User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
82 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Çanakkale Biga nasıldır, İş değişikliği nedeni ile yerleşmeyi düşünüyorum.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Can1993 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle Yenikordon tarafı, 17 Burda avm nin arka tarafları yada Esenler tarafını tercih ederim.Acıkcası sahil hattı diyelim. Tekzen biraz da zor bi bölge. Sahil hattında yaşaman sana söyle avantaj getirir yazın mekanda publarda içersin alkolünü yürüyerek evine geçersin. taksiye binsen maks 15 tl ye eve gidersin. Kepez tarafı hep bana ters gelmişti halende ters geliyor. Kepezde oturcagıma Güzelyalıda villada kalırım daha iyi olarak düşündüm hep.
    Evet kepez i ben çarşıya yakınlığı olmadığı için tercih etmemiştim, yada diş hastahanesi civarındaki deniz gören evleri.

5 dk yürüme mesefesinde denize ulaşabileceğim bir ev tercih etmiştim, Her akşam yeni kordondaydık.

Kızım her akşam dondurma-mısır yerdi, scooter sürerdi. Biz denizi izlerdik her kahve de cafede alkol serbest 2 bira midye her zaman yapabiliyorsun ahhh ahh

Çanakkale nin yaşantısı güzeldi. İş imkanı uygun değildi otomotiv için.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Dogukansambur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Can1993 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle Yenikordon tarafı, 17 Burda avm nin arka tarafları yada Esenler tarafını tercih ederim.Acıkcası sahil hattı diyelim. Tekzen biraz da zor bi bölge. Sahil hattında yaşaman sana söyle avantaj getirir yazın mekanda publarda içersin alkolünü yürüyerek evine geçersin. taksiye binsen maks 15 tl ye eve gidersin. Kepez tarafı hep bana ters gelmişti halende ters geliyor. Kepezde oturcagıma Güzelyalıda villada kalırım daha iyi olarak düşündüm hep.
    tam aradığım hayat çok sağolun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet kepez i ben çarşıya yakınlığı olmadığı için tercih etmemiştim, yada diş hastahanesi civarındaki deniz gören evleri.

5 dk yürüme mesefesinde denize ulaşabileceğim bir ev tercih etmiştim, Her akşam yeni kordondaydık.

Kızım her akşam dondurma-mısır yerdi, scooter sürerdi. Biz denizi izlerdik her kahve de cafede alkol serbest 2 bira midye her zaman yapabiliyorsun ahhh ahh

Çanakkale nin yaşantısı güzeldi. İş imkanı uygun değildi otomotiv için.
    evet iş imkanı kısıtlıymış genel olarak emekli şehiri diyorlar yaşım genç inşallah sıkılmam ama ömür boyu kalmayı düşünüyorum şu yorumlarınızdan sonra günüm dolsada hemen çanakkaleye gitsem demeye başladım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MBuğra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer ÇOMÜ hastanesinde çalışıyorsa, Cezaevi uzak kaçar bence.

Evim, Beldemiz, Aydınkent Siteleri veya Kipa'nın yan tarafındaki dairelere bakılabilir. Böylelikle yürüme mesafesinde olur ev-işyeri.

Aslında Aydınkent Sitesinde bulunan bizim dairemiz şu an eşyalı ve boş ama hem 3+1 hem de kira olarak bütçenden yukarı. Fakat pandemi sebebiyle üni açılmadığından çok rahat ev bulabileceğini düşünüyorum bu devirde

Kolay gelsin.
    aynen çomü hastanesinde çalışcam, orda çalışan bir arkadaşımda ev çok hemen hepsi aynı yakınlıkta diyordu.Eviniz 1+1 olsa hemen tutardım zira ev sahibinden bulmakda zor birde techturkey üyesisiniz çiçek gibi olurdu valla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son 4 senedir canakkalede yasiyorum, cocuklugumdan beri her sene sikca gelirdim , istanbuldan gelmeyim. EcuFast bayisiyim, arabayla ilgili aklina ne gelirse cozum icin gelmen araman yeterli, esyali bahsettigin meblaglara tekzen bolgesinde ozellikle egepark sitesini tavsiye ederim. Evler cok kaliteli sorunsuzdur.1+1 im mevcut, ilk donemde kendim kalmistim, simdi anne babayida getirdim onlar yasiyor.
    Hayat istanbula nazaran ucuz, esnafin paraya ihtiyaci yok, keyifleri yerinde o yuzden is yaptirmak biraz zahmetli olabilir. Araba konusunda bilgili esnaf sayili, onlarda zaten istanbuldan gelme genel yapi ile sakin sorunsuz dertsiz sehir.heryer yakin. Denize giricem de 10 dk, mangala gidicem de 10dk, kordonda gezeyim de 4 dakika vs.
    valla techturkey canmış gerçekten bunu anladım burdaki dayanışma kardeşlik hiç bir yerde yok, çanakkaleye yerleşince uğrayacam dükkanıza

oguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar ,

cevaplar için herkese teşekkür ederim , Konunun herkese faydalı olması iyi oldu )) Forum'un bu dayanışma yönünü seviyorum.

Kendi işimden yarın ayrılacağım ( İş teklifinin sonucunu beklemeden anlaşmalı ayrılık moduna geçtik)

Pandemi süreci biraz sakinleşirse ( çok zor görünüyor) Kendim 2-3 gün için gelip gezeceğim , ön araştırma gibi,

Herkese teşekkür ederim.

Saygılarımla.
    Beyin bedava...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oguz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar ,

cevaplar için herkese teşekkür ederim , Konunun herkese faydalı olması iyi oldu )) Forum'un bu dayanışma yönünü seviyorum.

Kendi işimden yarın ayrılacağım ( İş teklifinin sonucunu beklemeden anlaşmalı ayrılık moduna geçtik)

Pandemi süreci biraz sakinleşirse ( çok zor görünüyor) Kendim 2-3 gün için gelip gezeceğim , ön araştırma gibi,

Herkese teşekkür ederim.

Saygılarımla.
    Gitmeden önce kesinlikle burada belirt.
    Kilit noktalar öneririz

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konunun ilk mesajini okudum gerisine hic bakmadim. Bigaliyiz. Annem babam 2002 den beri 6-7 ay Biga geri kalan zamanlar Istanbul yasiyorlar.

Bu yaz 3 ay Bigada kaldim, gecen senede iki aya yakin kalmistim. Ist da dogmus buyumus biri olarak tabiki yasinda etkisiyle Biga kesinlikle Istanbuldan cok daha guzel yasamak icin.

Ist da aile varsa yada gitmen gerekiyorsa Biga Bandirmaya yaklasik 45dk. Gunde 3-4 kere Yenikapiya feribot var ve 2.5 saat suruyor, 70-100tl arasi bilet bulabilirsin.

Biga esnafi aman diyim. Paraya ihtiyaclari yok heraldeki is yaptirmK inanilmaz zor. Ev tadilat islerimiz vardi normalde 2.5 haftada bitmesini planliyorduk ama 2 aya yakin surdu. Gelirim deyip gelmezler, haftaya gelirim derler sonra telefonlara cikmazlar. Esnaflik isin varsa eger onden kesinlikle kurus para verme.

Kucuk biryer. Ufak bir avm ve sehir merkezi var. insanlar genelde birbirlerini tanir. Trafik yok, korna sesi duyamazsin.

Sirintepe mah. yasamak icin ideal yer. Biraz disarida kaliyor ama kucuk biryer oldugu icin ulasim cok kolay. Ev kiralari 700-800tl civarinda diye duydum. 200-250k tl bandinda cok guzel yeni evler bulunabilir.

Canakkaleye 1 saat fln. Heryer radar dolu. Biga da hastane var ama en yakin buyuk hastane Canakkalede. Havalimani 1 saat fln surer.

Karabiga ya termik santral yaptilar eski keyfi kalmadi. Ido feribot seferleri baslatacak diye soylenti var olursa Ist git gel cok kolaylasacak.

Biga merkezde yasayanlar yazin genelde koylerine donerler.

Pazar carsamba gunleri kurulur AVM nin hemen karsisinda.

Is varsa yada emekli, calisma zorunlulugu yoksa Biga da yasanir. Benim esnafi haric hic bir kotu tecrubem yok Biga ile ilgili.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dogukansambur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende tam tersi kafamdaki işi istanbulda bulamadım çanakkalede buldum oraya göç ediyorum

fırsatın varsa kaç

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar bilgiler çok değerli herkese çok teşekkürler. Forumda epey yaşayan veya oraya taşınan, taşınmayı planlayan arkadaşın olması çok güzel. Bende her sene Çanakkale Assos Küçükkuyu tarafına eşimle tatile gidiyorum. Havası - denizi vs. herşeyi bize çok hitap ediyor. Ufak bir arsa alıp kendi evimizi yapabilir miyiz fikri var ama nerden arsa alınır, imar oranları nasıldır o bölge ve taraflarda bilmiyorum. Küçükkuyunun içinde bilenler bilir çok müstakil ev yapmaya uygun arazi yok, olanlarda gördüğüm kadarıyla mütahite verip apt. yaptırıyor. Assos yolu üzeri harika ama orası da ıssız , gece biri gelse bahçeden içeri girip kapımıza dayanıp bizi öldürse heralde 5 gün cesedimiz bulunmaz

Arsa alıp ev yapma işi nasıl olur bilenler biraz fikir verip yazarsa çok sevinirim, teşekkürler.

Can1993 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ayku82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bilgiler çok değerli herkese çok teşekkürler. Forumda epey yaşayan veya oraya taşınan, taşınmayı planlayan arkadaşın olması çok güzel. Bende her sene Çanakkale Assos Küçükkuyu tarafına eşimle tatile gidiyorum. Havası - denizi vs. herşeyi bize çok hitap ediyor. Ufak bir arsa alıp kendi evimizi yapabilir miyiz fikri var ama nerden arsa alınır, imar oranları nasıldır o bölge ve taraflarda bilmiyorum. Küçükkuyunun içinde bilenler bilir çok müstakil ev yapmaya uygun arazi yok, olanlarda gördüğüm kadarıyla mütahite verip apt. yaptırıyor. Assos yolu üzeri harika ama orası da ıssız , gece biri gelse bahçeden içeri girip kapımıza dayanıp bizi öldürse heralde 5 gün cesedimiz bulunmaz

Arsa alıp ev yapma işi nasıl olur bilenler biraz fikir verip yazarsa çok sevinirim, teşekkürler.
    Kesinlikle küçükkuyuda yapılabilir. Orası olmazsa Çanakkale merkez güzelyalı tercih edilmeli. Assos tarafına geri gelmen 20 dk sürer ��

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Can1993 teşekkür ederim cvbın için,imar durumları nedir Çanakkalede peki bilgin var mı mesela Küçükkuyu - Assos taraflarında? Arsa aldık mesela 1 dönüm kaç m2 ev yapılabilniyor?

Can1993 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Onları oranın belediyesi ile görüşmeniz gerekmekte. Ben sadece yaşanılabilirlik adına tavsiye verdim sadece

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O değildi bu hafta sonu yasağını fırsata çevirdik. Cuma geceden Manici Kasrı an geldik. Yeşilyurt köyünde. Pazartesi sabaha kadar buradayız.

Efsane güzel öneririm

prodorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O değildi bu hafta sonu yasağını fırsata çevirdik. Cuma geceden Manici Kasrı an geldik. Yeşilyurt köyünde. Pazartesi sabaha kadar buradayız.

Efsane güzel öneririm
    çok güzel bir yer
    yer varmıymış ben geçen hafta aradım fulldü...
    PROJE DEĞİŞİKLİĞİ NEDENİYLE SATILIKTIR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı prodorian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok güzel bir yer
    yer varmıymış ben geçen hafta aradım fulldü...
    Halen dolu.

Sahibi ve işletmecisinin tanıdığı bir abim yer ayırttı saolsun.

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Efsane güzel öneririm
    minik kapadokya yakın bölgedekiler için o otantik havayı yaşamak için gerçekten güzel bir yer

günlük fiyatları 1000 lira civarımı halen?
    - Bize Her Yer TRABZON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    minik kapadokya yakın bölgedekiler için o otantik havayı yaşamak için gerçekten güzel bir yer

günlük fiyatları 1000 lira civarımı halen?
    Hesabı çıkarken göreceğiz

Web den baktığımda deluxe oda 1200 civarı.

Akşam yemeği kişi başı 220

Yani ekstralar hariç 2 kişilik maliyet 1.640

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hesabı çıkarken göreceğiz

......
    Keyifli tatiller dilerim
    - Bize Her Yer TRABZON

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler