduğun zaman da yok öyle bir sorun diye cevap veriyorlar. Sorunu telkinle çözmeye çalışıyorlar.
    IN BOOST WE TRUST

evliya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    N54 motorun sağlıklı olmadığı tamamen hurafe tam aksine yüksek güçleri kaldırabilen sağlam bir motor.
    RR Sport 3.0
    Tesla Model Y LR
    E89 z4 3.5i
    E92 M3
    F30 3.20i

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    B46 -B48 motorlarda gayet güzel makinalardır. n20 yerine geldiler zaten. 4 silindir turbo unite.

Ben kronik bir sorununu bilmiyorum, duymadım.

Bunun haricinde yağına suyuna bakıp alınacak arabalar hele 45k da.

İstanbuldaysanız Maslak'ta BMW Abarth servise veya Askar BMW ye götürün baktırın. Bakımınıda orada yaptırırsınız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese cok tesekkurler.

Arac polonya'da, dun aldim araci, ama daha kulanamadim, ulke disinda oldugumdan, polonyada da baktiracak cok yer yoktu, burasi, reddit/youtube vs yorumlara da bakip, saglikli ve iyi bir motor/sanzuman kombinasyonu olduguna kanaat getirip, aldik.

TR'de bu paralara su an linea vs alinabildiginden, cok da dusunmeden devam ettim. Yorumlarimi kullandikca eklerim buraya.

Ilk bmw aracim, oncelikle araci sportline'dan, m pakete cevirmek olacak, on tamponu m'e cevirmisler ama diger parcalar sportline, konusunu da acarim en kisa surede.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaslar, araci alali yaklasik 4-5 ay olmus, kullanacak arkadaslara referans olmasi acisindan paylasiyorum.

45kda aldigim arac, su an 55klarda km olarak, 10k km yapmisim uzerine, ozellikle benim aracim dolu bir arac (polonya icin konusuyorum), NBT, Sunroof, LCI farlar, elektrikli koltuk vs derken dolu BMW'nin ne kadar onemli oldugunu anladim. Diger kullandigim F10/F30 bu araca nazaran daha donanimsiz ve en onemlisi sunroofsuzken cok farkli hissediyor. Tek istegim daha kaliteli bir ses sistemi olurdu, harman-kadron da o kadar keyifli gelmedi acikcasi.

Uzun yolda cok rahat, komforlu ancak bir o kadar da atik hissetiyor, sanzuman ve motor uyumu cok guzel, referans olmasi acisindan 2.3 ecoboost Mustang var cok yakin arkadasimda, 300 bg, gidisi ve atiklik farkli asla bir 50bg kadar degil ve ben kesinlikle uzun yol icin mustang gibi klostorfobik bir arac yerine, bmw'yi tercih ederdim.

Comfort surus modu sehir icinde cok ideal, sport ve sport+ modu ise uzun yolda cok keyifli, drif atma konusunda hala 1.6 bmwlerle trde insanlarin yan yan gezdigi gibi gezemiyorum, onun icin drift-academye gidecegim. Yakit tuketimi 11-12 ltlerde, uzun yolda 7- 7.5ltye dusuyor ancak sehir icinde 10 alti cok hayal.

Aracin eksilerine gelirsek, frenlemesi ve ic malzeme kalitesi. Kalite olarak bir tik daha fazlasini isterdim, mesela e39'da aldigim o tokluk hissini alamadim bu aracta ancak kullanim zevki olarak cok keyifli bir arac. Ariza vs icin ise, su ana kadar hic bir sorunla karsilasmadim, umarim da karsilasmam diye dusunuyorum.

Bir baska yorumum ise, BMWlerin gercekten .30'dan sonra keyif verdigi, M3, 335i, 340i vs cok daha keyifli olacagini dusunuyorum.

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fotolar bende mi çıkmıyor?

kazasız belasız sürüşler dilerim

SK10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlısı olsun tr de az da olsa 330i var bende düşünüyorum ama o parayı verip tekrar f30a binmek istemiyorum
    16’Bmw 320i 40th Year Edition
    23’Dacia Duster 1.33tce Journey

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaslar, selamlar tekrardan, fotolari yok, cunku foto koymadim.

Bir iki tane telefonda varsa ekleyeyim ancak BMW'den ve aractan asiri memnunum, F30 gercekten cok ideal bir araba, hem sehir ici hem de uzun yol kullaniminda, alirken 1-2 sene kullanir, Mercedes E Serisine gecerim diyordum ancak kesinlikle bir sonraki aracim M5 veya 5.40i bir G20, F10 olacak gibi duruyor.

Neyse, dostlarim benim sorum daha baska, simdi arac US cikisli oldugu icin, aracta hiz limiti var 210 km/h'de limitore giriyor ancak 250-260 km/h'ye kadar devir saati izin veriyor ve aracta guc oldugunu hissediyorsunuz. Su an kardesim TR'de ve limitoru kaldirmak istiyoruz, Almanya vs gittigimizde limitsiz otabanlarda kullanmak icin.

TR'de limitoru kaldirabilecegimiz en dogru adres nedir? Arac US ihrac oldugundan, yazilimi ve beyni farkli diye biliyorum ancak tamamen afaki soyluyorum, BMWlerle alakali Ender Elektronik kalitesinde bir yer var midir?

Tesekkurler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, selamlar tekrardan, fotolari yok, cunku foto koymadim.

Bir iki tane telefonda varsa ekleyeyim ancak BMW'den ve aractan asiri memnunum, F30 gercekten cok ideal bir araba, hem sehir ici hem de uzun yol kullaniminda, alirken 1-2 sene kullanir, Mercedes E Serisine gecerim diyordum ancak kesinlikle bir sonraki aracim M5 veya 5.40i bir G20, F10 olacak gibi duruyor.

Neyse, dostlarim benim sorum daha baska, simdi arac US cikisli oldugu icin, aracta hiz limiti var 210 km/h'de limitore giriyor ancak 250-260 km/h'ye kadar devir saati izin veriyor ve aracta guc oldugunu hissediyorsunuz. Su an kardesim TR'de ve limitoru kaldirmak istiyoruz, Almanya vs gittigimizde limitsiz otabanlarda kullanmak icin.

TR'de limitoru kaldirabilecegimiz en dogru adres nedir? Arac US ihrac oldugundan, yazilimi ve beyni farkli diye biliyorum ancak tamamen afaki soyluyorum, BMWlerle alakali Ender Elektronik kalitesinde bir yer var midir?

Tesekkurler.
    Bmwde kesinlikle ya gforce ya rsa

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    G Force ile iletişime geçin, 1-2 ufak dokunuşla boyundan beklenmedik işler başaran bir motor B48, G Force da yeni nesil Bmw'lerde oldukça başarılı bir firma, hem şahsi tecrübe hem de gördüğüm yorumları hep pozitif.

Bu arada, B48'in kardeşi B58, N54'ün kardeşi ise N20'dir. N54 ile B58 arasında ise N55 yer alır.
    N54, Bmw'ye has kronik birkaç hayati parçası dışında(devirdaim, termostat, külbütör kapak contası, vanos selonoidi) sorunsuzdur, aslında sorun da denemez periyodik değişmesi gerekir, ancak bozulunca değiştir mantığı bu motoru yok eder. Özellikle yağlama sistemi ve soğutma sistemi çok önemli. Ufak dokunuşlarla krankta 500+, Stage 3 ayarında (pure turbo veya hibrit setuplar, charge pipe cooler vs.) 600 civarı ve daha da uçuk closed deck single turbo setuplarla 1000+hp hizmet edebilecek kapasitede.

N55, N54'ün genel kusurlarının(turbo-wastegate, enjektör, hpfp, modlu araçlarda ise enjektör ve chargepipe kaçakları) daha da geliştirilerek ortadan kaldırıldığı daha sorunsuz, daha verimli ama N54 kadar yüksek güçleri tolere edemeyen bir motor. Güçsüz dediysem 500+ civarına full bolt-on şekilde yaklaşabiliyor, ayrıca N55'in egzoz sesi çok karakteristik ve bence N54'ten 2 gömlek daha üstün. Bana kalırsa M3-M4'den daha tok ve yırtıcı bir sesi var.
    Bu iki motorun harmanlanmasıyla hem modlamaya açık hem nispeten hepsinden sorunsuz son ürün ise B58. Bu da F30'ların son modelleriyle diğer x40i ve mx40i kodlu araçlara ve yeni Supra'ya kondu.

01ayk01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seyfettin777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    G Force ile iletişime geçin, 1-2 ufak dokunuşla boyundan beklenmedik işler başaran bir motor B48, G Force da yeni nesil Bmw'lerde oldukça başarılı bir firma, hem şahsi tecrübe hem de gördüğüm yorumları hep pozitif.

Bu arada, B48'in kardeşi B58, N54'ün kardeşi ise N20'dir. N54 ile B58 arasında ise N55 yer alır.
    N54, Bmw'ye has kronik birkaç hayati parçası dışında(devirdaim, termostat, külbütör kapak contası, vanos selonoidi) sorunsuzdur, aslında sorun da denemez periyodik değişmesi gerekir, ancak bozulunca değiştir mantığı bu motoru yok eder. Özellikle yağlama sistemi ve soğutma sistemi çok önemli. Ufak dokunuşlarla krankta 500+, Stage 3 ayarında (pure turbo veya hibrit setuplar, charge pipe cooler vs.) 600 civarı ve daha da uçuk closed deck single turbo setuplarla 1000+hp hizmet edebilecek kapasitede.

N55, N54'ün genel kusurlarının(turbo-wastegate, enjektör, hpfp, modlu araçlarda ise enjektör ve chargepipe kaçakları) daha da geliştirilerek ortadan kaldırıldığı daha sorunsuz, daha verimli ama N54 kadar yüksek güçleri tolere edemeyen bir motor. Güçsüz dediysem 500+ civarına full bolt-on şekilde yaklaşabiliyor, ayrıca N55'in egzoz sesi çok karakteristik ve bence N54'ten 2 gömlek daha üstün. Bana kalırsa M3-M4'den daha tok ve yırtıcı bir sesi var.
    Bu iki motorun harmanlanmasıyla hem modlamaya açık hem nispeten hepsinden sorunsuz son ürün ise B58. Bu da F30'ların son modelleriyle diğer x40i ve mx40i kodlu araçlara ve yeni Supra'ya kondu.

Kardeşim G Force firmasına yanı YILDA bey'e 2015 senesinde 1300km'deki 2014 model 428i aracıma yazılım yaptırdım. Araba 6000 km'ye kadar 3 kez turbo kırdı. Bir türlü kabul etmedi sorunun yazılımda olduğunu. Orjinale çevirdik sorun düzeldi. Tek söylediği istiyosanız yazılımın parasını vereyim demek oldu.

Bu yazılımı yaptırdığımız gün X5 25d motorlu aracımızada yazılım yaptı. oda 11000 km'deyken MOTOR kırdı.Onuda orjinale çevirdik sorun ortadan kalktı.

İnstagramdaki eski gönderilerine inerseniz 428i 34 SMH 43 , X5 34 SMH 75 plakalı araçlardan bahsediyorum. Görürsünüz.

Konuyla ilgili defalarca aradım. Defalarca konuştuk. Yok bizim yazılımız TÜV onaylı şu bu birçok şey söyledi. İki arabanında km'leri modelleri ortada iken bizim iki arabada fabrikadan sorunlu oldu. Ama ne hikmetse orjinale döndükten sonra ikisinede bişe olmadı.

Yani işin özü önereceğiniz firmalara iş yaptırmadan , kesin olarak emin olmadan önerme yapmayın. Bu arada ECUFAST vs o dönem 700 800 tl gibi paralara yazılım yaparken biz araç başı 800euro yada pound tam hatırlamıyorum buna benzer bir ödeme yaptık kendisine.
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tatmin olan arkadaslar olarak elele tutuşup titreyerek boşalalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yani işin özeti , G FORCE Yılda bey sağolsun bize 3 turbo ve 1 motor masrafına sebep oldu. Sunduğu tek çözüm olan istiyosanız yazılımın parasını vereyim demek oldu. Onuda ben sitedeki 997tt nickli Murat Engin bey'e ulaştıktan sonra söyledi. Sağolsun kendisi konuyla Yılda bey'den daha çok ilgilendi zamanında.

Gokhan43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bu TÜV onaylı yazılımın mantığını çözemiyorum ve komik geliyor

Tüv’ün kalibrasyonlar için bir kriteri mi var mesela ? Bir software için kalibrasyon hazırlanıyor tüv bunu inceleyip onay mı veriyor ?

Tüv onaylı yazılım ne demek ya da ?
    EMC

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    işte bizde zamanında birşey sanmıştık bu olayı. Acı bir şekilde tecrübe ettik ne yazık ki

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Talihsiz tecrübe olmuş geçmiş olsun.

Dayımın F10 yazıldı zamanında 70k kmlerden 140k bandına geldi şu anda, halen herhangi bir problemi yok. Forumda da bu firmayla çalışan ve memnun olan, hala aracına binen birçok kişi var özellikle Bmw grubu aracı olan.

Karşı taraf ne der bilemem tabi ama en azından durum tespiti için müdahil olup soruna ne sebep olmuş inceleselermiş keşke...
    Tekrar geçmiş olsun, biz şahsen bir problem yaşamadık bu firmayla, Paşaoğlu yazılımlı muadiline göre yarım boy kadar da açıyordu denediğimizde 200+ civarında, yine de konuyu görüp tecrübe eden daha fazla insan yazarsa daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşte bu yüzden her araca standart binme kafasındayım yazılım vs egzoz sonradan yapılabilcek tüm işlemlere karşı olmaya başladım mutluyum

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SK10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşte bu yüzden her araca standart binme kafasındayım yazılım vs egzoz sonradan yapılabilcek tüm işlemlere karşı olmaya başladım mutluyum
    Araba orjinalden guclu olacak en onemlisi o kafa rahat miss

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seyfettin777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Talihsiz tecrübe olmuş geçmiş olsun.

Dayımın F10 yazıldı zamanında 70k kmlerden 140k bandına geldi şu anda, halen herhangi bir problemi yok. Forumda da bu firmayla çalışan ve memnun olan, hala aracına binen birçok kişi var özellikle Bmw grubu aracı olan.

Karşı taraf ne der bilemem tabi ama en azından durum tespiti için müdahil olup soruna ne sebep olmuş inceleselermiş keşke...
    Tekrar geçmiş olsun, biz şahsen bir problem yaşamadık bu firmayla, Paşaoğlu yazılımlı muadiline göre yarım boy kadar da açıyordu denediğimizde 200+ civarında, yine de konuyu görüp tecrübe eden daha fazla insan yazarsa daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Allah sıkıntı vermesin kardeşim. Benim yaşadıklarım ortada. Sonuçta kul yapısı , yazılımı yapan arkadaş yanlış ayarlamış olabilir. Gforce sadece yazılımı yüklüyor. Ama benim bahsettiğim konu ; bizim 2 araçta sıkıntılı demesiydi. Ya arkadaş nasıl olabilir ikisi birden sıkıntılı ? daha km bile yapmamış. Sonra orjinale döndük sorun çözüldü. ee yazılımın parasını vereyim. Allah kimsenin hakkını kimseye bırakmaz. Şükür biz bi paramızı kaybettik. Ama tecrübe edindik. O da kendisine yakışanı yapmış ki içi rahat.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler